Skocz do zawartości

Biżuteria na zamówienie


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Nie wiem, czy ktoś z Państwa tu jeszcze zagląda, bo dawno nikt nie pisał w tym wątku. Natomiast dla swojej przyszłej narzeczonej poszukuję pierścionka zaręczynowego z żółtego złota z brylantem. W pierwszej chwili pomyślałem o Aclari, bo znalazłem o nich dobre opinie. Natomiast później zacząłem czytać o różnych aspektach dotyczących brylantu i jednak chciałbym kupić coś lepszej jakości.

Czy byście mogli mi Państwo polecić jakas pracownie jubilerska, do której mógłbym się zwrócić o wykonanie pierścionka zaręczynowego do 4k? Zależy mi na czymś klasycznym i delikatnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj co jest dla Ciebie istotne w wyborze kamienia, mam na myśli wielkość, czystość i barwę.

Ja kupując (13 lat temu) brylant do pierścionka (kupowałem oddzielnie u Lisiewskiego w Krakowie) świadomie zdecydowałem się na bielszy (F) i większy kamień, ale zawierający spore inkluzje (P1).

Co nie zmienia faktu, na który zwrócił uwagę Filip, że 4k nawet za sam kamień to niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 2.06.2022 o 14:32, Velahrn napisał:

To ja podłączę się do tematu - macie jakieś sprawdzone miejsce, najlepiej w Warszawie, gdzie można zamówić spinki do mankietów wg własnego pomysłu?

 

U tych ludzi robiłem spinki do mankietów wg mojego pomysłu (niestety nie Warszawa):

http://bizuteriarivendell.rivendell.wroc.pl/

Moja kobieta wcześniej zamówiła sobie u nich kilka bransoletek według swojego projektu i była zadowolona, więc spróbowałem i ja. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
On 5/26/2022 at 11:35 PM, romi9987 said:

Czy byście mogli mi Państwo polecić jakas pracownie jubilerska, do której mógłbym się zwrócić o wykonanie pierścionka zaręczynowego do 4k? Zależy mi na czymś klasycznym i delikatnym.

On 5/26/2022 at 11:42 PM, eye_lip said:

Za 4k nie poszalejesz, więc pytanie o coś "lepszej jakości" niekoniecznie jest zasadne, możesz mieć super parametry ale mały kamień tego nie pokaże. 

Za 2-3 kPLN można kupić we wspomnianym 77diamonds piękny (świetnie oszlifowany, internally flawless) diament laboratoryjny 0,6 ct, czyli raczej rozsądnych rozmiarów. Do tego złoto i osadzenie drugie tyle(?) i będzie to piękny pierścionek. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dyjamentowski napisał:

Za 2-3 kPLN można kupić we wspomnianym 77diamonds piękny (świetnie oszlifowany, internally flawless) diament laboratoryjny 0,6 ct, czyli raczej rozsądnych rozmiarów. Do tego złoto i osadzenie drugie tyle(?) i będzie to piękny pierścionek. Mylę się?

Rynek kamieni szlachetnych, a diamentów w szczególności, to jeden z największych scamów w historii nowożytnej. Połączenie geniuszu marketingowego (wmówienie ludziom, że pierścionek zaręczynowy musi być z brylantem , i kosztować najlepiej trzy pensje) i jednej z najbardziej bezwzględnych zmów cenowych w historii. De Beers, firma kierowana przez niemieckiego Żyda, Ernesta Oppenheimera, a potem jego synów, na prawie sto lat zmonopolizowała handel diamentami, wciągając do swojego kartelu nawet sowieckie (!!!) kopalnie.

Nie wiem czy jest obecnie jakikolwiek sens kupowania diamentów, skoro z ku na rok cena tych synetycznych, które nota bene są lepsze (czystsze, o doskonalszej barwie, pozbawione wad), spada nawet o kilkanaście procent. Jedyne co, to są małe i nie pikają na bramkach na lotnisku, wiec możesz je przeszmuglować dosłownie w d$@#.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Velahrn napisał:

Rynek kamieni szlachetnych, a diamentów w szczególności, to jeden z największych scamów w historii nowożytnej. Połączenie geniuszu marketingowego (wmówienie ludziom, że pierścionek zaręczynowy musi być z brylantem , i kosztować najlepiej trzy pensje) i jednej z najbardziej bezwzględnych zmów cenowych w historii. De Beers, firma kierowana przez niemieckiego Żyda, Ernesta Oppenheimera, a potem jego synów, na prawie sto lat zmonopolizowała handel diamentami, wciągając do swojego kartelu nawet sowieckie (!!!) kopalnie.

Oooo, czyżbyśmy obaj czytali artykuł "Have you ever tried to sell a diamond"? Pasjonująca lektura, polecam każdemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mosze napisał:

Oooo, czyżbyśmy obaj czytali artykuł "Have you ever tried to sell a diamond"? Pasjonująca lektura, polecam każdemu.

No właśnie nie, ale lata temu moja żona (wówczas dziewczyna) sprzedała pierścionek z diamentem i uzyskała za niego jakieś 150 zł. I nie, jak się, okazało jubiler jej nie oszukał, po prostu biżuteria jest gówno warta przy odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.