Skocz do zawartości

Lustrzany połysk


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie musisz się martwić. Wysusz, odrobina tłuszczu, krem, pasta i będzie lustro.

Żeby nie przesadzić z wodą użyj kostki lodu. Na zawiniętej wokół palca szmatce, po pierwszym wtarciu w skórę pasty, połóż kostkę lodu na kilka sekund. Potem rutynowe dawkowanie pasty (pacnięcie w puszkę z pastą) i okręzne ruchy. Co jakiś czas kostka lodu znów na szmatce (jak najrzadziej). Wtedy unikasz zbyt dużego dawkowania wody.

Nabieram kolejną porcję pasty dopiero, jak na szmatce nie ma wyraźnego śladu po czarnej paście, a jedynie ciemniejsze przybrudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać aż wyschnie, 1-2 dni i dalej robić lustro. Częsty przypadek jeżeli nosek ma medalion.

Inne lustro na dwóch butach wynika z innego przyswojenia przez skórę pasty i wody. Jak się za bardzo namoczy, to pasta nie wsiąka w skórę, bo woda zablokowała wszystkie kanaliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właściwie wszystko już wyjaśnili. Ważne - skóra generalnie nie lubi wody. Nie należy doprowadzać do jej przemoczenia, gdyż może to prowadzić nawet do mechanicznego uszkodzenia lica. Wodę dawkowaną w dosłownie w kropelkach dodajemy w końcowej fazie polerowania, jeżeli chcemy osiągnąć optymalnie wysoki połysk. Jeżeli nie zależy nam na Mirror Shine - w ogóle możemy sobie odpuścić wodę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, minęły już prawie dwie doby, a plama raczej nie schodzi (może trochę ściemniała, a może mi się wydaje).

Czy może na proces wysychania mieć wpływ to, że po zmyciu nieudanej polerki renowatorem nałożyłem jeszcze dość soczystą warstwę tłuszczu Saphir Dubbin na czubek (w sumie to nie wiem, czemu to zrobiłem)?

Boję, się, że wskutek intensywnego tarcia mogło dojść do uszkodzenia lica... Słuchajcie, a tego nie da się określić po "krawędziach" plamy, jakiego rodzaju jest to plama? Tak mi się na mój prolecki rozum wydaje, że można, ale nie mam o tym pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypastuj, nie powinien zostać żaden ślad. Teraz plama jest wynikiem (najprawdopodobniej) różnicy między miejscem wypastowanym, a tym, w którym usunąłeś pastę. Tylko nie staraj się robić lustra, Najpierw zwykła polerka(bez lustra), a jeśli będą już wyglądały normalnie - możesz testować lustrzany połysk z odrobiną wody. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie pakujesz środek za środkiem. W przypadku plamy wynikającej z dostania się wody pod skórę wystarczy poczekać aż wyschnie, a potem wziąć ścierkę i wytrzeć (najlepiej nie w palce, tylko po prostu jak na filmie położyć but na pudełku, złapać za dwa krańce ścierki i ruchem wahadłowym to ścierać). Tłuszcz zatrzymuje wodę, to co zrobiłeś to wpierw namoczyłeś skórę, a potem ją zaizolowałeś tłuszczem, by przypadkiem nie mogła naturalnie wyschnąć.

Moim zdaniem za dużo dajesz środków, skóra nie ma nieograniczonej pojemności i przeważnie przez pierwszy miesiąc użytkowania też nie wchłania najlepiej środków bo jeszcze trzymają się produkcyjne. Najlepszym patentem na wszystkie przegięcia w nakładaniu środków, jest po prostu wytarcie nadmiaru środków ścierką i wyjście na spacer w butach, skóra pracując wydali nadmiar środków o wiele szybciej niż wysychając w tej samej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Plama jest na medalionie prawego buta. Zasadniczo nic się nie polepszyło, suszenie nie pomogło.

Odwiedziłem wczoraj kilku szewców i kaletników, generalnie diagnozę dostałem taką, że skóra jest uszkodzona, ale nie lico, tylko ta warstwa lakieru/farby. W miejscu plamy skóra jest bardziej matowa, nieco bardziej "szorstka", ale lico jest całe. Prawdopodobnie woda dostała się do dziurek na medalionie i tak "plama" powstała.

Jeden szewc wziął mi buta pod taką maszynę do polerki, wiecie, takie koło obracające się, i po tym praktycznie trudno plamę zauważyć.

Myślę, żeby zrobić tak:

1. nałożyć na noc, albo dwie noce, krem Saphira;

2. po wchłonięciu kremu - pastować.

I moje pytanie: czy mimo tej pewnej niewielkiej szorstkości i matowości skóry na medalionie uda mi się tam jeszcze uzyskać lustrzany połysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to chyba najbardziej prawdopodobna diagnoza. Myślę, że póki nie spróbujesz, nie przekonasz się jak skóra zareaguje.

Myślę, że powinno się udać.

Są jeszcze dwa produkty, które potrafią odtworzyć lico:

Renovating Cream Saphir:

http://multirenowacja.pl/krem-do-rennow ... aphir.html

Saphir Juvacuir:

http://multirenowacja.pl/balsam-mocno-k ... aphir.html

Na stronach z produktami są filmy, na których możesz zaobserwować jak działają.

Tutaj jeszcze Juvacuir w akcji:

viewtopic.php?p=58160#p58160

Tyle tylko, że to praktycznie nowe buty i chyba faktycznie warto z nimi próbować jeszcze bez radykalnych środków.

Krem + wosk+ polerka bez wody tym razem.

Proponuję odpuścić sobie na razie wodę i ten najwyższy połysk :) Średnio-wysoki też jest OK :)

Mirror Shine z wodą (minimalne dawkowanie - dosłownie kropelkami) poćwicz najpierw na butach, których nie będzie żal, a kiedy poczujesz się pewniej to i w tych się przejrzysz :)

Trzymam kciuki. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może póki nie powstanie nowy, zbiorę w jednym miejscu choć kilka już przytaczanych :)

Pamiętajcie, że polarka z użyciem kropli wody to końcowy etap -kiedy pierwsze warstwy wosku już skóra przyjęła.

Tu dobry przykład - akurat na butach z medalionem:

Kolejne przykłady:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... X7YWhwJyCQ

Mam nadzieję, że się przyda :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.