Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu monków na zamówienie. Obecnie użytkuję już kilka Yanków na co dzień, w tym 3 na skórzanej podeszwie. Po kilku tygodniach wygląda już (podeszwa)  na dość startą w okolicach noska - póki co nie zamierzam ich zelować. Buty planuję użytkowac w sezonie wiosna/lato i początek jesieni. Na stronie widać półbuty z takim rozwiązaniem i estetycznie wyglądają o wiele gorzej. W zakładzie szewskim jak spytałem o żabki, to usłyszałem cenę 3zł - stąd moje podejrzenie słabej jakości takiej usługi. Czy wybór podeszwy guma+skóra będzie sensowny? Bardzo ograniczy oddychalność stóp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszwa typu YORK jest bardzo praktycznym wyborem i ta opcja zbiera bardzo dobre recenzje. Uchodzi za bardzo uniwersalną i komfortową opcję. Co do właściwości i oddychalności, to  spór trwa od zawsze. Jedni twierdzą, że nie ma różnicy, inni, że jest ... również w źródłach można spotkać się z rozbieżnymi informacjami.

 

Cały wątek dyskusji na ten temat:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/103-podeszwa-sk%C3%B3rzana-vs-zwyk%C5%82a/

 

Wpis, który może nieco pomóc:

http://blog.multirenowacja.pl/2014/11/07/skorzane-podeszwy/

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż mokre krupony ścierają się o wiele szybciej, dlatego wielu w sezonie jesienno-zimowym zwłaszcza decyduje się na inne opcje lub zelowanie skóry. 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu monków na zamówienie. Obecnie użytkuję już kilka Yanków na co dzień, w tym 3 na skórzanej podeszwie. Po kilku tygodniach wygląda już (podeszwa)  na dość startą w okolicach noska - póki co nie zamierzam ich zelować. Buty planuję użytkowac w sezonie wiosna/lato i początek jesieni. Na stronie widać półbuty z takim rozwiązaniem i estetycznie wyglądają o wiele gorzej. W zakładzie szewskim jak spytałem o żabki, to usłyszałem cenę 3zł - stąd moje podejrzenie słabej jakości takiej usługi. Czy wybór podeszwy guma+skóra będzie sensowny? Bardzo ograniczy oddychalność stóp?

goblinn - użytkuję Yorka i skórzaną podeszwę i różnicy nie czuję. Na rzeszowskie chodniki bym nie kombinował i brał Yorka ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam trzewiki na podeszwie York i wg mnie wydaje się ona dość gruba jak na sezon wiosenno - letni. Wolałbym podzelować skórzaną podeszwę cienką zelówką u szewca. Co prawda nie posiadam Yanko na pełnej skórzanej podeszwie, ale ze zdjęć wnioskuję, że jest ona cieńsza niż York. Z kolei podeszwa York wydaje się idealna na zimę, cienka zelówka chyba nie zda egzaminu, bo sól tak szybko nie zniszczy gumy jak skórę (chodzi o boki podeszwy).

 

Korzystając z poruszonego tematu. Wiem, że model 435 (Cambridge Niger) ma być dostepny od ręki. Czy będzie dostepny, tak jak dotychczas na podeszwie York, czy pełnej skórzanej? A może obydwie opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13-14.12.2014 jesteśmy w Stolicy na HUSH Warsaw.
Jeżeli ktoś ma ochotę lub potrzebę przymiarki konkretnych modeli/rozmiarów YANKO w Warszawie, proszę maile z konkretami kierować pod adres sklepowy do 10.12.2014. Jak będzie możliwość to postaramy się zabrać co trzeba. No i przede wszystkim zapraszamy serdecznie :)

 

Więcej informacji w załącznikach.

 

post-17-0-00316500-1417794807_thumb.jpg

post-17-0-82754600-1417794811_thumb.jpg

 

Nie wiedziałem, że macie tam nasze WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE ! :)

post-17-0-83346300-1417794822_thumb.jpg

 

Zapraszamy!

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudos dla Patine.pl za realizację mojej reklamacji.

W październiku podczas wojaży zagranicznych uszkodziłem skórzaną niepodzelowaną podeszwę w jednym monku; prawdopodobnie była w tym moja wina, może nastąpiłem na kamień, nie kojarzę. Nie ma co teraz dociekać, czy podeszwa była nieco gorszej jakości niż zwykle, czy miałem pecha, czy też miało to absolutne prawo się zdarzyć w butach nawet z wyższej półki.

Napisałem do Daniela, który polecił natychmiast buty wysłać do Stargardu. Dzisiaj buty do mnie wróciły z piękną, nowiutką podeszwą York (tak się umówiliśmy). Zapłaciłem tylko za wysyłkę w jedną stronę. Dodatkowo buty chyba zostały wypielęgnowane, bo dłuższą chwilę zastanawiałem się, czy przypadkiem nie otrzymałem nowych:-)

Obsługa klienta na najwyższym poziomie, dzięki i gratulacje.

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Czy model 14433 lub 14272 (czarne, skóra licowa, 7UK) będzie dostępny od ręki jakoś w najbliższym czasie?

Tak czekamy na dostawę jednych i drugich. Liczę, że w ciągu najbliższych 2 tygodni, ale nie mam jeszcze potwierdzenia terminu.

 

Jak się mają paski "cordo-podobne"? Mają się w ogóle? ;)

Jak wyżej, ale z terminami to już pewnie sami wiecie ... ;)

 

 

Chyba dzisiaj nie będę spał.... :)

O kurczę ... mam wyrzuty sumienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czekamy na dostawę jednych i drugich. Liczę, że w ciągu najbliższych 2 tygodni, ale nie mam jeszcze potwierdzenia terminu.

 

To ciekawe, że spodziewacie się obydwu modeli. Czy 14433 i 14272 różnią się czymś więcej niż ilością dziurek na sznurowadła? Z opisu na stronie wynika, że to jest to samo kopyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • saphir.pl changed the title to Patine.pl - klasyczne buty PATINE, TLB MALLORCA, YANKO i akcesoria męskie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.