Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Saphir:

Shoe snob ma już coś takiego w swojej ofercie :) http://www.jfitzpatrickfootwear.com/collections/all/products/j-fitzpatrick-x-dandy-shoe-care-blog-exclusive

Realizacje pokazywane przez Arsena bardzo mi się podobają i na pewno chciałbym mieć tak ładnie spatynowane buty, ale jeżeli mam być szczery - nie mam o patynowaniu zielonego pojęcia. Mógłbyś trochę przybliżyć temat? Na przykład jak trwałe jest takie malowanie, czym się różni pielęgnacja takich butów od butów "normalnych" i jakich środków używać? Bez takiej wiedzy ciężko byłoby mi podjąć decyzję :)

Whitesnake:

Ja bardziej myślałem o czymś w stylu Twoich Vassów, które pokazywałeś w innym temacie (jak widać, "trzyokie derby" to faktycznie szerokie pojęcie :) ):

vass.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto-przykłady mile widziane. Przy niewielkiej ilości chętnych nowe rozwiązania nie są możliwe, ale jak zbierze się większa grupa i dorzucimy do tego nasze zapotrzebowanie to być może uda się wywrzeć większą presję :)

 

 

Realizacje pokazywane przez Arsena bardzo mi się podobają i na pewno chciałbym mieć tak ładnie spatynowane buty, ale jeżeli mam być szczery - nie mam o patynowaniu zielonego pojęcia. Mógłbyś trochę przybliżyć temat? Na przykład jak trwałe jest takie malowanie, czym się różni pielęgnacja takich butów od butów "normalnych" i jakich środków używać? Bez takiej wiedzy ciężko byłoby mi podjąć decyzję :)

Właśnie sobie uświadomiłem, że z tym patynowaniem to poniekąd kawał fajnej historii, bo w Polsce zaczęło się to prawdopodobnie w 2011 roku właśnie od tego forum, a pierwszą patynę z prawdziwego zdarzenia zrobił chyba mój Wspólnik na Bexleyach, które kupiłem specjalnie po to, by On je zepsuł ... ludzie wokół mieli ubaw po pachy, ale jak zobaczyli efekt to nie było już śmiechu, a zaczęły się zlecenia dla znajomych ;) Wątek trochę urwany, ale kawałek tej historii znajdziesz tu:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1436-patynowanie-oraz-repatynowanie-obuwia

Do podjęcia wyzwania osobiście zmotywował nas Kolega @gccg (szkoda, że już go nie ma na Forum).
Przy skórach Yanko i dobrze zrobionej patynie wykończenie jest bardzo trwałe, a pielęgnacja właściwie niczym się nie różni od standardu. Pigment wnika głęboko w strukturę skóry, barwiąc ją na wskroś. Pod tym względem nie odczujesz różnicy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z uwagą każdy komentarz, sugestię, uwagę ... nie ma co się ograniczać, bo rozmyślam nawet nad tymi bardzo abstrakcyjnymi propozycjami ;)

Zastanawiam się na przykład nad jakąś grupową akcją patynowanych Yanko przez @Arsena.

 

Dziś więcej ludzi chodzi w Cordovanach niż w butach patynowanych. Może dałoby się tę relację odwrócić?

To by było coś świetnego! W razie czego chętnie bym pomógł Arsenowi o ile zaakceptowałby moją pracę, a codziennie bym mógł się tym zająć bo mieszkamy od siebie rzut beretem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł na patynowane buty jest fenomenalny  :)

1. Wstępnie jestem na tak.

2. Istny koncert życzeń w tym wątku;) Średnio zostaje między 20-30% i niech tak będzie.

3. Tutaj jestem elastyczny: lotniki, longwingi, podwójne monki, 201 lub 204 (ależ ciężko zdecydować...)

a może coś całkiem nowego: balmorale na kopycie 272? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty i akcesoria do ich pielęgnacji doszły. Jestem super zadowolony z szybkości realizacji zamówienia i całości przebiegu transakcji. Buty (Yanko 610 Cuero), jak dla mnie - rewelacja! Leżą idealnie i są piękne. Jeśli będą dobrze służyły to wiem już gdzie kupie kolejne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

tydzień temu zamówiłem pierwsze Yanko - ciemnobrązowe wiedenki (272) na 915. Piękne buty, niestety największy dostępny w sklepie rozmiar był na mnie za mały i musiałem je zwrócić. Obsługa sklepu pierwsza klasa. Nie byłem jeszcze tak zadowolony ze sklepu niestacjonarnego. Wybrałem zły wosk - od razu telefon ze sklepu. Ponieważ pasujący kolor był droższy zaproponowano mi rabat. W ostatniej chwili zmieniłem adres dostawy - zero problemów. Gdy stwierdziłem, że buty nie pasują, nienachalnie zaproponowano mi podobne modele, ew. zamówienie indywidualne. Po podjęciu decyzji o zwrocie, kurier był u mnie następnego dnia, a pieniądze na koncie dzień później. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Mimo, że trzymałem je w ręku kilka chwil, zachorowałem na te buty.

 

Czy w najbliższym czasie przewidujecie nową dostawę? Rozważam double monki ale marzą mi się też 272 w TDM. Czy przy zakupie 2+ par udzielacie jakiś rabatów?

 

Dziś wybieram się do Shoepassion - możliwość przymierzenia na miejscu kilku fasonów to jednak wielka przewaga nad zakupami w internecie. Mam opory przed zawracaniem głowy i wymienianiem butów w sklepie internetowym 2-3 razy.

 

Za firmę Patine trzymam kciuki i życzę rychłego otwarcia sklepu w Warszawie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski skracane są u zaprzyjaźnionego fachowca do dowolnego rozmiaru, ale jest to na tyle prosta sprawa, że można to zrobić we własnym zakresie lub u każdego Szewca/Kaletnika (1 minuta roboty) dopasowując długość co do mm. Klient nie jest obciążany żadnymi dodatkowymi kosztami :)  Myślę, że po otrzymaniu paska sprawa stanie się oczywista, a gdyby była konieczność zasięgnięcia wskazówek na  ten temat, wystarczy posłać maila z zapytaniem, a chętnie pomożemy wysyłając krótki instruktaż. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z tego, co pamiętam to przyklepane, ale dla pewności bardzo proszę podesłać maila z zapytaniem na adres sklepowy. Jeżeli coś konkretnego będziecie chcieli zobaczyć, przymierzyć w Krakowie na tej imprezie również proszę zgłaszać zapotrzebowanie mailem. Zapakujemy wszystko co będziemy w stanie upchnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam to przyklepane, ale dla pewności bardzo proszę podesłać maila z zapytaniem na adres sklepowy. Jeżeli coś konkretnego będziecie chcieli zobaczyć, przymierzyć w Krakowie na tej imprezie również proszę zgłaszać zapotrzebowanie mailem. Zapakujemy wszystko co będziemy w stanie upchnąć :)

 

Rewelacyjna wiadomość :) . Zaraz zabieram się za przeglądnięcie strony i napisanie maila z tym co bym chciał przymierzyć. Myślę, że w targów wrócę już z nowymi Yanko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • saphir.pl changed the title to Patine.pl - klasyczne buty PATINE, TLB MALLORCA, YANKO i akcesoria męskie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.