Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się akurat cieszę, że automat zaniżył mi rozmiar przy kupowaniu Havany Traveller bo obawiałem się, że w przyszłości będę musiał korzystać z opcji Design Your Own Suit. Automat pokazywał marynarkę 23, spodnie 24. Spodnie dobre, marynarka za mała o jeden rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałem ostatnio Lazio 46. W talii pokazuje, że ma 90cm. Przymierzałem też Sienne, która to ma mieć 91 cm. Wg moich pomiarów mam w talii 89-90 cm.
W Lazio guzik zapiąłem na dużym wydechu, w Siennie trochę łatwiej, ale po co ta walka, jak garnitur się marszczył w 100 miejscach. Analizując te pomiary, a także mierząc, aktualnie już trochę za duży garnitur z próchnika (ok. 105 cm w talii) myślę, że 7-8 cm zapasu między własną miarą, a tym co podaje tabela jest wskazane do komfortowego noszenia. Na pewno nie można nosić SuSu z idealnym dopasowaniem do tabelki, bo to są wymiary garniturów.

Co do "advisora" - bawiłem się nim w taki sposób, że dodawałem sobie w klacie nawet +6 cm i rozmiar się nie zmieniał na wyższy, a odjąłem -2 cm w talii i naraz rozmiar zrobił się mniejszy. :)
On pewnie wyciąga jakąś średnią albo polega na maksymach, minimach - jestem za tym, żeby sobie w nim pozwiększać lub pozmniejszać każdy wymiar +/- 2 cm i zobaczyć jak zmienia się polecany rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiej jak będzie rzeczywiste +2cm, a wtedy przy barkach 44cm już to zauważę.

Mam do wyboru barki 44cm i tylko +3 cm w klatce, albo barki 45 cm i +7 w klatce.

Słabiej, że -jak czytam- ta firma ma liberalne podejście do podawanych przez siebie wymiarów :)

Jeszcze jedna kwestia. Najpierw zamawiam marynarkę traveller, a później spodnie. Możliwe, żeby wyroby z różnych dostaw różniły się kolorystycznie czy nie ma takiego zagrożenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Im szerzej w barkach, tym mniej dostrzegalne różnice :) Ja mam 48, zatem +1 nie robi takiej różnicy w proporcji jak przy 44 :) Zawsze marynarkę można poszerzyć (ok. 4 cm wychodzi spokojnie). Zabawa z ramionami to wyższa szkoła jazdy i spore koszty.

 

Choć ja jestem w trakcie krawieckich eksperymentów w tym obszarze (u krawcowej - choć niektórzy twierdzili, że tylko krawiec będzie potrafił, przeróbka ramion z konstrukcją na wszycie koszulowe) i dziś po przymiarce sprawa wygląda bardzo obiecująco - a koszty póki co relatywnie niewielkie. 

 

2. Jest jakiś problem z rozmiarami w obecnej kolekcji - ale wychodzi na to, że nie dotyka wszystkich rozmiarów. 

3. Powinny być identyczne - jeśli nie ma dużej przerwy pomiędzy zamówieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział (podkreślam: nie znając jeszcze wyrobów SuSu), że +3 w klatce piersiowej jest do zaakceptowania, w talii jak kto lubi może być i +5/7, ale spodnie najlepiej żeby w pasie były dość bliskie wymiarom ciała (sugerowane wyżej +7-8 cm to znacznie za dużo, przy zapięciu paskiem muszą się bardzo marszczyć).

 

Konsultant SuSu powiedział mi dzisiaj (bo moje zainteresowanie z blazera przeszło na garnitur w kratę PoW :D), że spodnie można poszerzyć w pasie i w biodrach o max. 5 cm. To dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział (podkreślam: nie znając jeszcze wyrobów SuSu), że +3 w klatce piersiowej jest do zaakceptowania, w talii jak kto lubi może być i +5/7, ale spodnie najlepiej żeby w pasie były dość bliskie wymiarom ciała (sugerowane wyżej +7-8 cm to znacznie za dużo, przy zapięciu paskiem muszą się bardzo marszczyć).

 

Konsultant SuSu powiedział mi dzisiaj (bo moje zainteresowanie z blazera przeszło na garnitur w kratę PoW :D), że spodnie można poszerzyć w pasie i w biodrach o max. 5 cm. To dużo.

 

Każdy z nas jest inny i nie każdemu będą pasować garnitury SuSu. Własnie czekam na dwa garnitury i w obu mam taką dysproporcję, że marynarki są z luzem, a spodnie na styk, a może nawet lekko przyciasne. Szczęście, że spodnie najłatwiej dopasować, szczególnie w granicy +/- 2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie :) ja nie używam prawie w ogóle pasków - szczególnie do garniturów i marynarek - tylko szelki. Dlatego wolę/muszę mieć luz w pasie. Natomiast +3 cm w marynarce to zdecydowanie za mało - nie lubię X i nie lubię jak się ciągną przy wyginaniu ciała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję jednak większy rozmiar. Może sprawdzi się to co u niektórych Kolegów czyli rzeczywista rozmiarówka 'pół numeru w dół' ;)

Mam jeszcze jeden problem. Havanę Traveller widzę w dwóch odsłonach, opisane jako 'niebieski':

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana-niebieski-g%C5%82adki/P3788.html?cgid=Suits

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana-niebieski-g%C5%82adki/P3554.html?cgid=Suits

Te materiały wyglądają na dwa różne :) To zapewne kwestia zdjęcia, ale które jest bliższe rzeczywistemu odcieniowi (i fakturze)

No i jeszcze wersja separate 'granatowa' od Cerutti

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-granatowy-g%C5%82adki/C4760.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszy z tych dwóch - odcień jest ciut mocniej intensywny, delikatnie uciekający w kierunku koloru chabrowego. Zwróć uwagę na delikatny melanż. Poza tym sama wełna jest bardzo cienka - na ciepłe miesiące idealna, w zimę trochę gorzej :)

 

- granatowa havana z tkaniny Cerutti została dobrze ujęta na blogu MrVintage, pisał o niej też w tym wątku @Aron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas jest inny i nie każdemu będą pasować garnitury SuSu. Własnie czekam na dwa garnitury i w obu mam taką dysproporcję, że marynarki są z luzem, a spodnie na styk, a może nawet lekko przyciasne. Szczęście, że spodnie najłatwiej dopasować, szczególnie w granicy +/- 2 cm.

Jeśli zamawialeś athletica/yorka i lazio w kolorach granatu to mogę Ci powiedzieć że lepiej wypadają te pierwsze pod kątem ślubnego garnituru.

Lazio w mojej ocenie jest z materiału nieformalnego i szorstkiego w dotyku. Kolor też jak dla mnie stronie wygląda lepiej niż na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Ale fajny, nie? Trzeba będzie na lato też coś znaleźć...

 

Tzn. ten pierwszy to jest flanela Vitale Barberis, ten drugi też zimowy, ale podobno mniej (tak mi konsultant powiedział).

 

Godzinę temu był jeszcze Lazio w brązową kratę PoW w moim rozmiarze, ale już nie ma i nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sword pytałeś o Jort. Mam bawełniano-lnianą niebieską marynarkę. Co do jakości ciezko mi się wypowiedzieć bo to jedyna letnia marynarka od SS jaką mam. Druga jaką mam to dwurzędową zimową soho.

Zdecydowałem się na Jort, bo uznałem, ze wolę jedną porządną, którą będę chciał nosić niż kilka gorszych. Z resztą teraz ceny niektórych marynarek to 330 360 a Jort jest za 399. Wg mnie warto dopłacić. Żadnych nitek czy nierównych szwów nie zauważyłem. Full Camvas, funkcjonalne guzki, guziki na odpowiedniej wysokości, szerokie klapy, marszczone lekko wizycie ramion. Generalnie jest jak koleś w recenzji napisał.

Jedyne nad czym sie zastanawiałem, to czy nie wsiąść wełnianej, to może lepiej by upały wytrzymywała, ale ja raczej noszę się na bardziej w kierunku casual, wiec ostatecznie wziąłem bawełniana. Szczególnie, ze jakoś bardzo mi sie odcień niebieskiego podobał, trochę jakby w kierunku Petrol.

A dokładając do tego, ze w tej 2016 kolekcji Jort nie ma fajnych rzeczy, to tym bardziej sie cieszę :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z takim zużyciem marynarki. Ostatnio w sklepie z używaną odzieżą oglądałem marynarkę SuSu , która posiadała defekt w postaci przetartej, odbarwionej podszewki w okolicach pach. Również materiał wierzchni ciemno szary (VBC) pod pachami był zmechacony. Poza tym marynarka wydaje się dobra bo nie zauważyłem innego zużycia. Marynarka jest małego rozmiaru chyba 38 i z kolekcji 2014. Co było powodem takiego zniszczenia? Jeżeli ktoś codziennie wciskał się w taką marynarkę to chyba musiał przez osiem godzin otwierać ręcznie szlaban na autostradzie by tego dokonać. Nie wspominając o krępowaniu ruchów i wygodzie użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sword pytałeś o Jort. Mam bawełniano-lnianą niebieską marynarkę. Co do jakości ciezko mi się wypowiedzieć bo to jedyna letnia marynarka od SS jaką mam. Druga jaką mam to dwurzędową zimową soho.

(...)

A dokładając do tego, ze w tej 2016 kolekcji Jort nie ma fajnych rzeczy, to tym bardziej sie cieszę :)

 

Właśnie doszedłem do wniosku, że nie będę kupował przysłowiowego futra w lecie i na zimę wybiorę sobie coś jak kolekcja zimowa będzie w pełnej rozmiarówce, bo teraz rozmiary znikają na moich oczach, a nie chcę decydować pod presją. Poszukam zatem czegoś na lato, a jeśli letniego Jorta jeszcze nie było, to tym lepiej, poczekam na niego. Już-już prawie kupiłem blazer z kaszmiru z Jorta, ale mi się przypomniało, że jednak będę ten blazer sporo nosił (obecny właśnie dogorywa, podszewkę ma biedaczysko poprzecieraną, zrobił ze mną tysiące kilometrów) i kaszmir mi się szybko zmechaci, a kosztuje jednak 500 EUR. Liczę więc na jakąś ładną wełnę lub mieszankę na bazie wełny z Jorta. W zeszłorocznej kolekcji letniej był ładny blazer Jort.

 

Potem już-już kupowałem (w pre-orderze) wełniany blazer z Havany, ale jednak ta wysokość guzika mi przeszkadza. Niejednego na forum krytykowałem za źle umieszczony guzik...

 

Pytanie do tych, którzy SuSu śledzą od lat: czy kolekcje się powtarzają? Nie mówię że mają być dosłownie identyczne, ale czy np. na garnitur z szarej flaneli PoW, albo na lekki granatowy blazer mogę liczyć każdego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem pewną nieprzewidywalność....np. zniknęła bogata onegdaj oferta dwurzędówek Soho i Madison (parę sztuk zaledwie się ostało), mimo tego, że ten fason dynamicznie powraca do łask. Nie znam prognoz rynkowych, ale IMO trochę strzał w kolano....

Stąd wnioskuję, że konsekwencja i powtarzalność kolekcji nie jest tu raczej regułą....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.