Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę Was o poradę.

 

Zamierzam kupić garnitur, ale z uwagi na szerokie uda zastanawiam się nad Havana Traveller, gdzie można dobrać osobno marynarkę i spodnie

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana---osobny-wyb%C3%B3r-rozmiar%C3%B3w-marynarki-i-spodni/C4760-S.html

 

Moje wymiary to:

klatka: 87
talia na wysokości pępka: 76
pas: 85
udo: 57
 
Wydaje mi się, że marynarkę powinienem wziąć w rozmiarze 42, chociaż size advisor doradza 44.
Z kolei spodnie... najsensowniejszy wydaje się rozmiar 50, bo nie będą wtedy wyglądały jak leginsy. Jednak w tym rozmiarze w pasie i w biodrach będą o ok. 6 cm za duże. Czy jest możliwa tak duża przeróbka tych części spodni, aby jakoś to wyglądało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie noszę marynarek ;) Ostatni garnitur kupiłem jakieś 7 lat temu przed studniówką - Próchnik w rozmiarze 176/88/78, jednak z perspektywy czasu widzę, że marynarka "wisi" - jest o dobre dwa rozmiary za duża. Spodnie od tego garnituru leżą dobrze.

 

Aby zorientować się w rozmiarach ostatnio przymierzyłem też w Vistuli ten garnitur: http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-72763w rozmiarze  170/92/78 (80). Marynarka była za szeroka o 1 - 2 cm w barkach. W spodnie z tego rozmiaru ledwo się zmieściłem i prawdopodobnie pękłyby na szwie przy pierwszej próbie kucnięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoich doświadczeniach z Havaną Traveller zaryzykuję stwierdzenie, że marynarka rozmiar 42 będzie za mała. Przy moich wymiarach: klatka: 92, talia: 88 rozmiar 23 był za mały (103/95), choć najpierw wziąłem 44 bo dieta, uznałem, że przez miesiąc zdążę się wcisnąć i cóż, zapiąłem ją na sobie po 2 tygodniach, ale była zdecydowanie ciasna. Zresztą, w tym wątku panuje przekonanie, że w większości wypadków (choć zdarzają się wyjątki) rozmiar podawany przez size advisor jest również za mały o jeden rozmiar (23 właśnie mi polecano, przy pełnym wdechu niestety czułem się jakby ktoś mnie ściskał na wysokości guzika). Tak więc na razie wysyłamy sobie z SuSu paczki w te i z powrotem aż trafimy w odpowiedni rozmiar :P

 

W każdym razie nie ma się co martwić. 42 będzie za małe to wymienisz na 44 itd. No chyba, że zależy Ci na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia w takim razie z tymi kamizelkami. Szycie jak mówiłem nie wchodzi w grę. Musi być gotowiec. Nie mam czasu uszyć. Dwurzędowe widzę, że super wyglądają. Wybór jest bardzo kiepski. Na SuSu są garnitury 3 częściowe tylko z lnu :(. Jak tak dalej pójdzie, to chyba kupię po prostu garnitur w sklepie jakimś w Polsce, gdzie będzie 3-częściowy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedonde, ile masz czasu i skąd jesteś?

 

Edit: do października jest trochę czasu. Kamizelkę da się uszyć bardzo szybko w porównaniu do garnituru.

 

Edit 2: A tak w ogóle pisałeś do Customer Care Suit Supply? To, że na stronie ma rozmiaru nie musi być przeszkodą. Mogą znaleźć Ci gdzieś garnitur i przesłać. Napisz maila do nich w sprawie tego Yorka, co Ci się podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yorka mogę z własnego doświadczenia polecić. Świetna tkanina. Jeżeli ten na stronie jest taki jak mój, to należy jednak zwrócić uwagę, że kolor dark blue ma trochę połysku i wpada nieco w czerń. Wieczorem działa świetnie i może ujść za garnitur wizytowy. W świetle dziennym  a szczególnie w pełnym słońcu może jednak wyjść na bardzo poważny. Jestem bardzo zadowolony, ale przymierzam się teraz do drugiego granatowego w mniej poważnym odcieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł dziś do mnie Athletic z Suit Supply, rozmiar 44 http://eu.suitsupply.com/pl/suits/athletic-niebieski-g%C5%82adki/P2529A.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=color&prefv2=Niebieski&prefn3=material&prefv3=We%C5%82na

 

Krój - jak dla mnie bardzo dobry. Marynarka leży idealnie, a miałem mocne obawy czy nie będzie zbyt obszerna. Spodnie w pasie ciut ciasne ale do ślubu dużo czasu więc może schudnę albo da się poszerzyć - to nie problem. Jedynie nogawki do lekkiego skrócenia.

 

Kolor w zasadzie jest bardzo ciemno granatowy - wpada mocno w kolor grafitowy. Zdjęcie z modelem chyba dobrze oddaje barwę. Bardzo zależało mi na ciemnym granacie do ślubu i zastanawiam się czy ten nie jest zbyt ciemny?

Może ktoś doradzi czy nie lepiej wybrać z poniższych?

 

1. http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-g%C5%82adki/P4869.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=color&prefv2=Niebieski&prefn3=material&prefv3=We%C5%82na

2. http://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-granatowy-g%C5%82adki/P2778W.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=color&prefv2=Niebieski&prefn3=material&prefv3=We%C5%82na 

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł dziś do mnie Athletic z Suit Supply, rozmiar 44 http://eu.suitsupply.com/pl/suits/athletic-niebieski-g%C5%82adki/P2529A.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=color&prefv2=Niebieski&prefn3=material&prefv3=We%C5%82na

 

Krój - jak dla mnie bardzo dobry. Marynarka leży idealnie, a miałem mocne obawy czy nie będzie zbyt obszerna. Spodnie w pasie ciut ciasne ale do ślubu dużo czasu więc może schudnę albo da się poszerzyć - to nie problem. Jedynie nogawki do lekkiego skrócenia.

 

Kolor w zasadzie jest bardzo ciemno granatowy - wpada mocno w kolor grafitowy. Zdjęcie z modelem chyba dobrze oddaje barwę. Bardzo zależało mi na ciemnym granacie do ślubu i zastanawiam się czy ten nie jest zbyt ciemny?

Może ktoś doradzi czy nie lepiej wybrać z poniższych?

 

1. http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-g%C5%82adki/P4869.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=color&prefv2=Niebieski&prefn3=material&prefv3=We%C5%82na

2. http://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-granatowy-g%C5%82adki/P2778W.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=color&prefv2=Niebieski&prefn3=material&prefv3=We%C5%82na 

 

Proszę o poradę.

 

Możesz napisać jakie masz wymiary, żeby łatwiej było mi zdecydować, czy ten garnitur nada się także na mnie? :)

Druga sprawa - granatowy wpada Ci w grafitowy? Przecież to dwa totalnie inne kolory.

 

Co do Twojego pytania - Washington odpada ze względu na biletówkę, natomiast sam także zamówię Lazio, aby ocenić ten splot, który tam zastosowali, grubość tkaniny i jej przewiewność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jakie masz wymiary, żeby łatwiej było mi zdecydować, czy ten garnitur nada się także na mnie? :)

Druga sprawa - granatowy wpada Ci w grafitowy? Przecież to dwa totalnie inne kolory.

 

Co do Twojego pytania - Washington odpada ze względu na biletówkę, natomiast sam także zamówię Lazio, aby ocenić ten splot, który tam zastosowali, grubość tkaniny i jej przewiewność :)

Wzrost 179

Klatka 96,5

Talia 76

Biodra 85

 

Kupiłem 44 i leży świetnie. W zeszłym roku kupowałem w Massimo garnitur 46 i mogę powiedzieć, że leżą podobnie dobrze.

Miałem obawy, że atletyczna sylwetka będzie nie na mnie ale efekt jest zupełnie inny. Leży bardzo dobrze! Zaletą athletica jest też niżej umiejscowiony guzik w marynarce.

 

Co do koloru, otwierałem przesyłkę koło 17. Ciężko stąd mi było ocenić dokładnie kolor. Jest to bardzo ciemny granat i bliżej mu do odcieni grafitu niż do niebieskiego. Możliwe jest też że nie znam się na kolorach :)

Washington tak, ma biletówkę ale jestem w stanie przymknąć na to oko. Nie będzie zabójczo formalnie ale jak mówię, akceptuję to. A lazio nie wiem jak z fakturą i materiałem. Widzę, że masz podobne problemy:)

 
Załączam Ci zdjęcia poglądowe Athletica. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafit to ciemny, szary ... na pograniczu z czernią. Ten York jest w kolorze navy -bardzo ciemny, stonowany granat. Obejrzyj go w świetle dnia - mi się bardzo podoba (miałem w rękach York, nosi mój ojciec). Generalnie w mojej ocenie najbardziej "ślubny" materiał z oferty SuSu. 

 

Edit: ten Lazio jest z wełny typu "tropical" - mam identyczny, tylko w szarym odcieniu - materiał nie jest jednolity (delikatny melanż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafit to ciemny, szary ... na pograniczu z czernią. Ten York jest w kolorze navy -bardzo ciemny, stonowany granat. Obejrzyj go w świetle dnia - mi się bardzo podoba (miałem w rękach York, nosi mój ojciec). Generalnie w mojej ocenie najbardziej "ślubny" materiał z oferty SuSu. 

 

Edit: ten Lazio jest z wełny typu "tropical" - mam identyczny, tylko w szarym odcieniu - materiał nie jest jednolity (delikatny melanż).

 

Mnie też się bardzo podoba. Zaznaczyłem tylko, że planowałem granat bardziej wpadający w niebieski a ten jest intensywnie ciemny. Być może to kwestia światła i mojego uprzedzenia.

Przemyślę na spokojnie, wezmę Twoją uwagę, Hargin, pod rozwagę.

Zrobię kilka zdjęć jak leży i poproszę o opinię.

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:D jakby to było coś fajniejszego niż bawełna w paski z dziwną kamizelką, to chyba bym dokonał spontaniczno-narcystycznego zakupu ;) 

 

Koledzy, kto ma doświadczenia z ubraniami/swetrami od SuSu? Jak prezentuje się ich rozmiarówka w odniesieniu do popularnych sieciówek - np. Massimo (dla mnie L/czasem XL), Ralph (M/L)

 

Mam jeden grubszy sweter od SS i rozmiarówka jest zbliżona do MD (w obu noszę L). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit: czemu kamizelka jest "dziwna"?

 

Hmm, na pierwszy rzut oka wydała mi się bardzo zabudowana, ale jak dokładniej się przyjrzałem, to chyba jednak nie odbiega od standardu. Może to efekt 6 guzików, w jednorzędowych bardziej podoba mi się kiedy jest ich 5. Ale podtrzymuję, że sam garnitur jest niespecjalny. Chociaż może to efekt tego, że model jest niebywale przystojny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.