Skocz do zawartości

Buty zimowe


studentfoto

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna inną wiarygodną stronę WWW gdzie można ten model zamówić taniej płacąć via Paypal, lub kartą kredytową?

Pediwear to jest wiarygodna strona.

Tak, ale czy znacie inną równie wiarygodną z tańszą ofertą?

Np strona Sanders - płatność kartą:

http://sanders-uk.com/products/Cheltenham-120.php

Nie mogę się doczytać jakie są koszty przesyłki do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka podeszwa jest lepsza na sezon jesień-zima w mieście: dainite sole, czy commando sole?

Na zimę w mieście oprócz wymienionych każda inna będzie dobra.

Co jest nie tak z tymi podeszwami? Obydwie są gumowę, więc izolacja jak i przyczepność będą lepsze niż w przypadku skórzanej podeszwy. Popraw mnie jeżeli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Napisałem tylko, że każda inna również zrobi robotę w zimie w mieście.

Z opinii użytkowników trzewików ze skórzaną podeszwą wynika, że nie polecają oni takiej z uwagi na słabą izolację oraz przyczepność. Szukam więc trzewików na gumowej podeszwie. Z oferty na pediwear znalazłem z gumowych m.in te dwie. Zastanawiam się na której podeszwie wybrać obuwie. Wydaję mi się, że commando sole będzie bardziej "zbierała" śnieg, nie lubię jak wnosi się do samochodu, czy biura. Natomiast pod tym względem lepsza będzie dainite sole. Ma mniej nazwijmy to agresywny bieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Napisałem tylko, że każda inna również zrobi robotę w zimie w mieście.

Z opinii użytkowników trzewików ze skórzaną podeszwą wynika, że nie polecają oni takiej z uwagi na słabą izolację oraz przyczepność. Szukam więc trzewików na gumowej podeszwie. Z oferty na pediwear znalazłem z gumowych m.in te dwie. Zastanawiam się na której podeszwie wybrać obuwie. Wydaję mi się, że commando sole będzie bardziej "zbierała" śnieg, nie lubię jak wnosi się do samochodu, czy biura. Natomiast pod tym względem lepsza będzie dainite sole. Ma mniej nazwijmy to agresywny bieżnik.

no to sobie sam odpowiedziałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Co oznacza Veldtschoen?

w dużym uproszczeniu veldtschoen oznacza jedną z tradycyjnych metod konstrukcji buta polegającą na połączeniu cholewki z podeszwą w sposób minimalizujący możliwość przenikania czynników zewnętrznych do wnętrza buta. konsekwencją takiego połączenia jest poszerzenie podeszwy po obwodzie.

veldtschoen jest bardzo odpowiednia dla trzewików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z prawidłowym doborem rozmiaru. Mam długość stopy 26,7cm i noszę zazwyczaj rozmiar 41

Tymczasem na stronie poniżej, przy tej długości stopy musiałbym zamówić rozmiar 44 :shock:

http://shop.johnrushtonshoes.com/index. ... lford.html

Na stronie pediwear nie znalazłem odnośnika dobierającego długość stopy metrycznie do rozmiaru obuwia. Zastanawiam się, czy przypadkiem japońska rozmiarówka nie jest długością stopy w centymetrach?

W szególności mam na myśli rozmiarówkę w przypadku tych typów:

John Spencer Stainland:

Dołączona grafika

Loake Litchfield:

Dołączona grafika

Loake Wolf:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Markowskiego jest teraz fajna przecena.

Napisałem 3 dni temu do nich z prośbą o potwierdzenie rozmiaru, tj. chciałbym się upewnić, że UK 10,5 ma 33cm długość podeszwy (bo takie noszę)... ale na razie cisza i chyba tak już pozostanie...

Zainteresowały mnie Balmoral ale przed zakupem chętnie bym uzyskał jakieś potwierdzenie.

Mam nadzieję, że wysyłają do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za pomoc. Myślałem nawet o rozmiarze 7,5. Wolę mieć lekko za duży but, niż lekko za mały.

w przypadku zimowych butów to powinno być zasadą. Optymalnie: grubsza wełniana skarpetka i wciąż trochę luzu. Rolę izolatora zawsze pełni powietrze, a mocno ściśnięta stopa nawet w wełnianej skarpetce łatwo marznie.

Nie wszystkie podeszwy butów dobrze izolują od zimnego gruntu, czasami wskazana jest dodatkowa termoizolacyjna wkładka. To również wpływa na potencjalny rozmiar buta.

Dużo ciekawych informacji, jak nie marznąc w stopy zimą znajdziecie tutaj: http://www.woolpower.se/en/asp/kladigratt_4.asp

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy kopyta butów zimowych odpowiadają - w sensie numeracji - półbutom? Tzn., czy są większe, uwzględniając chociażby skarpetkę, czy też nie? Jak się domyślam, nie uwzględniają, tzn. dopasowanie tego samego numeru (zakładając zbliżone kpyta) będzie podobne.

A zatem - jaki powinien być luz? Jeśli numer 8F półbuta pasuje mi na nogę na styk, a 8.5F daje większy komfort i pewien luz, ale noga nie lata, to znaczy, że należałoby wziąć buty o numer większe, czyli 9F? Rozumiem, że to zależy od kształtu kopyta (wąskie - ładne, ale ciasne, czy szerokie - nieco przaśne, ale wygodniejsze), ale może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy kopyta butów zimowych odpowiadają - w sensie numeracji - półbutom? Tzn., czy są większe, uwzględniając chociażby skarpetkę, czy też nie? Jak się domyślam, nie uwzględniają, tzn. dopasowanie tego samego numeru (zakładając zbliżone kpyta) będzie podobne.

A zatem - jaki powinien być luz? Jeśli numer 8F półbuta pasuje mi na nogę na styk, a 8.5F daje większy komfort i pewien luz, ale noga nie lata, to znaczy, że należałoby wziąć buty o numer większe, czyli 9F? Rozumiem, że to zależy od kształtu kopyta (wąskie - ładne, ale ciasne, czy szerokie - nieco przaśne, ale wygodniejsze), ale może ktoś ma jakieś doświadczenia?

zazwyczaj wybieram o jeden rozmiar większe, chociaż kopyto ma swoje znaczenie. Buty zawsze dobieram mierząc, a nigdy zdalnie - tak więc numeracja to tylko wstępne zapytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Panowie bardzo proszę o poradę

Czy wybranie oficerek na sezon jesień/zima jest dobrym pomysłem, w sytuacji gdy buty te nosił będę do szarego płaszcza kończącego się przed kolanami.

W innych sytuacjach jest to zawsze koszula z marynarką lub sweter z marynarką.

Jeśli nie to jakie buty polecacie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.