Skocz do zawartości

Ciekawe blogi/strony www


Rev

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem. Dam znać po nowym roku czy gra jest warta zachodu.

Nie wygląda mi na coś, co potrafi actually make you feel like a better man :) Ale brawa za odwagę bycia pionierem.

Rzeczywiście, nie wygląda jakoś szczególnie. Może jednak będzie stanowić ciekawą alternatywę dla osób zaopatrujących się w sklepach w rzeczy z wieszaka. Na razie zamówiłem 2-częściowy garnitur z wełny 130' dla brata. Wrzucę zdjęcia to razem ocenimy czy warto wydać 1000 zł na produkt tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatywa jest to ciekawa, zwłaszcza w momencie, kiedy garnitury z wieszaka średniej klasy [vistula?] oscylują w granicach 1200-2000 zł, a koszule średniej kategorii to koszt circa 200 zł. Tutaj za mniejsze pieniądze mamy "szycie na miarę", pytanie tylko z jakich materiałów i z jaką jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vistulę można dostać za 400zł na wyprzedaży (wełna 100), za 700-800zł jest już lepsza jakość (wełna 120), lantier (wełna/jedwab) to już wydatek od 1000zł.

Bytom z tego co pamiętam we wrześniu zaczynał sięod 750zł (sale, wełna 100), najdroższy był Próchnik - od 1450zł (regular price).

Co do koszul to cena podana przez kolegę jest smutnie prawdziwa.

Czekam na raport z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Vistulę można dostać za 400zł na wyprzedaży (wełna 100), za 700-800zł jest już lepsza jakość (wełna 120), lantier (wełna/jedwab) to już wydatek od 1000zł.

Bytom z tego co pamiętam we wrześniu zaczynał sięod 750zł (sale, wełna 100), najdroższy był Próchnik - od 1450zł (regular price)"

Pardonsik za off-topa, ale... A co z Lorens&Wiktorem? Btw "źle obecnym" na tym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vistulę można dostać za 400zł na wyprzedaży (wełna 100), za 700-800zł jest już lepsza jakość (wełna 120), lantier (wełna/jedwab) to już wydatek od 1000zł.

Bytom z tego co pamiętam we wrześniu zaczynał sięod 750zł (sale, wełna 100), najdroższy był Próchnik - od 1450zł (regular price).

Co do koszul to cena podana przez kolegę jest smutnie prawdziwa.

Czekam na raport z zakupu.

Na wyprzedaży można złapać wiele "okazji" cenowych. Jednak nie zdarzyło mi się jeszcze kupić produkt w 100 % kompletny czyli odpowiadający moim oczekiwaniom w stosunku do wykończenia i detali jak wygląda to w przypadku bespoke. Ponieważ tutaj mamy do czynienia z MTM gdzie poza podaniem wymiarów, wybieramy również pożądany wzór tkaniny (wybór nieduży, ale jednak) oraz pożądany sposób wykończenia, to atrakcyjność oferty wydaje się na pierwszy rzut oka nieporównywalnie większa. Pytanie tylko jak dobrzy są Ci krawcy w Singapurze i czy rzeczywiście wszystko jest zszywane ręcznie...

Jeżeli garnitur okaże się choć w połowie tak dobry jak sugeruje to definicja MTM to uważam, że warto. Cóż, na razie czekam z kolejnym wpisem do połowy stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jednak nie zdarzyło mi się jeszcze kupić produkt w 100 % kompletny czyli odpowiadający moim oczekiwaniom w stosunku do wykończenia i detali jak wygląda to w przypadku bespoke.

Oczywista oczywistość, jak powiedział pewien "klasyk" :)

Jeżeli garnitur okaże się choć w połowie tak dobry jak sugeruje to definicja MTM to uważam, że warto. Cóż, na razie czekam z kolejnym wpisem do połowy stycznia.

Podpisuję się obiema rękoma pod tym stwierdzeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyprzedaży można złapać wiele "okazji" cenowych. Jednak nie zdarzyło mi się jeszcze kupić produkt w 100 % kompletny czyli odpowiadający moim oczekiwaniom w stosunku do wykończenia i detali jak wygląda to w przypadku bespoke. Ponieważ tutaj mamy do czynienia z MTM gdzie poza podaniem wymiarów, wybieramy również pożądany wzór tkaniny (wybór nieduży, ale jednak) oraz pożądany sposób wykończenia, to atrakcyjność oferty wydaje się na pierwszy rzut oka nieporównywalnie większa. Pytanie tylko jak dobrzy są Ci krawcy w Singapurze i czy rzeczywiście wszystko jest zszywane ręcznie...

Jeżeli garnitur okaże się choć w połowie tak dobry jak sugeruje to definicja MTM to uważam, że warto. Cóż, na razie czekam z kolejnym wpisem do połowy stycznia.

Krawcy są z Chin, stąd można przypuszczać, że garnitur będzie szyty ręcznie [maszyny są przecież drogie...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Również czekam na recenzję. Kto pierwszy? ;)

Dobry materiał na wpis blogowy, może bloggerzy?

Chyba byłem jednym z pierwszych zamawiających na Męski Wymiar .pl i był do mój pierwszy zakup na miarę (marynarka + koszula). Generalnie wrażenia pozytywne, materiał dobrej jakości. Mierzyłem się miarką nie krawiecką, a taką do remontów. Tym bardziej jestem pozytywnie zaskoczony efektami :)

Zresztą oceńcie sami na zdjęciu.

post-1-13658919455516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> +Immune+ - system mi nie pozwala wysłać wiadomości na priv, więc nie mogę Ci odpowiedzieć bezpośrednio.

Zamówienie dostałem DHLem po niecałych dwóch tygodniach. Zawsze możesz im napisać maila i dopytać się, jak sytuacja.

To było moje pierwsze zamówienie na miarę. Do tej pory zaopatrywałem się w tradycyjnych sklepach. I teraz już wiem, że do tego nie wrócę. To jest zupełnie inna jakość. W końcu nie wychodzą mi ze spodnie takie zwały koszuli :)

A Ty jaki materiał sobie wybrałeś? Zamówiłeś próbki, czy od razu garnitur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zaryzykować i złożyłem zamówienie na marynarkę + spodnie. Spodnie w sumie eksperyment z wyższym stanem, zobaczymy za 2 tygodnie czy to nie wyrzucone pieniądze w błoto, albo ile będzie wymagało przeróbek krawieckich ;)

W każdym razie sama koncepcja bardzo wygodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojniej z tym zamawianiem bo zaraz wszyscy zamówią nie znając faktycznej jakości produktu. Co to za bespoke bez przymiarki?! Styczniowe przeceny zaraz się w sklepach zaczną i będzie taniej niż na tej stronce a towar zawsze można obejrzeć i przymierzyć. Przypominam że w odzieży miarowej online zwroty są niepraktykowane i trudne. A może ten temat to część sprytnej kampanii marketingowej producenta ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potencjalnie coś pośredniego co może rozwiązać problem osoby o nietypowej sylwetce. Ciekaw jestem zamówień osób atletycznie zbudowanych czy z brzuszkiem.

Ja tylko przeglądając materiały stwierdzam, że po wrzuceniu filtrów gładki, wełna, 100s okzuje się że wybór jest nikły a część to mieszanki sztucznych włókien z wełną :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam na zamówienia innych forumowiczów, ale wygląda to, jak mówi Krakus, na solidną alternatywę dla sklepowych garniturów dla osób o nietypowych wymiarach. Poza tym możliwość dopasowania szczegółów do własnej wizji daje takiej opcji sporą przewagę. Ciekawi mnie przede wszystkim jakość materiałów i szycia. Jeśli będzie ok - sam być może się skuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojniej z tym zamawianiem bo zaraz wszyscy zamówią nie znając faktycznej jakości produktu. Co to za bespoke bez przymiarki?! Styczniowe przeceny zaraz się w sklepach zaczną i będzie taniej niż na tej stronce a towar zawsze można obejrzeć i przymierzyć. Przypominam że w odzieży miarowej online zwroty są niepraktykowane i trudne. A może ten temat to część sprytnej kampanii marketingowej producenta ?!

zapewniam, że temat nie jest elementem kampanii marketingowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.