Skocz do zawartości

Marka Cheaney, Imperial Collection


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ladne buty! Lepiej oddaja kolor Twoje zdjecia "Barker" niz na stronie ShoeHealer.

W pelni sie zgadzam, ze Sheo Healer, jest godnym uwagi sklepem - Richard ma bardzo duza wiedze na temat obuwia. Mialem przyjemnosc kupic u nich 2 pary butow.

 

Cheaney - bardzo lubie ich buty i wszystkim, kt wybieraja sie do UK polecam odwiedzic ich sklep firmowy, gdyz mozna nabyc buty w bardzo dobrej cenie. Dla przykladu za Cheaney Imperial w Oxblood zaplacilem 125 GBP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem czarne Cheaney Berkeley (dostępne tutaj). Planuję uczynić z nich moje flagowe buty na wszelkie formalne okazje. Kiedy odbiorę nie omieszkam podzielić się swoimi wrażeniami i wrzucić parę zdjęć. 

 

Swoją drogą ciekawe, że cena w porównaniu do tej na oficjalnej stronie jest bardzo atrakcyjna. Mam tylko nadzieję, że obędzie się bez wpadek opisanych powyżej i nie będę musiał ich zwracać.

 

Zastanawiałem się nad Yanko i Shoepassion, ale wszystkie trzy modele podobają mi się w tym samym stopniu i z tego co się orientuję prezentują zbliżony poziom jeżeli chodzi o jakość. A w przypadku Cheaney'ów dużym plusem jest bezproblemowy i bezkosztowy system zwrotów gwarantowany przez Zalando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wieczornej wizyty w sklepie Cheaney na Lime St. 

Sklep nie za duzy, a mimo to jeden z ich wiekszych salonow. Panowie z obslugi w tym Ian - manager - bardzo mili. Na jednym z zdjec widac jak obstawili mnie butami do przymierzania. Bylo tam chyba z 5 roznych modeli. Az przykro bylo wychodzic bez pudelka z butami ;)

Skupilem sie na linii Imperial, ktora to mnie zainteresowala. Buty sa wykonane pieknie! Co mnie zaskoczylo to kilka 'ciekawszych' niz zwykle standardowe buty - np 'wholecut' brazowy z przybarwionymi zdobieniami. Na szczegolna uwage zasluguje natomiast loafer - wykonany z bardzo gladkiego zamszu w kolorze, jak to zostalo opisane 'pony cashmere suede' :). Jest zrobiony w wersji szerokosci E mimo, ze kopyto jest tym samym co reszta Imperial. Uwage zwraca tez oczywiscie podeszwa - oak bark sole. Na jednym z zdjec na Instagramie sklepu z Lime St widac jak Panowie niedawno wypolerowali podeszwe..

PS Wybaczcie skarpetki

PS2: uwaga dla fanow i nie-fanow Meermin. Gdzie nie pojde w moich oxfordach zamszowych to sa one brane albo za C&J albo Carmine. €160 dobrze wydane  :-P

post-5525-0-86977000-1402095482_thumb.jp

post-5525-0-06935700-1402095486_thumb.jp

post-5525-0-24239800-1402095489_thumb.jp

post-5525-0-01407700-1402095492_thumb.jp

post-5525-0-76957300-1402095494_thumb.jp

post-5525-0-22467300-1402095497_thumb.jp

post-5525-0-78616900-1402095499_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Buty przyszły w czwartek, ale dopiero dzisiaj je odebrałem. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne - skóra i wykonanie wydają się być bardzo wysokiej jakości i nie dostrzegłem żadnych większych wad, których prawdę mówiąc trochę się spodziewałem. Rozmiar też okazał się trafiony, więc wydaje mi się, że to bardzo udany zakup :)

 

A poniżej obiecane zdjęcia. Przepraszam za jakość, ale nie dysponuję lepszym aparatem.

 

post-2730-0-57099300-1402936486_thumb.jp

post-2730-0-47166100-1402936509_thumb.jp

post-2730-0-41960300-1402936546_thumb.jp

post-2730-0-85180800-1402936564_thumb.jp

post-2730-0-96122200-1402936596_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fason mnie też się bardzo podoba. Udało mi się je kupić z 20% obniżką (przynajmniej według deklaracji Zalando) - kosztowały 939 zł.

 

I faktycznie, pierwszym krokiem po odebraniu paczki było zasznurowanie i przymierzenie butów. Potem posiedziałem/pochodziłem w nich 2 godziny po biurze, a zdjęcia zrobiłem przed ponownym ich spakowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis, po rocznej przerwie, mialem mozliwosc odwiedzic sklep fabryczny Cheaney. Duzo ciekawych butow w roznych rozmiarach i b dobrych cenach. W czasie wyprzedazy dodatkowe -10% od cen sklepu firmowego. Cenowo - bardzo duzo butow od 130 do 200 GBP i wyzej. Ja dzis zakupilem monki, kt Cheaney wyprodukowal dla Herring Shoes - z rabaten 135 GBP

 

Zdjecia na innym wpisie - https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/page-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cheaney w chwili obecnej ma wyprzedaz na wybrane modele na strone  - http://cheaney.co.uk/products.php?category=4&size=&fit=&colour=&style=&sole=&lastno= 

 

 

Kilka modeli jest godnych uwagi. Najbardziej podobaja mi sie zamszowe James II w kolorach brazu. Ogladalem je w Oxfordzie w salonie Clemeys & Church, gdzie kosztuja 449 GBP. Buty sa slicznie wykonane, najwyzszej jakosci suede. Z zamiarem ich zakupu pojechalem do sklepu firmowego Cheane w Desborough, gdyz w wyprzedazy Cheaney sa za 175 GBP - dostawa do Polski w cenie. Niestety okazalo sie, ze tam ich nie mieli na stanie. Ostatecznie kupilem monkipost-3391-0-89004900-1403477636_thumb.jp. Fanom zamszu polecam ten model - NIE BEDZIECIE ROZCZAROWANI!

 

post-3391-0-89004900-1403477636_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W zwiazku z tym, ze nikt sie nie skusil sie na promocje Cheaney, postanowilem powiekszyc kojekcje butow o wyzej opisany model. 

Buty sa bardzo dobrze wykonane z pieknego zamszu. Orginalnie wyprodukowane dla Clements&Church - ich cena to az 450 GBP (takiej kwoty bym nie zaplacil) ale 175 GBP to swietna okazja

 

post-3391-0-69901700-1404908134_thumb.jp

 

post-3391-0-36295600-1404908285_thumb.jp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ja stosuję Krem do obuwia / butów pommadier 75ml - Saphir Medaille D'or (bezbarwny), dzięki czemubuty bardzo ładnie się starzeją. Gdy pojawiają się białe mikroślady na zgięciach skóry stosuję bardzo delikatie SAPHIR Pommadier 50ml - KREM DO OBUWIA BUTÓW (koniak) lub Pasta do butów / wosk SAPHIR Medaille D'or 100ml (średni brąz)
Czasami potraktuję bardzo delikatnie czarną pastą czubek i piętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Nie wiedziałem, że tak sugerował Richard, choć moją parę Cheaney Tweed kupiłem właśnie od niego.
P.S. Jeżeli już kupiłeś lub zdecydujesz się na zakup Cheaney Avon w kolorze Dark Leaf, to wrzuć kilka zdjęć. Osobiście uważam, że Avon oraz Loake Ashby to jedne z ładniejszych country shoes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Używam obu - trzewików Tweed C i derby Avon j/w. Nie ma celu "wrzucać" - wyglądają tak jak na fotografach w Internecie lub lepiej...

W ewentualnym celu edukacyjnym, będącym jednym z zadań Forum - buty powinny być jednak często względnie "masywne". W prostych żołnierskich słowach" "facet musi mieć podstawę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast posiadam Avon C Almod Grain oraz Tweed Dark Leaf. W 100% się zgadzam, że oba rodzaje skóry wymagają dobrego szczotkowania jednak efekt wizualny jest przepiękny. W przypadku stosowania past/kremów bezbarwnych Dark Leaf jest łatwiejszy w utrzymaniu. W przypadku skóry "grain (niestety nie wiem, jaki jest odpowiednik w j polskim) buty należy dobrze wymasować i szybko szczotkować, gdyż w innym wypadku pozostają białe ślady w szczelinkach. Oczywiście można je usunąć pastą koloryzującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Dziś dostałem email ze sklepu fabrycznego Cheaney, że mają dość dużą dostawę secods modeli Herringa (szczególnie duże rozmiary) oraz potwierdzenie, że oczekiwane przeze mnie buty również są dostępne:

 

post-3391-0-82580900-1424289569_thumb.jp   - Fencote

post-3391-0-60374100-1424289586_thumb.jp  - Attlee

 

Seconds kosztują w fabrycznym sklepie 140 GBP + przesyłka 25 GBP. Można również zorganizować własną przesyłkę za 16 GBP

Płatność kartą kredytową przez telefon

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem tylko o  swój rozmiar i konkretne modele.

 

Musisz zadzwonić do sklepu fabryczneg0 00 44 1536 763760 i zapytać?

 

Z seconds jest bardzo różnie, dlatego ja zawsze pytam. W przypadku obu modeli kt zamówiłem, są delikatne ryski w wewnętrznej stronie buta. Byłem kilka razy w sklepie fabrycznym i 99% butów w sekcji seconds miało naprawde minimalne wady skóry, kt zazwyczaj prędzej czy pózniej pojawią się przy chodzeniu. Niestety w Polsce to jak za 50% ceny to znaczy, że otrzymamy 2 buty lewe lub prawe i do tego każdy w innym rozmiarze  :-P

 

EDIT - Fecote był w 10UK dziś na 100%. Wiem gdyż na ten model poluję od dłuższgo czasu, i Tom czytał listę dostępnych rozmiarów głośno do telefonu

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.