Skocz do zawartości

Marka Cheaney, Imperial Collection


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...

Czy ktoś ma może jakieś buty Cheaney na kopycie 12319? Jeśli tak, to prosiłbym o jakieś informacje o tym kopycie i które modele były robione i w jakich latach.

 

Edytuję posta z racji tego, że sam znalazłem jakieś szczątkowe informacje o 12319. Wygląda na to, że kopyto o tym oznaczeniu wypadło bezpowrotnie z oferty marki chyba około 2012r. Można nabyć jeszcze jakieś pojedyncze sztuki w internecie, głównie ebay. Właśnie dzięki ebay wpadły mi w ręce dość ciekawe buty Herring by Cheaney w kolorach mahogany/tarn suede na kopycie 12319. Poniżej kilka zdjęć. Ostatnie zdjęcie to porównanie do kopyta 225. Wydaje mi się, że 225 jest minimalnie dłuższe i węższe przy tym samym rozmiarze i tęgości 11F.

 

IMG_20191210_183610.jpg

IMG_20191210_183542.jpg

IMG_20191210_183945.jpg

IMG_20191210_184057.jpg

IMG_20191210_182954.jpg

IMG_20191210_183338.jpg

Edytowane przez yourii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fan_dobrego_buta napisał:

Zmotywowany postanowiłem przehandlować AS na Herring Laverton. Czekam na dostawę

Bardzo ładne te Lavertony i na tym samym kopycie co Brixworth. Cena dość atrakcyjna na stronie Herring, ale mnie udało się kupić Brixworth kilka miesięcy temu za 185£.  Czasem cierpliwość popłaca, więc czekam teraz na okazję na Arthur III tan lub Islington dark leaf😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 17.12.2019 o 15:37, bratdominik napisał:
W dniu 15.12.2019 o 21:32, fan_dobrego_buta napisał:
Nie można. Tyl, otelefon, lub wizyta

Polecam przez telefon. Swoje tak kupiłem, wszystko było ok.

J. Cheaney w sklepie przyfabrycznym od stycznia 2020 r. nie prowadzi już sprzedaży przez telefon i wysyłkowo. Możliwa jest tylko sprzedaż w tym sklepie bezpośrednio, czyli osobista wizyta.

Jest tu na forum jakiś szczęśliwy posiadacz modelu Hanover
https://www.cheaney.co.uk/cheaney-hanover-balmoral-boot-in-black-calf-leather-p1098
Jakie wrażenia?
Model został wyprzedany już w grudniu 2019 r. Ma być doprodukowany.

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Ostatnio skorzystałem z promocji na Herring Shoes i kupiłem Peebles z ociepleniem. Brakowało mi trzewików na niskie temperatury. Na stronie jest sugestia, żeby zamówić buty w tym samym rozmiarze, gdyż przy produkcji uwzględniono dodatkową przestrzeń na wełnianą podszewkę. W mojej ocenie nie jest to do końca prawdą. Szkoda, że wkładka nie jest ruchoma. Buty są większe wizualnie, jednak po włożeniu są bardzo obcisłe. Zakładam, że 8.5 byłoby lepsze. Ostatecznie zdecydowałem się je zostawić, zakładając, że wełna się troszkę odciśnie.

Ogólnie-bardzo dobrze wykonane trzewiki. Polecam.

EDIT-po kilku dniach użytkowania butów, dochodzę do wniosku, że UK8 są OK. UK8.5 byłyby zbyt obszerne.

 

 

herring_peebles_warm_lined_in_burgundy_grain_and_plum_suede_1.jpg

herring_peebles_warm_lined_in_burgundy_grain_and_plum_suede_3.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta podpowiesz jakie masz parametry jeżeli chodzi o dobór rozmiaru? 
Dorwałem kiedyś z drugiej ręki prawie nowe Deal i do dziś to chyba moje ulubione buty. Rozmiar 9UK na kopycie 175 przy stopie 28cm czasami jedna wydaje mi się lekko luźny mimo fajnego trzymania pięty (z tym mam największy problem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.