Skocz do zawartości

Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji powiem, że za każdą kupioną parę jest dodatkowe 9zł za wysyłkę.

Dodano 2012-04-06 19:02

Ludzie 25 +9 to jest cena za parę jest wyraznie napisane

Tyle kosztuje wysylka za jedna parę

Posze doliczyc koszty wysylki do ilosci prawidel

Pozdrawiam

Ciężko napisać, że za każdą +9 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce wymiary to na foto podaję prawidła opisane tam jako rozmiar 44-45.

Opisane są jako 44 (była o tym mowa).

Ale kompletnie nie nadają się do butów 44 i 45, przypuszczam będą raczej do butów 42-43.

Wypisz wymaluj cedrus 42. Są jedynie nieco niższe (o cm) od Cedrusów w miejscu gdzie wchodzą pod przyszwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28/26 cm długość, szerokość w najszerszym miejscu 9/8cm, wysokość w podbiciu 6,5cm (x/x - sprężyny rozciągnięte/ściśnięte). W moim przypadku do wąskich butów 41 są ok - sprężyny nie są do końca ściśnięte.. Do tęższych bądź dość sporych 41 zdecydowanie rozmiar większe. Poza tym na prawidle w rozmiarze 42/43 widnieje tylko numer 42.

^str.7

zrobiłem jeszcze rysunek:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, czy jest jakaś różnica w jakości wykonania, wypełnieniu buta, intensywności zapachu itp. pomiędzy prawidłami Bexley a tymi ze "sklepu szewskiego" w Warszawie?

Tak jest. Prawidła Bexley lepiej wypełniają buta w podbiciu, mają bardziej intensywny zapach i bardziej precyzyjny mechanizm do regulacji.

Rozmiar 42 Bexleya jest odpowiednikiem 43-44 w tych ze "sklepu szewskiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bexley nie mogę porównywać - niestety nie miałem możliwości ich zamówienia. Natomiast wyjąwszy zawyżony rozmiar (należy zamawiać rozmiar większe od noszonych butów) pod względem jakości wykonania i zapachu są co najmniej na tym poziomie co cedrus za blisko 90 zł z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Jeśli chodzi o Bexley to spotkała mnie niemiła niespodzianka. Zamówiłem loafersy 43 z prawdiłami 43. Prawidła okazały się za duże. Teoretycznie można je wepchnąć na siłę do środka ale poważnie rozpiera to buta i raczej szkodzi niż pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły moje prawidła od pana z allegro, faktycznie rozmarówka trochę inna niż w rzeczywistości, dobrze, że zamówiłem rozmiar 42-43 do moich butów 40-41, pasują w miarę idealnie.

Moim zdaniem naprawdę super rozwiązanie za niewiele pieniędzy, z innych prawideł mam tylko sprężynowe, więc nie ma porównania.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przygodę z butami dopiero rozpoczynam, zachęciła mnie oferta (szczególnie cenowa) sklepu http://www.hurtszewski.com . Chciałbym zrobić tam od razu większe zakupy, warto więc wziąć jak najwięcej. Stąd moje pytanie do Was, co może w przyszłości się przydać. Na oku mam łyżki do butów, mazaki do past, szczotki oraz ściereczki do polerowania. Coś jeszcze warto dorzucić do koszyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawełniane torebki na buty jeśli nie posiadasz.

Dodam tylko, że kolor nie musi odpowiadać temu ze strony internetowej - czasem oba rozmiary wysłają w kolorze żółtym/piaskowym. Jeśli komuś to przeszkadza, to przestroga - worki dość znacznie zbiegają się w praniu/farbowaniu na zimno. Lepiej wymiary zachowują worki "damskie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Spytam jeszcze, czy ktoś z Was zamawiał mazaki do butów/szczotki z tej strony, jeżeli tak, jak się sprawują ?

Ja nie zamawiałem z tej strony. Ale mam mazaki od Pana Barylińskiego i są bardzo fajne. Tyle, że ich nie używam. Z lenistwa - mazaki trzeba dokładnie oczyścić po robocie, inaczej włos zrobi się twardy, drapiący, a pył starej pasty będzie fruwał w okolicy. Wszystko z butami robię pieluchą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.