Skocz do zawartości

stresemann (Tadeusz Kierepka)


redneck

Rekomendowane odpowiedzi

szyte bylo od poczatku - inaczej bym nie zamiescil w tej czesci forum

marynarka jest za krotka a w stosunku do standardu mysle ze wiecej niz 5 cm i taka miala byc ma "full canvas" za to nie ma wypelnienia na ramionach ma tez dosc wysoko wszyte rekawy (rowno na linii zalamania, lub ciut wyzej, ramienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marykarka wygląda jak z młodszego brata zdarta. Jest za krótka. Jest taka moda, fakt, ale to dotyczy głównie marynarek "modnych", sportowych, niezobowiązujących. Ta długość powoduje zachwianie proporcji, brzydką linię z tyłu (widać praktycznie cały tyłek), a także zbyt wysoko położony punkt zapięcia. Kto - przy tej długości - wymyślił TRZY guziki??? Moim zdaniem kompletny niewypał, na pewno nie jest to zestaw "elegancki".

Do tego brzydkie plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zabrać spodnie sztuczkowe, to wyszedłby nam pogrzebowy garnitur. Nie podoba mi się.

Nie myślałeś o np. o kamizelce w kolorze chociaż szarym a nie czarnym?

Co do kroju, bardziej doświadczeni koledzy już się wypowiedzieli. Dla mnie kolejny argument za opóźnieniem swojego pierwszego bespoka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat czarna kamizelka jest bardziej odpowiednia do strollera niż do żakietu, jeśli chodzi o taki domyślny zestaw. Jak już kilka razy mówiłem, stroller to czarny garnitur, do którego dla uniknięcia pogrzebowego efektu dodano sztuczkowe spodnie. ;) Dlatego czarna kamizelka jest właściwie jego tradycyjną częścią.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to gratuluję Ci, że wykonałeś pierwszy krok. Po drugie to jeszcze bradziej gratuluję Ci, ze zebrałeś się na odwagę i pokazałeś tutaj swój garnitur! Zwróć uwage na to, że bardzo niewiele osób to robi. Nie mówiąc już o tym, że bardzo niewiele osób coś szyje...

Masz teraz listę rzeczy, nad którymi warto się zastanowić i z pewnością Twój następny projekt będzie dużo lepszy. Na pewno musisz porozmawiać z krawcem o:

-plecach

-obwodzie spodni - są za wąskie nad biodrami

Oprócz tego również przemyślałbym długość marynarki i liczbę guzików.

Co do samego wydźwięku formalnego i kolorów, to nie przejmuj się w ogóle. Nie znam na tym forum nikogo kto potrafi zaproponować odpowiedni ubranie do każdej okazji.

Jeśli zaś chodzi o krytykę to nie rozumiem dlaczego wszyscy oczekują od pierwszego w życiu zamówienia i to od budżetowego krawca tak wysokich standardów?

Nie mówiąc już o użytkownikach, którzy nie mają pojęcia o szyciu, ale lubią sobie powtórować. Elegancji w tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o krytykę to nie rozumiem dlaczego wszyscy oczekują od pierwszego w życiu zamówienia i to od budżetowego krawca tak wysokich standardów?

Czy Pan Kierepka jest budżetowym krawcem? 3800 za igłę za garnitur to jest wg Ciebie budżetowy krawiec? Wg tego kryterium i mojej ograniczonej w tym zakresie wiedzy to tylko Zaremba i Turbasa nie są budżetowi... Poza tym jak okreslić krawca który bierze 1200 za igłę, full canvas, w Warszawie - super budżetowy?

Pan Kierepka to:

- Podstarszy Cechu Krawców i Rzemiosł Włókienniczych.

- Mistrz krawiecki w zakresie krawiectwa męskiego (od 1970 r.) oraz damskiego (od 1981 r.).

- Członek Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów

:arrow:viewtopic.php?f=2&t=947&hilit=kierepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marynarka jest za krotka a w stosunku do standardu mysle ze wiecej niz 5 cm i taka miala byc ma "full canvas" za to nie ma wypelnienia na ramionach ma tez dosc wysoko wszyte rekawy (rowno na linii zalamania, lub ciut wyzej, ramienia)

Czy krawiec dyskutował z Tobą na temat długości czy bez słowa przyjął Twoje wytyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krawiec zwracal mi uwage na dlugosc marynarki i nawet zostawil ilosc materialu pozwalajaca zrobic odpowiednia dlugosc do czasu ostatniej przymiarki zebym zdazyl sie namyslec

co do plecow jak bede mial troche czasu wrzuce lepsze zdjecia

rozumiem ze fason sie nie podoba i odbiega od klasycznego kanonu a nawet moze wygladac smiesznie - coz taki mialem pomysl, nosilem juz podobne rzeczy "z wieszaka" i czulem sie w nich dobrze

samo przedluzenie w tej kwestii by niewiele zmienilo gdyz pozostale elementy (kieszenie, zapiecia itp) tez sa umieszczone troche wyzej zeby marynarka zachowala proporcje a nie wygladala jak obcieta u dolu

nie rozumiem dlaczego podobnych reakcji nie wzbudza kozerka, tak wysoko, ze gdyby ktos hipotetycznie w marynarce chcial zapiac sie pod szyja musial by ja miec grubosci nadgarstka

czy gorny zapinany guzik pod piersiami a drugi niezapinany w pasie, czy nawet powyzej, co pozwala prezentowac brzuch, dolna czesc krawata i pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krawiec zwracal mi uwage na dlugosc marynarki i nawet zostawil ilosc materialu pozwalajaca zrobic odpowiednia dlugosc do czasu ostatniej przymiarki zebym zdazyl sie namyslec

Dzięki za odpowiedź. Chciałem po prostu wiedzieć jakie jest podejście p.Kierepki do kontrowersyjnych pomysłów klientów.

samo przedluzenie w tej kwestii by niewiele zmienilo gdyz pozostale elementy (kieszenie, zapiecia itp) tez sa umieszczone troche wyzej zeby marynarka zachowala proporcje a nie wygladala jak obcieta u dolu

Tu pełna zgoda. Samo wydłużenie nic by nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o krytykę to nie rozumiem dlaczego wszyscy oczekują od pierwszego w życiu zamówienia i to od budżetowego krawca tak wysokich standardów?

Czy Pan Kierepka jest budżetowym krawcem? 3800 za igłę za garnitur to jest wg Ciebie budżetowy krawiec? Wg tego kryterium i mojej ograniczonej w tym zakresie wiedzy to tylko Zaremba i Turbasa nie są budżetowi... Poza tym jak okreslić krawca który bierze 1200 za igłę, full canvas, w Warszawie - super budżetowy?

Pan Kierepka to:

- Podstarszy Cechu Krawców i Rzemiosł Włókienniczych.

- Mistrz krawiecki w zakresie krawiectwa męskiego (od 1970 r.) oraz damskiego (od 1981 r.).

- Członek Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów

:arrow:http://www.forum.butwbutonierce.pl/view ... t=kierepka

Dzięki za ten insight! Cofam "budżetowy" i resztę podtrzymuję.

I jeszcze szczere pytanie: Czy z Twoją wiedzą o krawiectwie miarowym w Polsce, 3 myślniki, które wymieniłeś miałyby wpływ na wybór krawca, u którego coś uszyjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów ode mnie, ponieważ szyłem u Pana Kierepki, więc jestem zorientowany w temacie. Taki wzór spodni krawiec szył po raz pierwszy na podstawie zdjęcia, dostarczonego prze klienta. Jeżeli spodnie są z tak wysokim stanem, to taka kusa marynarka w konserwatywnym stylu na trzy guziki nie wygląda najlepiej. Rogi kamizelki są również wydłużone w stosunku do dzisiejszych standardów, co całości ubrania nadaje eklektycznego charakteru. W moim przypadku krawiec zawsze dyskutował o długości marynarki, szerokości klap itd. Odnoszę wrażenie, że została w tym przypadku spełniona wizja klienta, który chciał połączyć ultrakonserwatywny szyk (staroświecki wzór spodni z marynarką na trzy guziki) z elementami włoskiego stylu (kusa marynarka z miękkimi ramionami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.