Skocz do zawartości

stresemann (Tadeusz Kierepka)


redneck

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów ode mnie, ponieważ szyłem u Pana Kierepki, więc jestem zorientowany w temacie. Taki wzór spodni krawiec szył po raz pierwszy na podstawie zdjęcia, dostarczonego prze klienta. Jeżeli spodnie są z tak wysokim stanem, to taka kłusa marynarka w konserwatywnym stylu na trzy guziki nie wygląda najlepiej. Rogi kamizelki są również wydłużone w stosunku do dzisiejszych standardów, co całości ubrania nadaje eklektycznego charakteru. W moim przypadku krawiec zawsze dyskutował o długości marynarki, szerokości klap itd. Odnoszę wrażenie, że została w tym przypadku spełniona wizja klienta, który chciał połączyć ultrakonserwatywny szyk (staroświecki wzór spodni z marynarką na trzy guziki) z elementami włoskiego stylu (kłusa marynarka z miękkimi ramionami).

Długość marynarki też odbieram jako zachciankę klienta. Przyznam się, że raz uszyłem zdecydowanie za krótką marynarkę i dzisiaj bardzo tego żałuję (czyli po prostu jej nie noszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czarna marynarka powinna być dłuższa o jakieś 10 cm w takiej konserwatywnej wersji z czarną kamzelką. Niestety, tego się przerobić już raczej nie da. Proporcje szlag trafił.

Zdjęcie z mojego wcześniejszego postu z kilkoma innymi czarno-białymi przykładami:

http://forum.butwbutonierce.pl/viewtopi ... lle#p47958

post-387-13658922917362_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Kierepka to:

- Podstarszy Cechu Krawców i Rzemiosł Włókienniczych.

- Mistrz krawiecki w zakresie krawiectwa męskiego (od 1970 r.) oraz damskiego (od 1981 r.).

- Członek Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów

:arrow:viewtopic.php?f=2&t=947&hilit=kierepka

I jeszcze szczere pytanie: Czy z Twoją wiedzą o krawiectwie miarowym w Polsce, 3 myślniki, które wymieniłeś miałyby wpływ na wybór krawca, u którego coś uszyjesz?
Wolałbym widzieć przykłady jego pracy, zobaczyć i pomacać 'półprodukty'. Jeśli zaś miałbym wybierać pomiędzy nieznanymi mi rzemieślnikami to przynależność do cechu potraktowałbym jako rękojmię.

Ostatnio sprawdziłem, że znane pracownie krawieckie Zaremba, Gest Moda, Janusza Kruszewskiego i Sebastiana Żukowskiego w Warszawie oraz Jerzego Turbasy i Tadeusza Górki w Krakowie funkcjonują poza cechami. W Warszawie do Cechu Krawców i Rzemiosł Włókienniczych należą szerzej omawiani na forum Józef Błoński, Janusz Godlewski, Kazimierz Łomża i Kazimierz Mystkowski. W przypadku źle wykonanej usługi można złożyć skargę w Cechu i mamy pewność, że zostanie należycie rozpatrzona przez rzeczoznawcę. W pozostałych przypadkach sami musimy się porozumieć z właścicielem pracowni, albo skierować sprawę do sądu konsumenckiego (za zgodą obu stron) lub cywilnego.

viewtopic.php?f=2&t=457&p=35231#p35231

@Üxküll, kłusa czy może kusa? Kłus mi się po prostu z jeździectwem kojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.