Skocz do zawartości

Spodnie i inne, garderoba przyciągającą uwagę


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej oryginalny garnitur jaki widziałem, został uszyty w renomowanej paryskiej pracowni Arturo Cifonellego w 1960 r.:

Z reka na sercu stwierdzam, ze nie chcialbym go ubrac :D

Gwoli uzupełnienia są to paislejowskie wzory (PAISLEY) z charakterystycznym rysunkiem wygiętej łzy, wypełnionej roślinnym motywem, potocznie nazywane wzorami tureckimi. Kopiowanie motywów indyjskich kaszmirowych szali, głównie na bawełnie, to od początku XIX wieku, specjalność szkockiego miasta Paisley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej oryginalny garnitur jaki widziałem, został uszyty w renomowanej paryskiej pracowni Arturo Cifonellego w 1960 r.:

Z reka na sercu stwierdzam, ze nie chcialbym go ubrac :D

Gwoli uzupełnienia są to paislejowskie wzory (PAISLEY) z charakterystycznym rysunkiem wygiętej łzy, wypełnionej roślinnym motywem, potocznie nazywane wzorami tureckimi. Kopiowanie motywów indyjskich kaszmirowych szali, głównie na bawełnie, to od początku XIX wieku, specjalność szkockiego miasta Paisley.

Jako jedwabny szalik super!

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Frankenstein, upraszamy o powagę.

Najważniejsze w stroju są dodatki, dlatego w Twoim poprzednim poście zabrakło akcesoriów, o których już wzmiankowałem.

Czuję się przywołany do porządku. Jestem już śmiertelnie poważny.
Czy oni sa dodatkiem do trumny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Pozwolę sobie odkopać temat jako że mnie zainteresował. Nie ma po co dublować więc odkopuję z premedytacją.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co myślicie o tego typu spodniach? Ogólnie dość ciężko je dostać w dobrej cenie więc pomyślałem o przeróbce na własną rękę jakichś zwykłych chino. Ale tu się pojawia problem, jak to zrobić? Przyszyć naszewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielnie nie da rady tego wykonać, bo to są hafty a nie naszywki. Chyba, że znajdziesz pracownię z dobrą maszyną hafciarską lub jak sugeruje xkoziol zrobisz to farbą do tkanin (np. za pomocą pieczątki).

Za mną tego typu spodnie chodzą od pewnego czasu. Ostatnio nawet trafiłem na ciekawy egzemplarz Hilfigera w TK Maxx - beżowe chinosy z nadrukowanymi małymi, granatowymi kotwicami w stylu marynistycznym. Zastanawiałem się o jeden dzień za długo i ktoś je podkupił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'go to hell pants'. spodnie wakacyjno-młodzieżowe. gratuluję szalonej odwagi :D

moim zdaniem jeśli materiał jest odpowiednio ciężki (jak sztruks) to hafty/naszywki będą lepsze.

http://www.castawayclothing.com/men/bea ... ?limit=all

w przypadku lekkiej bawełny pewnie lepszy byłby nadruk.

http://houseofleaves.typepad.com/.a/6a0 ... 9d6970c-pi

jak to samemu zrobić - nie mam pojęcia. zapolować na wyprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz także poszukać firm, które wykonują nadruki np. napisów na T-shirtach wypukła farbą "welurową". Wbrew pozorom taki nadruk jest całkiem trwały. Mam od kilku lat koszulkę reklamującą firmę rowerową Santa Cruz z logiem i nazwą firmy wykonaną własnie taką "welurową" farbą. Koszulka wygląda ciągle jak nowa.

Farby "welurowe" można kupić w niektórych sklepach dla artystów plastyków.

OK. Tyle wystarczy. To forum o klasycznej męskiej elegancji a nie wysokach modowych jak na ilustracjach rozpoczynających wątek ;-)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielnie nie da rady tego wykonać, bo to są hafty a nie naszywki. Chyba, że znajdziesz pracownię z dobrą maszyną hafciarską lub jak sugeruje xkoziol zrobisz to farbą do tkanin (np. za pomocą pieczątki).

Za mną tego typu spodnie chodzą od pewnego czasu. Ostatnio nawet trafiłem na ciekawy egzemplarz Hilfigera w TK Maxx - beżowe chinosy z nadrukowanymi małymi, granatowymi kotwicami w stylu marynistycznym. Zastanawiałem się o jeden dzień za długo i ktoś je podkupił :(

Maksymalnie preppy! Szukam szukam, nie mogę znaleźć. Nawet na PRL ostatnio brak, bo miałem nadzieję na dorwanie w wyprzedaży.

Jeśli ktoś znajdzie 32x32 i nie będzie chciał, to proszę do mnie pisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@Mr-Vintage; nie wiem czy buszowałeś po łódzkim TK Maxxie ani czy mamy taki sam rozmiar, ale kupiłem właśnie te spodnie, o których wspomniałeś. Są teraz u krawca, który je trochę skróci i zwęzi dołem na 17,5cm ( oryginalnie miały 18,5cm dołem). Pokażę je na forum, kiedy je odbiorę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.