Skocz do zawartości

Skórzane sneakersy liczne zagniecenia


plaszcz123

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, poproszę o poradę. Buty sportowe wykonane ze skóry zwierzęcej (w sklepie nie byli w stanie stwierdzić z jakiej dokładnie). Skóra jest miękka, but nie był noszony jeszcze, bo zastanawiam się czy zostawić czy zwrócić,  a po przejściu się po pokoju w domu skóra się cała pogniotla i wygląda to jak na zdjęciu.

Czy wg Was jest to skóra słabej jakości czy po prostu jest ona delikatna i ma prawo tak się zachowywać?

Czy to może świadczyc o tym, że będzie bardziej podatna na zniszczenia?

Zanim zdecyduje czy oddać czy zostawić chce wiedzieć, bo nie były tanie a nie chce wtopić kasy. 

Boje się, że po miesiącu przez te zagniecenia będą wyglądały jak z garda wyjęte, albo że ta skóra szybko się zepsuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, plaszcz123 napisał:

Czyli do codziennego użytku i nie oszczędzania to zły wybór skórzane, białe sneakersy? Lepiej pozostać przy sztucznych z eko skóry?

Moda na białe adidasy powstała w latach '80  w subkulturze raperskiej / hiphopowej w USA. Noszący je Murzyni chcieli ostentacyjnie pokazywać swoje bogactwo, a ponieważ ich kapitał kulturowy nie był zbyt duży, robili to jak robili. M.in. jednym z takich sposobów były białe buty. Ideałem były nieskazitelne, białe trampki, bez żadnego zagniecenia na skórze, bez najmniejszej plamki. Jak osiągali ten efekt? Po prostu wyrzucali buty i kupowali nowe po kilku użyciach. W ten sposób pokazywali, że ich stać, że się dorobili.

Jesteś niestety ofiarą tej (sub)kultury sprzed 40 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Velahrn napisał:

Moda na białe adidasy powstała w latach '80  w subkulturze raperskiej / hiphopowej w USA. Noszący je Murzyni chcieli ostentacyjnie pokazywać swoje bogactwo, a ponieważ ich kapitał kulturowy nie był zbyt duży, robili to jak robili. M.in. jednym z takich sposobów były białe buty. Ideałem były nieskazitelne, białe trampki, bez żadnego zagniecenia na skórze, bez najmniejszej plamki. Jak osiągali ten efekt? Po prostu wyrzucali buty i kupowali nowe po kilku użyciach. W ten sposób pokazywali, że ich stać, że się dorobili.

Jesteś niestety ofiarą tej (sub)kultury sprzed 40 lat.

yo trzeba zatem zostać  raperem z obrzydliwą iloscia hajsu 

... albo nie przejmować sie takim drobnostkami jak zmarszczki na skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Velahrn napisał:

Moda na białe adidasy powstała w latach '80  w subkulturze raperskiej / hiphopowej w USA. Noszący je Murzyni chcieli ostentacyjnie pokazywać swoje bogactwo, a ponieważ ich kapitał kulturowy nie był zbyt duży, robili to jak robili. M.in. jednym z takich sposobów były białe buty. Ideałem były nieskazitelne, białe trampki, bez żadnego zagniecenia na skórze, bez najmniejszej plamki. Jak osiągali ten efekt? Po prostu wyrzucali buty i kupowali nowe po kilku użyciach. W ten sposób pokazywali, że ich stać, że się dorobili.

Jesteś niestety ofiarą tej (sub)kultury sprzed 40 lat.

Ja myślę, że o niskim kapitale kulturowym świadczy ostentacyjne pogardzanie poprawnością polityczną i prowokacje na poziomie licealisty.

A białe tenisówki są bardzo spoko. Zgaduję, że ich historia jest dłuższa niż 40 lat, a nosiło je wielu ludzi inspirujących się ciuchami sportowymi. Wreszcie takie buty nosił Steve McQueen, a on był king of cool.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Stormont napisał:

Ja myślę, że o niskim kapitale kulturowym świadczy ostentacyjne pogardzanie poprawnością polityczną i prowokacje na poziomie licealisty.

A białe tenisówki są bardzo spoko. Zgaduję, że ich historia jest dłuższa niż 40 lat, a nosiło je wielu ludzi inspirujących się ciuchami sportowymi. Wreszcie takie buty nosił Steve McQueen, a on był king of cool.

Wycieczki ad personam litościwie pominę.

Owszem, biały buty nie pojawiły się wraz z murzyńskimi raperami w latach '80. Niemniej jednak, ich współczesne miejsce w kulturze popularnej to właśnie wynik wpływu sceny hiphopowej tamtych lat. Futra, złote łańcuchy, białe buty, które wyrzucało się, gdy tylko się zabrudziły - taki był styl tamtych ludzi, chcących pokazać, że wyrwali się z getta i teraz mają mnóstwo pieniędzy.

Żeby nie być gołosłownym - Historia Mody, praca zbiorowa pod red K. Hahn, wyd. Arkady 2016.

biale buty.jpg

Nota bene, takie wykorzystanie białego koloru jest dużo starsze. Na przykład klasa wyższa w XIX wieku upodobała sobie białe koszule z racji ich niepraktyczności. Po prostu wymagały wiele wysiłku w celu utrzymywania ich w czystości, na co hołota nie mogła sobie pozwolić - tak oni to postrzegali.

I ciekawostka na koniec - nieskazitelność białych butów w społeczności fanów tego obuwia - tzw. sneakerheads - ewoluowała w stronę czegoś w rodzaju fetyszu, odłączając się do pierwotnego kontekstu. Producenci butów to już dostrzegli i np. Nike wydał specjalny mdoel Air force - Air Force Fresh White, który jakoby ma zachowywać idealną biel i niepogniecioną skórę, tutaj jest recenzja z kanału Rose Anvil:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stormont napisał:

Ja myślę, że o niskim kapitale kulturowym świadczy ostentacyjne pogardzanie poprawnością polityczną i prowokacje na poziomie licealisty.

A białe tenisówki są bardzo spoko. Zgaduję, że ich historia jest dłuższa niż 40 lat, a nosiło je wielu ludzi inspirujących się ciuchami sportowymi. Wreszcie takie buty nosił Steve McQueen, a on był king of cool.

 

4 godziny temu, eye_lip napisał:

Kiedyś prawilną nauczycielską wiedzę o subkulturach brało się z Cogito 😂  (polecam instagram sentymenty oficjalnie) dziś z książek o modzie, zresztą aktualnie każdy dobrze zna się na hiphopie, nawet Gazeta Polska kiedy trzeba Matę wyjaśnić 😁

Zaraz moderator zgodnie z regulaminem i linią forum posprząta 🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plaszcz123 te które zamówiłeś ja bym odesłał i poszukał czegoś klasycznego, bez udziwnień ,  logo itp . Jeśli chodzi o sneakersy to dla mnie istnieją tylko białe i ostatnią rzeczą jaką się przejmuje są zagniecenia na skórze czy lekko zabrudzona podeszwa 😆

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.