Skocz do zawartości

Dobrze ubrany mężczyzna


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś zapytał mnie o moje ikony stylu, odpowiedziałbym: "Mój dziadek i Tom Waits". Co do tego drugiego - co prawda nigdy nie ubrałbym się dokładnie tak jak on (bo Polska to nie Stany a ja nie jestem artystą tego formatu co Waits), ale mimo to staram się by w moim ubiorze przewijały się elementy zainspirowane jego garderobą, osobowością i twórczością. Nie wpisuje się on co prawda w kanony klasycznej męskiej elegancji, ale chyba nikt kto słyszał choć jeden jego utwór, nie może mu zarzucić, że jest źle ubrany.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest marna prowokacja. Gccg, skończ wrzucac takie obrazki, bo to jest forum o klasyczejn elegancji a nie o wszystkim co masz w szafie i co Ci się podoba.

E-zine ...

1. Podalem na poczatku tego tematu elementy bedace wedlug mnie kryterium dobrze ubranego mezczyzny i me zdjecia z nimi sa zgodne.

2. Dobrze i klasycznie ubranym mozna byc a kazdej kulturze.

3 Ograniczanie sie do dyskusji "jak wiazano krawat w polowie i pod koniec XIX go wieku" prowadzace do kopiowania wzorow z przeszlosci jest nudne i w sumie zabijajace "ducha klasyki"

4. "Klasyka" jest procesem a nie powielaniem wzorow. Powielajac jeno wzory przyczyniasz sie niechybnie do smierci tego forum.

5. To, co mam w szafie to ciuchy nalezace do klasycznych, i jak zapewne zauwazyles, przy kazdym z nich staram sie podawac miejsce, gdzie go kupilem jak i cene , ktora bylem zmuszony zaplacic. A to dlatego, aby nie "bujac w teoretycznych oblokach" lecz aby pomoc tym, ktorzy poszukuja czegos podobnego.

6 "Garniturek Mao" doskonale odszyty... jest przelamaniem "komunistyczno-podobnej jednorodnosci", uniformizmu facetow w ciemnych garniturach, podczas jakiejkolwiek konferencji.

7. Poza tym ... nikt nie przymusza Cie (jak sadze) do czytania moich tematow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku raczej popieram gccg - po pierwsze, co do jego stosunku do "życia" na forum. A po drugie - mi się też to wdzianko Mao bardzo podoba - z dwoma zastrzeżeniami. Po pierwsze - mogłoby być lepiej dopasowane - na pewno by na tym zyskało. A po drugie - gccg, ono właśnie było skrajnym wyrazem komunistycznej uniformizacji, miało być jego symbolem i wzorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku raczej popieram gccg - po pierwsze, co do jego stosunku do "życia" na forum. A po drugie - mi się też to wdzianko Mao bardzo podoba - z dwoma zastrzeżeniami. Po pierwsze - mogłoby być lepiej dopasowane - na pewno by na tym zyskało. A po drugie - gccg, ono właśnie było skrajnym wyrazem komunistycznej uniformizacji, miało być jego symbolem i wzorem.

Dlatego wlasnie, jakoby na ironie losu "ubranko Mao" - z zalozenia symbol uniformizmu komunistycznego, przelamuje totalniacka "symetrie" uniformizmu garniturowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mozna sparafrazowac stwierdzenie, ze "dobrze odszyty garnitur bespoke, to druga skora" twierdzac, ze "odzienie (stylowe) tworzace twoj wlasny styl, to twa druga skora"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac ... na moj gust ...to oni dosc "kryminogennie" wygladaja

To jest pod względem stroju marna kopia Beatlesów z czasów Abbey Road i Let It Be (ponad 42 lata temu, a Cesarz Haile Selassie zmarł 36 lat temu)
Rzeczywiscie ... to ten styl ...Ale wracajac do cesarza; to czy moglbys polecic jakies ksiazki na jego temat ... politycznie niezbyt poprawne a prawdziwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Duke of Windsor w zasadzie można tylko powiedzieć że dobrze się ubierał, bo jego pozostałe 'dokonania' pozostawiają wiele do życzenia. Co z tego że był najlepiej ubranym mężczyzną w swoim czasie?! Niestety nic większego za tym się nie kryło biorąc pod uwagę jego uczynki. Historia ocenia go bardzo surowo, tym bardziej jeśli nie weźmiemy pod uwagę jego zasług na polu męskiej elegancji.

Historia - z pewnością. Ale zwróc uwage, jak ocenia Windsorów "pophistoria". Świetnie skądinąd oglądający się film "Jak zostac królem" fałszuje historię aż miło (czy raczej niemiło).

pzdr

montalbano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu Hump zdaje się mówić:

Well, well, well. What do we have here...

Gość miał niesamowitą klasę, ale twarz okropnie wyniszczona przez nałogi ;)

I właśnie za tą twarz miał takie powodzenie :). słusznie czy niesłusznie, ale kobiety lubią "niegrzecznych".

Taaaaaak ... tych ktorzy poswiecaja wiele uwagi nieodlacznym, cielesnym elementom ich kobiecosci w sposob swiadczacy o rezerwie i dobrym wychowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.