Skocz do zawartości

Garnitur 3. częściowy (Żukowski)


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Po spodniach, przyszedł czas na pierwszy garnitur bespoke. Podobnie, jak w przypadku spodni u Mistrza Kruszewskiego, zwracam się do doświadczonych forumowiczów o porady. Na co zwrócić uwagę, co warto zrobić, na co uważać. Będzie to dla mnie bardzo pomocne.

Koncepcja:

na jakie wydarzenia: oficjalne spotkania, konferencje, śluby, na dzień i na wieczór

kolor: ciemny niebieski/granat

na jakie pory roku: wiosna, jesień, zima

uwagi: tendencje do nadmiernej potliwości, dlatego mimo, że garnitur planowany także na zimę, to wolałbym, żeby marynarka była bardziej przewiewna, ale nie fresco, czy frontier.

marynarka:

dwurzędowa

szersze klapy

wysokie pachy

dopasowana

kieszenie z patkami

biletówka

dwa rozcięcia z tyłu

spodnie:

szelki

Początek - linia pępka

Z tyłu jedna kieszeń z prawej strony, bez patki, pętelka z guzikiem

Bilonówka z patką, bez guzika

2 zakładki do wewnątrz

Szerokość nogawek 21 cm

mankiety

Będę wdzięczy za wszystkie uwagi wynikające z Waszego doświadczenia, w tym:

Jaki materiał na garnitur, jaki na podszewkę, jakie klapy będą najbezpieczniejsze.

edit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdecydowanie odradzam Ci dwurzędówkę na pierwszy garnitur. Dwurzędówki są super na zdjęciach, ale prawda jest taka, że dobre są do okazji "na stojąco". Ciągle siadając i wstając i tak stwierdzisz, że będizesz nosić rozpiętą (wygląda okropnie) lub po prostu ją zdejmiesz. Poza tym taki garnitur, z biletówką to już w ogóle, mocno zapada w pamięć i wszyscy będą wiedzieć, że ciągle nosisz ten sam.

Nie znamy się osobiście, ale ze zdjęć nie wydajesz się bardzo szczupły więc IMO powinieneś wziąć wełnę 300+ g. Mniej się gniecie i ma krótszą pamięć.

Granatowy to najlepszy kolor na pierwszy garnitur. Wziąłbym do niego dodatkowo popielate spodnie. Masz wtedy praktycznie 2 garnitury (1 zestaw koordynowany) z jedną marynarką, do noszenia na duże spektrum okazji i możliwościami potężnych zmian za pomocą dodatków.

To tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle bardzo cenne rady. Dziękuję. :)

Przy biletówce się nie upieram. Przyznam się, że mam wielką ochotę na dwurzędówkę, ale jeśli opinia innych użytkowników, którzy mają garnitur dwurzędowy będzie podobna, rozważę g. jednorzędowy.

Dodam jeszcze, że najczęsciej chodzę w zestawach koordynowanych, także garnitur dwurzedowy nie byłby moim codziennym strojem.

edit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Też sugerowałbym jednorzędową.

kolor: ciemny niebieski/granat

- Rozumiem że gładki (tj. bez wzoru) - taki jest bardziej uniwersalny. Ewentualnie materiał o ciekawej fakturze / splocie. Rozważyłbym jednak frontiera na Twoim miejscu z lekką podszewką (całą, że tak powiem). Unikałbym gabardyny, diagonali - są trwałe, ładne ale bardzo gęste. Flanela może być dla Ciebie za ciepła. Jako osoba, która również 'promienuje ciepłem' (tendencje do nadmiernej potliwości), zauważyłem, że wypełnienia na ramionach działają jak grzałka ale jeszcze nie znalazłem sposobu na rozwiązanie tego problemu.

jakie klapy będą najbezpieczniejsze.

- Jeśli pozostaniesz przy DB to zamknięte.

- Jeśli DB to pytanie na ile guzików zapinana. Mi osobiście 6x2 podoba się najbardziej.

Granatowy to najlepszy kolor na pierwszy garnitur. Wziąłbym do niego dodatkowo popielate spodnie. Masz wtedy praktycznie 2 garnitury (1 zestaw koordynowany) z jedną marynarką, do noszenia na duże spektrum okazji i możliwościami potężnych zmian za pomocą dodatków.

:!: Drugie spodnie to jest to. :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to załóżmy, że jednorzędowy, na dwa guziki. Jakie wtedy klapy?

Gładki. Myślałem o wełnie z półpodszewką, ale może frontier z całą podszewką jest faktycznie ok...

tak więc prośba o porady, jak dojść do garnituru, aby wyglądać w nim:

"zawsze dobrze

zawsze inaczej" :D

Bez udziwnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, żeby garnitur trochę się wyróżniał, a jednocześnie był bardziej formalny, to mógłbyś użyć klap zamkniętych także do garnituru jednorzędowego. Immune ostatnio pokazał taki zestaw - marynarka granatowa, na dwa guziki (tak mi się wydaje), z klapami zamkniętymi.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również odradzam dwurzędówkę, ona jest dobra raczej dla osób, które non stop przebywają w marynarce w biurze.

Jak już pisałem, polecam jaśniejszy niebieski, z ciekawą fakturą typu tenis, żabie oczka jest najbardziej uniwersalny.

Tak poza tematem to materiał bardzo podobny do tego Mr. Yamazaki znajduje się w próbniku PB Universal. Mam od ponad roku na niego chrapkę, ale on wygląda super tylko w garniturze, najlepiej 3 częściowym i Nobla temu, który by to dość nieformalne zgrał w zestawie koordynowanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fil a Fil (ang. Pick & Pick)

Ma fakturę takich jakby nachodzących na siebie cegiełek, bardzo fajnie to wygląda z bliska. Moim zdaniem najlepiej pasuje do szarych i brązowych odcieni, mniej do niebieskich.

Dołączona grafika

Żabie oczka (ang. Birdseye)

Materiał tkany w taki sposób, że wygląda jakby był w małe, bardziej "kanciaste" plamki. Super prezentuje się w niebieskim odcieniu, w przypadku grafitu tworzy ciekawą, jednak formalną kompozycje.

Dołączona grafika

Spore zbliżenie:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis to nic innego jak prążek. Tak jak koledzy pisali rozważyłbym garnitur jednorzędowy z klapami w górę. Do wzorów filafil oraz żabie oczko można jeszcze dodać pinhead (nailhead) czyli główka igły. Wszystkie trzy mogą ciekawie zastąpić klasyczny splot skośny zwany twill weave.

Co do gramatury tkaniny...teraz nadchodzi jesień i zima. Na wiosnę/lato zdążysz jeszcze obstalować, bo apetyt rośnie w miarę zamawiania ;)

Biorąc po uwagę Twoje uczucie ciepła sugerowałbym jednak coś między 300 a 350g. Flanelę odradzam, bo jest w niej bardzo ciepło i można się niewąsko spocić pod pachami.

post-235-1365892274596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w pracowni krawieckiej trwała ok. 2 h. Zamówienie złożone. :)

Zanim przejdę do szczegółów, chcialbym Was prosić o poradę w sprawie kamizelki. Ma być dwurzędowa :twisted:. Jeśli polecacie jakieś ciekawe rozwiązania bądź macie ppraktyczne sugestie, byłoby miło. :)

Materiały:

Cru Classe Super 120's 290/310g, wełna z kaszmirem w kolorze granatowym o świetnym atramentowym odcieniu. Zdjęciem poniżej się nie sugerujcie. Kolor prezentuje się zupełnie inaczej. Przyjemna w dotyku.

Dołączona grafika

podszewka cupro na żywo ma jeszcze bardziej intensywny kolor.

Dołączona grafika

Materiał na podszewkę rękawów jest świetny. Biały w niebieskie grubsze paski, a na białej powierzchni widoczne tylko pod odpowiednim kątem kotwice. Bajka.

marynarka:

jednorzędowa

klapy 8 cm, jak tu http://www.szarmant.pl/zestaw-klubowy/img_6832

kieszenie z patkami

dwa rozcięcia z tyłu

spodnie:

szelki

Początek - linia pępka

Z tyłu jedna kieszeń z prawej strony, bez patki

Bilonówka z patką, bez guzika

2 zakładki do wewnątrz

szerokość nogawek 21 cm

Ma byc gotowy w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciach...

marynarka:

jednorzędowa

klapy 8 cm, jak tu http://www.szarmant.pl/zestaw-klubowy/img_6832

kieszenie z patkami

dwa rozcięcia z tyłu

...ciach...

Nie fiksuj się na tą szerokość klap, tylko spokojnie zdecyduj podczas pierwszej przymiarki, wtedy będziesz mógł sobie lepiej wyobrazić siebie w tej marynarce.

Po za tym wszystko wygląda pięknie. :)

Czekamy na relacje, z gratulacjami poczekam do odbioru zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Szerokość klap, to temat, który jest dla mnie abstrakcją i nie wiem, jaka szerokość. Na pewno nie chcę zbyt szerokich/wąskich. Ale czy to znaczy, że 8 cm ok? Nie wiem. Brak wyczucia i doświadczenia. Swoją drogą mogę wybrać, czy kołnierz (brakuje mi fachowego słowa) ma się zaczynać wyżej lub niżej. Co każde z tych rozwiązań niesie dla wyglądu sylwetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.