Skocz do zawartości

Garnitur 3. częściowy (Żukowski)


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, znalazłem dwie kamizelki, które zrobiły na mnie dobre wrażenie. Co myślicie o takim pomyśle do garnituru? Czy z punktu widzenia zasad będzie ok? A może macie jakieś inne propozycje?

Obie te kamizelki są poprawne do garnituru, ale mniej pospolita będzie pierwsza, z większą ilością guzików. ;) Planujesz taką w kolorze reszty garnituru, czy jaśniejszą?

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijał się już taki pogląd na forum w kilku postach, ale myślę, że warto to jeszcze raz powtórzyć - w przypadku kamizelek szytych na miarę, warto rozważyć klasyczny rozkład i liczbę kieszeni (4 zamiast 2), co zarówno znajduje potwierdzenie w klasycznym podejściu do tego elementu stroju oraz zwiększa jego funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyższa/niższa kozerka. Czy jej położenie zmienia coś znacząco w poglądzie na całą sylwetkę? Macie jakies ciekawe doświadczenia i wnioski w temacie? U Szarmanta kozerka jest wyżej, prawda?

http://www.szarmant.pl/zestaw-klubowy/img_6832

Zmienia bardzo dużo. Nie tylko położenie (wyżej niżej) ale też kąt. W wątku który wkleił pirat jest sporo przykładów, powinieneś wyłapać zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę się o stwierdzenie, że 70% odbioru konstrukcji marynarki to właśnie ramiona i wyłogi/kozerka. Warto więc bardzo się przyłożyć do tego zagadnienia.

I to co jednemu służy, drugiemu wręcz odejmuje. Ja np. preferuję 9 cm szerokości, ale to trzeba dobierać do sylwetki i indywidualnych uwarunkowań: viewtopic.php?p=39003#p39003 (kozerka trochę na zdjęciu wyszła niżej niż w rzeczywistości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy się osobiście, ale ze zdjęć nie wydajesz się bardzo szczupły więc IMO powinieneś wziąć wełnę 300+ g. Mniej się gniecie i ma krótszą pamięć.

Mogę prosić o rozwinięcie ? Czy szczupli mniej gniotą ubrania ?

Tak! Bez dwóch zdań. Pomijając ekstrema takie jak imadło, które tworzy się między dużym bicepsem a przedramieniem, wpływają na to odległości między ramionami a korpusem, wypukłość brzucha i jego nacisk na materiał w pachwinach przy siedzeniu, obciśnięte nogawki na nogach łatwiej się wypychają w kolanach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Szerokość klap, to temat, który jest dla mnie abstrakcją i nie wiem, jaka szerokość. Na pewno nie chcę zbyt szerokich/wąskich. Ale czy to znaczy, że 8 cm ok? Nie wiem. Brak wyczucia i doświadczenia. Swoją drogą mogę wybrać, czy kołnierz (brakuje mi fachowego słowa) ma się zaczynać wyżej lub niżej. Co każde z tych rozwiązań niesie dla wyglądu sylwetki?

Klapy 10cm :

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to znaczy, że 8 cm ok?

Do szerokości klap nie stosowałbym miar bezwzględnych tylko raczej jak daleko od kołnierza / ramienia mają się kończyć.

Zobacz :arrow:viewtopic.php?f=10&t=13

Odgrzebię stary post, ale to jest dokładnie to co chciałem przekazać. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest klapa w połowie szerokości ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.