Skocz do zawartości

Spotkanie forumowiczów Warszawa: 17.02 g. 20.00


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością zawiadamiam że spotkanie forumowiczów odbędzie się w Czwartek 17 lutego, godz. 20.00 Winiarnia Tbilisi, Chmielna 11

Wszystkich serdecznie zapraszam i proszę o potwierdzenie przybycia na priv. Prosiłbym o zdecydowaną decyzję bo na 'raczej będę' moja rezerwacja nie może się opierać. Spotkanie będzie miało charakter zapoznawczo-organizacyjny. Nie przewidujemy gościa, ale ustalimy plan działania na następne miesiące oraz kogo będziemy zapraszać. Proszę także zastanowić się nad nazwą dla naszych spotkań bo myślę że będą odbywać się regularnie.

Panowie,

Forum już istnieje od ponad roku. Myślę że wzorem innych zagranicznych eleganckich forum można zorganizować jakieś spotkanie, przynieść elegancką literaturę, podyskutować, wymienić doświadczeniami etc. Czy byliby chętni? Czekam na propozycje pubów, daty i tematyki. Można zorganizować tematycznie np wieczór dwurzędówek, wieczór tweedów, itd..Mankamentem (choć zależy od punktu widzenia) może być brak pań, ale zapewniam że nasza stylistyka zainteresuje panie ze stolików obok :)

Ja ze swej strony proponuję Cafe Retrospekcja na Bednarskiej ze względu na przedwojenną stylistykę. Jaki dzień by był najlepszy? Czwartek czy lepiej w weekend?

Macaroni - Czy jako założyciel tego forum byłbyś zainteresowany uczestnictwem w takim spotkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłbym. Ale myślę, że trzeba je dobrze zorganizować, żeby nie było nudno i drętwo :) Może połączyć to z jakąś prezentacją? Może zaprosić kogoś? Krawca lub szewca, tak by można było uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania?

Pozdrawiam,

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wchodzi w grę:

a) zrobienie prezentacji w power point ze zdjęciami i filmami z youtube na wybrany temat np kapelusze, marynarki dwurzędowe, preppy look, itd.

B) zaproszenia gościa najlepiej jakiegoś szewca lub krawca

c) projekcja filmu dokumentalnego dotyczącego męskiej elegancji (np BBC Saville Row)

Ja mogę zrobić taką prezentację na temat kapeluszy, nie tylko do strony eleganckiej, ale także społeczno kulturowej. Najlepiej zorganizować takie spotkanie w tygodniu bo będzie łatwiej o salkę z projektorem. Z tego co pamiętam w retrospekcji jest duży ekran i myślę że byliby chętni. Tam dużego ruchu nie ma w tygodniu. Chyba że któryś z forumowiczów miałby dostęp do jakiejś sali wykładowej/konferencyjnej?

Co do zaproszenia kogoś to wolałbym zdać się na Ciebie bo masz lepsze kontakty w tym światku. Może ktoś młodszy na pierwsze spotkanie byłby dobry (Żukowski może Zaremba). Natomiast jeśli chodzi o kapelusze to mogę spróbować z p. Cieszkowską lub p. Jakubowskim. Myślę że lepiej zapraszać gościa powiązanego z prezentacją. Nie chcę narzucać tematu pierwszego spotkania, więc jak macie inne propozycje to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrycia głowy to bardzo ciekawy pomysł na pierwsze tego typu spotkanie. Myślę, że niewiele osób posiada rozbudowaną wiedzę na ten temat i co ważniejsze - rozbudowaną kolekcję kapeluszy :) Uważam, że pomysł jest bardzo dobry, jednak zgadzam się z Wojtkiem co do kwestii dobrej organizacji spotkania. Myślę, że powinniśmy za wszelką cenę unikać drętwej i snobistycznej otoczki, która mogłaby mu towarzyszyć bez odpowiedniego planu działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo na początek będzie OK.

Też mi się tak wydaje. Ustalimy plan działania i od drugiego spotkania możemy zapraszać gości, itd. Do prezentacji jest jednak potrzebna odpowiednia sala. W gruncie rzeczy osobiście się nie znamy, wiec może nie ma co uderzać z grubej rury na pierwszy raz. Jakoś nie obawiałbym się o snobizm lub drętwą atmosferę. Czy 17 luty w czwartek wieczorem będzie Wam pasować? Jeśli nie to zaproponujcie inną datę w jej okolicach. Proponuję strój casual pod krawatem, tym razem obejdzie się bez smokingów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że usilnie nastajesz na czwartek. Dla mnie ok, mogła by temu przyświecać idea obiadów czwartkowych. Moda męska według klasycznych wzorów elegancji to przecież poniekąd też kultura wysoka. :) Czekam na pomysły co do miejsca spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że usilnie nastajesz na czwartek. Dla mnie ok, mogła by temu przyświecać idea obiadów czwartkowych. Moda męska według klasycznych wzorów elegancji to przecież poniekąd też kultura wysoka. :) Czekam na pomysły co do miejsca spotkania.

Wyszedłem z założenia że w piątek/sobotę/niedzielę możemy być zajęci. Spotkania z kumplami, randki, prywatki, wyjazdy weekendowe, obiady u rodziców. Listę można mnożyć. Będzie też trudniej o salę. Stąd czwartek wydaję mi się optymalny, niemalże początek weekendu, humory z tego powodu będą dopisywać...a i mamy przecież chwalebną tradycję obiadów czwartkowych.

Najlepiej będzie pewnie gdzieś w okolicach Nowego Światu i Krakowskich Przedmieść. Lokal w którym ceny będą umiarkowane. Tak jak wspominałem proponuję Cafe Retrospekcja na Bednarskiej ze względu na warszawską przedwojenną stylistykę. Inne klimatyczne opcje to gdzieś na Saskiej Kępie albo na Pradze Pn. Idealnie by było gdyby któryś z forumowiczów znał osobiście właściciela danego lokalu, a może nawet sam go prowadził. Myślę bardziej nad pubem/kawiarnią/winiarnią niż restauracją. Może winiarnia będzie dobra? Jestem związany z tą branżą, więc mógłbym poszukać coś fajnego w Wawie, ale będziecie wtedy skazani na wino. Jak uważacie?

Zobaczcie tutaj: http://www.enotekapolska.pl/index.php/imprezy

Czerwone wino już od 35 zl za butelkę więc bardzo rozsądnie. Lokalizacja też niezła. Koło Metra Ratusz.

Inna możliwość: Winiarnia "Tbilisi"- Warszawa, Chmielna 11 . Jak nazwa wskazuje wina gruzińskie, ceny również bardzo przystępne. Lokalizacja jeszcze lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiarnia z gruzińskimi przemawia do mnie :)

Inna lokalizacja do rozważenia, proponuję Hawirę Kresową na Szkolnej (boczna Świętokrzyskiej): idealny dojazd autobusem / metrem / tramwajem / taksówką. Zakładam, ze samochodem nikt się nie wybierze :) . Obsługa na poziomie, nie czeka się, ceny rozsądne. Dużo miejsca.

http://www.tawernatabaka.pl/

Mi pasuje czwartek, piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ciekawe. Jestem niewątpliwie z boku chociażby z racji małego stażu na forum, ale chętnie bym się pojawił. Przyczynkiem może być swego rodzaju koincydencja (hahaha... co za słowo...), która nasuwa mi się na myśl. Otóż wczoraj po wyjściu z kina (Jak zostać królem... SUPER...!), gdzie byliśmy z przyjaciółmi, wymieniałem z moim niezwykle i wręcz wzorcowo eleganckim kumplem uwagi na temat dbałości o szczegół ubioru w filmie, który jest właściwie rodzajem źródła, z którego można czerpać ponadczasowe wzory. Konkluzją pełną uznania dla roboty kostiumografów było stwierdzenie, że z wielką chęcią spotkał bym w swoim życiu okazję, na którą mógłbym, a nawet musiał ubrać się według najbardziej formalnych wzorców (frak itd...). Bardzo ciekawe jakbym się czuł w tym ubraniu. Jestem jakoś nie wiadomo skąd pewien, ze znakomicie. Kto wie, może spotkania w gronie zainteresowanych to właśnie jest droga do takiego celu. Bo z moich obserwacji wynika, że baliki postarystokracji to zbyt nadęte, a z muzykami najpierw należało by się udać do pralni (wszak to ubiór roboczy). A któż poza tym w dzisiejszych czasach zakłada frak. No może na rozdaniu Nobli, ale tam jakoś nie wiedzieć czemu jeszcze nie zostałem zaproszony... ;)

Swoją drogą służę uprzejmie wykładem i prezentacją na temat spinek do mankietów, choć nie chcę w prosty sposób pójść tropem komercyjnego i nachalnego reklamowania swoich wyrobów. Jak to mówi moja ukochana, nie mój przelot... hahaha.

Pozdrawiam

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof - Poniedziałek, wtorek środa nie wydaja mi się być dobrym terminem ze względu na to że większość z nas pracuje następnego dnia. Czwartek jest dosyć specyficznym dniem pod tym względem, bo piątki bywają łagodniejsze w pracy a i humory przed-weekendowe dopisują.

Grzesiek13 - Myślę że takich spotkań będzie więcej, więc proszę się nie martwić że data nie pasuje. Nie teraz, to następnym razem. Niestety nigdy jedna data nie będzie wszystkim pasowała.

tiferet - Prezentacja spinek czemu nie. Moglibyście z Damiance razem coś przygotować bo On też jest z tej branży. Gentlemańskim rozwiązaniem byłby brak możliwości kupna spinek podczas spotkania. Spotkanie w smokingach jest jak najbardziej możliwe, ale kiedy i jak to ustalimy na pierwszym spotkaniu. To temat na przyszłość. Co do fraków to nie wiem czy którykolwiek z forumowiczów miałby taki w swojej szafie?

Do środy czekam na propozycję daty i miejsca. Wstępnie czwartek 17 luty. Piątek 18 lutego też wchodzi w grę jeśli forumowicze uznają że jednak piątek to lepszy termin. Macaroni - który termin Tobie bardziej pasuje? Wydaję mi się że specjalnego gościa nie potrzebujemy na pierwsze spotkanie, bo to Ty będziesz dla nas takowym gościem i gwiazdą pierwszego wieczoru. Nie przejmuj się rolą, obędzie się bez autografów, bo nikt (chyba?!)nie będzie chciał niszczyć swojego monitora :)

Przejdę się do tej winiarni gruzińskiej na chmielnej zobaczyć ile miejsca w niej jest na dole. Do 10 osób to nie jest problem, ale powyżej to już trzeba pokombinować. Nie spodziewam się żeby było to duże miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj - ale jestem jak najbardziej za spotkaniem się, a może nawet - spotykaniem się. Regularnym i w różnych klimatycznych miejscach w Warszawie. I rzeczywiście - najpierw byłbym za spotkaniem we własnym gronie, a później jak najbardziej jestem za zapraszaniem gości, wszak każdy z nas ma swojego faworyta i swoje możliwości - nie możemy i nie powinniśmy liczyć tylko na gospodarza forum.

Co prawda moje możliwości w tej materii są skromne, ale zapewne w czasie naszego spotkania urodzi się inna forma aktywnej ws[ó…pracy przy organizacji następnych spotkań.

Czyli do zobaczenia. I może to być zarówno czwartek jak i piątek

pozdrawiam

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiferet - Prezentacja spinek czemu nie. Moglibyście z Damiance razem coś przygotować bo On też jest z tej branży. Gentlemańskim rozwiązaniem byłby brak możliwości kupna spinek podczas spotkania. ...

Zaki :)

ja nie jestem z branży :)

pozdrawiam

damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odczucia ambiwalentne co do terminu, bo udaję się między 13 a 20 lutego w dalekie kraje. Chciałbym uczestniczyć więc nieco bym był zawiedziony, ale z drugiej strony to w końcu wyczekany urlop, więc jednak humor lepszy...:) Poza tymi dniami jestem do dyspozycji.

Ukłony

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem z Warszawy, ale chętnie wezmę udział w spotkaniu, jeśli organizatorzy nie mają nic przeciwko. Czwartek 17 lutego pasuje mi bardziej niż piątek.

Serdecznie pozdrawiam

Krakus w kapeluszu

Witamy :) Serdecznie zapraszamy forumowiczów także spoza Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

Winiarnia Gruzińska na Chmielnej przednia. Możemy dostać od nich całe piętro na którym spokojnie pomieści się 20 osób. 30 też wejdzie. Wina gruzińskie, od 35 zł za butelkę (saperavi). Wynegocjowałem ceny sklepowe, bez korkowego :) Właściciele przeprowadzą mała degustację win (opowiedzą nam o każdym winie które zamówimy). Z przekąsek są deski serów i wędlin za 16 zł oraz gruziński ser wędzony za 12 zł. Jest też możliwość bez dodatkowych opłat zamówić coś na ciepło z sąsiadującego bałkańskiego bistro Cevap. Jeśli nie próbowaliście to bałkańskie Ćevapčići to pozycja obowiązkowa.

Atmosfera na piętrze bardzo kameralna. Pokój na planie kwadratu z wygodnymi kanapami pod ścianą i krzesło beczkami wokół kilku stolików. Idealne miejsce do zapraszania gości. Jeśli będzie nas co najmniej dziesięciu to dostaniemy pięterko na wyłączność!! Macaroni - który termin Tobie najlepiej pasuje bo chciałbym ustalić datę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macaroni jest kluczową osobą jeśli chodzi o pierwsze spotkanie, więc musimy się dostosować.Od kilku dni proszę o pisanie czy Wam wspomniane daty pasują. Nie da się znaleźć jednego terminu dla wszystkich, bo ferie, bo urlopy, bo randki, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie udzielałem się w tym wątku, ale byłem na krótkim urlopie. Co do terminu to postaram się dostosować. Jednak wolałbym wykluczyć wekeendy (na pewno dwa najbliższe). Myślę, że wbrwe pozorom łatwiej zebrać ludzi w tygodniu po pracy niż w weekendy które chcemy spędzić z rodzinami.

Jeśli będzie ustalona data pomyślę nad gościem. Myślę, że trzeba zacząć od krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostajemy przy czwartku. Żeby nie przeciągać w nieskończoność daty proponuję czwartek 17 luty lub w drugiej kolejności czwartek 24 luty. Jeśli forumowiczom 'seniorom' (powyżej 50 wpisów) z jakiegoś powodu ta druga data bardziej pasuje proszę pisać, rozpatrzymy. Start o godzinie 18.00, 19.00 lub 20.00 - tu czekam na sugestie. Macaroni proszę spytaj się która data będzie lepiej pasowała gościowi i wtedy zrobię oficjalny anons i listę obecności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.