Skocz do zawartości

Spotkanie forumowiczów Warszawa: 17.02 g. 20.00


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę jeszcze o tym gościu. Wyrwałem się z tą propozycją, ale może wolimy się spotkać w naszym gronie i porozmawiać? Chodziło mi o to, żeby zaprosić eksperta, ale będzie to siłą rzeczy też rodzaj reklamy pracowni gościa. Jeśli czujecie tu jakąś niezręczność to proszę o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że spotkanie z ekspertem byłoby bardzo ciekawe. Nie widzę żadnej niezręczności w spotkaniu z dobrej klasy specjalistą rzemieślnikiem. Natomiast niezręczność mogłaby być w przypadku spotkania ze sprzedawcą, przedstawicielem firmy odzieżowej, itp, który z racji swojego stanowiska skłaniałby się raczej do reklamowania swoich wyrobów - choć i taki pewnie mógłby powiedzieć coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia podpowiem, że lepiej poprzedzić spotkanie z gościem wieczorkiem zapoznawczo-organizacyjnym (wiem, że brzmi to jak z Rejsu). Można będzie się wspólnie zastanowić czego konkretnie oczekujemy po spotkaniu z zaproszonym rzemieślnikiem (przygotowana prezentacja pracowni czy spontaniczna rozmowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jak najbardziej, ale tak jak wcześniej pisałem proponowałbym zapraszać od drugiego spotkania jak się lepiej poznamy i oswoimy ze sobą. Natomiast nawet jak go zaprosisz na pierwsze spotkanie to nie będzie to faux pas. Nie widzę po prostu konieczności dodatkowego urozmaicania pierwszego spotkania. Üxküll słusznie pisze o pierwszym spotkaniu jako wieczorku organizacyjno - zapoznawczym. Kaowiec i konkursy rejsowe nie będą przewidziane.

Rozumiem Twój dylemat ale nie traktowałbym tego jako formę reklamy, bo idąc tym tropem w ogóle gości nie będziemy mogli zapraszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bez gościa. Czwartek 17 lutego godz. 20.00 Winiarnia Tbilisi, Chmielna 11

Półoficjalnie. Do jutra jeszcze czekam na uwagi odnośnie daty i godziny, ale jak na razie większości termin pasuje. Na priv proszę także o pisanie kto będzie. W weekend nas policzę ale myślę że 10 osób się uzbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością zawiadamiam że spotkanie forumowiczów odbędzie się w Czwartek 17 lutego, godz. 20.00 Winiarnia Tbilisi, Chmielna 11

Wszystkich serdecznie zapraszam i proszę o potwierdzenie przybycia na priv. Prosiłbym o zdecydowaną decyzję bo na 'raczej będę' moja rezerwacja nie może się opierać. Spotkanie będzie miało charakter zapoznawczo-organizacyjny. Nie przewidujemy gościa, ale ustalimy plan działania na następne miesiące oraz kogo będziemy zapraszać. Proszę także zastanowić się nad nazwą dla naszych spotkań bo myślę że będą odbywać się regularnie.

Damiance ma przynieść próbki guzików i włosianki. Ja mam kilka próbek flaneli od Fox Brothers które chętnie pokażę. Są świetne. Proponuję żeby każdy (jeśli takowe posiada) wziął jakieś ciekawe próbniki na spotkanie co pozwoli nam podyskutować o tkaninach.

Pytanie czy będziemy udokumentowywać pierwsze spotkanie? Mamy w naszym gronie dobrego fotografa?

Zdjęcia z takiego spotkania będą tylko do wglądu dla użytkowników forum (a nie gości) , ewentualnie tylko drogą mailową jeśli preferujemy większą dyskrecję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję uzupełnienia planowanych wykładów/prezentacji "działaniami praktycznymi" na którymś z kolejnych spotkań forumowiczów zainspirowaną stroną francuskiej firmy obuwniczej Berluti (z postu http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=2&t=460 )

Berluti stosuje jakąś swoją "tajną" miksturę nadającą butom ochronną patynę. Tu mamy zdjęcia ze spotkania "Klubu Swanna":

http://www.berluti.com/#/lounge/swann/2 , podczas którego elegancko ubrani klubowicze nakładają patynującą miksturę na swoje buty.

Może któryś z naszych szewców lub dystrybutorów produktów do pielęgnacji obuwia zechciałby przeprowadzić podobne zajęcia? Mam wypracowaną swoją metodę konserwacji butów, ale chętnie nauczyłbym się czegoś nowego i poznał nowe produkty.

Co myślicie o przeprowadzeniu takich lub podobnych "ćwiczeń"?

Pozdrawiam,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berluti stosuje jakąś swoją "tajną" miksturę nadającą butom ochronną patynę. Tu mamy zdjęcia ze spotkania "Klubu Swanna":

http://www.berluti.com/#/lounge/swann/2 , podczas którego elegancko ubrani klubowicze nakładają patynującą miksturę na swoje buty.

wojvv

To nieeleganckie, żeby buty pastować na stole i jeszcze na białym obrusie - chyba Panowie z Swann przesadzili z nadęciem.

I kładzenie butów na stół przynosi nieszczęscie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berluti stosuje jakąś swoją "tajną" miksturę nadającą butom ochronną patynę. Tu mamy zdjęcia ze spotkania "Klubu Swanna":

http://www.berluti.com/#/lounge/swann/2 , podczas którego elegancko ubrani klubowicze nakładają patynującą miksturę na swoje buty.

wojvv

To nieeleganckie, żeby buty pastować na stole i jeszcze na białym obrusie - chyba Panowie z Swann przesadzili z nadęciem.

I kładzenie butów na stół przynosi nieszczęscie ;)

Popieram. Kawior, przegrzebki, a w przerwie pastowanie butów. Pomysł ciekawy i godny rozważenia, ale wykonanie i otoczka black tie to zwykła bufonada i zblazowanie.

Wystarczy popatrzeć na przykład firm takich jak Corthay, Weston lub Aubercy aby zrozumieć różnicę pomiędzy pielęgnowaniem tradycji i ciekawie zorganizowanymi warsztatami, a nadętym snobstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki dress code finalnie?

Dress code pozostawiam w Waszej gestii. Ja założę marynarkę, odd trousers i krawat, ale jeśli ktoś chce się pokazać w smokingu szytym na miarę to nie widzę przeszkód :) Prawdopodobnie dostaniemy salkę na wyłączność.

Mamy już 10 osób na liście obecności :)

Krzysztof

eye_lip

+Immune+

Üxküll

stock

macaroni

bigbadwoof

kamil

damiance

zaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne do organizatora - do której godziny możemy "dyskutować" w lokalu?

Jutro jestem umówiony z właścicielami na dogranie szczegółów. Myślałem o północy. Nominalnie winiarnia jest czynna do 23.00 ale są elastyczni przy większych grupach. To do której będzie najlepiej?

Jeśli chodzi o degustacje win to proponuję podzielić nas na dwie grupy: grupa a zda się na właścicieli przy doborze win i kolejności podania (bierzemy wtedy na butelki, może też jakiś talerz/e z przekąskami i na koniec spotkania składamy się po równo na rachunek) grupa b każdy zamawia i płaci osobno. Ja oczywiście będę w grupie a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiemy kto będzie naszym pierwszym gościem na czwartkowym spotkaniu. Gratuluję znakomitego występu w TV Wojtku. Wypadłeś bardzo dobrze i praktycznie nie dałeś po sobie poznać, że jesteś nieco stremowany. A może wcale nie było tego zdenerwowania? ;) Szkoda tylko, że formuła występu i trochę durnowate pytania prowadzących nie dały Ci możliwości rozwinięcia skrzydeł. Czekam na kolejne wejścia. :)

P.S. Marzy mi się występ w tym programie w towarzystwie chłopaków z forum w tematyce pielęgnacji butów. Dwudziestu chłopów siedzi w kółeczku i babrze się w pastach, kremach i różnej maści smarach. Coś pięknego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.