Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakoś specjalnie na typie kołnierzyka mi nie zależy, raczej na utrzymaniu nieformalnego charakteru koszuli. Te wskazane  trochę bardziej idą w tym kierunku (formalnym) niż te ChT.

I niestety poszetka (macaroni i zack raczeh też) odpada. Przy 190 cm wzrostu, potrzebuję rękawa ~68 cm, co u nich daje kołnierzyk 44, a mam 42. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eduardo napisał:

Te wskazane raczej trochę bardziej idą w tym kierunku (formalnym) niż te ChT.

A czym się różni koszula OCBD w prążki w CT od koszuli OCBD w prążki od Poszetki?

W każdym razie, koszule na wysoki wzrost i w konsekwencji z dłuższym rękawem masz u M&M i w Osowskim, coś tam można znaleźć także z mniej formalnych, choć w Osowskim jednak trochę przebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eduardo napisał:

Pierwszy kołnierzyk to taki mały button down? Znajdziesz podobny w Proper Cloth, nazywa się Colorado Button Down. Założyłem o tym sprzedawcy wątek na forum - generalnie bardzo polecam.

Tab collar też tam znajdziesz btw, a nawet trzy rodzaje (Granddad, Clery, Band).

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eduardo napisał:

I niestety poszetka (macaroni i zack raczeh też) odpada. Przy 190 cm wzrostu, potrzebuję rękawa ~68 cm, co u nich daje kołnierzyk 44, a mam 42. 

Możesz spróbować coś z M&M. Mają długość rękawa 69cm na wzrost 188-192.

Tutaj podobny model: https://martinandmoore.com/pl/products/bawelniana-koszula-ocbd-w-niebieski-prazek-935.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jaką polecacie dobrą firmę jakość/czas/cena na koszule na wymiar? 
Czytałem tutaj dużo wypowiedzi i przewijają się widzę firmy Apposta, Vel Venti i Zaremba- ale nie wiem która będzie najlepsza i z tego co widzę każda ma jakieś wady

Ja szukam dla siebie wykonania kilku koszul, jestem dość niewymiarowy bo mam 200 cm i jestem chudy, obecnie używam tej koszuli:
https://osovski.pl/wszystkie-produkty/biala-koszula-meska-slim-z-kolnierzem-polwloskim-hai-al01ss.html
Jednak mankiety nie są wystarczająco długie, i też Osovski nie wiem czy nie zamyka (?, wszystko przecenione na 200 zł), widziałem też dużo opinii tutaj że nie mają jednak dobrej jakości/cenę. 

Chciałbym sobie kupić kilka porządnych koszul, mogę poczekać parę tygodni ale wolałbym aby to roku nie zajęło. Nie jestem ekspertem w temacie mody męskiej więc chętnie usłyszę polecenia gdzie myślicie że powinienem zamówić koszule (budżet powiedzmy 300- 600 za sztukę, jeśli to tego warte rzeczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jakel napisał:

Cześć wszystkim, jaką polecacie dobrą firmę jakość/czas/cena na koszule na wymiar? 
Czytałem tutaj dużo wypowiedzi i przewijają się widzę firmy Apposta, Vel Venti i Zaremba- ale nie wiem która będzie najlepsza i z tego co widzę każda ma jakieś wady

Ja szukam dla siebie wykonania kilku koszul, jestem dość niewymiarowy bo mam 200 cm i jestem chudy, obecnie używam tej koszuli:
https://osovski.pl/wszystkie-produkty/biala-koszula-meska-slim-z-kolnierzem-polwloskim-hai-al01ss.html
Jednak mankiety nie są wystarczająco długie, i też Osovski nie wiem czy nie zamyka (?, wszystko przecenione na 200 zł), widziałem też dużo opinii tutaj że nie mają jednak dobrej jakości/cenę. 

Chciałbym sobie kupić kilka porządnych koszul, mogę poczekać parę tygodni ale wolałbym aby to roku nie zajęło. Nie jestem ekspertem w temacie mody męskiej więc chętnie usłyszę polecenia gdzie myślicie że powinienem zamówić koszule (budżet powiedzmy 300- 600 za sztukę, jeśli to tego warte rzeczywiście)

Z tego co piszesz to jesteś tym 1 %, który naprawdę musi (a nie, że woli) nosić ubrania na miarę.

Niestety okres oczekiwania w wielu polskich MTM-ach jest jakiś dramatyczny, typu 3-6 msc. Na pewno Zarembę odradzam.

Zastanów się proszę nad ofertą internetowego MTM Proper Cloth. Nic nie ryzykujesz (mogę to potwierdzić zarówno ja, jak i @Kyle), najwyżej odeślesz koszule. Najtańsze tkaniny mają od 80 EURO. Na stronie PC istnieje kilka sposobów ustalania wymiarów, jednym z nich jest zmierzenie najlepiej pasującej koszuli, do której można wprowadzić poprawki, np. wydłużyć rękawy. Obsługa klienta jest niezwykle pomocna i uprzejma. W ciągu 10-14 dni od złożenia zamówienia uszyją i przyślą Ci koszulę, naprawdę idzie to błyskawicznie w porównaniu do naszych "salonów szycia na miarę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/13/2024 at 11:48 AM, Jakel said:

Cześć wszystkim, jaką polecacie dobrą firmę jakość/czas/cena na koszule na wymiar? 

Tailor Store. Teraz mają 4 za 3 promkę.

unnamed.thumb.png.f24ab91a53c7b9ff471bfbbaafe5aab4.png

Dość regularnie mają zresztą 25% off od ceny katalogowej.

To jest MTM, czyli gotowe kołnierzyki i ograniczona liczba opcji, ale można plecy podzielić i rękawy wydłużyć. Zdecydowanie warto brać te najdroższe materiały czyli za €109. Czas realizacji ~3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.