Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Coś dla miłośników klasyki.

koperta: stainless steel, tripartite; domed sapphire crystal glass; diameter 35 mm; steel back: height 7.25 mm; domed sapphire crystal glass back: height 8.4 mm

tarcza: galvanized, white silver-plated; stamped indexes, diamond-polished, gold-plated

Nomos Orion

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyki nigdy za wiele ...

This new STOWA Marine Original Roman has a black dial, white colored hands and a small seconds dial at the 6 o´clock position. The watch houses a hand wound Unitas 6498 movement with blued screws, screw balance, a swan neck regulator and a Côte de Genčve decorative pattern ("Geneva Stripes") that can be seen through the sapphire crystal display back. The casing is offered in a matt or polished finish and the black leather strap is accented with white stitching and fitted with a stainless steel STOWA buckle. The Marine Original black is 41mm wide and 10.80mm thick. The strap size is 22mm.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek ma jeden poważny fail który całkowicie dyskwalifikuje go dla mnie.

Jak można zrobić jednowskazówkowaca i nie usunąć osi wskazówki minutowej i sekundowej, zostawiając je na wierzchu???

Wygląda to idiotycznie, tak jakby ktoś z tej ETY po prostu urwał wskazówki - sekundową całkowicie, a na minutowej zostawił okrąg, urywając resztę - totalny debilizm "projektantów". Powinno być tak jak w Meistersingerze zrobione:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek ma jeden poważny fail który całkowicie dyskwalifikuje go dla mnie.

Jak można zrobić jednowskazówkowaca i nie usunąć osi wskazówki minutowej i sekundowej, zostawiając je na wierzchu???

Wygląda to idiotycznie, tak jakby ktoś z tej ETY po prostu urwał wskazówki - sekundową całkowicie, a na minutowej zostawił okrąg, urywając resztę - totalny debilizm "projektantów". Powinno być tak jak w Meistersingerze zrobione:

nie sądzę Filip aby to był dla nich jakiś problem konstrukcyjny. zostawili to celowo. Centrum wskazówki z tą osią wygląda w przypadku tego modelu lepiej, lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak dla mnie ta ostatnia wada jest istotna :)

Tył zegarka prezentuje się, w moim subiektywnym odczuciu, znakomicie.

Dołączona grafika

Glashutte Original to świetna jakość, niemiecka precyzja i dokładność (celowo nie piszę szwajcarska :) ). Fabryka GO to ultra-nowoczesne laboratorium. Koledzy z forum zegarkowego ukuli powiedzenie "glashuttowskie tempo" - tam nikt się nie śpieszy wykańczając każdy szczegół :) To taka manufaktura z funkcją "computer-aided". PR manager zapytany czy pracownicy mają wyznaczone minimalne limity produkcji bez wahania odparł, że nie - "przecież jakość jest dla nas najważniejsza".

Poniżej najbardziej "budżetowy" GO z serii senator sixties, 39 mm średnicy, 9.4 mm wysokości (czyli znacznie cieńszy).

Dołączona grafika

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEKAWY KLASYK W BARDZO DOBREJ CENIE:

Faktycznie piękny, pod mój gust trafiłeś i może moja kieszeń ucierpi. Muszę poważnie rozważyć, bo akurat takiego potrzebuje tylko ta średnica mnie zniechęca, aż 40mm. Jak dobrze poszukać to można go dostać za niecałe 300 USD z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model rocznicowy i nie można go raczej dostać za 300 dolarów. Chyba, że znasz źródło, to chętnie kupię :)

http://www.orientwatchusa.com/sdt00002w-p-434.html

wpisujesz podczas checkout kod: INTERNATIONAL50 i masz zegarek za 240$ plus przesyłka przy pomocy strony http://www.shipito.com/ ok. 40$. Nie wiem jak będzie na polskiej granicy z cłem, ale myślę że i tak warto.

Dla mnie niestety za duży i za gruby jak na mój nadgarstek. Te kilka mm robi różnicę :(

post-235-13658919379935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych potwierdzam wiarygodność sklepu. Nie akceptują polskich kart, ale można zapłacić przez paypal

sam bym go wziął, bo to piękny klasyk ale piąty garniturowiec z jasną tarczą ?

Brzydallo, 40mm to nie jest duży zegarek, jak na garniturowca średni. Ważne jest profilowanie koperty, kształt i długość uszu, grubość. Po zdjęciach sądząc nie jest z tym źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych potwierdzam wiarygodność sklepu. Nie akceptują polskich kart, ale można zapłacić przez paypal

sam bym go wziął, bo to piękny klasyk ale piąty garniturowiec z jasną tarczą ?

A zamawiales kiedys jakis zegarek stamtad? Mi podoba się inny model tej firmy, ale zastanawiam się jak wyglada sprawa wysylki do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.