123 Opublikowano 11 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 11 Grudnia 2013 Captain Winsor. Piękna rzecz. Cytuj
paparazzo Opublikowano 13 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 13 Grudnia 2013 Nomos jak zwykle znakomity Można go nosić również na 'lewą stronę' Cytuj
White Haven Opublikowano 14 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 14 Grudnia 2013 Dostałem w prezencie, stary (ok. 20 letni) zegarek platerowany złotem. Koperta jest dość mocno porysowana i chciałbym coś z tym zrobić. W sklepie Swatcha doradzili mi renowację u współpracującego z nimi jubilera. Z tego co zrozumiałem konieczne będzie ponowne platerowanie żeby pokryć ryski i przetarcia. Panowie ze sklepu nie za bardzo byli w stanie podać mi koszt takiej usługi ograniczając się do stwierdzenia, że będzie to cena od 250 zł wzwyż. Czy renowacja tego typu uszkodzeń faktycznie tyle kosztuje? Cytuj
Remy Opublikowano 14 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 14 Grudnia 2013 Dostałem w prezencie, stary (ok. 20 letni) zegarek platerowany złotem. Koperta jest dość mocno porysowana i chciałbym coś z tym zrobić. W sklepie Swatcha doradzili mi renowację u współpracującego z nimi jubilera. Z tego co zrozumiałem konieczne będzie ponowne platerowanie żeby pokryć ryski i przetarcia. Panowie ze sklepu nie za bardzo byli w stanie podać mi koszt takiej usługi ograniczając się do stwierdzenia, że będzie to cena od 250 zł wzwyż. Czy renowacja tego typu uszkodzeń faktycznie tyle kosztuje? Zapytaj jeszcze tutaj: http://www.renowacjecyferblatow.pl/ To fachowcy. Będziesz miał lepszy obraz. Cytuj
Krzysiek_W Opublikowano 14 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 14 Grudnia 2013 Idź do złotnika, jeśli będzie miał taką usługę to za około 100zł pokryje Ci kopertę na nowo. Warto jednak ustalić z nim pewien szczegół - niektórzy "zrywają" stare złoto tak, że koperta traci pierwotne ostre krawędzie i staje się obła, to czasem brzydko wygląda. Cytuj
KamilB Opublikowano 16 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2013 troche porysowany i szkło do wymiany, ale coś z niego jeszcze będzie ,,, Cytuj
Wincenty Opublikowano 18 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2013 Odnowiona i z nowym paskiem od Jakuba Filipa Szymaniaka: Cytuj
Luca Opublikowano 18 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2013 Piękny pasek. Od eye-lipe domniemam? Cytuj
Styleman Opublikowano 18 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2013 Jaeger-LeCoultre , a pasek wiadomo kto robił 4 Cytuj
eye_lip Opublikowano 18 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2013 Potwierdzam pasek od Pobiedy. Świetne zdjecie, fajnie wyszła odnowiona z nutką oldschoolu. Dzięki Styleman za fotę Zenith Elite Port Royal, robię kumplowi paski i zrobiłem kilka dodatkowych zdjęć zegarka: 3 Cytuj
eye_lip Opublikowano 22 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 22 Grudnia 2013 Masakra, SG zniszczyło markę, kiedyś Union to było naprawdę coś. 1 Cytuj
eye_lip Opublikowano 22 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 22 Grudnia 2013 Pisałem o Unionie prawie 6 lat temu, niestety... http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=209.0 Cytuj
Hagedorn Opublikowano 23 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 23 Grudnia 2013 Platerowany złotem Cornavin z lat 70-tych - może nie jest to szczyt elegancji, ale jako zegarek mechaniczny z pewnością ma duszę... No i jest to spadek po moim ojcu. Ostatnio zaniosłem go do zegarmistrza celem wyczyszczenia i wyregulowania, a przy okazji wymieniłem pasek - obecnie tak sie prezentuje: Cytuj
Krzysiek_W Opublikowano 23 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 23 Grudnia 2013 Ten Cornavin bardziej jest z lat 80-tych, a koperta pochodzi z ZIM'a - niemniej jako pamiątka ma na pewno dużą wartość sentymentalną Cytuj
Hagedorn Opublikowano 23 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 23 Grudnia 2013 Ten Cornavin bardziej jest z lat 80-tych, a koperta pochodzi z ZIM'a Być może, nie znam się aż tak dobrze na zegarkach, ale wartość sentymentalna faktycznie jest dla mnie najważniejsza! Cytuj
Kyle Opublikowano 25 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 25 Grudnia 2013 W obu przypadkach nadgarstek mój,niestety zegarki nie , choć drugi przynajmniej mam "w rodzinie" i mogę sobie trochę ponosić ,stąd dzisiejsza (właściwie wczorajsza) fotka. 1 Cytuj
jarkos30 Opublikowano 26 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 26 Grudnia 2013 Genialne te junghansy , sam wybrałbym wersję bez datownika na czarnym pasku. Cytuj
P.K Opublikowano 29 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 29 Grudnia 2013 Panowie może któryś z was może mi pomóc ?Rozglądam się ostatnio za zegarkiem o cienkiej kopercie w kolorze złotym z czarną tarczą.Widzę, że na allegro pojawia się sporo ofert z zegarkami marki Omega.Vintage seamaster-y to coś co z wyglądu odpowiada praktycznie w 100% moim oczekiwaniom.Stąd moje pytanie. Czy te modele z lat 60-70 to pozycje warte uwagi ?Zaznaczam, że zegarek będę nosił dosyć często. Mniej więcej cztery dni w tygodniu. W jaki sposób poznać czy mamy do czynienia z oryginałem ? Jakie są wady tego modelu ?Jakie są widełki cenowe które odpowiadają wartości tych zegarków ? Tutaj przykład takiego zegarka.http://allegro.pl/14k-0-585-omega-zlota-komplet-box-papiery-mesh-bcm-i3840304937.html Cytuj
damiance Opublikowano 29 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 29 Grudnia 2013 allegro to słaby kierunek na zakupy, tym bardziej jeżeli nie masz wiedzy. Co do weryfikacji cen polecam: chrono24.com 1 Cytuj
Krzysiek_W Opublikowano 29 Grudnia 2013 Zgłoś Opublikowano 29 Grudnia 2013 Na chrono24 ceny są dość mocno zawyżone, w stosunku do np. ebay - tylko tak jak napisał Damian, w serwisach aukcyjnych przy zakupie trzeba się znać, bo inaczej może boleć. Myślę że łatwiej będzie Ci szukać pomocy na forum.zegarkiclub.pl 1 Cytuj
damiance Opublikowano 5 Stycznia 2014 Zgłoś Opublikowano 5 Stycznia 2014 o ile się nie mylę, nie było na forum informacji, że są już dostępne w Polsce zegarki - swego czasu bardzo poszukiwane przez kilku kolegów - marki Orient Star (należącej do Seiko). Większość modeli ma rezerwę chodu, mechanizm automatyczny Orienta. Odsyłam na oficjalną stronę, a poniżej kilka modeli http://www.orient-watch.com/orientstar/ Linia Retrograde Linia GMT - gdybym miał budżet zegarkowy to bym się zastanawiał krótko. Piękna tarcza. Jest też ciekawy zegarek z linii Standard-Date, karbonowa tarcza. Na zdjęciu nie widać efektu, zdecydowanie trzeba obejrzeć osobiście. I na koniec klasyka z rezerwą chodu mam Orienta w takim wzornictwie ale sprzed kilkunastu lat. Polecam. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.