Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

@Muniek, jeżeli zegarek jest tańszy od nawet polskich butów , to nie jest zegarkiem...

Hmmm, nawet jeżeli mówimy o zegrakach fabrycznie nowych, w niektórych (czyt.: b. rzadkich) wypadach, jest to twierdzenie dyskusyjne. W kategorii low-end znajdziemy kilka fajnych zegarków. IMO to np. Lorus, Casio, Orient...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muniek, jeżeli zegarek jest tańszy od nawet polskich butów , to nie jest zegarkiem...

Constantin -  Twoja znajomość tematu zegarkowego jest niewystarczająca i wprowadzasz potencjalnych klientów niedrogich zegarków w błąd.

 

Tak jak koledzy napisali, można kupić porządny dobrze wykonany zegarek marki zegarkowej do kilkuset złotych.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constantin -  Twoja znajomość tematu zegarkowego jest niewystarczająca i wprowadzasz potencjalnych klientów niedrogich zegarków w błąd.

 

Tak jak koledzy napisali, można kupić porządny dobrze wykonany zegarek marki zegarkowej do kilkuset złotych.

Wyraziłem tylko swoje zdanie, absolutnie masz rację nie mam wystarczającej wiedzy, dla mnie zegarek za 350 zł, którego materiały i materiał kosztują zapewne połowę tej sumy, nie jest zegarkiem... i tyle:) Ale Casio nawet "porządny" nie założyłbym nigdy. W takich gustach wzrastałem i tak już mi pewnie pozostanie, bez urazy do kogokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem tylko swoje zdanie, absolutnie masz rację nie mam wystarczającej wiedzy, dla mnie zegarek za 350 zł, którego materiały i materiał kosztują zapewne połowę tej sumy, nie jest zegarkiem... i tyle:) Ale Casio nawet "porządny" nie założyłbym nigdy. W takich gustach wzrastałem i tak już mi pewnie pozostanie, bez urazy do kogokolwiek.

Oczywiście kosztują dużo mniej niż połowę tej sumy.. z tym, że w tanim zegarku ten przelicznik jest o wiele bardziej korzystny dla użytkownika niż w takim za 2000zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem tylko swoje zdanie, absolutnie masz rację nie mam wystarczającej wiedzy, dla mnie zegarek za 350 zł, którego materiały i materiał kosztują zapewne połowę tej sumy, nie jest zegarkiem... i tyle:) Ale Casio nawet "porządny" nie założyłbym nigdy. W takich gustach wzrastałem i tak już mi pewnie pozostanie, bez urazy do kogokolwiek.

 

Cena nie jest wyznacznikiem jakości a już na pewno nie kosztu materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są to dwa bardzo istotne składniki ceny danego modelu zegarka.

Jako konsument który płaci grube tysiące za dany model, chciałbyś mieć tę pewność i nie dopuszczasz innej myśli, ale niestety tak nie jest i mówię Ci to jako sprzedawca luksusowych zegarków a także jako wieloletni pasjonat zegarkowy - dziwię się, że naprawdę w to wierzysz. Głównymi czynnikami warunkującymi cenę jest wartość dodana danej marki, unikalność, oczekiwania konsumentów co do wysokiej ceny :) Każda marka ma swoją półkę i swoich konsumentów, a oczywiste jest dla każdego kto zajmuje się zegarkami, że są modele które technicznie są tożsame, przy kilkuktrotnej różnicy ceny, co też nie jest naganne, bo każdy produkt znajdzie swojego amatora - sam nie mam nic przeciwko placeniu drożej, jeśli bardzo lubię daną markę i zegarek ma świetny design.

Ostatnimi czasy można niestety zaobserwować bardzo naganne podejście producentów szwajcarskich którzy, zaobserwowawszy chłonność rynku azjatyckiego, wyśrubowali maksymalnie produkcję na tamte rynki, przy jednoczesnym obniżeniu jakości i maksymalnym zwiększeniu cen - przykład ceny IWC Schaffhausen w ostatnich ok 4 latach poszybowały o ok. 80%, Maurice Lacroix ponad 100%, przykłady można mnożyć i na pewno nie da się tego zwalić na prozaiczne powody takie jak wzrost ceny CHF.

Kolejna sprawa - serwis. Z wysoką ceną powinna iść wysoka jakość również posprzedażowa - serwis - niestety tak nie jest i sam zapewne o tym wiesz użytkując modele z wysokiej półki. Byłem świadkiem wielu przykładów skandalicznie wykonanych zegarków które przychodziły prostu z fabryki - słaba kontrola jakości, czy też pójście na ilość w ostatnich latach jest bardzo widoczne, pomijając już podejście serwisów do problemów. Niestety im droższy zegarek tym większe problemy - poza moimi doświadczeniami, nasłuchałem się sporo od znajomych którzy mieli przejścia z Vacheronem, JLC, Patkiem i wieloma innymi markami, które powinny świecić przykładem dobrego serwisu.

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z pewnością ciśnie się Wam, drodzy Czytelnicy, na usta pytanie: dlaczego te zegarki aż tyle kosztują? Do tablicy wywołujemy ponownie Łukasza Doskocza z portalu Chronos24.pl.


- Cenę tych zegarków, jak i wszystkich innych czasomierzy mechanicznych, kształtuje co najmniej kilka czynników. Od tych trywialnych jak marka i cała otoczka marketingowa, po technologię, innowacyjność, materiały i poziom wykonania. W czasomierzach mechanicznych to właśnie owa mechanika często winduje cenę, a w Richard Mille jest ona posunięta daleko ponad przeciętne normy (czytaj: mocno innowacyjna). No i trzeba pamiętać, że zegarki mechaniczne to towar luksusowy czyli taki, którego mieć nie musimy, a jego cena kształtuje się na takim poziomie, jaki ktoś jest za niego skłonny zapłacić. Richard Mille to niezależna marka, tworząca bardzo awangardowe czasomierze, których wyróżnikami są bardzo niestandardowe materiały high-tech i nietuzinkowe mechanizmy. Dla przykładu RM027 Tourbillon stworzony specjalnie dla Rafaela Nadala waży zaledwie 18 gramów! Czyli tyle, ile łyżka soli. To najlżejszy zegarek świata.


 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uda mi się zakupić jeden z zegarków który za mną chodzi od dawna, czyli linia King Seiko (już nieprodukowana, zostało tylko Grand Seiko), z przełomu lat 60/70 z mechanizmem 4502 (również stosowany w GS) taktowanym 36000.
 

79822123.jpg

 

Tak  pracuje sekunda w tym zegarku (filmik mojego kolegi):

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może uda mi się zakupić jeden z zegarków który za mną chodzi od dawna, czyli linia King Seiko (już nieprodukowana, zostało tylko Grand Seiko), z przełomu lat 60/70 z mechanizmem 4502 (również stosowany w GS) taktowanym 36000.

 

Cholera, mam bzika na punkcie dwóch firm, Seiko i Mido. Życzę ci z całego serca abyś go dorwał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Postanowiłem wziąć na warsztat jeden z produkcyjnych pasków do zegarków. Padło na pasek firmy Rios wyprodukowany dla niemieckiego producenta zegarków Meer. Zobaczymy co jest w środku.

Pasek wykonany w tradycyjnej konstrukcji – widać, że składa się z warstw skóry, a boki są wykończone farbą do brzegów. Warto dodać, że takie brzegi  zwykle stosowane są w droższych paskach, ponieważ wykończenie boków farbą jest o wiele bardziej pracochłonne niż użycie wycienionej skóry i zawiniecię jej na boki w odpowiedniej maszynie modelującej pasek."

 

IMG_5506.jpg

 

Więcej na: http://www.wdrugiejskorze.pl/z-czego-sklada-sie-produkcyjny-pasek-do-zegarka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.