Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.12.2020 o 21:36, NieMy napisał:

Nic mi o tym nie wiadomo ale ja instrukcji nie czytałem. Podłączyłem je do kompa, puściłem Cochise Audioslave, zagrało bardzo dobrze i już zostały w pokoju :-)

Moim zdaniem grają porównywalnie z dwudziestoletnim PianoCraftem Yamahy (mają zdecydowanie więcej basu).

Z taką technologią muszą zagrać lepiej. Nie mają wyjścia. :) Analogowe zwrotnice w kolumnach to największe zło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PatLove Oczywiście zamierzam zakup poprzedzić odsłuchem, ale chciałem zawęzić sobie spektrum opcji - z jednej strony ze względów praktycznych, z drugiej - ekonomicznych (nie chciałbym skończyć ze sprzętem dwa razy droższym niż pierwotnie planowałem). Mając punkt wyjścia w postaci wzmacniacza mogę się skupić na wyborze głośników. Chcę zacząć od Monitor Audio ew. B&W, zobaczymy co sklep będzie miał na stanie. Jestem fanem muzyki w większym stopniu niż fanem sprzętu, więc nie zamierzam szukać Św. Graala. Wolę skupić się na wygodzie użytkowania, bo wiem, że pozwoli to mi (a żonie na pewno) słuchać muzyki częściej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry.

Mam nadzieję, że nie przesadzam z konwencją forum, ale skoro sala klubowa to może ktoś pomoże bo posiada podobny problem / wymagania.

Chciałbym poprawić nagłośnienie z TV. Nie mam w tej chwili żadnych zewnętrznych źródeł dźwięku i na razie nie planuję rozbudowy o takowe. Mieszkanie jest przejściowe, zatem nie chciałbym także inwestować więcej w nagłośnienie. Ograniczają mnie dwie sprawy: budżet do 2000 zł oraz miejsce przy / na szafce RTV.

Poniżej wstawiam zdjęcia szafki RTV. Telewizor ma stać na szafce, nie będzie wieszany na ścianie. Z tego co udało mi się ustalić, najważniejsze aby sprzęt posiadał wejście optyczne (ewentualnie HDMI, ale w tej cenie raczej niemożliwe). Skłaniam się do kolumn aktywnych podstawkowych umieszczonym po obu stronach szafki RTV. Zdaję sobie sprawę, że będzie trochę ograniczona widoczność, w zależności od kąta oglądania TV. Chyba ciężko będzie dostać wzmacniacz + kolumny w tej cenie. Ewentualnie, jeżeli pomysł jest tragiczny ze względu na ilość miejsca proszę mi to wprost napisać to odłożę temat nagłośnienia do nowego lokum.

Korzystam tylko i wyłącznie z serwisów streamingowych do odtwarzania muzyki oraz filmów / seriali. Netflix, Player, Spotify.

Salon 18m2. Odległość od sofy 3m.

Moje propozycje aktywnych kolumn: Klipsch R-41PM, Argon Audio Alto A4 itp.

Pozdrawiam

IMG20210216191502.jpg

IMG20210216191511.jpg

IMG20210216191527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

koledzy, chciałbym kupić słuchawki do telefonu, kilka warunków:

- bezprzedwodowe

- najchętniej douszne. Airpodsy super się trzymają i wolę takie niż dokanałowe - chyba że teraz dokanałowe nie gniotą kanałów

- pod androida

- bateria do 7-8h działania (nie z opakowaniem, tylko samochodzielnie)

- budżet 1500

mam spore zaufanie do sengheissera, więc kuszą mnie Momentum True Wireless 4 i Bose Ultra Open. Wiem że Momentum są dokanałowe i to mnie trochę wstrzymuje.

czy ktoś z Was może coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.