Skocz do zawartości

Mamrot

Użytkownik
  • Postów

    284
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Treść opublikowana przez Mamrot

  1. @Beny23 zadam pytanie inaczej, czy zamawiając przez internet będę miał pewność, że kość która leżała np. 5-10 lat w magazynie nadal będzie tłusta i posłuży mi kolejne np. 5 lat? Czy lepiej pójść do sklepu stacjonarnego i ją przed zakupem organoleptycznie zweryfikować. Co do smarowania ją pastą, intuicyjnie wyczuwałem, że to konfabulacja marketingowa:
  2. Mamrot

    Buty, trochę taniej

    To jest wada którą widać tylko z bardzo bliska, pogłębiać się nie będzie.... ale przemyśl decyzję o zakupie, bo to są buty które raczej do większości rzeczy średnio pasują. Jest to model bardzo formalny a kolor typowo nieformalny, ani to eleganckie, ani casualowe. Mam dokładnie ten sam model, kupiłem z je z myślą o przemalowaniu, narazie eksperymentuję z ciemnymi pomadierami.
  3. Czy kość jelenia ma jakiś określony czas przydatności? Ile lat, czy też użyć zachowuje swoje natłuszczające właściwości? Po co smarować ją pastą, jak podaje instrukcja Shoepassion ?
  4. Dziwne, mnie na macOS po każdej wyczystce ciasteczek pokazuje się za pierwszym razem i tylko za pierwszym razem.
  5. Zdaje się że Jaguar XJ X308
  6. Wyczyść historię przeglądania, a słońce wzejdzie ponownie.
  7. Mamrot

    Mała renowacja

    Mnie się wydaje, że te wypłowiałe podeszwy są efektem ich mycia przez właściciela. Moje często wyglądają na bardziej zużyte po pierwszym, jednym dłuższym wyjściu. Podejrzewam, że poprzedni właściciel chciał je doprowadzić przed sprzedażą do fabrycznego stanu. Jak bym chciał sprzedać swoje buty, a spody wyglądały jak but po lewej, to też bym pewnie próbował tego zabiegu. Istnieje też podejrzenie, że buty mogły zaatakować jakieś paskudztwa i to mogło być powodem mycia wnętrza. Na wszelki wypadek zachował bym czujność czekisty.
  8. Mamrot

    Marka butów: Shoepassion

    Mam dwie pary SP z Kruczej. Mnie się typowe te standartowe kopyta podobają, porównując buty które mam, ładniejsze od Meermina, brzydsze od CJ. Na temat wygody nie powiem złego słowa, na temat porównania jakości skór i łamania się nie wypowiem, mam jeszcze za małe doświadczenie. Dla mnie problemem są ich kolory. Czarny wiadomo O.K. natomiast brązy na żywo są dla mnie nijakie, płaskie bez głębi, generalnie mały wybór. Patynowanie fabryczne jeżeli jest wygląda słabo, jak w butach z sieciówek, lepiej jak by go nie było (od roku nie byłem, mogło się coś zmienić). Z tego względu poza czarnymi kupiłem ciemnobrązowe patynowane po całości przez zewnętrznego fachowca. Patynowanie niestety nie przetrwało próby czasu, po każdym użyciu renovatora spora część patyny schodziła. Poszukując rok temu nowych butów zasygnalizowałem problem koledze Ireneuszowi . Mimo braku paragonu i upłynięciu roku dostałem propozycję ponowienia zabiegu na koszt sklepu, tu ogromny plus za podejście do klienta. Wtedy ubytki patyny jeszcze mnie nie drażniły i nie chciałem się z nimi rozstawać na parę tygodni, więc z oferty nie skorzystałem. Z biegiem czasu kolejne zmiany koloru po użyciu renovatora z różnej gradacji czekolady na bezpłciowy przebijający świński róż oraz niemożność zniwelowania tego pomadierem, zmotywowały mnie do rekoloryzacji. Po tle zapewne większość użytkowników zgadnie że autorem zdjęć i samej rekoloryzacj jest @Wielki Shoe. Mam nadzieję że nie będą mieli za złe, że wstawiam zdjęcia bez ich zgody. Od autorów patynacji otrzymałem informację, że skóra w SP jest zamknięta i trudna do przeprowadzania takich zabiegów. Czy okaże się trwała, czas pokaże. Dla mnie to naprawdę ładne buty.
  9. Mamrot

    Marka butów: Shoepassion

    Cieszę się radością niemieckiego klienta z tak wspaniałych premier, ale bardziej bym się cieszył gdyby firma traktowała mnie, obywatela RP na równi z obywatelem .de i udostępniła wspomniane modele również na stronie .pl Pozostawię to bez komentarza i pozwolę sobie wyrazić swoją opinie wzbogacając swoimi pieniędzmi innego producenta.
  10. Mamrot

    Buty, trochę taniej

    @onagre1 Każda miara pokazuje inaczej, bo zapewne dotyczy innego kopyta. Wiem że część kolegów stara się znaleźć swój rozmiar porównując długości wkładki, ale jest to dla mnie mało zrozumiałe. Różne kopyta dla tego samego rozmiaru stopy będą miały ją inną, czasem rozbieżność może być spora. Sugerowanie się szerokością wkładki też może być mylące, bo to nic nie mówi o tym jak szybko kopyto się zwęża. Tu masz rozmiarówkę podaną przez producenta między innymi dla kopyta Elton w tych zamszakach które podlinkowałeś. Ja mam stopy 290mm, w moim przypadku podany przez producenta wymiar "Foot lenght" 10,5 dla Hiro okazał się idealny. W firmach takich jak C&J, Loake, Shoepassion najlepiej pasuje mi UK10. Zacznij od porządnego zmierzenia stopy, nie jakieś karteczki z obrysem długopisem, tylko oprzyj piętę o ścianę, połóż przed palcami coś prostopadłego do podłogi, przenieś kilka razy ciężar ciała na mierzoną stopę tak aby ta odepchnęła to coś i wtedy po wyjęciu nogi zmierz tą odległość. W moim przypadku wymiar dla stopy, podany przez meermina idealnie się sprawdza.
  11. @onagre1 Skąd pomysł na zmiękczenie butów terpentyną, to pomysł pana "dobrarada" Skibickego? Ad 1: Terpentyna to nie to samo co Renovator. Jej odpowiednikiem może być raczej Renomat lub nawet Decapant. Renovator sam w sobie poza umiarkowanym czyszczeniem zmiękcza i ożywia skórę, terpentyna ją wysuszy, czyli po odparowaniu utwardzi. Ad 2: Nie wiem jakiego kremu należy używać w Tłuszczu . Tłuszcze typu PALC natłuszczą skórę ale utrudnią nałożenie pasty, często uniemożliwią osiągnięci "lustra". Kremy typu Pomadier, Burgol, Woly itp. oprócz natłuszczenia skóry rekoloryzują ją, tuszują uszkodzenia i dają piękny końcowy połysk bez pasty. Uwaga ogólna skierowana nie tylko do kolegi: Czemu duża część osób inicjując wypowiedź używa nieadekwatnego słowa "Witam" a nikt nie używa kończąc "Żegnam" ?
  12. Mamrot

    Dżinsy

    Ja pamiętam "Odra", "Elpo" i "Komes". Miałem w podstawówce spodnie Elpo, ale one się nie wycierały. Z Odry miałem taką bluzę: Źródło: ale szpan był dopiero po zakupie za bony w Pewexe pierwszych Wranglerów.
  13. Mamrot

    Marka butów: Shoepassion

    Czy strona .pl i .de na pewno jest administrowana przez ten sam sklep? Jakim cudem na stronie .pl jest pełna rozmiarówka jakiegoś modelu a na .de jest prawie na wyczerpaniu? Pomijam to, że wyjściowa cena w złotówkach podraża buty o 10% w stosunku do euro, rozumiem wprowadzenie mechanizmów dbających o interes polskiego przedstawiciela, ale czemu dla polaków nie ma przecen jakie są na .de? W przypadku butów które rozważałem robi się różnica 400 złotych, czyli o 1/3 drożej . http://www.shoepassion.pl/trzewiki-meskie/no-630.html http://www.shoepassion.de/kollektion-boots/no-630.html
  14. @Mateo86 w instrukcji Saphira masz to opisane, podeszwa ma być szorstka, w praktyce następuje to w momencie zdarcia błyszczącego wykończenia, ale... są rozbieżne opinie na temat zasadności stosowania tych specyfików. Jako niedowiarek postanowiłem wyrobić sobie własne zdanie wykonując test na własnych butach. Na trzech parach butów, nanoszę olej tylko na lewy but i porównuję zachowanie i skutki użycia. Na konstruktywne wnioski muszę poczekać jeszcze parę miesięcy, może rok. Na razie nie zauważyłem sensu stosowania tego specyfiku. Faktycznie podeszwa na mokrym dłużej opiera się nasiąkaniu, ale z kolei jak przemoknie to dużo dłużej schnie. Podeszwa zaimpregnowana staje się mniej szorstka i na wielu gładkich powierzchniach staje się bardziej śliska (o dziwo nie na wszystkich). Wstawiam zdjęcie butów, które na nogach zaliczyły kilkanaście dni po pierwszej impregnacji, obecnie zostały drugi raz potraktowane olejem Saphira (jeszcze nie chodzone).
  15. Mamrot

    Buty zimowe

    @Midlife-Crisis mój post jest odpowiedzią na pytanie kolegi a nie zabraniem głosu w ogólnej dyskusji. Prywatnie nie wyobrażam sobie chodzić w tego typu butach na co dzień, zimą czy latem w tych czy podobnych. Tak wysokie buty pasują tylko do bryczesów, a takowe pasują tylko do uniformów jakie podałeś. Znajomy jest miłośnikiem oldtimerów i wspomniane podobne buty stanowią element sztafażu na potrzeby hobby, są "symbolem jego indywidualizmu i wiary w wolność jednostki" . A tak w temacie, prawdopodobnie nadają się na zimę, bo oficerowie Kompanii Honorowej w takowych zimą paradują, do uprawiania hippiki zimą raczej też się stosuje te same buty co latem.
  16. Mamrot

    Buty zimowe

    Oficerki dobrej jakości robi/robił Wiesław Barski z Radomska. Jak je widziałem na nogach znajomego zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, ale wtedy na temat butów wiedziałem dużo mniej niż teraz, byłem mniej wybredny.
  17. Mamrot

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Mam prawie identyczne C&J Finsbury, ale medalion jest w twoich jeszcze ładniejszy. Co to i dlaczego tak drogo?
  18. Czy to ekwipunek nowo-powstałej Obrony Terytorialnej?
  19. Mamrot

    Jakie buty mam dziś na sobie

    @blekit, ja na to marszczenie u ciebie zwróciłem uwagę jakiś czas temu, wydaje mi się że masz koślawość stępu, szczególnie lewa noga. Wiem bo mam to samo, tylko chyba w mniejszym stopniu.
  20. Mamrot

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Hej ty, po drugiej stronie lustra! ( C&J )
  21. Dodam 341G.
  22. No to po tobie. Nie wiem czy wiesz, ale ta choroba jest nieuleczalna .
  23. Mamrot

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Nie wszyscy mają wolną niedzielę. Chwila przerwy w pracy. Tetbury.
  24. Mamrot

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Przepraszam wszystkich najmocniej, ale wiosna nie chce się zaczarować bo czeka aż ja zmienię zdanie, no ale co ja poradzę że tak się ciężko rozstać. Addio Crockett, addio ulubione, słoneczka zachodzące nadchodzi ciepły czas. Skye II
  25. Mamrot

    Renowacja i naprawa obuwia

    Coniston w sklepie nie ma. Buty musiałem zamawiać. W magazynie fabrycznym ich nie mieli, musiałem czekać na wyprodukowanie. Czas naprawy to jedno, trzeba dodać czas transportu w obie strony. Reklamacje załatwia Berg i prawdopodobnie większa partia musi przejść przez UC. Proces reklamacji trwał trzy tygodnie, ponowna reklamacja będzie prawdopodobnie tak samo długa. Jeżeli miałbym pewność, że polski rzeczoznawca z Urzędu Konsumenta uzna to za wadę podlegającą wymianie, to bym się chwili nie wahał i wymienił na nowe. Zakup był w polskim sklepie. Rabat może poprawi psychę, a ja bym wolał poprawę wygody. Naprawdę wkładanie i zdejmowanie buta było mało komfortowe. Mam dwa inne modele trzewików tej firmy i bez pełnego rozwiązania i podniesienia języka, wkładanie i wyjmowanie prawidła jest utrudnione. Nie chcę wyjść na hejtera, ale kilka z siedmiu par butów tej firmy które posiadam, ma jakieś niedoróbki, czy brak powtarzalności które w tym przedziale cenowym nie powinny mieć miejsca. Faktem jest, że w każdej z tych par nie musiałem robić "rozchodzenia" w odróżnieniu do trzech innych firm, gdzie rozchodzenie było procesem krwawym i bolesnym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.