-
Postów
650 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez bodzixon
-
Fajnie, fajnie. Tym bardziej, że naczytałem się, że obsługa klienta producenta pozostawia wiele do życzenia. Pomarudzę też trochę: gdzie zamszowe monki?! Przecież @mr.vintage zrobił darmową reklamę Chciałem kupić u producenta, ale dostawa mojego rozmiaru na lato - za rok Z innej beczki - przyszedł popover. Idealny - odszycie, materiał, kołnierz etc., ale niestety to nie typ koszuli dla mnie - uwydatnia piwny brzuch
-
Ha! Moja zemsta za wytknięte przez Ciebie moje "napewno" Pewnie masz rację. Na talię "działają" mniejsze siły, niż na plecy, czy klatkę piersiową. Niemniej na moją radę, żeby założyć 2-3 razy przed zaniesieniem do krawca wpływają też inne, niewyartykułowane przeze mnie, czynniki np. na układanie pleców na wysokości talii rzutują pewnie też fastrygi na szlicach; nadto idzie lato, przynajmniej ja, naturalnie chudnę te 4-5 kg
-
@Bukary Tak. Marynarka leży dobrze, poza niuansami wspomnianymi wyżej. Niemniej, nie biegłbym od razu z nią do krawcowej. Załóż 2-3 razy. Minimalnie się rozbije w talii; rękawy od zginania się zmarszczą (tym samym się skrócą) i ewentualnie wtedy zaniósłbym do krawcowej. Zwracam również uwagę, że masz za krótkie rękawy w koszuli, a co niewątpliwie rzutuje na odbiór długości rękawów w marynarce. Poza tym, dlaczego osiedlowa krawcowa? To są stosunkowo proste przeróbki; nie lepiej poświęcić te ok 10% wartości marynarki i zanieść marynarkę do porządnego krawca/krawcowej i się nie zamartwiać efektem końcowym?
-
A Hudson? Jest bardzo podobny do Havany. EDIT Popatrz na posty Hargin - w tym temacie, kilka postów wyżej.
-
Nie wiem po co każą dawać alkohol do mikstury, ale obstawiam, że nie po to, aby cokolwiek czyściła Z innej bajki, ten dyfuzor to dla mnie jakieś nieporozumienie. Ciężkie pieniądze wydałem w multirenowacji, ale w życiu nie skusiłbym się na taki sprzęt za stówę. Nawet 20 zł cieżko mi byłoby na to wydać Ja biorę podstawkę pod filiżankę, wrzucam 2 kostki lodu i idealnie mi się taki "sprzęt" i "mikstura" spisuje Ponadto, od kiedy odkryłem mirror gloss to rzadko biorę się już za lustro "tradycyjną" metodą Ostatnio kusi mi próba lustra na brązie czarnym woskiem - jak @Whitesnake przekazał, ale brak mi ostatnio jakoś większej motywacji do takich zabaw
-
@nkb1 IMO to nie Twój model. W 98 marynarka będzie za długa. W 48 marynarka jest za krótka (rękawy przemilczę) oraz za bardzo opięta w klatce i talii, ale dobrze ramiona się układają. 50 wydaje się na długość w miarę ok, ale rękaw wydaje się też za krótki (chyba masz zgięte ręce, jak je wyprostujesz to wyjdzie jeszcze z 1 cm mankietu koszuli). Ramiona w 50 źle się układają, przynajmniej na zdjęciach. W obu pierwszy guzik też wydaje się za wysoko. W takim układzie rzeczy, już nie przejmowałbym się spodniami. Długość mankietu koszuli jest ok.
-
To buty Saint Crispin.
-
@Bukary Marynarka na pewno nie jest za długa. Co do marszeń - upnij z 1 cm w talii i zobacz czy pomoże. Z Harginem się niestety nie zgodzę. Listwa guzikowa powinna być ok 4,5 cm od końca rękawa. Mniej niż 3 cm IMO wygląda źle. Jeżeli to standardowe rękawy w MD to jak skrócisz 1,5 - 1 cm to krawiec przeniesie 2 pierwsze guziki i będzie dobrze.
-
@Monkiusz skąd pomysł, żeby takie rzeczy dodawać do wody? Tak, woda im zimniejsza, tym lepsza.
-
Bardzo ładne. Zazdroszczę. Chcę się przejechać do chłopaków i je sprobować, ale z moim podbiciem może być ciężko... Lustro sam robiłeś, czy patine?
-
Konkurs szewc24.pl - "Buty... inaczej"
bodzixon odpowiedział(a) na szewc24 temat w Konkursy i licytacje
Dobre! -
@Bacio Samson i Dalila: https://www.rampleyandco.com/collections/pocket-squares/products/samson-and-delilah św. Jerzy: https://www.rampleyandco.com/collections/pocket-squares/products/saint-george-and-the-dragon św. Emidiusz: https://www.rampleyandco.com/collections/national-gallery-collection/products/the-annunciation-with-saint-emidius Motywy religijne z jakiegoś witrażu: https://www.rampleyandco.com/collections/pocket-squares/products/two-trinities-stained-glass-window Jak Ci żadna nie pasuje - pozostaje bespoke w Rampley & Co
-
Racja, racja chłopaki. Obstawiam jednak, że koszt produkcji butów Badury to może 20 - 30 zł.
-
Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady
bodzixon odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Mam takie same zdanie + moje się zmechaciły po 3-4 praniach. -
IMO - nie. Poza tym, ta marynarka źle układa się w klatce i jest za krótka.
-
Dlatego nie warto się sugerować zdjęciami i zamówić Tan w Berwickach jest również zbliżone do Cuero. Poniżej masz zdjęcie Berwicków 3010 Tan (chociaż obecny kolor nie ma wiele wspólnego z tym jak wyglądały jak były nowe) zrobione tym samym aparatem i w takim samym oświetleniu jak powyższe monki Cuero. Główną wadą Berwicków jest ich bardzo twarda skóra, co się przekłada negatywnie na ich wygodę. Poza tym, są trochę toporne w wyglądzie, ale to już kwestia gustu. Naprawdę najlepiej będzie jak sobie zamówisz parę Berwicków i parę Yanko i wybierzesz te które Ci najbardziej pasują pod względem kolorystycznym, kopyta, jakości, ceny etc. dalsze rozważania już na na niewiele się zdadzą. Zdaj się na swój odbiór poszczególnych butów, poprzez obadanie ich organoleptycznie
-
To cuero jak każde inne To jest ten sam kolor butów których zdjęcia wrzucaliśmy w tym temacie z Zającem Poziomką. A np. w ciemnym pomieszczeniu cuero wygląda tak:
-
O to, to to właśnie I rozmiar Twój dostępny
-
No są trochę ciemne, ale jak sam zauważyłeś zdjęcia nie oddają do końca koloru. Najlepiej będzie jak zamówisz i sam zobaczysz Jak Ci podpasują to zostawisz, jak nie to odeślesz - Patine.pl ma znakomitą obsługę klienta i darmowe zwroty.
-
@Bukary A te: https://patine.pl/yanko-778-niger.html albo te: https://patine.pl/yanko-744y-testa-moro.html ? Są małe rozmiary. Braga to kolor bardzo zbliżony do Cuero. Nie wiem czemu nie działają u Ciebie odnośniki - ja daję małpę i nick i robi się odnośnik.
-
@Bukary Nie będę tu odkrywczy, ale jak już masz 2 pary w których możesz chodzić, poczekaj, oszczędź dołóż do Yanko lub Carlos Santos. Między Berwickami, a Yanko i CS przepaść w jakości skóry, wygody, wyglądu etc. jest ogromna. Dzisiejszy zakup Berwicków może potraktujesz jako oszczędność, która za rok okaże się 100% stratą, bo w ich miejsce kupisz Yanko czy CS Spróbuj Meerminy - sam nie mam, ale jak koledzy którzy mają C&J, ASy, Kielmany etc. mówią, że to dobre buty to im wierzę
-
Masz trochę racji, ale przede wszystkim - nie rozmawiamy tu o trzewikach Też dam zdjęcia poglądowe: Z tym granatem mi się gryzie ten kolor butów i nie noszę już ich do tych spodni. O ile z jasną flanelą fajnie wyglądają Twoje trzewiki, to z tymi jeansami już IMO nie tak bardzo (np. marron byłby ładniejszy). Ja bym sobie nie kupił trzewików w cuero to dla mnie taki radosny kolor kojarzący się z wiosną - latem Niemniej, rozmawiamy tu wyłącznie o gustach. Tak teraz patrzę, że swoją wypowiedź trochę zbyt stanowczo napisałem. To miała być moja subiektywna opinia - jak ja odbieram ten kolor, w kontekście pytania o najbardziej uniwersalny odcień brązu. Absolutnie nie traktuje swojego poglądu jak jakąś zasadę.
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
bodzixon odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Koledzy, co się dzieje z tym kołnierzem? Mam w nim metalowe fiszbiny; był prasowany, a krawat zakładałem uważnie. Poza tym, bez krawata i z oryginalnymi fiszbinami też tak wygląda. Przez 15 min było dobrze, a teraz się tak wymiętolił. Z drugiej strony ładnie się układa. Koszula jest nowa, dwa razy prana, zmiękczy się ten kołnierz z czasem? Da radę coś u krawca na to zaradzić? -
IMO oxfordy średnio pasują do jeansów. Nie będę powiel dwóch pierwszych propozycji Wuja. Od siebie dodam, że zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych nowych modeli: https://patine.pl/yanko-377-cuero.html https://patine.pl/yanko-377-marron.html Uważam, że super się właśnie spiszą do jeansów i chinosów. Jak w 915 nie wejdziesz: https://patine.pl/yanko-778-cuero.html https://patine.pl/yanko-778-niger.html A jak szukasz najbardziej uniwersalnych butów to bierz monki w którymś z tych kolorów: https://patine.pl/yanko-style-306-goodyear-welted-niger.html https://patine.pl/yanko-style-306-testa-de-moro.html Uwielbiam cuero od Yanko, ale to nie jest szczególnie uniwersalny kolor - pasuje on tylko do jasnych, lekkich, letnich spodni. Z ciemnymi grantowymi jeansami, czy granatowymi chinosami nie wygląda zbyt dobrze. Z flanelą też źle się komponuje. Myślę, że najbardziej uniwersalny byłby marron lub testa de moro. Partenope sobie odpuść naprawdę szkoda pieniędzy. Berwicki? Jak możesz dołóż do Yanko lub Carlos Santos Ewentualnie zobacz Meemin, ale IMO nie ma obecnie w ofercie ładnych derby. Inna sprawa będzie jak się zdecydujesz na monki Ponadto, nie bój się skórzanych podeszew - zwłaszcza latem
-
