-
Postów
650 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez bodzixon
-
Tu masz ok 5 cm (na stronie jest, że 5,5 cm, ale z bolcami), tyle że złota. http://sklep.szarmant.pl/produkt/zlota-spinka-do-koszuli-5 Mnie się podoba ten kołnierz. Zmieniłbym tylko sztangielkę i oczywiście kolor obszycia dziurek.
-
Racja, nie skojarzyłem, że wrzucający link to współtwórca bloga. Myślałem, że ktoś niezwiązany z blogiem go wrzucił. Niemniej, tym akurat "blogerom" będę kibicował
-
Temu cieżko coś zarzucić, można poczytać, oby chłopaki nie stracili weny. Obczaj np. ten: http://timefordesign.pl/, zwłaszcza oferowane w sprzedaży produkty, ale ostrzegam - "co się zobaczy to się nie odzobaczy"
-
Mnie podoba się ta poszetka. Taki kolor pomiędzy krawatem, a koszulą i wg mnie ładnie uzupełnia to wszystko. Gdzie zamawiałeś koszulę? Ta sztangielka nie za długa? Co Ci się nie podoba w tych proporcjach?
-
Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady
bodzixon odpowiedział(a) na PrzemoC temat w Męska elegancja
@ChristianoCherry O tutaj: Odnalazłem ten temat, bo też chętnie go przeczytam. -
MK Leathers - ręcznie wykonywane wyroby skórzane
bodzixon odpowiedział(a) na MK Leathers temat w Ogłoszenia rzemieślników i firm
Bardzo ładne to etui. -
Według mnie to tak, ale ten Bonda wydaje mi się lepszy pod omawianym względem. Nie oszukujmy się, mało osób stać / ma miejsce w domu, aby mieć wyłącznie "pogrzebowy" garnitur (tj. czarny). Taki garnitur jak pokazałeś będzie stosowny na pogrzeb i odpowiedni na wiele innych okazji.
-
No tak, to sharkskin. Na pierwszym zdjęciu mi wpadał w prążek. Niemniej, jak prążek byłby w takiej tonacji to myślę, że jak najbardziej. Ja mam pytanie z innej beczki. Co myślicie o okularach przeciwsłonecznych? Załóżmy, że takich w stylistyce i kolorystyce Bonda. Sam nie ubieram i jak widzę wiele osób w okularach to mam mieszane uczucia, że to chyba jakoś nie przystoi.
-
Myślę, że tak. Tu jest przykład. Darowałbym sobie tylko pin collar i czarne monki. Dwuczęściowy też by się sprawdził w takiej tonacji.
-
-
@BrotherM To akurat widać, że są zgięcia od spakowania, a nie od jej noszenia. Te od noszenia ślady są naturalniejsze, ładniejsze Gniecenie się lnu to jego urok. Mi do końca się nie podoba to, dlatego jak sięgam po len to w mieszankach od ok 40 do ok 60%. Rozejrzyj się w Massimo Dutti mają teraz parę fajnych sztuk marynarek typowo letnich. Mi przypasowała ta: To jest ten model: https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/marynarki/marynarka-z-bawełny-lnu-w-pepitę-o-kroju-slim-fit-c680503p7789009.html?colorId=400 , ale po "tuningu": odprute są patki i inaczej zaprasowane wyłogi. W ogóle nie widać, że jest mieszanka lnu i bawełny. Jak ją wziąłem do ręki to byłem przekonany, że to len z wełną. Ten model też jest fajny, zastanawiam się nad nim: https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/marynarki/teksturowana-wełniana-marynarka-o-kroju-slim-fit-c680503p7789007.html?colorId=400 Jest to wełna, luźno tkana (hopsack?), dość gruba. Marynarka bez podszewki. IMO będzie przewiewna i z powodu dość sporej grubości materiału nie będzie gnieść się za bardzo. Massimo to nie jakość SuSu, ale jest znośna. Cena też za to jest inna. Uważam, ze 600-700 zł za ich marynarki to bardzo uczciwa cena. Obczaj też M.Ceran ma super marynarki letnie, ale niestety nie na mnie. Z 4-5 przećwiczyłem i totalnie nie podchodzi mi ich rozmiarówka.
-
Chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czy zostawiać ją Dodam tylko, że jedwab w marynarce szybko się niszczy; wychodzą włoski etc. Jak to nie jest Twoja 10 marynarka na sezon letni to na Twoim miejscu bym sobie darował. Abstrahując od Twoich innych wątpliwości
-
Według mnie bardziej przepuszczalna będzie ta pierwsza. A najlepiej empirycznie zbadaj: dmuchnij w jedną i drugą Komfort użytkowania? Zależy co pod tym względem rozumiesz. Ja wystrzegam się poliestru, ostatnio nawet w tak niewielkiej domieszce. A to bardzo z prostego względu: Jestem palaczem, palę dużo (ok 2 paczek dziennie), w zamkniętych pomieszczeniach, w samochodzie etc.. Nieraz z tego powodu rotuje marynarkami dwa razy na dobę. Marynarka wełniana, czy lniana nie śmierdzi papierosami już po 2-3 dobach (ew. po jednej dobie, ale po przejechaniu ją parownicą). Moje wcześniejsze marynarki z poliestrem na poziomie 10-30% śmierdziały nawet i po tygodniu. Dlatego od jakiegoś czasu nie toleruję poliestru w swoich ubraniach. Dla innego komfort użytkowania będzie taki sam; inny nie będzie się czuł komfortowo bo będzie miał w głowie, że nosi potępiany plastik, inny dopatrzy się jeszcze innych argumentów za, bądź przeciw poliestrowi. Ja bym tego nie demonizował, niech każdy nosi według własnego uznania i poczucia komfortu, bo każdy w tej dyskusji ma trochę racji. Nie ciągnąłbym tego tematu dalej, bo naprawdę na forum dyskusji za/przeciw poliestrowi chyba było tyle samo co dyskusji za/przeciw zelowaniu.
-
Nie chcę nikogo krytykować za pomysł na biznes. Niech próbuje, ale wypadałoby zachować przy tym jakąś minimalną przyzwoitość. Kolejny blog, gdzie zanim pojawią się jakiekolwiek wpisy merytoryczne (o ile kiedykolwiek takie powstaną, w co wątpię) powstaje zakładka "Usługi" lub "Współpraca"... Zastanawia mnie to, czy te chłopaki naprawdę myślą, że jak wrzucą dwa teksty o kołnierzykach, jeden o długości rękawów i jedne bzdurne przemyślenia o tym jak ważna jest (lub co daje, czym jest etc.) elegancja to zostaną kolejnym Macaronim czy Milerem?! Z drugiej strony myślę, czy ktoś oferujący na sprzedaż coś takiego, powinien udzielać komukolwiek w jakikolwiek sposób rad wizerunkowych? Wydaje mi się, że jednym z celów tego forum jest szerzenie klasycznego ubioru i czy czasem nie powinniśmy z tego względu z całą mocą potępiać i krytykować takich "blogerów", aby nie daj bóg, ktoś z ulicy do niego nie trafił?
-
-
Ha! Ja wiem - MTM by @poszetka.com
-
Oj tam, tak samo jak Barbour jest tylko na spacery po wrzosowiskach Jest super. EDIT Ciekawe tam rzeczy mają. Ta jaka fajna:
-
Trzewiki się nie liczą Jak dla mnie 663 i 778 w TdM.
-
-
-
Braga i Cuero to bardzo nieformalne kolory. Są bardzo zbliżone do siebie. Braga jest wprawdzie ładniejsza (zdjęcia nie oddają tego koloru), ale mniej praktyczna - jest garbowana roślinnie, czy jakoś tak i nawet sprzedawca przestrzegał przed stosowaniem chemicznych środków na tej skórze. Ponadto, o ile dobrze kojarzę, któryś z kolegów "popsuł" swoje buty w tym kolorze jakimś mało inwazyjnym środkiem do pielęgnacji butów. Z Cuero nie ma takich problemów i bardzo ładnie się starzeje. Mam dwie pary Cuero; jedne nowe około miesiąca, a drugie około 8-9 miesięcy i w tych starszych skóra jest wyraźnie ładniejsza, nabrała głębi, patyny. Kolor garnituru jest nieformalny i nie pogłębiałbym tej nieformalności kolorem butów. Koniakowe buty są dość rzadko widywane na naszych ulicach i uważam, że na rozmowę są nieodpowiednie bo rzucałyby się nadto w oczy. Jak podoba Ci się Braga rozważ Testa de Moro w Yanko. W ciemniejszych pomieszczeniach ten kolor wchodzi w klasyczny ciemny brąz, a na słońcu ładnie się "mieni". Marron to też ładny kolor, ale to zwykły brąz. Masz dość szerokie stopy, więc celuj G i w kopyta 960, 961, 962. Najlepiej zamów kilka par i wybierz spokojnie w domu. Bo kopyta i stopy niestety nie określają tylko dwa parametry (tj. szerokość i długość). EDIT O te perypetie @Hargin z Bragą mi chodziło: @saphir.pl To jawna dyskryminacja! Dlaczego nie ma żadnych TdM na kopycie G?
-
Nike Air Max 1 - pękająca podeszwa - czy da się naprawić?
bodzixon odpowiedział(a) na mat210 temat w Sala klubowa
Jeżeli @szewc24.pl mówi, że to wada fabryczna to jest to wada fabryczna i na Twoim miejscu bym sprzedawcy nie odpuszczał. Tym bardziej, że Ty jesteś "na prawie", jeżeli buty nie mają jeszcze dwóch lat, to jest domniemanie, że wada istniała w momencie zakupu. Miejscy Rzecznicy Konsumentów pomagają w takich sprawach i często po ich interwencji sklepy "miękną". Jak Ci się nie chce użerać ze sklepem to ślij do @szewc24.pl. To jest chyba jeden z nielicznych rzemieślników udzielających się na forum do którego chyba nikt nigdy nie miał zastrzeżeń. Jeżeli szewc cieszy się taką opinią na forum miłośników obuwia wysokiej klasy to chyba jest to wystarczająca wizytówka, aby mu zwykłe AirMaxy śmiało wysłać Swoją drogą, trochę mnie zmartwił @szewc24.pl, bo w moich AirMaxach mam takie samo pęknięcie. Bagatelizowałem to, a tu taka niepokojąca prognoza. Z drugiej strony, ja swoje ostatnio używam, nie cześciej niż raz w miesiącu (do wyjść do których wcześniej używałem AirMaxów używam teraz loafersów - nie trzeba się schylać ), więc może pożyją jeszcze pare lat.- 11 odpowiedzi
-
Masz w 100% rację, miały być albo beżowe wełniane albo beżowe chinosy, ale musiałem wyjść szybciej z domu niż zakładałem i poszedłem po najmniejszej linii oporu. Na małe usprawiedliwienie dodam tylko, że może tego nie widać, ale marynarka jest lniana i na żywo, aż tak się nie gryzie z jeansami.
