Skocz do zawartości

bodzixon

Użytkownik
  • Postów

    650
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez bodzixon

  1. Był chwalony tutaj: Skuszony opiniami, zakupiłem go i jestem bardzo zadowolony. Bo ładnie pachnie (ocena subiektywna), a obiektywnie - nie zostawia śladów na koszulach i jest bardzo wydajny. Nie polecam tylko Clarisa. Trzy koszule mi załatwił.
  2. Tak, tylko zauważcie, że jestem ze Szczecin (Ataman jest z Gdańska; FONos z Wrocławia), to oprócz kosztów dojazdów trzeba doliczyć masę czasu, a jakoś ostatnio przynajmniej mi nie po drodze do Warszawy, by załatwić to przy okazji. Niemniej, chciałbym uszyć buty u TJ, ale napewno byłyby to lotniki. W drugiej kolejności - czarne wiedenki, więc na derby nie starczyłoby czasu i pieniędzy
  3. Już któryś z kolegów wykazał statystycznie, że to nie jest tak z tymi "hiszpańskim fircykami" i "polskimi chłopami". W sensie, że o ile dobrze pamiętam - Hiszpanie stytstycznie i wyżsi i ciężsi Konia z rzędem również temu co znalazł Yanko w którymkolwiek sklepie na Majorce, a i z kupnem Yanko w Hiszpanii kontynentalnej ponoć ciężko. Ponadto, jak dobrze kojarzę, to jak były problemy z nowymi dostawami Yanko to Daniele narzekali, że Majorka z Ameryką się nie może wyrobić. Z tego wnioskuję, może na wyrost, że gro butów Yanko leci jednak do Ameryki. Ja również polski chłop małorolny, z dziada pradziada, jednak tylko ze stopą 42 Co niewątpliwie potęguje mój problem z tęgością - bo jak przy takiej długości moje stopy nie poszłyby w szerokość to by takiego cielska nie utrzymały EDIT Dobra chłopki już poużalałem się nad sobą wystarczająco, że można by temat wydzielić "Wysokie podbicie - gorzkie żale" EOT.
  4. Krzysiek, poczytaj wyżej. Omawiane tutaj Yanko wybrałem po około godzinie przymiarek wszelkich rozmiarów i kopyt w patine.pl. Przerobiłem wiele innych kopyt butów, w tym wśród marek znanych z tęgości Berwicki, Loake etc. A tych które nie przerobiłem np. Trickersy po prostu mi się nie podobają. Ponadto, co z tego, że np. w G&B Levet mi przyszwa się zejdzie jak w palcach mi lata stopa a w pięcie to 2 palce wsadzę? To też nie wygląda estetycznie. Drążę ten temat, bo wiele osób z forum nie zdaje sobie sprawy z tego, że to często nie jest to problem natury estetycznej, a czyjejś fizjonomii. Strywializuje może trochę, ale podobnym by było jakbym ja facet 191 cm i 95 kg o poprawnej budowie i postawie przytykał, że np. czyjś garnitur wyglądałby lepiej na osobie wyższej, szczuplejszej, czy nie daj boże - bez wad w postawie. Spójrzcie na to tak Panowie. Taką mam budowę ciała, ściślej stopy i z racji tej "ułomności" nie pcham się np. w lotniki, a wybieram derby.
  5. To co koledzy doradzą takim osobom jak ja, żeby było ładnie? Podciąć trochę podbicie? I tak, przynajmniej narazie, z powodu podbicia musiałem zrezygnować z butów które chciałbym bardzo mieć - lotników...
  6. W końcu, już miałem dopytywać co z tymi szczegółami na temat Waszego popovera Dla mnie kolory podobnie jak dla kolegi wyżej, więc: 1) granat A0107 lub A0109 - taki jak Twój prototyp, więc bardziej A0109; 2) biały A0113 lub A0117 - mniej prześwitujący, 3) niebieski A0114.
  7. Nie wiem. Dla mnie ładnie jest jak przyszwa schodzi się tak jak Whitesnake'owi i ZającowiPoziomce w butach na tej stronie wątku. Bo przyszwy schodzą się im idealnie. Nie powiem jest to bardzo estetyczne i daje dużo butom. Natomiast, jak przyszwa się nie schodzi to się nie schodzi, czy to na 0,5 cm, czy 1 cm czy 1,5 cm. Dla mnie to już wtedy nie ma znaczenia dla estetyki butów. Swoją drogą, takie dążenie do "zejścia" przyszwy powoduje, że w tym wątku widzę masę dużo za dużych butów w szczególności wśród nowych użytkowników. Takie buty po kilku wyjściach brzydko się łamią lub robią się z nich "alladynki". A życzę wszystkim, aby ich buty po 8 miesiącach miały taką formę jak moje Yanko. Ponadt, spokojnie jeszcze mógłbym im ściągnąć przyszwę o 0,5 cm, lecz idąc rano po bułki nie myślałem nad tym "Efekt zbyt wypełnionych butow"? Nie wiesz o czym mówisz, nie widziałeś mnie w Yanko 915
  8. Nie każdy ma to szczęście i ma filigranową stopę Mierzyłem dziesiątki kopyt i w żadnym przyszwa mi się nie schodziła w moim rozmiarze. Wolę taką przyszwę niż buty 2 rozmiary za duże To są moje najwygodniejsze buty i to jest najważniejsze dla mnie
  9. Cuero to taki wiosenny kolor (Yanko 698)
  10. Brooks Brothers był w Białymstoku?! A to Ci niespodzianka
  11. http://www.tkmaxx.com/view-all-mens-clothing/sand-slim-cut-varsity-chinos/invt/29397918#
  12. @Caporegime Nie rozumiem
  13. Ile Ty masz wzrostu? Marynarka leży dobrze. Długość jest ok. Ze spodniami jest ewidentnie coś nie tak. Napewno za bardzo je podwinąłeś; takie są za krótkie. Buty też są nieodpowiednie, są za toporne, burzą proporcję. Natomiast, dlaczego tak źle układają się spodnie w okolicy kolan, na udzie - to naprawdę nie mam pojęcia Musi ktoś inny się wypowiedzieć.
  14. Mój faworyt na wiosnę - Yanko 663 Cuero.
  15. wiosennie, piątkowo, casualowo
  16. Kolega fan_dobrego_obuwia sprzedaje takie i zamieścił zdjęcia:
  17. Tutaj to wygląda na normalne zszycie; lekko rozdarte i ja bym to zignorował. Natomiast tutaj widać, że ewidentnie jest coś nie tak i ktoś próbował to nieudolnie zreperować. Domniemuje, że te zdjęcia dotyczą tego samego. Trzecie zdjęcie jak dla mnie dyskwalifikuje te buty.
  18. @damiandab Tu jest podobna historia z sklepem KB. Na Twoim miejscu próbowałbym dogadać się ze sklepem, jak bym spotkał opór to odstąpiłbym od umowy (pilnuj 14 dniowego terminu); nie reklamowałbym ich.
  19. Bardzo dobry wybór. Liczę, że ten pasiak będzie jeszcze w ofercie, a tym niebieskim teraz to mnie zainspirowałeś Natomiast, krawaty poszetki.com to klasa sama w sobie Każdy ich krawat mi się idealnie wiąże i to niezależnie od konstrukcji i tkaniny (z podszewką, bez, grenadyna etc.). Dlatego jak chce kupić nowy krawat, zaczynam i kończę na poszetce.com. Od dłuższego czas mam postanowienie spróbować coś z EoE, ale z powodu nowej kolekcji lnu u poszetki.com znów mi nie wyjdzie
  20. Ja jestem za. To sztuczne rozdzielenie. Każdy rozumie inaczej casual. Wiele jest wątków w tym temacie, które według mnie bardziej by się nadawały do casualu i vice versa sporo jest w casualu które mogłyby pojawić się tutaj. To ułatwiłoby sprawę, zarówno dla przeglądających i moderatorów. Poziom w temacie casualowym jest dość wysoki; nikt tam nie rozumie casualu jako jeans z bluzą dresową. Ponadto, w CMDNS jest średnio ok. 5 wpisów dziennie, w CMDCNS jest średnio ok. 2, więc wrzucanie casuali tutaj nie odformalizowałoby nadto tego tematu. A w końcu, w tych obu tematach chodzi o jedno i to samo - oglądanie ciuszków
  21. Ja to w gorącej wodzie kąpany dla MTO - chcę już W MTO mi się śni inny projekt - austerity brogue w testa de moro , ale cały czas zastanawiam się nad kopytem.
  22. Brawo Jak już mamy tutaj taki koncert życzeń - to ja poproszę 663 w zamszu
  23. bodzixon

    Spodnie w kratę

    @phantom Regulator pasa masz z dwóch czy tylko z jednej strony? Gurt będzie, tak jak pokazujesz, na dwa guziki zapinany? Ile ten pas ma centymetrów wysokości? Mam prośbę: jak będziesz odbierał spodnie to mógłbyś zrobić zdjęcia konstrukcji pasa i detalom w pasie? Bardzo mi się konstrukcyjnie podobają te spodnie. Chciałbym uszyć podobne, dlatego dopytuje.
  24. To chyba te Yanko nad którymi się ostatnio zastanawiałeś? Jakie to kopyto w końcu?
  25. Ta koszula denimowa z Próchnika jest bardzo ładna. Sam rozważałem jej zamówienie, ale nie ma mojego rozmiaru. Do jej ceny dolicz cenę guzików Obecne są tragiczne. Co do jakości Próchnika się nie wypowiem, ale Mango są tragiczne. Zamówiłem kiedyś 2 i jak szybko zamówiłem, tak szybko odesłałem. Materiał i odszycie poniżej krytyki i do tego są bardzo krótkie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.