-
Postów
118 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez djdomin
-
Postęp Krawiecki od r. 1950 do 1959 jest w BU UMK (wcześniejszych 5 brak). Potem zmienił tytuł na Modne Krawiectwo - są roczniki od 1960 do 1990.
-
Melonik, cylinder, beret - dyskusje i porady
djdomin odpowiedział(a) na wojvv temat w Męska elegancja
1. Zależy od uniwersytetu. Np. UMK wszystkich odziewa w birety (czterorożne). 2. Związek etymologiczny dość daleki - beret zapożyczyliśmy z francuskiego (a oni wcześniej najprawdopodobniej z łaciny), biret bezpośrednio z łaciny. Jedno i drugie oznacza czapkę, czy kaptur -
Melonik, cylinder, beret - dyskusje i porady
djdomin odpowiedział(a) na wojvv temat w Męska elegancja
Co do beretów wojskowych, to niepatriotycznie polecam jednak niemieckie. Są tłoczone z jednego kawałka filcu, nie szyte. Sam używam czarnego. Dostępne na Aledrogo -
Tutaj najlepiej odróżnić typy pomieszczeń: pomieszczenia, gdy jesteśmy jakby "na dworze" - wspomniane dworce, poczekalnie, i pomieszczenia gdzie jesteśmy "pod dachem". Z małym wyjątkiem - zwiedzając synagogę zachowujemy kapelusz na głowie. Zwiedzając kościół (katolicki, prawosławny, większość protestanckich) - zawsze zdejmujemy kapelusz (towarzysząca zaś nam niewiasta pozostaje w kapeluszu). Co do miejsc modlitw innych religii - nie wiem.
-
Sam niedługo będę zmieniał walizki (stare się już powoli rozpadają), ale jako pierwszą planuję małą - a dokładnie - maksymalnie dużą, która nie przekroczy formatu bagażu podręcznego w firmach lotniczych. I waham się między agresywną stylistyką (ZALETA: z daleka widzę - to moje) a klasycznym, spokojnym wyglądem, który chyba bardziej do mnie pasuje. Zapewne wygra to drugie... Jako, że używam torby do garniturów samsonite i jestem z niej zadowolony, zastanawiam się nad walizką tej firmy. Ale może ktoś poleci jakąś klasyczną, mało znaną firmę, niekoniecznie obecną w każdym hipermarkecie?
-
Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady
djdomin odpowiedział(a) na jachobs temat w Męska elegancja
Moim zdaniem to zależy do czego. Coś "za tyłek" to bardziej kurtka do samochodu, IMHO płaszcz winien być dłuższy, a zimowy tym bardziej. -
Spinki zbyt dandy? Dla niektórych to codzienne wykończenie koszuli...
-
Krótki płaszcz to efekt jazdy samochodami. Dla człowieka przebywającego długo poza ogrzewanymi pomieszczeniami zimą - wybór jest jeden: płaszcz ma być długi! Moim zdaniem do połowy łydki. A tu ekstremalnie długi płaszcz (ta długość tylko dla określonej branży)
-
Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?
djdomin odpowiedział(a) na Ę-żine temat w Męska elegancja
Błe... potrafię mieć krawaty za 1 zł (jedwab) i wolę o nie dbać... bo kupuję tylko takie, które mi się podobają. A i węzeł nie zawsze ten sam w krawacie wiążę, bo to i od humoru zależy, i od koszuli, którą zakładam... -
Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?
djdomin odpowiedział(a) na Ę-żine temat w Męska elegancja
Przy niektórych krawatach zaobserwowałem, że potrzebują pewnego czasu, aby po rozwinięciu zwisać prosto, bez zakręcania -
Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?
djdomin odpowiedział(a) na Ę-żine temat w Męska elegancja
Wiszące. Na wieszakach jak wyżej. Bowiem krawat, jako rodzaju męskiego, ma odpoczywać w stanie rozwiązłym. W podróż roluję, rzadziej pakuję w specjalny pokrowiec do przewożenia krawatów... -
Merci. Przyda się, gdy będę (pewnie za rok, w tym funduszy nie starczy) zamawiał płaszcz.
-
Do degustacji zamówiłem kiedyś z eBay.de 12 różnych butelek napitków. Bez problemu przyszły. Tylko niestety likier mocca nie nadaje się do picia reszta była doskonała (resztki nieliczne się zachowały). Podobnie kilka butelek wina białego do kolekcji przyszło bez problemu.
-
Mógłbyś wytłumaczyć, jak mają iść? Może ze zdjęciem?
-
Sądzę, że większość panów wiąże krawaty przed lustrem - wtedy właśnie patrzymy na siebie z drugiej osoby, czyż nie? W tym sęk, że nie. Druga osoba naprzeciw ma lewo - prawo na odwrót, niż oblicze w lustrze. Osobiście mi łatwiej zawiązać bez lustra, bo się gubię ze stronami. A zdjęcia instruktażowe obracam - kładę książkę "do góry nogami" i wtedy jest super łatwo zaczaić ruchy (bo jak długo chodzę bez muchy, to mi się nieco miesza węzeł i zaglądam do ściągawki).
-
Tym, że mi się bardziej podoba Z tym, że nie tylko spirytus jest ważny przy odkażaniu (tu musi być 70%, odchyłka w górę i w dół stopniowo niweluje moc odkażania), też olejki eteryczne mogą wzmagać siłę odkażania. Choć osobiście używam wody i do zapachu, funkcję odkażania przy goleniu stosując jako istotną, ale nie jedyną.
-
W PL zamawiałem przez Allegro u osób, które zawodowo z Niemiec sprowadzają towary. 4711 jest zadziwiająco tania, zwłaszcza największa butla. Farina 1709 ma swój własny sklep i tym sposobem zaopatrzyłem się w nią.
-
Guzik wszywany maszynowo jest guzik wart... Generalnie gdy nitka się wysmuknie - wystarczy pociągnąć i guzik odpada. Lepsze koszule i wyroby powinny mieć ręcznie przyszywane guziki. Wiem, cena... Ale jak widzę cenę koszul, które udają lepszą półkę, a guzik byle jak wszyty na maszynie...
-
Ja z kolei wolę klasykę, tak starą i klasyczną, że doskonale zapomnianą: wodę kolońską, która jest Wodą Kolońską, od której wszelkie inne nazwę biorą. Na co dzień 4711, od święta Farina 1709. Doskonale nadaje się dla mężczyzny, unika wrażenia zniewieścienia, odświeża. No i ta tradycja...
-
Hm... chyba właśnie dzięki Wam znalazłem dla siebie buty na zimę. Właśnie z taką podeszwą. Do stania godzinę na mrozie...
-
Sweter, kamizelka (bezrękawnik), itd. - dyskusje i porady
djdomin odpowiedział(a) na Szamil temat w Męska elegancja
Od jakiegoś czasu moim faworytem są swetry z Aran. Niestety mam tylko jeden Grube, ciepłe, ładne, z czystej wełny. Obecnie szukam ciekawego czarnego cardiganu. -
Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady
djdomin odpowiedział(a) na PrzemoC temat w Męska elegancja
Śmieszne miało być, ale cienkie... akurat dla blondynek... bo ślub trzeba rejestrować z wyprzedzeniem. Chyba, że kogoś zadowala same wesele -
Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy
djdomin odpowiedział(a) na elegant temat w Męska elegancja
To u was już nie ma zakładów robiących kapelusze na zamówienie? No to zapraszam do Torunia na Szewską. Wykonują filcowe wg wzoru klienta. Sam zaniedługo będę ich klientem z "cappello romano". -
Polityk? Pasująco. Nie epatować metkami, nie dać się wciągać dziennikarzom w dyskusje o ubiorze. Ale zgodnie z zasadami SV i reguł dyplomatycznych - z niewielkim swoim dodatkiem, aby się umiejętnie różnić od kolegi.
-
Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady
djdomin odpowiedział(a) na jachobs temat w Męska elegancja
Cóż, sporo modowej klasyki ma swój początek w ubraniach wojskowych. Płaszcz z demobilu, dobrze dobrany, może całkiem pasować eleganckiemu mężczyźnie. Zwłaszcza studentowi...
