-
Postów
5 114 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
18
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Pan Janusz
-
Zgodnie z RODO danymi osobowymi podlegającymi ochronie i na których przetwarzanie potrzebna jest zgoda, są wszystkie te po których można jednoznacznie zidentyfikować daną osobę. Co znaczy jednoznaczna identyfikacja? Jeżeli wchodzę na forum, znajduję zdjęcie danego użytkownika, a ma on publicznego maila albo wprost imię i nazwisko - moim zdaniem jest. Niestety, ale to na przetwarzającym spoczywa obowiązek ochrony tych danych, a tym bardziej gotowość do "zapomnienia" danej osoby, na jej życzenie. Kary za to są do 10 mln euro. Ignorantia legis non excusat Wykonane zdjęcie zaś można podciągać pod działalność twórczą, która podlega ochronie praw autorskich.
-
savoir-vivre - temat ogolny, krotkie pytania
Pan Janusz odpowiedział(a) na dawid temat w Sala klubowa
Zaczynając od tego, że ogólnie nie stuka się kielisznikami (zwyczaj ten pochodzi z czasów, gdy puchary były gliniane albo z różnych metali), bo zwyczajnie można je potłuc w pijackim ferworze, to wódką nie wznosi się toastów. Sprowadzając więc problem z poziomu kultury wysokiej do po prostu naszych regionalizmów - rób jak chcesz, jak patrzysz w oczy to pokazujesz, że "kielon" Ci nie straszy i na pewno nie pochlapiesz wódką siebie i kolegi. Bo jednak przeważnie tak się to kończy. -
Ja dziś cały dzień przeleżałem, do niedzieli wieczór powinienem się wyrobić
-
Ja dziś cały dzień przeleżałem, do niedzieli wieczór powinienem się wyrobić
-
Jak to Twój 3-4 płaszcz (dyplomatka) - można. W innym wypadku, lepiej mieć co najmniej dwa porządne wpierw z listy - grafitowy / szary / brązowy / granatowy.
-
Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady
Pan Janusz odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Po parunastu parniach nie robią się takie "zbite" i nieprzyjemne przy zakładaniu jak Viccel (co przy podkolanówkach jest dość ważne) i nie przecierają się tak szybko jak Bresciani. Zobaczymy za rok -
Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady
Pan Janusz odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Przesyłka przyszła, 3 tygodnie to chyba samodzielnie piechotą szła do Warszawy. Chociaż zaadresowana na zupełnie inny adres, poczta znów nie była w stanie dostarczyć, zero smsów o tym, że przesyłka czeka do odbioru. -
Zakupy online: reklamacje, obsługa klienta
Pan Janusz odpowiedział(a) na pafcio0 temat w Męska elegancja
No dobra, skończmy już tę typową debatę polityczną, gdzie każdy i tak się nie przyzna do niczego i w sumie stara się przekonać tylko widownię, a nie drugą stronę. Jak nikt nic więcej nie napisze obiecamy, że uznamy, że był remis. Serio- 295 odpowiedzi
-
- 3
-
-
- uszkodzenia
- wady
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady
Pan Janusz odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Chyba też do nich napiszę, bo od 16.01 przesyłka jest w statusie wysłana z Lizbony -
Ta marynarka leży wręcz wzorcowo, do tego ma wręcz idealne dla Ciebie proporcje. Nawet rękawów moi zdaniem nie powinieneś ruszać. Tak właśnie leży garnitur dla mężczyzny, a nie przykrotkie i przetaliowane na sile modne wariacje. Spodnie krawiec Ci skróci w ciągu 30min za parę złotych Jakby na mnie za taką cenę leżał garnitur z wieszka to bym chyba przeturlal się przez pól dzielnicy ze szczęścia.
-
Sebastian Żukowski - pracownia krawiecka
Pan Janusz odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
. -
We flaneli, na ślubie, jak ktoś nie ma kompletnie zaburzonej termoregulacji ciała w stronę zbyt małej ilości produkowanego ciepła - najpewniej się ugotujesz żywcem.
-
"polska" ulica to są zarówno rejony Emilii Plater albo Foksal, gdzie wręcz sporo jest osób w garniturach, część kolorowych jak z żurnala, a nawet Włochów (prawie zawsze można ich poznać po "soczystych" kolorach garnituru, płaszcza, spotykanych przeważnie we włoskich próbnikach, gadali po włosku więc stąd domniemanie narodowościowe). Pod biurem nawet ze dwa razy widziałem zaparkowanu Stylemanowoz (albo identyczny należący do kogoś innego ) i zabytkowego Rolls Royce Ów polska ulica to też okolice w Warszawie zajezdni Piaski gdzie z kompletnie mi nieznanych powodów kręci się masa młodych osób starająca się naśladować wzór i dopasowanie garniturów na forum. Co ciekawe, zapytano mnie tam już z trzy razy o pochodzenie marynarek... W końcu polska ulica to też inne nieciekawe rejony, gdzie za chodzenie w byle jakim garniturze człowiek zyskuje tytuł prawniczy lub stanowisko zarządcze w ustach lokalnych pijaczków. I raczej w reszcie świata też tak jest. Więc nie róbmy z tego kraju takiego kompletnego monolitu starorialnego
-
My tutaj, chociaż jak to Boris mówi, cenimy pradawne "true slavic experience" czyli filmy 144p, to jednak w życiu codziennym preferujemy już filmy w wyższej rozdzielczości niż 720×480
-
Tak trochę wracając do tematu, zastanawiam się nad skórzaną kurtką i tym samym krojem. Się urosło trochę od pierwotnego tematu z zamówieniem z Simon Bilt i chciałbym zasięgnąć rady, czy dla kogoś dużego, taki krój byłby odpowiedni: http://www.simmonsbilt.com/vintageclassics/long-rider.html Na filmie wydaje się chyba najbardziej pasującym do potrzebnego miejsca na brzuch https://www.youtube.com/watch?v=TUSUZEr66V0 (czyt. długa, prosty, nietaliowy krój) Do znawców tematu: Czy w ogóle za tę cenę się opłaca? Czy może są lepsze propozycje?
-
No tak trochę to jednak porównywać Dunkierkę do Szeregowca Ryana to jak porównywać Koronę Królów do Gry o Tron Nudne, historycznie niepoprawne i szczerze to całość można streścić zdaniem "czekamy w kolejce na plaży, ciągle próbujemy cwaniakować i ją nieudanie ominąć, po czym i tak wracamy na początek". Takie samo rozczarowanie jak "Churchill" z 2017 Pokazanie filmu wojennego jako niewojennego to temat ambitny, ale zamiast budowania atmosfery wszechobecnej grozy wyszły przygody dobrego wojaka Szwejka.
-
Jak w tym dowcipie: Jak ktoś nie jest aktywnym graczem, który zajmuje się głównie grą na kryptowalutach - kupić w domniemywam którymś dołku, trzymać parę miesięcy/lat i zapomnieć. Kryptowaluty nie mają "godzin sesyjnych" więc można się obudzić i rwać włosy z głowy, bo o 3 w nocy kurs poszybował 2x wartość, a już o 5 spadł nawet względem dnia poprzedniego
- 44 odpowiedzi
-
- 3
-
-
- bitcoin
- kryptowaluty
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Chyba Tomek Miler na swoim blogu opisywał jak uszył sobie taki płaszcz i chodzi mi po głowie, że tam opisywał skąd wziął futro
-
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
Pan Janusz odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Tyle, że kobiece kapelusze to temat dalej jak najbardziej aktualny we współczesnym świecie, a męskie kapelusze to już zagadnienie dla koneserów, który nieśmiało i powoli stara się znów przebić do mainstreamu. A jak wiemy - popyt jest wprost proporcjonalny do ceny produktu - vide jakbym miał kupić czarne lakierki do smokingu, które miałbym szczęście, gdybym założył więcej niż 3 razy, też bym raczej nie szedł ich szyć do Kielmana, tylko szukał czegoś w outletach. -
Krupa & Rzeszutko - brązowy garnitur w kratę PoW
Pan Janusz odpowiedział(a) na blekit temat w Bespoke
Chyba z 4 lata temu przerabialiśmy modę na radosne "otwieraj marynarkę z dołu ile możesz! Wincyj!". Główne problemy to: człowiek jest skazany na spodnie z wysokim stanem, chyba że nie przeszkadza mu wystawanie na dole koszuli i krawata, ale dla mnie osobiście to jest wtedy kompletny misz-masz wizualny nie każdemu to pasuje, zarówno pod kątem sylwetki jak i charakteru - ubranie dobieramy pod siebie, i zamknięty dół raczej wskazuje na stabilność i powagę przeplatanie różnych styli przeważnie daje komiczny efekt, typu angielskie, bardziej zabudowane ramiona i takie włoskie otwarcie z dołu. -
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Pan Janusz odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
No tak, tylko mówiliśmy o samych garniturach i ich wykonaniu, bo też go jako aktora bardzo lubię -
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Pan Janusz odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
Z tą perfekcją to bym nie przesadzał, bo jednak jest sporo mankamentów, a i ma typowy problem z podkreślaniem talii - robotę tak naprawdę robi jego muskulatura w górnych częściach, dzięki czemu za bardzo nikt na to uwagi nie zwraca, jednak masz np 3 zdjęcie gdy ktoś nieudolnie próbował właśnie mu ów talie podkreślić. Stąd właśnie ów znany trik z "żurnali" - czyli pozowanie z zakryciem guzika. Najlepszy krój dla niego wydaje się mieć ten "piaskowy" garnitur z demotywatorów -
Gdzie kupować koszule przy ograniczonym budżecie?
Pan Janusz odpowiedział(a) na gamer7772 temat w Męska elegancja
Pierwsza zasada korpo-aikido - jak Cię złapią za rękę - mów, że nie Twoja -
20-30zł (odpowiednik 60W) aktualnie kosztują normalne żarówki led, np. firmy ledlumen która kiedy kupowałem z 4 lata temu żarówki led miała najlepszy stosunek ceny do jakości. Ani jedna się nie zepsuła do dziś. Ogólnie męczą wzrok tak samo jak patrzenie się na telewizor / monitor / tablet. Ogólnie w gniazdku jest napięcie zmienne (wedle polskiej normy 50Hz) - zwykła żarówka woflramowa ma bezwładność cieplną (światło generowane jest przez ciepło,) wskutek której ten efekt nie jest obserwowalny. Wolfram jest "naturalnym kondensatorem" który zapewnia świecenie jeszcze chwilę po wyłączeniu napięcia. Diody led reagują od razu. Stąd przy nagrywaniu kamerą (30-60 klatek na sekundę) możliwe byłoby zaobserwowanie tego efektu. Jedak producenci stosują odpowiednie układy kondensatorów, by prostować napięcie. Czego nie robią np. producenci popularnych teraz ledowych lamp w samochodach (migaczy, hamowania) - więc łatwo na filmikach nagrywanych na trasie zaobserwować ten efekt.
-
Nie wiem czego oczekujesz w odpowiedzi, ale ja osobiście od pierwszego miesiąca życia dziecka zainstalowałem mu dwa kinkiety (jakieś wybrane by pasował do reszty i miały regulacje nakierowania wiązki światła) + żarówki led i w sumie po dziś dzień to wszystko działa (wraz z żarówkami). Ledy w przeciwieństwie do archaicznych żarówek wolframowych albo jarzeniówek ciężko uszkodzić nawet uderzając je kijem, a taki najprostszy kinkiet też jest niezniszczalny (jak poniżej ale bez tych szklanych zdobień) Przy młodszym dziecku warto zastanowić się nad taśmą led pod sufitem albo jak się ma chęci - światła led wbudowane w podłogę, by dawać lekkie światło w korytarzu w domu w nocy - niewiele prądu to zżera, a się dzieciak (lub Ty) nie wywalasz idąc do kuchni po wodę o 4 nad ranem Jak jesteś oszczędny można to łatwo połączyć z czujnikiem ruchu.
