-
Postów
762 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Jan M. Krawczyk
-
Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady
Jan M. Krawczyk odpowiedział(a) na jfk temat w Buty
Ja też bym się pisał. Dwie lub trzy pary bukowych -
Dziwne. Ja mam stopy o podobnych wymiarach do kolegi jakubb i mam czarne oxfordy na hiro w rozmiarze 9. Większe na pewno byłyby za duże. Skąd sugestia tych 10,5? Przed zamówieniem jeszcze bym przeanalizował temat bo to dość dziwne
-
Aby zmienić temat na ten związany faktycznie z Królewskim Herbem, dla tych którzy nie śledzą instagrama, wrzucam zdjęcie omawianych monków Tabela z doborem rozmiaru: http://krolewskiherb.pl/pl/i/Dobierz-odpowiedni-rozmiar/18 Czy ktoś może zetknął się z jakimiś szczegółami dotyczącymi różnic pomiędzy linią książęcą i królewską? Trochę na ten temat się dywagowało, ale ostatecznie nie wiem co jest prawdą, a co nie. Pozdrawiam
-
Normalnie, ciężko. Nawet bez opłat za wysyłkę, posiadając konto walutowe i przy obecnym, tanim, Euro, cena to 830 zł. A to i tak zakładając jeden z tańszych modeli. Więc więcej niż 800 zł. Tak? No więc ciężko.
-
Nie przesadzajmy. Z przesyłką ciężko o Shoepassion poniżej 800 zł. Ale co by nie było, trochę drogo
-
No nie wiem. Faktycznie krótki nosek, jakieś takie roklapciałe kopyto i cena na poziomie Meerminów i Crownhill. Te oxfordy znowu zbyt masywny przód i ciężka podeszwa. Nie bardzo to jakoś wygląda
-
Może poczekajmy z polemiką @szewc24 Bardzo chciałbym przeczytać taki tekst. Oczekuję z niecierpliwością
-
Generalnie oba kolory będą pasowały. Choć chyba jednak wersja granatowa trochę bardziej. Ku tej powoli się skłaniam. Od początku Czerwca będę mógł usiąść nad tym pomysłem i do tego czasu jeszcze będę się zastanawiał. Ale chyba jednak granatowy/niebieski Dziękuję wszystkim za pomoc
-
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Jan M. Krawczyk odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
-
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Jan M. Krawczyk odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
Dalsze rozdziały wyborczej walki. Wyborczy wieczór w wykonaniu pierwszej trójki Wszystko takie sobie. Progres natomiast u Pawła Kukiza. Już nie kurtka, ale marynarka. Taki obraz buntownika chyba jest bardziej akceptowalny. -
Odgrzewając wątek Na którą wersje byście postawili? Niebieska czy bordowa marynarka? Ja jestem bliższy niebieskiej/granatowej, jednak chętnie poznam Wasze zdanie Pozdrawiam
-
Jakoś słabo wygląda to co dzieje się wokół języka. Jakoś tak kwadratowo.
-
@klient Co rozumiesz przez standardową rozmiarówkę? Na ich stronie masz podane długości, a po przeczytaniu tego wątku od początku powinieneś znać odpowiedź
-
Szczerze powiem, że nie podobają mi się zbytnio. Właśnie przez dodanie tego niepotrzebnego sznurka. Może da się go usunąć jakoś nieinwazyjnie?
-
@B737 Generalnie żeby odpowiedzieć precyzyjnie, musiałbyś określić o jakie mokasyny Ci chodzi. W kwestii jakości i wytrzymałości ja zauważyłem, że buty wsuwane (penny loafers itp.) charakteryzują się raczej porównywalną wytrzymałością, jak np. monki. Przy oczywiście odpowiednio dokonanym wyborze zarówno podeszwa, jak i całość buta jest na takim poziomie, że warto wydać trochę więcej. Drugie w kolejności masz boat shoes, którym już bliżej do wytrzymałości butów sportowych czy sneakersów. Na końcu, moim zdaniem, są driving mocs, których podeszwa i boki są słabiej chronione od wspomnianych wyżej. Na pewno znajdą się modele loafersów i boat shoes, które są gorzej wykonane i szybciej się rozpadną niż dobrze wykonane driving mocs. Ale z własnej obserwacji widzę, że po jednym sezonie moje driving mocs są powycierane na brzegach i tracą kolory w miejscach, które nie są zbyt dobrze chronione. Wyglądają nadal nieźle, ale nie tak jak loafersy, które mam dłużej. Inna sprawa, że obie pary moich driving mocs są na bolcach i nie miałem nigdy takich podbitych całymi kawałkami gumy. Ale z zasady chciałem klasycznie, więc z bolcami. Stąd w przypadku pierwszych starałbym się mieć jednak coś lepiej wykonanego, w przypadku drugich, trzymać poziom, ale nie wygłupiać się, a w przypadku trzecich mieć na uwadze ich krótszą żywotność. Jeśli chodzi o miejsca, gdzie można je kupić to, loafersy są jak każdą inna parę klasycznych butów. Boat shoes to kilka firm, które są warte uwagi, ale np. Timberland na wyprzedażach to poziom 200 - 300 zł i chyba tyle nie jest problemem, żeby za nie zapłacić. Driving mocs to już więcej opcji, więc zarówno takie miejsca jak TK-Maxx, zalando.pl, eobuwie.com.pl itp. się sprawdzają. Chyba, że poszukujesz czegoś z wyższej półki?
-
Generalnie tak. Choć w tym wypadku nie wynika to z jakiś gruntownych analiz biznesowych. Te w sumie nawet pokazują, że nie warto, bo goście na to nie narzekają i obłożenie jest. Tu bardziej chodzi o własne ambicje i próbę zrobienia czegoś ciekawego i charakterystycznego. Stąd, żeby nie wyszła z tego kaszana, i biorąc pod uwagę mój początek kształcenia się w dziedzinie elegancji, prośba o pomoc i podpowiedzi do mądrzejszych ode mnie w tym temacie Za którą już teraz bardzo dziękuję
-
Mi bardziej chodziło o normalne chodzenie i nie przejmowanie się deszczem, a później właściwe suszenie i raz na jakiś czas impregnowanie jakimś tłuszczem. To w sumie uważam za najrozsądniejsze, a kalosze ze swojej strony stosuję z czystego ekonomicznego punktu widzenia
-
Bez przesady. Dużo miejsca nie zajmują. Ja mam jedną parę w wózku dziecięcym, jedną w samochodzie i to wystarcza. A studenci noszą przy sobie tonę różnych rzeczy, więc jeden pakunek więcej jakiejś szalonej różnicy nie czyni. Przedstawiamy tylko opcje, prawda? 1. Zelowanie, 2. Nie przejmowanie się i uważniejsza pielęgnacja, 3. Kalosze
-
Faktycznie, dziwnie wyglądają te zamknięte klapy i nakładane kieszenie. Same klapy są też dość szerokie i rzucają się w oczy. W wersji z jeansami, bez czegokolwiek pod szyją pewnie by to tak nie gryzło, ale skompletowany i z odpowiednio dobraną szerokością krawata może jakoś tak nie do końca być spójny. Nie jestem przekonany. Ale materiał ładny
-
Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących
Jan M. Krawczyk odpowiedział(a) na damiance temat w Męska elegancja
Co prawda to prawda -
Ciekawym do przeczytania jest również trochę już stary, ale niezły. Jak zadbać o skórzane podeszwy: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/53-jak-zadba%C4%87-o-sk%C3%B3rzane-podeszwy/ Na deszcz możesz też zawsze kupić takie gumowe kalosze zakładane na buty. Nie wygląda to ślicznie, ale gdy dopadnie Cię znienacka brzydka pogoda, są ratunkiem.
-
Ooo, i to był akurat mój post numer 100
-
@giacco Może faktycznie wybór mundurka nie będzie tak bardzo pasował do wnętrza i okaże się trochę przytłaczający. Bardziej wspomniany tweed lub flanela. Jeśli chodzi o koszt szycia, to i tak pewne elementy chyba tylko tak będą dostępne, np. kamizelka. Właściciele, jako że to rodzina, powinni dać się przekonać do pewnych inwestycji w tym temacie. Pomysł był ich, a z racji tego, że jest to tematyka, którą się interesuję, sami się zwrócili z prośbą o pomoc. Więc, cóż, sami sobie winni @Johnny Zgodnie z Twoją sugestią, chyba widziałbym takie dwie wersje: 1. Jasno granatowa/niebieska marynarka z zamkniętymi klapami i lamówką w kolorze bordowym 2. Ciemno szare spodnie z lampasem koloru bordowego 3. Szara kamizelka dwurzędowa na cztery guziki z niską przednią częścią 4. Biała klasyczna koszula 5. Bordowa mucha lub krawat 6. Czarne oxfordy W drugiej wersji trochę odważniej z kolorami 1. Bordowa marynarka z zamkniętymi klapami i lamówką w kolorze złotym 2. Szare spodnie z lampasem koloru złotego 3. Szara kamizelka dwurzędowa na cztery guziki z niską przednią częścią 4. Biała klasyczna koszula 5. Grafitowa mucha lub krawat 6. Czarne oxfordy Co myślicie? Która wersja bardziej Wam się podoba? Lub może nawet nie tyle, która bardziej podoba, ale która wydaje się lepszym wyborem? Lub może całkiem inne zestawienie kolorystyczne? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
-
Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.
Jan M. Krawczyk odpowiedział(a) na łukasz temat w Męska elegancja
To generalnie nie powinien być duży problem dla krawcowej. Robiłem kiedyś coś takiego z bluzą u zwykłej krawcowej, u której wcześniej jedynie skracałem wspomniane nogawki. Nie wyglądała na przerażoną, a bluza prezentowała się zgrabniej. Powodzenia
