-
Postów
762 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Jan M. Krawczyk
-
Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.
Jan M. Krawczyk odpowiedział(a) na łukasz temat w Męska elegancja
Dzięki wielkie za pomoc. W takim razie mam dwa adresy. W miarę możliwości postaram się skorzystać z obu na podobnych marynarkach i pokazać zdjęcia. Pozdrawiam -
Witam Czy może ktoś ma już jakieś własne doświadczenia z podwójnymi zamszowymi monkami? Może udałoby się wkleić jakieś dodatkowe zdjęcia i zrelacjonować pierwsze wrażenia? Pozdrawiam
-
Witam Nie wiem czy jest to odpowiedni temat, ale zakładam, że lepiej jest napisać w istniejącym, niż niepotrzebnie tworzyć nowe. Potrzebuję pomocy w doborze stroju służby hotelowej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W jednym z pensjonatów Zakopanego zakończony został dwuletni remont, którego ideą było doprowadzenie do stanu z początków działalności. Oprócz salonów i dodatków pojawił się pomysł, aby również obsługa hotelowa nawiązywała swoim wyglądem do epoki. Szukałem w sieci, przewertowałem ten wątek, korzystałem z wyszukiwarki i w sumie niewiele udało mi się znaleźć. O samym dwudziestoleciu jakieś dwa lata temu Caporegime napisał, że były to czasy raczej biedne i dzikie. Później pojawiła się polemika ze strony użytkownika frankenstein, z której wywnioskowałem, że jednak bywalcy hoteli i bali jednak odróżniali się wyglądem i zachowali odpowiedni poziom. Jednak nie wiem jak to mogłoby się wiązać z wyglądem służby. Zdjęcia z tego okresu, które dobrze prezentują ówczesne trendy Niemniej ilustracje te przedstawiają normalnych przedstawicieli społeczeństwa, do tego w wersji ulicznej. A dodatkowo jedno z nich prezentuje ubiór wieczorowy. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi w jakim kierunku powinien pójść ten pomysł? Na jakie stroje powinienem zwrócić uwagę? Z góry dziękuję za sugestie i uwagi. Pozdrawiam
-
@Styleman Fakt, niestety ciężko to nazwać okazyjnym zakupem. No, ale od czego są marzenia? Teraz tylko zakasać rękawy i może się uda. Z drugiej strony, zawsze jest tańszy niż E-Type z Twojego wpisu na blogu ze spodniami od Zaremby Przy okazji, fantastyczne są te spodnie Pozdrawiam
-
Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.
Jan M. Krawczyk odpowiedział(a) na łukasz temat w Męska elegancja
@jakow Dzięki. A czy robiłeś kiedyś w tym zakładzie to co ja bym chciał? Skracanie rękawów z góry? Pozdrawiam -
Wnętrze na pewno fajne i charakterystyczne. Ale ja jakoś wolałbym trochę mocniejszy i ciemniejszy kolor. Jakieś głębokie bordo. Połączenie czarnego z brązem lub czerwonym. Coś w tym stylu. Czuję, że ten kolor mógłby mnie zmęczyć i się znudzić. ... ale gdy/jeśli kiedyś będę mógł sobie na niego pozwolić, wybrzydzać nie będę
-
Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.
Jan M. Krawczyk odpowiedział(a) na łukasz temat w Męska elegancja
Witam Przeczytałem cały wątek, poszperałem w wyszukiwarce i w sumie od półtora roku ten temat nie powrócił. Potrzebuję skrócić rękawy od góry w dwóch marynarkach. Czy ktoś mógłby mi polecić dobre miejsce w Krakowie do wykonania takiego zabiegu? Jakiś czas temu polecany był Pan Kucia z ul. Gertrudy. Czy może ktoś jeszcze jest godny uwagi? Oraz czy może ktoś ostatnio korzystał z usług zakładu na ul. Gertrudy? Z góry dziękuję za pomoc -
I jeszcze środek, choć może niekoniecznie w tym kolorze
-
Coś bardziej klasycznego, co raz na jakiś czas rozbudza marzenia... Jaguar XK150 Roadster
-
Witam Przymierzam się do kolejnego zakupu, tym razem butów do codziennego biegania po ulicy. Rozważam zakup tego modelu Przewertowałem ten wątek i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy ktoś może coś powiedzieć z własnego doświadczenia na temat trwałości tej podeszwy? Konkretnie chodzi mi o szew, który wydaje się być bardzo płytko, a wręcz całkiem na wierzchu. Czy może ktoś miał przypadek przetarcia się tych szwów? Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam
-
Paweł, jeśli nikt nie pomoże, chyba pozostanie kupienie na próbę. Crawford powinno być szersze od Hiro. Jeśli okaże się, że jednak to nie wystarczy, możesz je próbować dopasować lub po prostu sprzedać. Z tym drugim nie powinno być jakiegoś wielkiego problemu. Już długo się do tego zabierasz, decyduj. Raz kozie śmierć
-
Do tego dochodzi jeszcze podeszwa, która wygląda na taką jaką często można zobaczyć w chukka boots. Generalnie... słabe
-
Czułbym się spełniony i chyba wystarczyłoby to za wszelkie motoryzacyjne zachcianki. Jeszcze nawet nie youngtimer, ale z całą pewnością przejdzie do historii. Ferrari F355
-
Forumowicze i Sympatycy BwB z Krakowa
Jan M. Krawczyk odpowiedział(a) na damiance temat w Spotkania regionalne BwB
Również ja się zgłaszam. Obecnie Islandia, ale niebawem wracam i już po wsze czasy Kraków Pozdrawiam -
@Ingvar Mój błąd, podczas odpowiadania wątek był już na nowej stronie. Ale czy to aż taki błąd, żeby jechać jak po burej suce? Nie wiem, inna kultura. @FilipR O Gordon & Bros poczytasz tutaj: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1348-marka-gordon-bros/page-16, a o Królewskim Herbie tutaj: Na twoim miejscu wybrałbym te pierwsze, choć to dość szeroki but i nie każdemu może podejść. Dużo o nim było pisane w wklejonym przez mnie wątku, więc to powinno pomóc. Zalando ma czasem modele z wadami, więc musisz uważać. A taniej możesz go kupić tutaj: http://sklep.klasycznebuty.pl/266,gordon-bros-levet-2318-brown.html Pozdrawiam
-
A czy to nadchodzące wydarzenie weekendowe to Twój ślub czy znajomego? Jeśli Twój, to może warto rozważyć dołożenie trochę do budżetu? Tak, żeby już się łapać na początki "szybko" i stosunkowo "dobrze". Jeśli jednak budżet jest nie do przeskoczenia ja chyba na Twoim miejscu spróbowałbym FS (http://sklep.klasycznebuty.pl/296,fs-280-black.html). Gordon & Bros nie ma oxfordów bez ażurowania, więc odpada. Jest jeszcze Otisopse (http://otisopse.com/shop/classico/francesina-2011/ lub http://otisopse.com/shop/classico/francesina-pierre/), ale nie wiem czy w tak krótkim czasie dostaniesz to co chcesz. W przypadku sklepu klasycznebuty.pl dobrze jest przedzwonić i porozmawiać z nimi. Tak, żeby wysłali Ci dwie/trzy pary jeśli nie jesteś pewien rozmiaru. Dodatkowo ustal, że jeśli Ci się nie spodobają, odeślesz od razu. Tak będziesz bezpieczny i ryzykujesz jedynie koszty przesyłki. Ja już dwa razy robiłem tam zakupy (raz były to buty) i obsługę oceniam bardzo pozytywnie. Pozdrawiam
-
@eightwonder Chyba nie mówimy o tym samym lokalu. Jakiś tydzień temu przechodziłem obok tego sklepu i wszystko było na miejscu. A na pewno Saphir
-
Brak krawata razi, ale zapięta marynarka to już nie taki straszny błąd. Przynajmniej zdaniem Alana Flussera
-
Zalando, eObuwie itp. Łatwo się wyszukuje i z takim budżetem mniej więcej się wpasujesz
-
Gorąco, to fakt. Pelerynki nie rozważałem. Rozumiem, że polecasz?
-
Cóż. Zadając to pytanie nie miałem na celu dowiedzieć się jakie są alternatywy, ponieważ są mi znane. Osobiście mam drugą parę butów w biurze, a do pracy biegam w takich butach, których mi mniej żal. Podzelowanie butów nie jest rozwiązaniem, ponieważ jednym z elementów, które mi się podobają jest właśnie skórzana podeszwa. Bez żadnej gumy. To dla mnie trochę jak wkładanie przez mieszkańców USA kanap w foliowe pokrowce. Dlatego pomysł może i absurdalny, ale interesuje mnie czy ktoś może kiedyś to próbował lub rozważał? Jak stosowanie takich ochraniaczy może wpłynąć na cholewkę (obtarcia)? Czy może częstsze korzystanie może te ochraniacze rozciągnąć? Nie miałem jeszcze okazji używać takich ochraniaczy i zastanawiam się czy pomocne będą jedynie na deszczy czy może znajdą jeszcze zastosowanie w drugiej, męczącej, kwestii. Pozdrawiam
-
Witam Zastanawiam się nad jedną kwestię. Być może wyda się to głupie, ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie. Wiadomo, że jeśli chce się w swoich butach na skórzanej podeszwie chodzić w zimie oraz w deszczowe dni, rozwiązaniem są ochraniacze na buty. Coś tego typu: A jeśli mieszkamy w centrum miasta, gdzie najbardziej optymalną opcją przemieszczania się, jest chodzenie. I w sezonie wiosenno - letnim narażamy nasze buty na ciągły kontakt z betonową drogą, chodnikami itp. Czy ktoś z Was stosował może te ochraniacze również w zwykłe, bezdeszczowe dni? Abstrahując od tego jak one wyglądają na butach. Ale załóżmy, że bardziej zależy mi na ochronie i po dotarciu do biura, możemy je ściągnąć i dzięki temu dłużej cieszyć się podeszwą? Czy to głupie? Czy może ktoś już tego próbował? Pozdrawiam Janek
-
@Wolti To są te same rozmiary? Dziwnie to wygląda. Wracając do tematu, pewnie, wrzuć zdjęcia po tygodniu w biurze, jestem ciekaw Pozdrawiam
-
A gdzie dokładnie? To praktycznie zaraz obok mojego biura, więc byłoby przyjemnie mieć wszystko blisko
-
Cóż. Właściciele marki, z tego co można przeczytać, mają nasze wsparcie. Można też śmiało założyć, że całkiem spora część rynku dla nich jest dostępna przez właśnie ten kanał marketingowy, czyli forum. Wytyczne co do obsługi, wymagań, serwisu i jakości, mają, wystarczy się wczytać w kilkanaście postów. Teraz tylko skutecznie to wdrożyć
