Üxküll
Użytkownik-
Postów
1 889 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
34
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Üxküll
-
Targi, pokazy mody, wystawy - relacje, foto, ciekawostki
Üxküll odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Męska elegancja
Dzień dobry, w ostatnich dniach we Florencji temperatura nie spada poniżej 30 C, co w połączeniu z dużą wilgotnością, oznacza, że założenie garnituru dwurzędowego przez Lukę Rubinacciego nie należy do kategorii przyjemności, ale sartorialnych poświęceń. Pozostałe gadżety (okularki, koraliki) dobrze się wpisują w styl południowca. Szkoda, że Pan słoneczko zapomniał założyć Panamę, bo łysina może się łatwo w takich warunkach przegrzać. -
Może importowana A może to sprawka włoskich speców od marketingu.
-
Warto zobaczyć (reportaże i inne o klasycznej elegancji)
Üxküll odpowiedział(a) na groby23 temat w Męska elegancja
Dla butofilów filmik o John Lobb (St. James's): -
Warto zobaczyć (reportaże i inne o klasycznej elegancji)
Üxküll odpowiedział(a) na groby23 temat w Męska elegancja
Filmik ze słynnej pracowni krawieckiej A(ugusto) Caraceni z Mediolanu: Na regałach dominują kupony z szarymi tkaninami, co chyba odpowiada zapotrzebowaniu konserwatywnej klienteli. -
Oooo, angielska tkanina w obu parach spodni księcia Karola mocno się gniecie, chyba dobrze widać gdzie.
-
Warto zobaczyć (reportaże i inne o klasycznej elegancji)
Üxküll odpowiedział(a) na groby23 temat w Męska elegancja
Ciekawy dokument "La sartoria non fa moda": -
W innym wątku umieściłem linki do ciekawego dokumentu "La sartoria non fa moda": viewtopic.php?f=1&t=2680&p=67254&hilit=sartoria+non+fa#p67254
-
Przeniosłem do prawidłowego wątku: viewtopic.php?f=1&p=67254#p67254
-
Tkaniny i inne materiały: wzory, sploty i inne
Üxküll odpowiedział(a) na Bartek temat w Męska elegancja
@lukca Pisałem o najtańszym MTM z tkanin VBC, a nie o wieszakowych kolekcjach garniturów (RTW). Zresztą co to za przyjemność mieć garnitur ręcznie uszyty na miarę z tkanin, które są dostępne w Vistuli czy Bytomiu? Gdy decyduję się na szycie na miarę, to nie kieruje się prostą arytmetyką stosunek ceny do jakości, ponieważ jest to dobre rozwiązanie w przypadku ograniczonego budżetu. Dokładnie taki sam tekst reklamowy o VBC 1663 słyszałem już w Warszawie. W stolicy ciągle przybywa firm oferujących różne dobra "eksluzywne", luksusowe, więc każdy zachwala najbardziej to czym handluje. O klienta z pieniędzmi, a nie kredytami zabiegają wszycy. Chętnie zobaczę próbki tkanin VBC, ale mam nadzieję, że inne niż te sprzedawane hurtowo do polskich zakładów odzieżowych. Pozdrawiam serdecznie -
Tkaniny i inne materiały: wzory, sploty i inne
Üxküll odpowiedział(a) na Bartek temat w Męska elegancja
Do VBC podchodzę z nieufnością, ponieważ tkaniny tej właśnie marki są oferowane w najtańszych, klejonach garniturach MTM. Poza tym ta firma handluje nie tylko tkaninami, ale i galanterią skórzaną. Ferrari sprzedało także swój znaczek na lapki Asusa. Lubię firmy, które koncentrują się na jednym asortymencie i nie sięgają po tanie chwyty reklamowe. Z Loro Piany jestem o wiele bardziej zadowolony niż z Dormeuila. Przez 20 lat zdążyłem się już co nieco nauczyć o tkaninach i garniturach. -
Ależ piękny padok wyszedł. Dla tych co jeszcze nie wiedzą co to padok zachęcam do lektury: http://www.szarmant.pl/garnitur-typu-padok
-
Tkaniny i inne materiały: wzory, sploty i inne
Üxküll odpowiedział(a) na Bartek temat w Męska elegancja
W innym wątku pojawiła się informacja, że witryna internetowa jest aktualnie w przebudowie. Natomiast odbiorcy indywidualni mogą zakupić kupony z próbników Drapers: viewtopic.php?f=4&t=2092 -
ANDRZEJ ZAUCHA, muzyczny samouk, w trzech odsłonach standardów jazzowych. Uwaga, heavy metal: Zaucha, Śmietana, Zbyszek Namysłowski, Ptaszyn Wróblewski i inni: Kołysanka: To był niezapomniany wieczór w Siedlcach w 1991 r.
-
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Zdjęcie lorda Mandelsona w smokingu z czterema, pokrytymi materiałem, guzikami i nieprzeciętymi dziurkami: viewtopic.php?f=10&t=1576&start=10 To najlepszy przykład współczesnego smokingu "old society". -
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Mój dobrodzieju, wszystkie cytowane publikacje pochodzą z Ameryki, a nie ze Zjednoczonego Królestwa. -
Tkaniny i inne materiały: wzory, sploty i inne
Üxküll odpowiedział(a) na Bartek temat w Męska elegancja
Właśnie zauważyłem, że przybywa ludzi z branży tekstylnej na naszym forum. Nie ma nic zdrowszego niż konkurencja. Link do dystrybutora włoskich tkanin na rynku polskim, czeskim i słowackim: http://www.ml-textil.com/ -
Nie sądzę. Gdyby to był Bytom, to zapewne pochwalili by się tym. Podejrzewam, że PZPN chciał za dużo kasy za taki kontrakt, a nikt nie był w stanie wyłożyć takiej kasy, jaka zadowoliłaby prezesa Lato. Bytom mial podpisany kontrakt z UEFA ponad 2 lata temu za sprawa jeszcze starego zarzadu. Obsluge UEFA ubiera na 100% Bytom. PZPN nie ma nic do tego. Zrodlo pewne, poniewaz czesc tkanin zakupionych jest od nas (Vitale Barberis Canonico). Oooooo, widzę, że na forum przybywa ludzi z branży tekstylnej.
-
Spodnie: flat front, czy zaszewki/pliski
Üxküll odpowiedział(a) na Adam Granville temat w Męska elegancja
Też się spotkałem z takim określeniem. Na swój użytek (zdaje się że na podstawie którejś krawieckiej książce ale głowy nie dam) stosuję następujące terminy: - zakładka (wg AG "pliska") - odpowiednik angielskiego "pleat" - zaszewka - odpowiednik angielskiego "dart" Wydaje mi się że taki podział jest uzasadniony. Niestety, w cytowanym poście pomyliłem się. Zamiast zaszewek, winny być zakładki. -
Spodnie: flat front, czy zaszewki/pliski
Üxküll odpowiedział(a) na Adam Granville temat w Męska elegancja
Ależ się tu żywiołowa dyskusja wywiązała. Przywołam swoje autorytety. Zarówno w pracowni krawieckiej Pana Turbasy w Krakowie, jaki i u Pana Kierepki w Warszawie mówi się o spodniach z zakładkami (nie pliskami). Ale może krawcy nie mają takiej wiedzy w swoim fachu jak Autor ukrywający się pod pseudonimem Adam Granville. -
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
źródło http://www.collectorsweekly.com/hall-of ... -tie-guide Podejrzewam, że Pan Marschall jest stylistą, doradcą wizerunku w Nowym Świecie. Pan Marschall zbiera różnej wartości materiał ilustracyjny i poddaje go następnie własnej interpretacji. Oczywiście jest to bardzo pożyteczna domena internetowa. Nie można jej jednak traktować jak wyroczni. Zwięźle, ale kompetenie o fraku czy smokingu napisano w Esquire's Encyclopedia of 20th Century Men's Fashions (1974). -
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Sprawdziłem, że Pan Peter Masrhall nie jest autorem żadnej tradycyjnej publikacji o zasadach rządzących strojami wieczorowymi. Blog, domenę internetową pt. Przewodnik... itp. prowadzić może każdy. W danych kontaktowych Pan Marshall z BTG, obok zdjęcia w smokingu, nie ujawnia zdobytego wykształcenia i aktualnej profesji zawodowej. Chętnie za to zbiera datki od Internautów. http://www.blacktieguide.com/Other/Contact.htm Notabene na zdjęciu Pana Masrshalla dostrzegam dwa guziki jubilerskie, więc zdanie z wpisu na blogu Formal style o idealnym jednym guziku jublierskim we współczesnej koszuli smokingowej jest chyba wynikiem nadinterpretacji BTG. http://formalstyle.blogspot.com/2012/06/smoking.html -
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Spodnie do klasycznego smokingu winny mieć dwie zaszewki na zewnątrz lub do wewnątrz według indywidualnych preferencji oraz kieszenie w ramkach. -
-
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Czy profesor nie założył czarnych monków do smokingu? Zasady są dobre dla maluczkich, skoro książę William założył na swoim weselu do dwurzędowego smokingu derby z ażurem, a monarchia po tym wydarzeniu nie zadrżała w posadach. AUTOKOREKTA: po bliższym przyjrzeniu się w powiększeniu butom księcia są to jednak czarne wiedenki z ażurem. -
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Nigdy nie korzystałem z wypożyczalni ubiorów, więc nie mam tak dobrej orientacji w tym temacie.
