Skocz do zawartości

Üxküll

Użytkownik
  • Postów

    1 889
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    34

Treść opublikowana przez Üxküll

  1. Dzień dobry, w ostatnich dniach we Florencji temperatura nie spada poniżej 30 C, co w połączeniu z dużą wilgotnością, oznacza, że założenie garnituru dwurzędowego przez Lukę Rubinacciego nie należy do kategorii przyjemności, ale sartorialnych poświęceń. Pozostałe gadżety (okularki, koraliki) dobrze się wpisują w styl południowca. Szkoda, że Pan słoneczko zapomniał założyć Panamę, bo łysina może się łatwo w takich warunkach przegrzać.
  2. Üxküll

    Żakiet

    Może importowana A może to sprawka włoskich speców od marketingu.
  3. Dla butofilów filmik o John Lobb (St. James's):
  4. Filmik ze słynnej pracowni krawieckiej A(ugusto) Caraceni z Mediolanu: Na regałach dominują kupony z szarymi tkaninami, co chyba odpowiada zapotrzebowaniu konserwatywnej klienteli.
  5. Üxküll

    Żakiet

    Oooo, angielska tkanina w obu parach spodni księcia Karola mocno się gniecie, chyba dobrze widać gdzie.
  6. Ciekawy dokument "La sartoria non fa moda":
  7. W innym wątku umieściłem linki do ciekawego dokumentu "La sartoria non fa moda": viewtopic.php?f=1&t=2680&p=67254&hilit=sartoria+non+fa#p67254
  8. Przeniosłem do prawidłowego wątku: viewtopic.php?f=1&p=67254#p67254
  9. @lukca Pisałem o najtańszym MTM z tkanin VBC, a nie o wieszakowych kolekcjach garniturów (RTW). Zresztą co to za przyjemność mieć garnitur ręcznie uszyty na miarę z tkanin, które są dostępne w Vistuli czy Bytomiu? Gdy decyduję się na szycie na miarę, to nie kieruje się prostą arytmetyką stosunek ceny do jakości, ponieważ jest to dobre rozwiązanie w przypadku ograniczonego budżetu. Dokładnie taki sam tekst reklamowy o VBC 1663 słyszałem już w Warszawie. W stolicy ciągle przybywa firm oferujących różne dobra "eksluzywne", luksusowe, więc każdy zachwala najbardziej to czym handluje. O klienta z pieniędzmi, a nie kredytami zabiegają wszycy. Chętnie zobaczę próbki tkanin VBC, ale mam nadzieję, że inne niż te sprzedawane hurtowo do polskich zakładów odzieżowych. Pozdrawiam serdecznie
  10. Do VBC podchodzę z nieufnością, ponieważ tkaniny tej właśnie marki są oferowane w najtańszych, klejonach garniturach MTM. Poza tym ta firma handluje nie tylko tkaninami, ale i galanterią skórzaną. Ferrari sprzedało także swój znaczek na lapki Asusa. Lubię firmy, które koncentrują się na jednym asortymencie i nie sięgają po tanie chwyty reklamowe. Z Loro Piany jestem o wiele bardziej zadowolony niż z Dormeuila. Przez 20 lat zdążyłem się już co nieco nauczyć o tkaninach i garniturach.
  11. Ależ piękny padok wyszedł. Dla tych co jeszcze nie wiedzą co to padok zachęcam do lektury: http://www.szarmant.pl/garnitur-typu-padok
  12. W innym wątku pojawiła się informacja, że witryna internetowa jest aktualnie w przebudowie. Natomiast odbiorcy indywidualni mogą zakupić kupony z próbników Drapers: viewtopic.php?f=4&t=2092
  13. ANDRZEJ ZAUCHA, muzyczny samouk, w trzech odsłonach standardów jazzowych. Uwaga, heavy metal: Zaucha, Śmietana, Zbyszek Namysłowski, Ptaszyn Wróblewski i inni: Kołysanka: To był niezapomniany wieczór w Siedlcach w 1991 r.
  14. Zdjęcie lorda Mandelsona w smokingu z czterema, pokrytymi materiałem, guzikami i nieprzeciętymi dziurkami: viewtopic.php?f=10&t=1576&start=10 To najlepszy przykład współczesnego smokingu "old society".
  15. Mój dobrodzieju, wszystkie cytowane publikacje pochodzą z Ameryki, a nie ze Zjednoczonego Królestwa.
  16. Właśnie zauważyłem, że przybywa ludzi z branży tekstylnej na naszym forum. Nie ma nic zdrowszego niż konkurencja. Link do dystrybutora włoskich tkanin na rynku polskim, czeskim i słowackim: http://www.ml-textil.com/
  17. Nie sądzę. Gdyby to był Bytom, to zapewne pochwalili by się tym. Podejrzewam, że PZPN chciał za dużo kasy za taki kontrakt, a nikt nie był w stanie wyłożyć takiej kasy, jaka zadowoliłaby prezesa Lato. Bytom mial podpisany kontrakt z UEFA ponad 2 lata temu za sprawa jeszcze starego zarzadu. Obsluge UEFA ubiera na 100% Bytom. PZPN nie ma nic do tego. Zrodlo pewne, poniewaz czesc tkanin zakupionych jest od nas (Vitale Barberis Canonico). Oooooo, widzę, że na forum przybywa ludzi z branży tekstylnej.
  18. Też się spotkałem z takim określeniem. Na swój użytek (zdaje się że na podstawie którejś krawieckiej książce ale głowy nie dam) stosuję następujące terminy: - zakładka (wg AG "pliska") - odpowiednik angielskiego "pleat" - zaszewka - odpowiednik angielskiego "dart" Wydaje mi się że taki podział jest uzasadniony. Niestety, w cytowanym poście pomyliłem się. Zamiast zaszewek, winny być zakładki.
  19. Ależ się tu żywiołowa dyskusja wywiązała. Przywołam swoje autorytety. Zarówno w pracowni krawieckiej Pana Turbasy w Krakowie, jaki i u Pana Kierepki w Warszawie mówi się o spodniach z zakładkami (nie pliskami). Ale może krawcy nie mają takiej wiedzy w swoim fachu jak Autor ukrywający się pod pseudonimem Adam Granville.
  20. źródło http://www.collectorsweekly.com/hall-of ... -tie-guide Podejrzewam, że Pan Marschall jest stylistą, doradcą wizerunku w Nowym Świecie. Pan Marschall zbiera różnej wartości materiał ilustracyjny i poddaje go następnie własnej interpretacji. Oczywiście jest to bardzo pożyteczna domena internetowa. Nie można jej jednak traktować jak wyroczni. Zwięźle, ale kompetenie o fraku czy smokingu napisano w Esquire's Encyclopedia of 20th Century Men's Fashions (1974).
  21. Sprawdziłem, że Pan Peter Masrhall nie jest autorem żadnej tradycyjnej publikacji o zasadach rządzących strojami wieczorowymi. Blog, domenę internetową pt. Przewodnik... itp. prowadzić może każdy. W danych kontaktowych Pan Marshall z BTG, obok zdjęcia w smokingu, nie ujawnia zdobytego wykształcenia i aktualnej profesji zawodowej. Chętnie za to zbiera datki od Internautów. http://www.blacktieguide.com/Other/Contact.htm Notabene na zdjęciu Pana Masrshalla dostrzegam dwa guziki jubilerskie, więc zdanie z wpisu na blogu Formal style o idealnym jednym guziku jublierskim we współczesnej koszuli smokingowej jest chyba wynikiem nadinterpretacji BTG. http://formalstyle.blogspot.com/2012/06/smoking.html
  22. Spodnie do klasycznego smokingu winny mieć dwie zaszewki na zewnątrz lub do wewnątrz według indywidualnych preferencji oraz kieszenie w ramkach.
  23. Üxküll

    Dandysi

    Wszelkiej maści konwertytom klasycznej męskiej elegancji.
  24. Czy profesor nie założył czarnych monków do smokingu? Zasady są dobre dla maluczkich, skoro książę William założył na swoim weselu do dwurzędowego smokingu derby z ażurem, a monarchia po tym wydarzeniu nie zadrżała w posadach. AUTOKOREKTA: po bliższym przyjrzeniu się w powiększeniu butom księcia są to jednak czarne wiedenki z ażurem.
  25. Nigdy nie korzystałem z wypożyczalni ubiorów, więc nie mam tak dobrej orientacji w tym temacie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.