Üxküll
Użytkownik-
Postów
1 889 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
34
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Üxküll
-
Marynarka jednorzędowa z zamkniętymi klapami
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Męska elegancja
Zamiast debatować co Hardy Amies wczesny czy późny miał na myśli odwołam się do spuścizny, sygnowanej jego imieniem i nazwiskiem. Przypomnę, że w sprawie spodni z mankietami czy bez też zmieniał zdanie. -
Włosi nie mieli upodobania do niemieckiego stresemanna, czy angielskiego black lounge, tudzież amerykańskiego strollera. Za dzienny strój wizytowy służył im w okresie powojennym garnitur jednorzędowy z klapami w szpic i po cztery guziki, obszyte materiałem, na mankietach. Odsyłam do zdjęcia nr 6 i nr 7 pod tym linkiem: http://www.cutterandtailor.com/forum/in ... topic=1194
-
O czyszczeniu, praniu, suszeniu i tym podobnych kwestiach związanych z Waszym RAW denimem: Denim Soak, czyli wstępne namaczanie denimu < http://www.theillest.pl/denim-soak-czyl ... ie-denimu/ > Jak prać Raw Denim? < http://www.theillest.pl/jak-prac-raw-denim/ > Zamrażarka zamiast pralki? Sposób na „brudny” denim < http://www.theillest.pl/zamrazarka-zami ... dny-denim/ > Za wcześnie wyprany raw denim < http://www.theillest.pl/za-wczesnie-wyprany-raw-denim/ > Nie bierz tego poradnika całkiem dosłownie, to nie są sztywne reguły i wskazówki do uzyskania idealnych przetarć, zmarszczek i wyblaknięć. Nie jest też napisane, że bez tego nie osiągniesz wcześniej wspomnianych efektów. Postępując wg podanych wskazówek możesz sobie pomóc w uzyskaniu ciekawych efektów na spodniach.
-
Japan’s Dream Team: Yasuto Kamoshita, Kurino Hirohumi, Motoshi Ogi. Oni najlepiej wiedzą What's Hot and What's Not. Zdjęcie via http://colonialgoods.tumblr.com/post/10548551130
-
Wyższa szkoła jazdy w subtelnym łączeniu wzorów i kolorów. Zdjęcie via http://thiscouldbeaparty.tumblr.com/pos ... 2244/mimmo
-
Najlepszy jeans produkuje na własne potrzeby japońska firma Naked & Famous. W tym roku wypuściła na rynek pancernego "tygrysa", najcięższy jeans 32 oz nie do zdarcia (zdjęcie poniżej). Seria ogranicza się do 138 par za 800 baksów każda.
-
Nick Wooster już się pojawił w serii zdjęć na tym forum: viewtopic.php?f=1&t=1703&start=60 viewtopic.php?f=1&t=1703&start=70
-
Włochom pozostawiam zasłużoną palmę pierwszeństwa w qchni z winem i pastą, ale ich dżinsów już nie kupuję. Pozostając w klimatach Made in USA, inspiracja z Portland Dry Goods Co. Więcej zdjęć do obejrzenia pod tym linkiem: http://portlanddrygoods-pdg.blogspot.co ... ircus.html
-
Tylko jak one leża ,one wiszą nie leżą . I to jest ta mala różnica . Co znaczy leżą? Mają być jak leginsy czy kalesony? A może ze strechem w pakiecie z opiętymi jajkami? Jeżeli tak, to sorry, to nie mój klimat.
-
-
TFU! Włoski dżins. Jak już bawimy się w te klimaty, to w Ameryce jeansy szyją. Najlepiej z garażowej firmy bespoke.
-
Wszyscy znają JAMESa DEANa, ale oto jego prawdziwe oblicze zza kulis. Zdjęcie via http://ccallis.tumblr.com/post/19786767555
-
Prawdziwy dandys, amerykański ilustrator Richard Merkin (1938-2009). Jego życiorys do przeczytania w angielskojęzycznej wersji Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Merkin Zdjęcie via http://milstil.tumblr.com/post/23962088461
-
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
-
[WARSZAWA], Pracownia Krawiecka "Zaremba"
Üxküll odpowiedział(a) na Maciej Zaremba temat w Przewodnik miejski
-
Ulubione stylizacje i (ew.) nabytki - rubieże klasyki/elegancji
Üxküll odpowiedział(a) na Misza temat w Sala klubowa
Człowieku przed sobą nie uciekniesz. -
[WARSZAWA], Pracownia Krawiecka "Zaremba"
Üxküll odpowiedział(a) na Maciej Zaremba temat w Przewodnik miejski
-
Bardzo precyzyjne wszycie wieszaka w marynarce.
-
[WARSZAWA], Pracownia Krawiecka "Zaremba"
Üxküll odpowiedział(a) na Maciej Zaremba temat w Przewodnik miejski
-
[WARSZAWA], Pracownia Krawiecka "Zaremba"
Üxküll odpowiedział(a) na Maciej Zaremba temat w Przewodnik miejski
-
A. Caraceni to najdroższa marka krawiectwa miarowego na rynku włoskim. Na SF znalazłem 24 fotografie kaszmirowego garnituru z tejże pracowni. Podaję link do szczegółowej dokumentacji fotograficznej: http://www.styleforum.net/gallery/image ... scription=
-
[WARSZAWA], Pracownia Krawiecka "Zaremba"
Üxküll odpowiedział(a) na Maciej Zaremba temat w Przewodnik miejski
-
W cyklu współcześni dandysi wypadło dziś na Adama Zbigniewa Gesslera. Obecnie można go najczęściej spotkać w nowej filii restauracji "U Kucharzy" w krakowskim Grand Hotelu na św. Jana. Sesja zdjęciowa A. Gesslera dla magazynu MaleMEN 2011 pod tym linkiem: http://robertlaska.com/news/adam-gessler/
-
-
Latem warto przeczytać coś lekkiego. Zachęcam do zakupu za około 20 zł ciekawej ksiązki o bikiniarzach. Autor co prawda myli się, że bikiniarze byli pierwszą powojenną subkulturą w Polsce (tak w tytule!), bo przed nimi funkcjonowali w Krakowie dżolerzy. O nich wspomina z autopsji na blogu znany krakowski dziennikarz Zbigniew Ringer: http://ringer.blox.pl/2008/03/Spa-czyli ... aciny.html
