Üxküll
Użytkownik-
Postów
1 889 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
34
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Üxküll
-
Bez ogródek, to jesteś w d... Nie ty pierwszy i nieostatni. Zgaduję, że nie zrobią Tobie nowej pary. Chcesz ze zniżką kupować wadliwy od samego początku towar na miarę? Poproś o męską rozmowę z Panem Maciejem Kielmanem, a nie bujaj się z tymi "ciociami".
-
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
To wypada mi życzyć powodzenia w dalszym poszukiwaniu precyzji. Ukłony chętnie odwzajemniam -
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Jak najbardziej, z przyjemnością przyjmuję wszystkie sugestie. Bez pośpiechu... Przy okazji od razu pytania dotyczące rypsu (tak na marginesie uważam ryps za niezwykle szlachetny materiał, a nieodmiennie kojarzy mi się z orderowymi wstęgami, choć to troszeczkę co innego). Sprawy wydają się być oczywiste, ale jednak nie są... Kwestia pierwsza: ponieważ wybrany został przeze mnie smoking z kołnierzem szalowym (mam szerokie ramiona), a więc nieco mniej formalny, czy można doń użyć właśnie rypsu? Kwestia druga: czy w przypadku smokingu z kołnierzem szalowym wyłożonym rypsem, pas i mucha (wiązana oczywiście) ma być też z tegoż rypsu? Kwestia trzecia: czy do smokingu z szalowym kołnierzem można "douszyć" kamizelkę na bardziej formalne okazje i czy ma ona być cała z tego samego czarnego rypsu, czy też ma mieć wyłogi z rypsu, a sam przód z czarnego atłasu? Kwestia czwarta: czy ryps musi być z morą, czy też wręcz nie może jej mieć...? To jeż chyba pytanie retoryczne, bo zdaję sobie sprawę z trudności zdobycia rypsu z morą... Będę wdzięczny za podpowiedź... T Podpowiedź: skorzystaj z porady płatnego asystenta bespoke, ale w Polsce to wciąż żółtodzioby, albo kup książkę, albo dobry krawiec powinien służyć odpowiednią wiedzą, albo zmień krawca jeżeli ten wybrany nie zna rudymentów na temat stroju wieczorowego. Z anglo-amerykańskiego wzorca masz wszystko starannie wyłożone gratis pod tym linkiem: http://www.blacktieguide.com/ -
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Jeżeli wybierasz się na bal sylwestrowy u angielskiego lorda tylko gruba barathea będzie odpowiednia, a jeśli smoking jest Tobie potrzebny do naszego klimatyzowanego zazwyczaj lokalu, a do tego lubisz potańczyć i napić się jakiegokolwiek alkoholu, to wybierz ładną, cienką tkanię, bo inaczej się niepotrzebnie spocisz. Smoking nie ma być wołem roboczym, więc grubej, pancernej tkaniny w dzisiejszych czasach bym nie polecał, chyba, że przewidujesz, że mogą wystąpić kłopoty z ogrzewaniem. -
[KRAKÓW], Artystyczna Pracownia Krawiecka J. TURBASA
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
-
[KRAKÓW], Artystyczna Pracownia Krawiecka J. TURBASA
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
-
[KRAKÓW], Artystyczna Pracownia Krawiecka J. TURBASA
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
-
[KRAKÓW], Artystyczna Pracownia Krawiecka J. TURBASA
Üxküll odpowiedział(a) na Üxküll temat w Przewodnik miejski
Jeżeli ktoś ma talent do igły i żelazka, to może się zgłosić na praktykę do Turbasy, który jako jedyny zachował pewne patenty krakowskiej sztuki krawieckiej. Przed II wojną światową najlepsi krawcy krakowscy mieli swoje filie we Wiedniu! Przy okazji odsyłam do nowej, ciekawej witryny internetowej pracowni: http://turbasa.pl/ -
Pierwszy, w pełni przemyślany zakup garnituru bespoke.
Üxküll odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Bespoke
Nie wiem czy ta proporcja jest taka. Znajdziesz 'kolorki' i w Huncie: kaszmiry (kilka próbników), Ascot, Chatsworth, Twister czy w Harrisonie ' moonbean' o 'tartanach' nie wspominając Tweedy pominąłem. Poza tym może takie jest zapotrzebowanie rynku? Wypowiadam się w temacie pierwszy garnitur bespoke. Ja kaszmirowych marynarek nie mam na stanie, a "moonbean", to taki tani zamiennik dla bardziej ekskluzywnych tkanin. "Tartan" to chyba tylko na spodnie. -
Pierwszy, w pełni przemyślany zakup garnituru bespoke.
Üxküll odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Bespoke
Zabawa w bespoke nie polega na naśladowaniu kolorystyki RTW. Niestety, może aż 80% współczesnych tkanin z próbników dostępnych u Romana poza tweedami gra nie kolorystyką a splotami, co mi się nie podoba. Takie tkaniny oczywiście kosztują o wiele mniej zachodu w produkcji. Stąd również pokaźna redukcja barw we współczesnych tweedach. W załączniku paleta barw w tkaninach Harrisons z lat 20. XX w. -
Pierwszy, w pełni przemyślany zakup garnituru bespoke.
Üxküll odpowiedział(a) na Parmigiano temat w Bespoke
Jak już ktoś decyduje się wydać na miarową marynarkę sporo pieniędzy, to niech lepiej zainwestuje w coś z fantazją niż w garnitur nieodróżniający się kolorem od podstawowych barw dostępnych w RTW, zarówno w tym tańszym, jak i droższym. A czy ktoś pamięta w jakim kolorze i z jakiego materiału uszył sobie pierwszą marynarkę bespoke Roman vel zaki vel Szarmant? -
A zwrociles uwage ze czesc ich butow (w tym handgrade) jesst podklejona kauczukiem? Mi sprzedawali story jakie to zdrowe i wygodne. Przed wojną John Lobb stosował metalowe antypoślizgi na srogie zimy.
-
Można punktowo nakleić gumowy owal, ale najlepiej wyślij zdjęcie do specjalisty z prośbą o dokładną poradę i wycenę, np. szewc24, który prowadzi wysyłkową naprawę obuwia. http://szewc24.pl/ Byłem u Meiera w Monachium i tam mnie poinstruowano, że oni nie zlalecają swoim klientom stosowania żadnych preparatów do podeszw, tylko od czasu do czasu oddać buty do salonu do przeglądu i oni się takimi sprawami na swój sposób zajmą.
-
Pewnie z takich samych powodów dla których Ty nie zagościłeś w CMDNS Nie mam parcia na szkło.
-
Skoro taka to klasyka, to dlaczego dotychczas nie zagościła w CDMNS?
-
Dzisiaj przypada rocznica urodzin Pabla Picassa. Z przyjemnością zaliczam go w poczet dandysów, kontestatorów klasycznej męskiej elegancji.
-
Oscar Wilde, swego czasu hiperdandys. Dla tych co zawzięcie dyskutują o być albo nie być brustaszy we fraku, którego nie posiadają, mogą dostrzec białą poszetkę w dwurzędowym, wizytowym surducie.
-
Dizajn zapożyczony z kolcków DUPLO.
-
@capo pamiętam zimy w PL poniżej -30 stopni, a rąk nigdy sobie nie odmroziłem. Grubsza skóra z dobrym wkładem ocieplającym i w mieście jest OK. Osobiście, lubię ostre zimy, a nie jekieś chlapy.
-
Coś mi się kojarzą z rękawiczkami woźnicy.
-
Stolica daje jeszcze jako takie miejsce do popisu, ale inne miasta w PL to loteria ze wskazaniem na porażkę. Horyzonty poszerzył ostatnio Kamil: SŻ vs. Sycylijczyk i efekt każdy widzi.
- 22 odpowiedzi
-
- Sebastian Żukowski
- jeans
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@capo co się stało, że zamieniłeś "miszcza" Kruszewskiego na Żukowskiego?
- 22 odpowiedzi
-
- Sebastian Żukowski
- jeans
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Przykładowe wzory wszywek żakarodwych. Zdjęcie poglądowe z poniższej strony: http://www.scala.rzeszow.pl/oferta/wszy ... -zakardowe
- 22 odpowiedzi
-
- Sebastian Żukowski
- jeans
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Teraz wsystarczy klienta urobić gadką, a szanujący się krawiec powinien używać wszywek żakardowych, a nie drukowanych.
- 22 odpowiedzi
-
- Sebastian Żukowski
- jeans
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@kamil dałbyś ponad 1500 baksów za farbowanego Lobba?
