Üxküll
Użytkownik-
Postów
1 889 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
34
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Üxküll
-
Jak to co? Portfel ma się rozumieć, jak mawiał Miś Uszatek. To prosiak mówił "ma się rozumieć"! https://www.youtube.com/watch?v=JuFFaZEuXLk#t=4m9s Dzięki za przypomnienie, zatarły mi się już dobranocki w pamięci.
-
Stereotypowa opinia na temat księcia Karola panuje taka, że urodził się w garniturze dwurzędowym. Za młodu było jednak inaczej. Zwykle chadzał w jednorzędowym garniturze, oczywiście szytym na miarę, a i parodniowy zarost pojawiał się na twarzy.
-
Jak to co? Portfel ma się rozumieć, jak mawiał Miś Uszatek.
-
Szef FIATa po pracy, czyli gdzie się podziały garnitury od topowych krawców włoskich. Siedzi sobie Pan Agnelli z małżonką wygodnie w sweterku i dżinsach i czuje się dobrze.
-
To oczywiście model, ukazujący wariant zdeformalizownia trzyczęściowego garnituru z klapami w szpic.
-
Na dłuższy czas temat ten spuściłem z oczu i strasznie staroświecko się tu zrobiło. New look, be cool. Co sądzidzicie o tym wdzianku?
-
Białe skarpety (skarpetki) m.in. do garnituru
Üxküll odpowiedział(a) na Brzydalllo temat w Męska elegancja
C.Grant to był wzór Macaroniego Czyli obu Panów coś łączy(ło). -
Białe skarpety (skarpetki) m.in. do garnituru
Üxküll odpowiedział(a) na Brzydalllo temat w Męska elegancja
-
TWINS REAKTYWACJA! Wrocławskie garnitury na gali Oscarów: http://www.tvn24.pl/wroclawskie-garnitu ... 370,s.html W końcu fanpage na FB: https://www.facebook.com/pages/TWINS-Co ... 1158413169
-
[KRAKÓW], Jerzy Bukowski- Szewc, ul. Sławkowska 11
Üxküll odpowiedział(a) na macaroni temat w Przewodnik miejski
Ech, jakie czasy, tacy centusie krakowscy! http://jazon.hist.uj.edu.pl/zjazd/materialy/banach.pdf -
@kamil jak wypada Twoje porównanie marynarki Sycylijczyjka vs warszawscy mistrzowie igły?
-
@macaroni przecież nie to zdjęcie było wzorem do naśladowania. Flanela najszybicej się odkształca w użytkowaniu, a Agnelli nie trwonił czasu na modowe sesje z upinaniem garnituru na plecach, aby się lepiej pokazać. Przy takiej postaci ciuszki to trzeci plan i to widać na zdjęciach. W przypadku Stacha, to jakiś teatrzyk a'la krawiecki Mediolan i wnętrzem udającym Paryż nad Wisłą. No i gdzie wywiało ludzi z bistro?? Oczywiście, nie mam nic przeciwko tego typu zabawą konwencją. Ogląda się to przyjemniej od lordowskich klimatów. Podobają mi się dodatki, brązowe monki itd. Jest dobrze!
-
Stachu ma idealne warunki fizyczne, ale ta hybryda mi się nie podoba. Kozerka powędrowała jednak zbyt wysoko jak na garnitur dwurzędowy, watowane ramiona OK, ale wszycie rękawów już nie, wybór POW przy takim projekcie nietrafiony (dodatkowe dziurki na klapach + obszycia w połączeniu z kratą czarno-białą przyciągają uwagę). W garniturach tego typu spcejalizował się Mario Pozzi z Mediolanu. Na zdjęciu poniżej mój ulubiony przykład, uszyty z cienkiej tkaniny dla Loro Piany.
-
[KRAKÓW], Jerzy Bukowski- Szewc, ul. Sławkowska 11
Üxküll odpowiedział(a) na macaroni temat w Przewodnik miejski
To ostatni mohikanin obuwia na miarę w Krakowie. Miasto spsiało, taka wydmuszka z rzemiosłem w zaniku. -
Gość dobrał zły rodzaj płaszcza do swej mikrej postury i wygląda jak ołowiany żołnierzyk.
-
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Panowie, tak na sucho nie wypada. Zamiast jakichś słownych wygibasów, to nie lepiej zdjęcia z podpisami: 1) satyna, 2) ryps. P.S. Smoking z kamizelką i muchą wiązaną na Sylwestra przywdziałem, a obok na balu w stolicy goście w dżinsach i sweterkach pomykali. -
Smoking (tuxedo), frak, surdut, itd. - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na tadek temat w Męska elegancja
Optuję za złotymi dodatkami, a przy okazji podaję link do instruktażowego filmiku o wiązaniu muchy do smokingu w wykonaniu Alana Alexandra z Pooole'a: http://wideo.onet.pl/styl-zycia-jak-zaw ... 030,w.html Już widzę rzesze forumowiczów ze szwajcarskimi zegarkami z kopertami, wykonanymi ze szlachetnych kruszców na balach sylwestrowych. -
Melonik, cylinder, beret - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na wojvv temat w Męska elegancja
Tja, najlepiej kolportować własne - wyssane z palca - androny. -
Melonik, cylinder, beret - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na wojvv temat w Męska elegancja
Dla mniej zorientowanych w temacie tabelaryczny skrót zasad. Plik w większej rozdzielczości pod tym linkiem: http://madaboutstyle.tumblr.com/image/6396029085 -
Melonik, cylinder, beret - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na wojvv temat w Męska elegancja
Pierwsze zdjęcie zostało wykonane w Paryżu w lutym 1892 r., a drugie w 1844 r. przez pioniera fotografii Johna Plumbe'a juniora. -
Melonik, cylinder, beret - dyskusje i porady
Üxküll odpowiedział(a) na wojvv temat w Męska elegancja
Zamiast słuchać opinii blogerów, projektów itp. lubię sobie poczytać książki, obejrzeć historyczne fotografie i mieć własne zdanie w temacie, a jedwabne cylindry noszono w dzień ... -
Podomki, pidżamy, bielizna, elegancja w domowym zaciszu
Üxküll odpowiedział(a) na Brzydalllo temat w Męska elegancja
Słownik języka polskiego Kryńskiego z 1900 r. taką definicję bonżurki podaje: "suknia męska krótka w rodzaju rajtroka, stanowiąca ranne ubranie negliżowe" ". Źródło cytatu: http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/docmetadat ... ublication U progu XX w. miano chyba jednak lepsze pojęcie o bonżurkach, niż w PRL-u czy u jakiegoś współczesnego blogera? Jak wyglądała bonżurka w 1850 r., a więc zanim pojawił się "smoking jacket" można zobaczyć pod tym linkiem: http://www.buw.uw.edu.pl/wystawy/modame ... mage4.html Wszystko w temacie. -
Klasyczny garnitur z klapami otwartymi z kozerką stosowaną współcześnie raczej tylko w klapach w szpic. Na to rozwiązanie zwrócił ostatnio uwagę Sven Raphael Schneider we wpisie o wiedeńskim KNIZE: http://www.gentlemansgazette.com/knize- ... ns-vienna/ Mnie się to rozwiązanie podoba, chociażby dlatego, że nie jest dostępne w ofercie RTW.
-
Podomki, pidżamy, bielizna, elegancja w domowym zaciszu
Üxküll odpowiedział(a) na Brzydalllo temat w Męska elegancja
Wystarczy zerknąć na stronę Poole'a, aby się przekonać, że ten typ marynarki smokingowej jest aktualnie podpięty pod określenie "Tuxedo". Jest wiele wzorów marynarek smokingowych, a jedną z nich jest aksamitna, ale nie róbmy z nich bonżurki, bo to określenie jest po prostu wcześniejsze niż termin angielski "smoking jacket". http://www.henrypoole.com/?id=14&pid=2 -
Podomki, pidżamy, bielizna, elegancja w domowym zaciszu
Üxküll odpowiedział(a) na Brzydalllo temat w Męska elegancja
Pierwsze słyszę, aby bonżurka była polskim odpowiednikiem smoking jacket. Już sam źródłosłów bonżurka z francuskiego "bon jour", czyli dzień dobry, oznacza po prostu poranny ubiór męski z tkaniny wełnianej. Radosna twórczość doby Internetu daje niezłą dawkę humoru na dzień dobry wieczór.
