Skocz do zawartości

Üxküll

Użytkownik
  • Postów

    1 889
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    34

Treść opublikowana przez Üxküll

  1. Üxküll

    Dandysi

    Jak to co? Portfel ma się rozumieć, jak mawiał Miś Uszatek. To prosiak mówił "ma się rozumieć"! https://www.youtube.com/watch?v=JuFFaZEuXLk#t=4m9s Dzięki za przypomnienie, zatarły mi się już dobranocki w pamięci.
  2. Stereotypowa opinia na temat księcia Karola panuje taka, że urodził się w garniturze dwurzędowym. Za młodu było jednak inaczej. Zwykle chadzał w jednorzędowym garniturze, oczywiście szytym na miarę, a i parodniowy zarost pojawiał się na twarzy.
  3. Üxküll

    Dandysi

    Jak to co? Portfel ma się rozumieć, jak mawiał Miś Uszatek.
  4. Szef FIATa po pracy, czyli gdzie się podziały garnitury od topowych krawców włoskich. Siedzi sobie Pan Agnelli z małżonką wygodnie w sweterku i dżinsach i czuje się dobrze.
  5. Üxküll

    Dandysi

    To oczywiście model, ukazujący wariant zdeformalizownia trzyczęściowego garnituru z klapami w szpic.
  6. Üxküll

    Dandysi

    Na dłuższy czas temat ten spuściłem z oczu i strasznie staroświecko się tu zrobiło. New look, be cool. Co sądzidzicie o tym wdzianku?
  7. C.Grant to był wzór Macaroniego Czyli obu Panów coś łączy(ło).
  8. Szarmanta vel zakiego ulubiony wzór do naśladowania nie miał nic przeciwko białym skarpetom.
  9. TWINS REAKTYWACJA! Wrocławskie garnitury na gali Oscarów: http://www.tvn24.pl/wroclawskie-garnitu ... 370,s.html W końcu fanpage na FB: https://www.facebook.com/pages/TWINS-Co ... 1158413169
  10. Ech, jakie czasy, tacy centusie krakowscy! http://jazon.hist.uj.edu.pl/zjazd/materialy/banach.pdf
  11. @kamil jak wypada Twoje porównanie marynarki Sycylijczyjka vs warszawscy mistrzowie igły?
  12. Üxküll

    Projekt Zaremba - finał

    @macaroni przecież nie to zdjęcie było wzorem do naśladowania. Flanela najszybicej się odkształca w użytkowaniu, a Agnelli nie trwonił czasu na modowe sesje z upinaniem garnituru na plecach, aby się lepiej pokazać. Przy takiej postaci ciuszki to trzeci plan i to widać na zdjęciach. W przypadku Stacha, to jakiś teatrzyk a'la krawiecki Mediolan i wnętrzem udającym Paryż nad Wisłą. No i gdzie wywiało ludzi z bistro?? Oczywiście, nie mam nic przeciwko tego typu zabawą konwencją. Ogląda się to przyjemniej od lordowskich klimatów. Podobają mi się dodatki, brązowe monki itd. Jest dobrze!
  13. Üxküll

    Projekt Zaremba - finał

    Stachu ma idealne warunki fizyczne, ale ta hybryda mi się nie podoba. Kozerka powędrowała jednak zbyt wysoko jak na garnitur dwurzędowy, watowane ramiona OK, ale wszycie rękawów już nie, wybór POW przy takim projekcie nietrafiony (dodatkowe dziurki na klapach + obszycia w połączeniu z kratą czarno-białą przyciągają uwagę). W garniturach tego typu spcejalizował się Mario Pozzi z Mediolanu. Na zdjęciu poniżej mój ulubiony przykład, uszyty z cienkiej tkaniny dla Loro Piany.
  14. To ostatni mohikanin obuwia na miarę w Krakowie. Miasto spsiało, taka wydmuszka z rzemiosłem w zaniku.
  15. Gość dobrał zły rodzaj płaszcza do swej mikrej postury i wygląda jak ołowiany żołnierzyk.
  16. Panowie, tak na sucho nie wypada. Zamiast jakichś słownych wygibasów, to nie lepiej zdjęcia z podpisami: 1) satyna, 2) ryps. P.S. Smoking z kamizelką i muchą wiązaną na Sylwestra przywdziałem, a obok na balu w stolicy goście w dżinsach i sweterkach pomykali.
  17. Optuję za złotymi dodatkami, a przy okazji podaję link do instruktażowego filmiku o wiązaniu muchy do smokingu w wykonaniu Alana Alexandra z Pooole'a: http://wideo.onet.pl/styl-zycia-jak-zaw ... 030,w.html Już widzę rzesze forumowiczów ze szwajcarskimi zegarkami z kopertami, wykonanymi ze szlachetnych kruszców na balach sylwestrowych.
  18. Tja, najlepiej kolportować własne - wyssane z palca - androny.
  19. Dla mniej zorientowanych w temacie tabelaryczny skrót zasad. Plik w większej rozdzielczości pod tym linkiem: http://madaboutstyle.tumblr.com/image/6396029085
  20. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane w Paryżu w lutym 1892 r., a drugie w 1844 r. przez pioniera fotografii Johna Plumbe'a juniora.
  21. Zamiast słuchać opinii blogerów, projektów itp. lubię sobie poczytać książki, obejrzeć historyczne fotografie i mieć własne zdanie w temacie, a jedwabne cylindry noszono w dzień ...
  22. Słownik języka polskiego Kryńskiego z 1900 r. taką definicję bonżurki podaje: "suknia męska krótka w rodzaju rajtroka, stanowiąca ranne ubranie negliżowe" ". Źródło cytatu: http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/docmetadat ... ublication U progu XX w. miano chyba jednak lepsze pojęcie o bonżurkach, niż w PRL-u czy u jakiegoś współczesnego blogera? Jak wyglądała bonżurka w 1850 r., a więc zanim pojawił się "smoking jacket" można zobaczyć pod tym linkiem: http://www.buw.uw.edu.pl/wystawy/modame ... mage4.html Wszystko w temacie.
  23. Üxküll

    Gorge - Kozerka

    Klasyczny garnitur z klapami otwartymi z kozerką stosowaną współcześnie raczej tylko w klapach w szpic. Na to rozwiązanie zwrócił ostatnio uwagę Sven Raphael Schneider we wpisie o wiedeńskim KNIZE: http://www.gentlemansgazette.com/knize- ... ns-vienna/ Mnie się to rozwiązanie podoba, chociażby dlatego, że nie jest dostępne w ofercie RTW.
  24. Wystarczy zerknąć na stronę Poole'a, aby się przekonać, że ten typ marynarki smokingowej jest aktualnie podpięty pod określenie "Tuxedo". Jest wiele wzorów marynarek smokingowych, a jedną z nich jest aksamitna, ale nie róbmy z nich bonżurki, bo to określenie jest po prostu wcześniejsze niż termin angielski "smoking jacket". http://www.henrypoole.com/?id=14&pid=2
  25. Pierwsze słyszę, aby bonżurka była polskim odpowiednikiem smoking jacket. Już sam źródłosłów bonżurka z francuskiego "bon jour", czyli dzień dobry, oznacza po prostu poranny ubiór męski z tkaniny wełnianej. Radosna twórczość doby Internetu daje niezłą dawkę humoru na dzień dobry wieczór.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.