Skocz do zawartości

Üxküll

Użytkownik
  • Postów

    1 889
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    34

Treść opublikowana przez Üxküll

  1. @wolezozole Nie, z produkowanych w Japonii okularów w Warszawie są jedynie dostępne DITA Legends, chętnie noszone przez gwiazdy Hollywoodu: http://www.ditalegends.com/ Ich jedynym oficjalnym dystrybutorem w Polsce są dwa salony Moko 61 w Wawie: http://moko61.com/
  2. W tym temacie nie podałem jeszcze żadnej propozycji budżetowej. Mój typ to okulary przeciwsłoneczne POLAROID, najlepiej z soczewkami z filtrem 3. Cena to +200 zł. W tej cenie nie ma lepszych soczewek w okularach przeciwsłonecznych, dostępnych powszechnie w Polsce. Przykładowy sklep internetowy: https://okularypolaroid.pl/
  3. @mr. V doceniam Twoją pracę w nazwijmy to edukacji podstawowej. Do dyskusji włączyłem się tylko przy okazji określenia "śmieszne" artykuły na temat Pitti. Z tematem tak nośnym jak mój pierwszy garnitur w Na Temat.pl to lekka przesada: 23 komentarze z tego większość pozamerytoryczna. Zajrzałem na Twój wpis o Pitti 84 na blogu 68 komentarzy, Szarmant - 9, a Macaroni Tomato - jeden zdublowany (!), więc jesteś zdecydowanie najbardziej opiniotwórczy, a forum to nic innego jak grupa dyskusyjna hobbystów.
  4. Tak sobie przeglądam zdjęcia modnisi z Pitti nr 84 i dostrzegam, że oni nie nadążają za mediolańskimi targami optycznymi! Acetatowe oprawki na zdjęciu poniżej ze zdjęcia na blogu Macaroni Tomato, imitujące SZYLKRET (kolor lekko żółtawy z ciemnobrązowymi plamami) są już demode. Aktualnie najbardziej pożądaną barwą jest TAUPE, czyli miks brązu i szarego.
  5. @mr. V zarówno Twój blog, jak i Macaroni Tomato oraz Szarmant dawno się sprofesjonalizowały, więc sam Internet jako jedyne źródło informacji o najważniejszych targach mody męskiej jest już niewystarczający, aby dokonywać opisu dla tysięcy czytelników w kraju, z którego stosunkowo łatwo udać się w podróż do Włoch.
  6. Drobne uzupełnienie do powyższych wypowiedzi: Wojtek aka Macaroni Tomato jako JEDYNY z trzech blogerów był na Pitti 84, więc chyba ma większą świadomość tego co zobaczył na własne oczy. Spoza naszego podwórka raz jeszcze pozwolę sobie polecić wpis Svena Raphaela Schneidera, również uczestnika Pitti 84, który zwrócił uwagę np. na popularność czerwonych garniturów o czym sam zresztą informowałem w tym roku w temacie o dandysach. http://www.gentlemansgazette.com/pitti-uomo84-street-style-summer-2013/
  7. Najstarsza pracownia krawiecka w Neapolu to CILENTO z tradycją sięgającą 1780 r. Witryna internetowa: http://www.cilento1780.com/ Wirtualny spacer: Na zdjęciu Herbert Stricker aka Grimod w trzyczęściowym garniturze z Cilento.
  8. @Styleman dziękuję za odp. i gratuluję zasłużonej wygranej, chociaż Twój Pashley ładniejszy.
  9. @Styleman Co jest grane? Dwa zdjęcia, dwa różne rowery, drugi fabrycznie nowy, bo bieżnik w stanie nie wskazującym na zużycie. Co to za buty?
  10. Üxküll

    Wzory butonierek

    Nawet w Hong Kongu, dawnej kolonii angielskiej, robi się inaczej niż na Savile Row zaszyte butonierki z małym okrążkiem. Artykuł o najlepszej pracowni krawieckiej w HK: http://www.gentlemansgazette.com/w-w-chan-the-finest-bespoke-tailor-from-hong-kong/
  11. Mój ulubiony koneser wszelakich wykwintności, Herbert Stricker aka Grimod w trakcie czerwcowych Pitti '13.
  12. @rozmarynka dziękuję za wskazówki bibliograficzne. Oba opracowania już kilka razy na tym forum przywoływałem, chociaż nie w tym temacie. Niestety, nakład książki Beaty Biedrońskiej-Słotowej "Polski ubiór narodowy zwany kontuszowym" jest już od dawna wyczerpany.
  13. Üxküll

    Dandysi

    Moim faworytem czerwcowych targów Pitti Uomo jest Luca Rubinacci w białej, lnianej i mocno konserwatywnej dwurzędówce 6x2 z szerokimi nogawkami spodni, czyli wielki powrót do klasyki lat 30. XX w. Więcej zdjęć z Pitti wraz z fachowym komentarzem: http://www.gentlemansgazette.com/pitti-uomo84-street-style-summer-2013/
  14. Hi, casual Friday, again. O Nicku Woosterze pisałem już kiedyś w temacie o dandysach, ale ma on realny wpływ na kształtowanie gustów nowoczesnych mężczyzn, zainteresowanych połączeniem klasyki & fashion. Szczególnie polecam dedykowany mu fotoblog: http://fuckyeahnickwooster.tumblr.com/
  15. Aktualnie moda chłopięca mocno odbiega od prezentowanych poniżej wzorów, więc po co od razu spazmatyczne głosy sprzeciwu wobec krótkich spodenek w kancik u starszych do marynarek. To nie moda ślubna. .
  16. Jeszcze do wybuchu II wojny światowej przedstawiciele rodzin magnackich szli do ślubu w polskim stroju narodowym: http://www.gazetagazeta.com/artman/publish/article_22291.shtml
  17. Przeglądając zdjęcia z właśnie odbywających się czerwcowych Pitti Uomo we Florencji dostrzegam, że wielu elegantów do granatowych marynarek bez krawata, ale z białą poszetką, zakłada jasne, krótkie spodnie w połączeniu z mokasynami.
  18. Paryskie krawiectwo miarowe podoba mi się najbardziej, zawsze niesie coś ciekawego, ale nietrywialnego czy kiczowatego. Na zdjęciu marynarka jednorzędowa z klapami w szpic z nieznanym mi dotychczas wykończeniem kieszeni bez patek.
  19. Chińskie soczewki do okularów przeciwsłonecznych marki Ray Ban to koszt 2-3 EUR, a niemieckie soczewki Zeissa to cena do 30 EUR w hurcie, a przecież np. Mykity, wytwarzane rzemieślniczo w Berlinie (hand made), z niemieckimi soczewkami i bardzo dobrymi acetatami, chociaż nie najlepszymi japońskimi, nie kosztują 10 x więcej niż bardziej rozpoznawalne marki z grupy Luxottica. Pomijam już różnicę w kosztach pracy w innych krajach niż Japonia czy Niemcy. @dsc Matsuda to zdecydowanie wyższa półka cenowa niż Massada. Japońska marka Matsuda zaprojektowała ostatnio m.in. okulary do amerykańskiego filmu Iron Man 3.
  20. POLECAM: Altbier z dębowej beczki w szklaneczkach 0,2 nad Renem i świniaka z grilla u Janesa ze Słowenii.
  21. @ mr. v masz rację, w przypadku Fordów większość okularów przeciwsłonecznych to cena w PL 900 zł albo 1200 zł. W Internecie jest jednak szeroki wybór sklepów oferujących sezonowe wyprzedaże dizajnerskich kolekcji okularów przeciwsłonecznych.
  22. @ mr. v co do Ray Banów pełna zgoda, ich ceny dołują, bo rynek się mocno nasycił. Sprawa z Fordem trochę inna, okulary przeciwsłoneczne w polskich sklepach internetowych startują od +700 zł (wybrany asortyment), a pewnie jakieś dalsze poszukiwania dałyby lepszy rezultat: http://optiko.pl/okulary-przeciwsloneczne/okulary-tom-ford.html
  23. @wuzet u optyków są przedziały cenowe do 200 EUR oraz powyżej 800 zł. Różne modele Ray Banów mieszczą się w tym pierwszym przedziale, a dizajnerskie Fordy, D&G, Prada itp. w drugim. Persole są modne w pewnych kręgach, ale trudno mi mówić o ich popularności w skali kraju.
  24. Już nie marki Ray Ban czy Persol, ale TOM FORD będzie hitem tego lata. Informacja dla fanów sieciówek: Tom Ford to część kolejnej włoskiej grupy MARCOLIN, która ma w swoim portfolie takie marki okularowe jak: http://www.marcolin.com/
  25. W temacie cisza, więc zamieszczam zdjęcie bezszwowych lotników od Kielmana, wykonanych na smukłym kopycie ze specjalnej skóry przeznaczonej do ręcznego barwienia dopiero po zakończeniu prac szewskich, przez co każda para butów jest absolutnie niepowtarzalna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.