Skocz do zawartości

Velahrn

Moderator
  • Postów

    4 167
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    296

Treść opublikowana przez Velahrn

  1. Takie nietypowe pytanie - jak Wasze produkty wpływają na pH skóry? Ostatnio czytałem ciekawą dyskusję o odnawianiu zabytkowych rzeczy ze skóry, np. butów muzealnych. osoba, która przedstawiła się jako zawodowy konserwator, napisała, że świeżo wyprawiona skóra ma pH kwaśny, a z czasem (po wielu, wielu latach) zmienia się to na zasadowy. Częścią renowacji naprawdę starej skóry ma być obniżenie jej pH poprzez zastosowanie odpowiednich środków, np. rozcieńczonego octu lub odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Więc, Saphir, czy macie jakieś porady dla NAPRAWDĘ starej skóry, np. 50-80 letniej, jak taką odnawiać, i jak wsze produkty wpływają na pH?
  2. Bardzo fajny zestaw. Skąd spodnie?
  3. Velahrn

    Buty, trochę taniej

    Niestety jest możliwe, że kupiłeś buty nie na swoją stopę. Jeśli pojawia się "starszny ból", ja bym zwracał.
  4. Własnie z tego - nie ma innej przyczyny...
  5. Zrobił się trochę sezon ogórkowy, więc postanowiłem, że wrzucę coś nowego. Jakiś czas temu dostałem prezent - zabytkową torbę lekarską, w stanie mocno "strychowym". Ponieważ bardzo lubię stare rzeczy, postanowiłem wziąć się do dzieła i ją odnowić! Niestety szybko okazało się, że torba wymaga więcej, niż potrafię zrobił. Wymyłem ją tylko cleanerem i zakonserwowałem skórę renowatorem, co dało bardzo fajny efekt, ale szwy zaczęły puszczać, no i torba wymagała nowej podszewki. Postanowiłem więc poszukać pomocy i skorzystałem z oferty forumowego kolegi @JakubPe - poprosiłem o wymianę podszewki i naprawdę. Jakub wziął się porządnie do roboty! Przy okazji wyszło kilka szczegółów. Na przykład, sama skóra była dobrej jakości, ale torba została usztywniona... tekturą, która po tych wszystkich latach rozmiękła - zdecydowaliśmy się wymienić to na usztywniacze ze skóry juchtowej. Również, metalowe części wymagały czyszczenia. Wreszcie - podszewka. Uznałem, że do koloru naturalnego skóry bardzo pasował by jakiś tartan. Jakub przedstawił kilka propozycji, wybrałem jedną z nich. Efekt widzicie poniżej, Uważam, że torba wyszła naprawdę fajnie, ze względu na patynę ma mnóstwo charakteru, a odświeżona i ponownie zszyta, prezentuje się naprawdę solidnie. Będę używał jako torby weekendowej!
  6. Velahrn

    Buty Red Wing

    Nie, to są scamy. Ta strona to oszustwo. Buty Red Wings kosztują około 1600 zł. Sprzedaje je w Polsce kilka sklepów online i dwa miejsca stacjonarnie - jedno w Krakowie, drugie w Warszawie. Czasem da się urwać w promocji kilka stówek, ale nie tysiąc. Nauczę cię rozpoznawać scam, na przykładzie własnie http://redwingspolska.com 1. Dostępne WSZYSTKIE modele, we WSZYSTKICH rozmiarach i WSZYSTKO przecenione. 2. Promocja jest absurdalnie wysoka: - 75 %. 3. Parszywe, kulawe tłumaczenia z automatycznego translatora "Kozaki Robocze Męskie Red Wing NailSeat 11-Inch Soft Metalowym Pull-On Brązowe". Lub też "Czerwone Skrzydło Kuźnia Dziedzictwo" itp. 4. Brak podanego adresu sklepu stacjonarnego, brak maila, brak numeru telefonu, kontakt wyłącznie przez formularz na stronie. Innym słowy, jest to parszywy hinduski czy też chiński scam.
  7. Że moda ciągle się zmienia, a elegancja jest ponadczasowa ;).
  8. Kurcze, mam wrażenie, jakby to był garnitur z lat '30...
  9. Dokładnie tak. Początki poszetki to obecna prezes firmy, szyjąca samodzielnie i sprzedająca na forum poszetki, gdzieś koło 2009 r. ? Trudno w to uwierzyć, ale w Polsce był to produkt całkowicie niedostępny. Potem doszły krawaty i inne dodatki, aż w końcu salon w Katowicach i marka pełną gębą. Roman ówcześnie nie miał w ogóle sklepu stacjonarnego, i tylko handlował tkaninami, umawiając się u krawców lub np. w centrach handlowych z potencjalnymi klientami. Wtedy jeszcze studiowałem, więc musiało to być przed 2012 r. Potem miał pierwszy sklep bławatny, na Pradze, a następnie kolejny lokal na Śródmieściu. Coś tam robił w systemie MTM, ale własną markę rozpoczął na serio od sklepu na Niecałej. Macaroni ruszył z blogiem w 2009 r. Potem otworzył pierwszy sklep, jeszcze na Śródmieściu, w 2012 r., i w tym samym czasie zamknął bloga. Potem otworzył drugi punkt, potem go zamknął. Potem zamknął pierwszy sklep w centrum Warszawy i przeniósł się bardziej na obrzeża, na Wolę. Kiedy ruszył Tomek Miler, nie pamiętam. Na samym początku istnienia forum, jakoś 2010-2011 ? , pracował jeszcze jako tłumacz, nie jako biznesmen. Na pewno w 2015 r. posiadał już bardzo pokaźny piętrowy lokal w Poznaniu, z alkoholami i odzieżą. Chyba najpierw miał działalności kaletniczą, sprzedawał portfele, dopiero potem rozszerzył asortyment.
  10. BonusMG to nie była nigdy firma związana w jakikolwiek sposób z forum, więc cih pominąłem. Natomiast oczywiście, ciekawe jest, czy i jak prosperuje w branży.
  11. Jesteś pewien, że to czysta wełna? Mieszanki wełna/len/jedwab są bardzo nietrwałe i zachowują się tak jak to opisałeś.
  12. No to załapałes się na ostatni tydzień przed zamknięciem. Szczerze mówiąc, mam mieszane uczucia. Podobno od dawna borykali się z problemami brakującej rozmiarówki oraz małego wyboru modeli butów. Do tego dziwaczna polityka serwisu butów (np. odmawiali wymiany podeszwy w podzelowanych butach - nie, bo nie, odmawiali wymiany podeszwy na inny model - nie bo nie - mówimy tu o usłudze za pieniądze, nie reklamacjach), wysokie ceny i masz receptę na "sukces". Loake Polska - Strona główna | Facebook facebook.com https://www.facebook.com › ... › Sklep z męską odzieżą z przykrością informujemy, że salon Loake w Krakowie przy ul. Szczepańskiej 9 pozostaje otwarty jedynie do soboty 24 czerwca.
  13. Cześć Zastanawiam się, jakie są wasze wrażenia co do obecnej sytuacji na rynku klasycznej męskiej elegancji, butów GYW, salonów MTM w Polsce? Kiedy opadł już pandemiczny kurz? Przeglądałem sobie ostatnio sklepy internetowe byłych lub obecnych członków wspierających Stowarzyszenia BwB. I mamy tak: 1. Miler Menswear - kolekcje niestety bardzo nudne i bardzo ubogie. Garnitury - kilka podstawowych kolorów, pełna klejonka, dodatkowo dość drogie. Kiedyś szyli half-canvas, zrezygnowali, szkoda. W dziale "marynarki" dostępna jest tylko jedna (!) w jednym rozmiarze. Dodatko absolutnie niczym nie wyróżniające się. Gdybym nie wiedział, co oglądam, to byłbym pewien, że to jakaś sieciówka pokroju Vistuli albo Bytomia. Jak wygląda to stacjonarnie - nie wiem, nie byłem w Poznaniu od kilku lat. 2. Zack Roman - kiedyś bardzo lubiłem nowe kolekcje, były śmiało, oryginalne. Jako pierwsi wprowadzili na polski rynek np. ulstery - prawdziwe ulstery, z solidnej, grubej wełny, w pełni funkcjonalne jako płaszcze zimowe. Był i garnitur z krótkimi spodniami, i super zestawy tweedowe, i eksperymenty z kapeluszami. Dzisiaj wieje nudą. Dodatkowo, przy szyciu MTM pojechali z cenami - koszule za 1500 PLN, garnitury za 6000 PLN. Nie wiem, w jaki segment rynku celują? Dla klasy średniej to za drogo, a "biedni bogaci" (niższa klasa wyższa, np. nasi celebryci) noszą marki luksusowe z wielkimi logotypami Gucci/Balenciaga/Prada. 3. Macaroni Tomato - tutaj nie wiem, po bardzo negatywnych doświadczeniach z MTM przestałem korzystać z ich usług. Wybór w sklepie internetowym prezentuje się ok. 4 Poszetka - chyba jedyna firma, która trzyma poziom i wprowadza wciąż ciekawe nowości. Np. kurtki harringtonki, różne wariacje na temat safari, bardzo ciekawe płaszcze, w tym z "eleganckich materiałów technicznych", teraz garnitury z solaro. Widać, że obserwują, co się dzieje na świecie i próbują to zaszczepić w Polsce. Jest to też jedyna polska firma, której ofertę przeglądam w ramach inspiracji, mają bardzo dobre zdjęcia i zestawy, Z butami chyba nie jest lepiej? Loake zamknęło się w Krakowie i Poznaniu, w Warszawie z tego co wiem ledwo przędzie. Czas Shoepassion w Warszawie, Allen Edmonds w Krakowie też dawno należą do przeszłości. Nie wiem jak trzymają się Klasyczne Buty? Ogólnie to mam wrażenie, że gdyby nie panowie młodzi i śluby, to cała ta branża by padła...
  14. Moje szelki od Huberta. Fotki poniżej: Ogólnie - bardzo fajne. Wysoka jakość wykonania, naturalne materiały - nawet te sznurki są jedwabne! Jakość wykonania na poziomie albo wyżej od Alberta Thurstona, a cena (patrząc na wełniane od AT) dwa razy niższa. Dodatkowym fajnym ficzerem jest trzeci regulator długości, na tylnym pasku. Sam kontakt z rzemieślnikiem bardzo dobry. Polecam.
  15. Ciekawy materiał na temat rozbijania butów, oraz porównanie różnych środków pielęgnujących. Skierowane bardziej do odbiorcy w USA, ale w Europie mamy swoje odpowiedniki
  16. Ciekawostka - znalazłem to na stronie Aero Leathers: Rozmiar marynarek RTW w poszczególnych dekadach vs rozmiar marynarek bespoke szytych na Savile Row.
  17. Velahrn

    Dżinsy

    To jest denim sanforyzowany, więc nie kurczy się. Zresztą powinieneś mieć to na metce. Mam kurtkę z tego samego materiału - to model Lee 101 z kolekcji 2022 - przestaje gryźć :). Na początku jednak wrażenie, jakbyś nosił włosienicę, wiem.
  18. Na jaką okazję chcesz go nosić? Koszula i krawat jak najbardziej pasują. Ciemne koszule odradzam. Prawie nikt i nigdy nie wygląda w nich dobrze.
  19. Velahrn

    Proper Cloth

    Uprałem jeszcze raz i odprasowałem koszulę, oto efekty: Szczerze mówiąc, to nie będę jej odsyłać, ale chyba zrobię na wysokości pasa minimalne zaszewki, tak 1-2 cm, i będzie git.
  20. Na Aero Leathers promocja 25 % na WSZYSTKO. Również -15 % na szycie na miarę. Powiem tylko - wow, wielka gratka dla miłośników skórzanych kurtek i stylu heritage.
  21. Ja właśnie jestem na etapie poznawania się z Proper Cloth, opisałem to w osobnym wątku. Generalnie wrażenia bardzo pozytywne. Jest nowa, już trzecia koszula, wiec pewnie będę dodawał aktualizację.
  22. Świeża sprawa, tydzień temu.
  23. Cześć Wrzucam tu jako ciekawostkę, w nadziei też, ze google zindeksuje temat i kiedyś on pomoże jakimś zabłąkanym wędrowcom w Internecie. W jednym z tematów, poświęconych chyba butom górskim, ktoś poruszył problem odpadających podeszew. Nie jest to stricte problem butów eleganckich, a bardziej - adidasów i turystycznych, gdyż odpowiada za niego sposób łączenia podeszwy z cholewką. A konkretniej - śródpodeszwa wykonana z poliuretanu. Poliuretan to dobry i wytrzymały materiał, przynajmniej w tej półce cenowej i w tym zastosowaniu, ma jednak dziwna właściwość. Otóż powoli pochłania wodę, a pochłaniając ją - zaczyna się kruszyć. I jest to nieintuicyjnie, bo proces ten nasila się, gdy buty lezą nieużywane, a spowalnia lub zatrzymuje się - gdy są "chodzone". Jakiś czas temu, moja żona wyjęła z pudełka swoje turystyczne Aku i postanowiła udać się na mała wycieczkę. Aku to solidna firma, i choć buty mają swoje lata (jakieś 8-9), są stosunkowo mało używane (do chodzenia w terenie, nie na co dzień w mieście). Efekt wycieczki - w obu butach, po kilkuset metrach, prawie jednocześnie odpadły podeszwy! Jako, że cholewka była w doskonałym stanie, postanowiliśmy je naprawić. Problem polega na tym, że większość polskich tzw. "szewców" nie jest w stanie wymienić brakującego haczyka (pisałem o tym kiedyś w osobnym temacie)... A tu mówimy o konkretnej naprawie butów, które mają znieść bardzo ciężkie warunki, takie jak całodzienne wędrówki po trudnym terenie z ciężkim plecakiem. U polskich dystrybutorów Aku zaś brak jest jakichkolwiek informacji o naprawach pogwarancyjnych. Po szybkim googlowaniu natrafiłem na informację, że znana mi firma Hanzel (robią również buty na zamówienie, forumowy kolega @eye_lip pokazywał kiedyś bardzo udany projekt) oferuje naprawy (WSZYSTKICH marek, nie tylko swoich butów) w bardzo przystępnej cenie - 285 zł. To właściwie tyle, ile kosztuje w detalu podeszwa vibram! Opinie były bardzo dobre, więc spróbowaliśmy. Oto rezultat: Nie jest to DOKŁADNIE ta sama podeszwa (choć również Vibram), którą buty straciły, leży jednak doskonale, i wygląda bardzo solidnie. Forumowi puryści pewnie się przyczepią, że np. z przodu buta widać ślady - tak, widać, bo oryginalna podeszwa była odrobinę wyższa, i widać, gdzie była przyklejona. Zapewniam jednak, że po całym dniu na szlaku buty wyglądają dużo gorzej, i takich błahostek się nie dostrzega ;). Hanzel deklaruje, że dobiera na miejscu, indywidualnie, najlepiej pasującą do buta podeszwę, kierując się kopytem i kształtem (nie mają dostępu do oryginalnych kopyt, co oczywiste, bo naprawiają buty wszystkich firm). Jeśli tylko naprawdę będzie tak wytrzymała, jak w zwykłych hanzelach (moje mają już 12 lat i się trzymają), to uważam, że za tę cenę jest to bardzo dobra inwestycja.
  24. Sperry Top-Siders Bardzo fajne buty żeglarskie, podeszwa wytrzymała i przyszyta, i z prawdziwym systemem sznurowania 360 stopni. Za 60 dolarów, bo tyle kosztują w Stanach, to bardzo dobre buty. Problem w tym, że nasz rodzimy dystrybutor zwariował i sprzedaje je po 600 zł (a właściwie chyba sprzedawał, bo strona od 4 lat nie ma aktualizacji). Mam pięć par i bardzo lubię je na lato. Do tego dżinsy bespoke od pana Błońskiego z japońskiego raw denimu od Kuroki Mill.
  25. Velahrn

    Czyste t-shirty

    To czysty len, te Bresciani? Jak Ci się je nosi? Są odpowiednio elastyczne, nie wypychaja się?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.