Skocz do zawartości

Velahrn

Moderator
  • Postów

    4 160
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    296

Treść opublikowana przez Velahrn

  1. Dlaczego nie możesz? Jeśli uważasz, że gryzą, kup takie z merynosa. Wełna merino nie gryzie. Jeśli jesteś uczulony na wełnę (a precyzyjniej - lanolinę), to teoretycznie żadna ilość wełny Cię nie urządza - powinieneś zupełnie przestawić się na bawełnę, kaszmir albo jedwab.
  2. Milionowe inwestycje, marynarki za 10 tysięcy... nie przesadzasz trochę? Ja nie chcę finansować "rozwoju marki" swoim własnym portfelem. Nawet więcej, sama marka/metka mnie nie obchodzi i nic dla mnie nie znaczy. Bardzo pilnuje się, żeby na moich ubraniach nie było żadnego logo. Za to chętnie zapłacę za jakość, a z tym na rodzimym rynku bardzo różnie. Btw, te biznesy MTM, które znam, to kilku ziomków (może być nawet jeden teoretycznie), którzy mierzą klientów, wklepują to do szablonu i wysyłają do szwalni, a ona zajmuje się resztą. Poza tym potrzebna jest jeszcze krawcowa na poprawki i tyle. Co do segmentu luksusowego - Brioni, Kiton, Isaia, to Rafael z Gentlemann Gazette pociął na kawałki i zrecenzował sporo tych marek. Tutaj jest archiwum: https://www.gentlemansgazette.com/category/our-best-articles/is-it-worth-it/ I generalnie - nie, nie warto za nie dawać kilkunastu tysięcy euro, nie są tyle warte.
  3. Jest to klasyczna klauzula niedozwolona, a sklep łamie prawa konsumenta. Do zgłoszenia do UOKiK. https://bezprawnik.pl/zwrot-towaru-bez-oryginalnego-opakowania/ https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/reklamacja-towaru-bez-oryginalne-opakowania-czy-mozna-reklamowac-towar-gdy-nie-masz-opakowania
  4. Na razie nie mam w planach. Jednakże, uważam tatuaże i zmieniające się podejście do nich za niezwykle interesujące.
  5. Ciekawy artykuł o socjologicznych aspektach tatuażu, co prawda sprzed pięciu lat, ale tatuaży tylko przebywa. https://i.pl/jaroslaw-kulbat-im-ktos-starszy-bogatszy-lepiej-wyksztalcony-to-tym-rzadziej-decyduje-sie-na-tatuaze/ar/13424047
  6. Nie wiem, czy jesteś świadomy, ile kosztowało by wykonanie takich guzików jubilerskich ze złota? Szacuje, że około tysiąc złotych za guzik.
  7. Moim zdaniem też. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na dwie rzeczy 1. Często cykl życiowy ubrań to: do pracy --> do domu --> do ogródka. Karol jest zapalonym ogrodnikiem. Zdjęcia wyglądają, jakby pielił grządki i zostały wykonane z daleka. Nigdy nie pokazał się w czymś takim oficjalnie. 2. Król ma na tyle przyzwoitości, że łata dziury (pewnie to każe załatać), zamiast się z nimi obnosić (lub, co gorsza, kupować dziurawe!).
  8. Dwa ciekawe zdjęcia z bloga Permanent Style - czyli jak król Karol dojeżdża ubrania: A tu na forum ludzie ptorafią napisac, że buty są do wyrzucenia, bo mają plamę albo rysę ;).
  9. Dwie tkaninowe ciekawostki Jeden z moich ulubionych producentów tkanin, Dugdale Bros, wypuścił całą linię tkanin "niezniszczalnych" - próbnik nazywa się Invincible https://shop.dugdalebros.com/invincible/sort/rel/rows/20/page/1/ Można tam znaleźć cavalry twill, bedford cords, serge, whipcord w bardzo rozsądnych gramaturach. niestety cena to, razem z VATem, jakieś 700-800 zł/m - dla mnie dość dużo. Za to dla miłośników whipcordu mogę polecić ten sklep https://harrisonsburley.com/product-category/whipcord-fabric/ Problem z tymi tymi splotami jest taki, że nie cieszą się niestety popularnością, i produkuje je dosłownie kilka firm. więc albo można je kupić - okazyjnie, wyprzedawane - bardzo tanio, albo bardzo drogo.
  10. Velahrn

    BLKBRD Shoes

    Cześć Więc po kolei: 1. Różnica między storm welted a goodyear welted to tylko (albo aż) zastosowany pas (welt), w przypadku storm welted mamy tu grubasa w kształcie litery odwróconej litery "L" natomiast w zwykłym GYW jest on płaski. I przypuszczam, że zarówno jeden i drugi można przyszyć ręcznie - ale nie wiem, jak BLKBRD to robi... Co do skóry - tak, jest standardowa. Dziękuję że zdjęcia się podobają, mam raczej kiepską opinię o swoich umiejętnościach fotografa. To, że te chukki są z chromexcelu, nie znaczy, że nie zrobią Ci ze skóry tańszej - oczywiście, że zrobią, wystarczy napisać. Co do kopyta - dla mnie jest wygodne, co dla Ciebie nie oznacza absolutnie nic, bo nie mamy takich samych stóp. Jeśli mogę coś napisać o kształcie, to w przodostopiu miejsca jest wystarczająco, dodatkowo kopyto jest nieco bardziej wydłużone niż większość mi znanych. Przypuszczam, że musisz po prostu przetestować.
  11. Dowolna w odcieniach niebieskiego lub brązowego.
  12. Velahrn

    BLKBRD Shoes

    Tak. Można zmienić sporo rzeczy - patrząc po postach na reddicie, na pewno skórę, podeszwę, konstrukcję, a nawet kopyto.
  13. Velahrn

    BLKBRD Shoes

    Ja bym zostawił podstawową skórę - wydaje się spoko, choć to, jak jest naprawdę, okaże się dopiero przy bliższym użytkowaniu. Dzięki temu, gdyby jednak rozmiar okazał się zły, lub coś podobnego, mniej ryzykujesz. A jak buty okażą się spoko, zawsze możesz zamówić następną parę z czegoś premium. Btw chromexcel jest bardzo popularny i choć to bardzo dobra skóra, nie wiem, czy warto aż tyle dopłacać. Za to inne opcje - woskowane zamsze, kudu, koński tyłek - są dużo rzadziej spotykane w butach RTW i dlatego moim zdaniem, bardziej godne uwagi.
  14. Velahrn

    BLKBRD Shoes

    15 %. Z innych zabawnych rzeczy - teraz są zorientowałem, że ta gratisowa łyżka do butów jest z naturalnego rogu, a nie plastiku.
  15. Velahrn

    BLKBRD Shoes

    Więc aktualizacja BLKBRD zaproponowali albo wymianę butów na swój koszt, albo zniżkę na następną parę+darmową dostawę. Zdecydowałem się na drugą opcję, jako ze mają naprawdę fajne skóry - z antylopy kudu, woskowany zamsz od CF Stead, końska od maryam (horsebutt, ale nie cordovan) itd. Najpierw jednak potestuje obecną parę, jak się zrobi trochę chłodniej...
  16. Z pierwszą częścią się zgadzam. Z drugą nie. Prawie zawsze CIĘŻSZY materiał wygląda lepiej niż lżejszy. To dlatego mężczyźni ze zdjęć z lat '20 i '30 wyglądają tak dobrze. Bo nosili garnitury z tkanin ~ 380-420 g/m2, a te układają się o na ciele o niebo lepiej niż współczesne wełenki super s150 250 g/m2. Zupełnie inaczej się drapują, nie marszczą, nie mają tyle zagnieceń itd.
  17. No co, muszę bronić kolegi!
  18. Ja uważam, że wyglądasz bardzo dobrze! Ten strój w ogóle ni przypomina uniformu taksówkarza z lat '90. Tzw. złotówy nosiły wtedy kurtki skórzane, konieczne czarne, i koniecznie za duże we wszystkich wymiarach. Porównywanie stroju Mirka z Warszawskiej w Radomiu do pięknej, dopasowanej bomberki od Simmons Bilt jest naprawdę niesmaczne i nietrafione..
  19. Jak najbardziej. Ja mam chyba 4 cm w większości swoich spodni na szelki. Minus jest taki, że potem ciężko się przestawić na spodnie z paskiem, bo nagle coś cię uciska w pasie, spada i w ogóle ogranicza ruchomość ;).
  20. To nie jest odzież rekonstrukcyjna. Wbrew pozorom, krój tej kurtki się prawie nie zmienił przez 80 lat i nadal stanowi ona część mainstreamowej mody męskiej. Po prostu problem jest taki, że spodnie mocno poszły w dół. Pozwól, je wyjaśnię obrazkami: Tutaj mamy grupkę azjatyckich dżentelmenów w kurtkach o klasycznym kroju (czyli jak byście to powiedzieli - krótkich) i spodniach z wysokim stanem. Wyglądają rewelacyjnie. Tutaj zaś jest model ubrany jest w kurtkę kowbojską o autentycznym kroju z lat '50 i współczesne spodnie z niskim stanem, a do tego wypuszczony t-shirt. Wygląda to fatalnie i ma zaburzone proporcje.
  21. I jeszcze - tak ta kurtka zapewne by wygladała ze spodniami z wysokim stanem Oraz orientacyjna talia modela
  22. Ta kurtka od SB ma ściągacz kończący się nieco poniżej anatomicznej talii. Ponownie, zakładając, że autor pytania miałby poprawne dla epoki spodnie, wszystko grało by perfekcyjnie.
  23. Tyle, że u @Gocławianin pasek w spodniach wcale nie jest w pasie... tylko sporo poniżej. Pas w pasie, czyli w miejscu, które anatomicznie nazywa się talią, masz np. tutaj We współczesnych spodniach o niskim stanie, np. w 99 % dżinsów dostępnych w sklepach, nosisz pasek na wysokości bioder. Jeśli @Gocławianin założyłby spodnie uszyte wg kroju z epoki, kiedy powstała kurtka A-2 (czyli lat '30), to miałby dokładnie tak jak napisałeś, ściągacz na wysokości paska od spodni.
  24. Wszystkie kurtki były kiedyś krótkie, a to jest autentyczny fit z lat '30 (Twoja kurtka to zapewne A-2 jacket w wersji z futrzanym kołnierzem?). Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, zresztą popatrz na to ta nawet jest trochę krótsza. Niemniej jednak, wydałeś na te kurtkę zapewne 3-4 tysiaki , i to tobie ma się podobać. jak chcesz o 3 cm dłuższą, bo w takiej krótszej się źle czujesz, to zamów sobie 3 cm dłuższą
  25. Velahrn

    BLKBRD Shoes

    Dowalili mi z DHL-u 250 zł, płatne blikiem całe szczęście.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.