-
Postów
4 160 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
296
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Velahrn
-
Dlaczego nie możesz? Jeśli uważasz, że gryzą, kup takie z merynosa. Wełna merino nie gryzie. Jeśli jesteś uczulony na wełnę (a precyzyjniej - lanolinę), to teoretycznie żadna ilość wełny Cię nie urządza - powinieneś zupełnie przestawić się na bawełnę, kaszmir albo jedwab.
-
Obecny stan branży "klasyczna męska elegancja" w Polsce
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Męska elegancja
Milionowe inwestycje, marynarki za 10 tysięcy... nie przesadzasz trochę? Ja nie chcę finansować "rozwoju marki" swoim własnym portfelem. Nawet więcej, sama marka/metka mnie nie obchodzi i nic dla mnie nie znaczy. Bardzo pilnuje się, żeby na moich ubraniach nie było żadnego logo. Za to chętnie zapłacę za jakość, a z tym na rodzimym rynku bardzo różnie. Btw, te biznesy MTM, które znam, to kilku ziomków (może być nawet jeden teoretycznie), którzy mierzą klientów, wklepują to do szablonu i wysyłają do szwalni, a ona zajmuje się resztą. Poza tym potrzebna jest jeszcze krawcowa na poprawki i tyle. Co do segmentu luksusowego - Brioni, Kiton, Isaia, to Rafael z Gentlemann Gazette pociął na kawałki i zrecenzował sporo tych marek. Tutaj jest archiwum: https://www.gentlemansgazette.com/category/our-best-articles/is-it-worth-it/ I generalnie - nie, nie warto za nie dawać kilkunastu tysięcy euro, nie są tyle warte. -
Obecny stan branży "klasyczna męska elegancja" w Polsce
Velahrn odpowiedział(a) na Velahrn temat w Męska elegancja
Jest to klasyczna klauzula niedozwolona, a sklep łamie prawa konsumenta. Do zgłoszenia do UOKiK. https://bezprawnik.pl/zwrot-towaru-bez-oryginalnego-opakowania/ https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/reklamacja-towaru-bez-oryginalne-opakowania-czy-mozna-reklamowac-towar-gdy-nie-masz-opakowania -
Na razie nie mam w planach. Jednakże, uważam tatuaże i zmieniające się podejście do nich za niezwykle interesujące.
-
Ciekawy artykuł o socjologicznych aspektach tatuażu, co prawda sprzed pięciu lat, ale tatuaży tylko przebywa. https://i.pl/jaroslaw-kulbat-im-ktos-starszy-bogatszy-lepiej-wyksztalcony-to-tym-rzadziej-decyduje-sie-na-tatuaze/ar/13424047
-
Nie wiem, czy jesteś świadomy, ile kosztowało by wykonanie takich guzików jubilerskich ze złota? Szacuje, że około tysiąc złotych za guzik.
-
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Velahrn odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
Moim zdaniem też. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na dwie rzeczy 1. Często cykl życiowy ubrań to: do pracy --> do domu --> do ogródka. Karol jest zapalonym ogrodnikiem. Zdjęcia wyglądają, jakby pielił grządki i zostały wykonane z daleka. Nigdy nie pokazał się w czymś takim oficjalnie. 2. Król ma na tyle przyzwoitości, że łata dziury (pewnie to każe załatać), zamiast się z nimi obnosić (lub, co gorsza, kupować dziurawe!). -
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Velahrn odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
Dwa ciekawe zdjęcia z bloga Permanent Style - czyli jak król Karol dojeżdża ubrania: A tu na forum ludzie ptorafią napisac, że buty są do wyrzucenia, bo mają plamę albo rysę ;). -
Dwie tkaninowe ciekawostki Jeden z moich ulubionych producentów tkanin, Dugdale Bros, wypuścił całą linię tkanin "niezniszczalnych" - próbnik nazywa się Invincible https://shop.dugdalebros.com/invincible/sort/rel/rows/20/page/1/ Można tam znaleźć cavalry twill, bedford cords, serge, whipcord w bardzo rozsądnych gramaturach. niestety cena to, razem z VATem, jakieś 700-800 zł/m - dla mnie dość dużo. Za to dla miłośników whipcordu mogę polecić ten sklep https://harrisonsburley.com/product-category/whipcord-fabric/ Problem z tymi tymi splotami jest taki, że nie cieszą się niestety popularnością, i produkuje je dosłownie kilka firm. więc albo można je kupić - okazyjnie, wyprzedawane - bardzo tanio, albo bardzo drogo.
-
Cześć Więc po kolei: 1. Różnica między storm welted a goodyear welted to tylko (albo aż) zastosowany pas (welt), w przypadku storm welted mamy tu grubasa w kształcie litery odwróconej litery "L" natomiast w zwykłym GYW jest on płaski. I przypuszczam, że zarówno jeden i drugi można przyszyć ręcznie - ale nie wiem, jak BLKBRD to robi... Co do skóry - tak, jest standardowa. Dziękuję że zdjęcia się podobają, mam raczej kiepską opinię o swoich umiejętnościach fotografa. To, że te chukki są z chromexcelu, nie znaczy, że nie zrobią Ci ze skóry tańszej - oczywiście, że zrobią, wystarczy napisać. Co do kopyta - dla mnie jest wygodne, co dla Ciebie nie oznacza absolutnie nic, bo nie mamy takich samych stóp. Jeśli mogę coś napisać o kształcie, to w przodostopiu miejsca jest wystarczająco, dodatkowo kopyto jest nieco bardziej wydłużone niż większość mi znanych. Przypuszczam, że musisz po prostu przetestować.
-
Dowolna w odcieniach niebieskiego lub brązowego.
-
Tak. Można zmienić sporo rzeczy - patrząc po postach na reddicie, na pewno skórę, podeszwę, konstrukcję, a nawet kopyto.
-
Ja bym zostawił podstawową skórę - wydaje się spoko, choć to, jak jest naprawdę, okaże się dopiero przy bliższym użytkowaniu. Dzięki temu, gdyby jednak rozmiar okazał się zły, lub coś podobnego, mniej ryzykujesz. A jak buty okażą się spoko, zawsze możesz zamówić następną parę z czegoś premium. Btw chromexcel jest bardzo popularny i choć to bardzo dobra skóra, nie wiem, czy warto aż tyle dopłacać. Za to inne opcje - woskowane zamsze, kudu, koński tyłek - są dużo rzadziej spotykane w butach RTW i dlatego moim zdaniem, bardziej godne uwagi.
-
15 %. Z innych zabawnych rzeczy - teraz są zorientowałem, że ta gratisowa łyżka do butów jest z naturalnego rogu, a nie plastiku.
-
Więc aktualizacja BLKBRD zaproponowali albo wymianę butów na swój koszt, albo zniżkę na następną parę+darmową dostawę. Zdecydowałem się na drugą opcję, jako ze mają naprawdę fajne skóry - z antylopy kudu, woskowany zamsz od CF Stead, końska od maryam (horsebutt, ale nie cordovan) itd. Najpierw jednak potestuje obecną parę, jak się zrobi trochę chłodniej...
-
Z pierwszą częścią się zgadzam. Z drugą nie. Prawie zawsze CIĘŻSZY materiał wygląda lepiej niż lżejszy. To dlatego mężczyźni ze zdjęć z lat '20 i '30 wyglądają tak dobrze. Bo nosili garnitury z tkanin ~ 380-420 g/m2, a te układają się o na ciele o niebo lepiej niż współczesne wełenki super s150 250 g/m2. Zupełnie inaczej się drapują, nie marszczą, nie mają tyle zagnieceń itd.
-
No co, muszę bronić kolegi!
-
Ja uważam, że wyglądasz bardzo dobrze! Ten strój w ogóle ni przypomina uniformu taksówkarza z lat '90. Tzw. złotówy nosiły wtedy kurtki skórzane, konieczne czarne, i koniecznie za duże we wszystkich wymiarach. Porównywanie stroju Mirka z Warszawskiej w Radomiu do pięknej, dopasowanej bomberki od Simmons Bilt jest naprawdę niesmaczne i nietrafione..
-
Jak najbardziej. Ja mam chyba 4 cm w większości swoich spodni na szelki. Minus jest taki, że potem ciężko się przestawić na spodnie z paskiem, bo nagle coś cię uciska w pasie, spada i w ogóle ogranicza ruchomość ;).
-
To nie jest odzież rekonstrukcyjna. Wbrew pozorom, krój tej kurtki się prawie nie zmienił przez 80 lat i nadal stanowi ona część mainstreamowej mody męskiej. Po prostu problem jest taki, że spodnie mocno poszły w dół. Pozwól, je wyjaśnię obrazkami: Tutaj mamy grupkę azjatyckich dżentelmenów w kurtkach o klasycznym kroju (czyli jak byście to powiedzieli - krótkich) i spodniach z wysokim stanem. Wyglądają rewelacyjnie. Tutaj zaś jest model ubrany jest w kurtkę kowbojską o autentycznym kroju z lat '50 i współczesne spodnie z niskim stanem, a do tego wypuszczony t-shirt. Wygląda to fatalnie i ma zaburzone proporcje.
-
I jeszcze - tak ta kurtka zapewne by wygladała ze spodniami z wysokim stanem Oraz orientacyjna talia modela
-
Ta kurtka od SB ma ściągacz kończący się nieco poniżej anatomicznej talii. Ponownie, zakładając, że autor pytania miałby poprawne dla epoki spodnie, wszystko grało by perfekcyjnie.
-
Tyle, że u @Gocławianin pasek w spodniach wcale nie jest w pasie... tylko sporo poniżej. Pas w pasie, czyli w miejscu, które anatomicznie nazywa się talią, masz np. tutaj We współczesnych spodniach o niskim stanie, np. w 99 % dżinsów dostępnych w sklepach, nosisz pasek na wysokości bioder. Jeśli @Gocławianin założyłby spodnie uszyte wg kroju z epoki, kiedy powstała kurtka A-2 (czyli lat '30), to miałby dokładnie tak jak napisałeś, ściągacz na wysokości paska od spodni.
-
Wszystkie kurtki były kiedyś krótkie, a to jest autentyczny fit z lat '30 (Twoja kurtka to zapewne A-2 jacket w wersji z futrzanym kołnierzem?). Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, zresztą popatrz na to ta nawet jest trochę krótsza. Niemniej jednak, wydałeś na te kurtkę zapewne 3-4 tysiaki , i to tobie ma się podobać. jak chcesz o 3 cm dłuższą, bo w takiej krótszej się źle czujesz, to zamów sobie 3 cm dłuższą
-
Dowalili mi z DHL-u 250 zł, płatne blikiem całe szczęście.
