Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Meander

Popovery Macaroni Tomato

Mamy po prostu inną rozmiarówkę niż Roman, u nas jest to odpowiednio 14 i 10 w koszulach. Popovery są w bardziej zunifikowanej rozmiarówce po prostu (co niecałe dwa rozmiary, zamiast co jeden), ale są bardziej elastyczne niż koszule, gdzieś musiał pojawić się kompromis. Są naprawdę bardzo rozciągliwe i to należy brać pod uwagę zamawiając rozmiar, ale Klienci je mierzą, kupują i nie odnotowałem większych problemów z dopasowaniem, by było za ciasno. Wręcz przeciwnie, raczej są dość luźne w talii, często Klienci rozważają rozmiar niżej, by mieć bardziej "polówkowy" fit. Natomiast może się tak zdarzyć, że nie wpisujesz się w naszą rozmiarówkę, nawet z regularną sylwetką 🤷‍♂️
  3. KarolinaRybak

Gdzie kupować eleganckie ubrania damskie?

A jesli chodzi o takie podstawy jak rajstopy to macie swoje typy od lat czy bardziej zmieniacie tak szybko jak zmienia sie jakosc
  4. michal.

Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy

Będę zamawiał spodnie z CT. Ktoś coś?
  5. KarolinaRybak

damskie torby i torebki

Grazyny to mozna dopiero spotkac na OLX. Tam cos kupic to jest droga przez meke...
  6. Today
  7. FONos

Popovery Macaroni Tomato

Ja tam raczej mam standardową sylwetkę i i brzucha wielkiego też jeszcze nie widzę 😂 110 w klatce jest dla mnie ok ale 94 w talii to będę wyglądał jak leginsach na brzuchu (u mnie różnica wynosi tylko jakieś 10 cm). 16 cm może to i standardowa różnica ale chyba w sylwetce super slim Z ciekawości porównałem z ZR gdzie dla sylwetki slim różnica wynosi 10 cm a dla regular 6 cm.
  8. Meander

Popovery Macaroni Tomato

Kwestia użytkowania i prania może dużo zmienić, a już na pewno częstotliwość noszenia. 16cm to prawie standardowa różnica między klatką a talią, w koszulach utrzymujemy zwykle 14cm. W tym wypadku ze względu na elastyczność tkaniny, mogliśmy zejść niżej w talii. Mka wypada około rozmiaru 40-41 kołnierzyka w koszuli i to będzie raczej luźny, casualowy fit. Chcąc mieć bardziej dopasowaną, sugerujemy zejść rozmiar w dół od domyślnego jaki nosisz.
  9. Xune

Producenci, marki butów: Yanko

IMO to za wielkie rozwarcie, do wymiany na coś wyższego. Spróbuj większej tęgości, nie zaszkodzi przymierzyć. Sam nie mam problemu z jakimś rozwarciem obłożyn, ale nie aż takim.
  10. FONos

Na forum jak wynika z moich obserwacji są dwa obozy. Jeden, który nie akceptuje rozwarcia i często to ostro krytykuje i drugi który ma to gdzieś i nosi z przyjemnością. Ja np. lubię gdy mi się obłożyny się schodzą i u siebie raczej nie akceptuję rozwarcia (po prostu mi się nie podoba i już) ale nie uważam tego jako za doktrynę, że musi się schodzić. Jeżeli komuś nie przeszkadza, jest wygodnie niech nosi ja nie krytykuję. Zatem kwestia schodzenia się obłożyn to jedno. Choć tutaj naprawdę sporo się rozchodzi i raczej to nie jest jednak kopyto na Ciebie. Najważniejsze jednak czy są wygodne i nie cisną. Pamiętaj, że większa tęgość to nie tylko więcej miejsca w podbiciu ale także na szerokość w palcach czy na wysokość w palach. Więc jak masz stopę wąską to może być za luźno w palcach co może skutkować brzydkim łamaniem się skóry w miejscu zgięcia. Ostatnio zrobiłem eksperyment zamawiając 11 par (jak znajdę czas to go opiszę) podobnego modelu w różnych rozmiarach i tęgościach i powiem Wam, że wiem jeszcze mniej niż przedtem 😂 Oczywiście mniej więcej wiem teraz w jaki rozmiar i tęgość celować, ale na koniec i tak wszystko zależy do konkretnego egzemplarza. Albo "siądzie" albo nie
  11. Solrac

Witam. Proszę o poradę, kupiłem dwie pary lotników Yanko, jedną 201 na kopycie 915F (zdjęcie po lewej) oraz 549 na kopycie 961G (zdjęcie po prawej) oba w rozmiarze 8,5. Patrząc na zdjęcie u kolegi wyżej i sposób rozwarcia przyszwy, wiem że obie pary muszę wymienić. Pytanie tylko czy większy rozmiar pomoże ? Może jednak na moją stopę przydałaby się tęgość H ? Wymiary mojej stopy to 28 cm (długość) i 24 cm (obwód). A może to kwestia podbicia ? Z góry dziękuję za pomoc. PS. Proszę nie śmiać się z kocyka w panterkę, spełniam wymogi sklepu co do mierzenia na miękkim podłożu
  12. FONos

Popovery Macaroni Tomato

Ja mam dwa i mi dla odmiany nie skurczyły się zauważalnie. Szary (o luźniejszym splocie wręcz mam wrażenie się rozciągnął) ,granatowy może minimalnie się skurczył ale niezauważalnie. Mój nie ma ani jednego zaciągnięcia, może to kwestia użytkowania, choć ja po prostu go noszę bez oszczędzania. Edit 1. A dlaczego w zasadzie "Sizing guide" (co ja się naszukałem tej tabeli) a nie po prostu tabela rozmiarowa? Edit 2. @Meander wszystko fajnie ale na kogo są te popovery? 110 w klatce i 94 w talii? Ja niestety odpadam 😂
  13. Meander

Popovery Macaroni Tomato

Mam podobne doświadczenia i to się po prostu przełożyło na rozmiarówkę. Zachęcam spróbować, możesz się miło zaskoczyć ;)
  14. Pawcio

Popovery Macaroni Tomato

Potwierdzam mam popover od ZR i niestety po pierwszym praniu skurczył się i to bardzo. Podobne opinie słyszałem o popoverach z piki innych marek, dlatego jestem sceptycznie nastawiony do tego produktu 😛
  15. Meander

Popovery Macaroni Tomato

Poprawione, dzięki za sygnał Nie mam tego od Romana, ale widziałem go na żywo i wydaje mi się, że nasz ma nieco bardziej jednolitą strukturę. Z drugiej strony, materiały o tak wyraźnej fakturze będą miały większą tendencję do zaciągnięć niż gładkie. Z mojego doświadczenia z popoverami, nie odnotowałem do tej pory żadnych zaciągnięć, a noszę je dość regularnie. Mam 100% bawełniane i ten nasz, wnioski są następujące: nie czuć większej różnicy w oddychalności, czuć za to różnicę w tym jak się układają. Ten z elastanem jest wygodniejszy, łatwiej dopasowuje się w ramionach. Gdybym miał bicepsy, pewnie i tutaj czułbym większy komfort, ale nie mam, więc bez porównania W każdym razie, nie ma się czego obawiać, to naprawdę w porządku tkanina, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Nie ma "zdefiniowanej" tkaniny na popovery. Ja mam jeden z lnu, jeden z bawełnianej piki, jeden z "dresówki" a'la t-shirt, kolejny z piki i wszystko w koszulowym kroju. Nasz jest robiony na podobieństwo koszulki polo z długim rękawem, nawet wspominam o tym w opisie, bo na takim efekcie nam zależało, ale nie jest polówką bo ma koszulowy kołnierz i mankiet, a nie jak polo ze ściągacza dzianinowego. Tkaniny bawełniane się kurczą. Producenci podają taką informację, często w próbnikach lub przy zakupie tkaniny. Wykurcz występuje nawet do 3%, zwykle około 1,5%, w zależności od warunków prania i użytkowania może wystąpić częściowo lub wcale. Pika jako materiał jest nań szczególnie podatna, w koszulach/popoverach głównie w rękawach i na długość. Nie wiem zatem co w tym złego, że informujemy o tym uczciwie potencjalnych Klientów. Zrobiliśmy testy, użytkujemy te rzeczy prywatnie i wiemy jak się zachowują w dłuższej perspektywie. To, że ktoś przy swoich produktach nie podaje, że pika się kurczy, nie znaczy, że to się nie dzieje (choć jak pisałem wcześniej, w zależności od warunków, może nie występować, ale...). Jak pisałem wyżej, mam 4 popovery, wszystkie bawełniane mi się skurczyły (lniany dla odmiany się poszerzył ). Dwa pierwsze, prototypy mające już prawie dwa lata, zostały wykonane z materiałów od renomowanego włoskiego producenta, co nie przeszkodziło im skurczyć się bardzo wyraźnie. Gdybym wtedy wiedział to co wiem teraz, to nie skończyłbym z za krótkim rękawami i koszulą wyskakującą ze spodni, no ale uroki prototypu Ktoś może napisać, że to producent "jedzie" na znanej marce i ma po prostu kiepskiej jakości tkaniny, ale z mojego doświadczenia ten typ tkaniny po prostu tak ma, ot specyfika. Pika od innych producentów też się kurczyła, a opinie zbierałem również wśród znajomych i współpracowników noszących inne marki. Dlatego postanowiliśmy to zaznaczyć w opisie, mając na uwadze głównie długości (rękawy i długość całego popovera). Rozpisałem się, ale mam nadzieję, że wyjaśniłem, że to tak na serio
  16. Wg mnie to normalne. Każdy garnitur RTW trzeba dopasować do sylwetki. Jest to dodatkowo płatne w SuSu, Zack Roman czy Macaroni. Najczęściej ich stawki i czas wykonania poprawek i tak są lepsze niż na rynku więc nie robiłbym z tego tragedii. Alternatywą jest MTM a to jest droższe niż RTW plus poprawki.
  17. soooki99

Jakie buty mam dziś na sobie

wyglądają super! Jaki to model i jaki kolor?
  18. Dan

Elegancka i ergonomiczna torba

Baron to powinien, nam, uczestnikom pierwszego zamówienia torby weekendowej, przyznać dożywotnio solidną zniżkę - jak patrzę na obecną ofertę to widzę, że nasze forum odcisnęło tam piętno . Inna sprawa, że z cenami to moim zdaniem powariowali...
  19. piotrassss

Elegancka i ergonomiczna torba

Czy torby milera posiadają bawełniane wnętrze (podszewkę), czy raczej sztuczne ?
  20. blekit

Jakie buty mam dziś na sobie

Chyba już kilkanaście wyjść za nimi, a wyglądają jak prosto z pudełka. Ten zamsz jest rewelacyjny Vass
  21. Phoenix1989

Suit Supply

Ciekawe co SS robi ze zwracanymi zamówieniami custom - być może część zasili outlet?
  22. JakubAnderwald

[WARSZAWA], przeróbki, dopasowanie

Tak, to ten. Przenieśli się jakiś czas temu.
  23. Beny23

Co mam dziś na sobie

W sumie to dopiero na ślubie się zorientowałem że są w podobnym kolorze. Ja planowałem żeby pasowały mi pod kolor krawata A co do spodni mi się podobają i są bardzo wygodne/przewiewne więc spełniły swoją rolę w Teksańskich temperaturach. Ślub bardzo udany. Było skromnie bo 400 gości, klasyczny meksykański ślub. A odnośnie butów to na wesele zmieniłem espadryle na bespoke velvet slippers od Stubbs & Wootton bo w espadrylach ciężko się tańczy
  24. Yesterday
  25. adamW

Popovery Macaroni Tomato

A co jest niezwyklego w informacji o tym ze koszula z bawelny lekko sie skurczy? U kazdego producenta sie tak dzieje i nie jest to powod do niepokoju.
  26. laleczka

Popovery Macaroni Tomato

Wolę chyba jednak dołożyć do SuSu i nie martwić się o "wykurcz"
  27. Wesele jest we Włoszech więc długość stosowna. 'when in Rome...' [emoji6]
  28. mayor

Co mam dziś na sobie

Całkowicie się zgadzam z kolegami powyżej. Te spodnie zestawione nawet z najlepszą gorą rujnują wygląd całego zestawu. Pomijając wszelkie detale to przede wszystkim mają za nisko stan i kamizelka nie sięga do linii pasa.
  1. Load more activity

• Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?

Sign Up

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.