Skocz do zawartości

( Toskania , Florencja , Pisa )


andrzej k.

Rekomendowane odpowiedzi

Proszsz.. :-D

Prada (Spaca) - Montevarchi (w pobliżu Arezzo)- z zewnątrz wygląda jak hala handlowa. W środku dość duża część z męską modą. Przy wejściu, należy pobrać numerek, bez którego nie można podejść do kasy. Znudzeni członkowie rodziny mogą cierpliwie poczekać w pobliskiej kawiarni :-D

The Mall (Regello) - to cały kompleks budynków które choć wyglądają jak butiki, są outletami. Preferowany przez moją Żonę ze względu na sklep Gucci. Ja tam odwiedzam Zegnę i Tod'sa. Po sezonie, Todsie można trafić na promocje 2 pary butów po 110 Euro za parę.

http://www.outlet-the-mall.com

Nie wiem, czy coś się zmieniło, ale jeszcze w zeszłym roku w The Mall był outlet Burberry. Obecnie na stronie www, nazwa Burberry już się nie pojawia.

Barberino (na północ od Florencji) - mój ulubiony. Największy spośród ww. Dużo znanych marek, jak i spory wybór mniej znanych lokalnych marek włoskich.

Świetna infrastruktura wokół outletu. Restauracje, kawiarnie, parkingi.

Jeśli nie masz czasu na wszystkie, proponuję od razu jechać do Barberino.

Tutaj znajdziesz bardziej szczegółowe opisy tych outletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W outlecie Barberino są m. in. buty: http://www.mcarthurglen.it/barberino/en ... hoes-13207

Pytanie do znawców tematu: które z tych marek zasługują na szczególną uwagę?

Z męskich na pewno Baldinini ,Bruno Magli.Pollini,Moreschi.

Jeżeli szukach eleganckich dobrej jakości butów, to Baldinini, Pollini moim zdaniem możesz odpuścić. To są buty fashion często o udziwnionym kształcie i przeciętnej jakości.

Bruno Magli - jest szansa trafić na sensowne buty. Moim zdaniem warto za nie zapłacić max 100-150 EUR.

Moreschi to w tym gronie zdecydowanie najlepsza propozycja. Trzeba uważać bo w ofercie mają klejone, przeciętnej jakości buty jak i szyte buty ze skór egoztycznych np. płaszczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 11 years later...

Zaktualizuję wątek - czy ktoś coś poleci jakieś sklepy / warsztaty warte odwiedzenia w Toskanii?

Mam kilka pozycji na liście ale może ktoś, coś?
Sklep Burberry we Florencji

Buty Mitsuoka Via dei Ramaglianti, 6, 50125 Firenze FI, Włochy https://sartorialnotes.com/2013/09/26/shoemaker-shoko-matsuoka-florence/

Buty The Mario Bemer Story, Mario Bemer at Via Maggio 68/70 R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
43 minuty temu, Velahrn napisał:

Widziałeś gdzieś jakieś skóry egzotyczne?

W sensie u tego szewca czy w innych miejscówkach? Jeżeli u szewca to coś tam było ale fanem nie jestem i nie przyglądałem się zbyt uważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kanapa napisał:

W sensie u tego szewca czy w innych miejscówkach? Jeżeli u szewca to coś tam było ale fanem nie jestem i nie przyglądałem się zbyt uważnie.

Pytam, bo Florencja "stoi skórą" :), i zastanawiam się, czy można gdzieś stacjonarnie kupić skóry pekari, hipopotama albo słonia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kanapa napisał:

 

2. Torby, torebki i inne takie są sprzedawane z wózków wokół Hali Targowej na kilogramy przez ciemnoskórych obsługantów. Znajomi z Florencji twierdzą że to są dobrej jakości włoskie wyroby ale trzeba stosować arabską technikę negocjacji aby nie przepłacać. Właścicielami stanowisk są Włosi ale zatrudniają na procent tanich pracowników. Żaden Włoch nie chce tam pracować - to trzeba zobaczyć jak około 21 składane są wózki i ręcznie wyciągane z placu.

Tutaj nie jestem przekonany. Nawet jeśli sama skora jest akceptowalna, to wykonanie i okucia pozostawiają wiele do życzenia.

Natomiast da się znaleźć dobra skore, Scuola del Cuoio robi piękne rzeczy, sa jednak w nieco innej stylistyce niż brytyjskie kaletnictwo - więcej malowania, formowania na mokro itd.

Z szewców niesamowite wrażenie robi Stefano Bremer, ale to niestety niesamowicie drogie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.