Skocz do zawartości

Patynowanie oraz repatynowanie obuwia


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna kolorowanka.

Buty znajomej. Ślubne z (dawniej nazywało się to 'ze stadionu') kupieckich domów. Cena 129. Po ślubie szkoda aby leżały w szafie więc przyjechały do mnie na testy. 

 

Cel: czarne.
Produkty od Danielów: Saphir.
Czas łączny: 6h.

1. Saphir Decapant (standardowo schodzi ok 0,5 pojemnika na parę).

2. Saphir Tinture Francaise - farba nr 01 (czarna)

3. Saphir Pommadier Cream - kolor czarny

4. Saphir Pate de Luxe na podwyższenie połysku

 

"Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne."

post-2483-0-30362600-1398200515_thumb.jp

 

1. Białe przed potraktowaniem Decapantem.
Tu drobna uwaga dot. białego koloru. Nie wiem kiedy schodzi kolor i kiedy przestać. Przyjąłem zasadę - trę aż zacznie piszczeć.

post-2483-0-85888000-1398201073_thumb.jp

 

2. Nakładam pierwszą warstwę. Istotne są krawędzie pomiędzy zewnętrzem a wnętrzem buta. Butów już nie oklejam - znam ilość płynu niezbędną do malowania tak aby farby nie było za dużo. Mniej doświadczonym naprawdę sugeruję rolkę taśmy.

post-2483-0-08802600-1398201143_thumb.jp

 

3. Po nałożeniu pierwszej warstwy miałem wrażenie że to baaaardzo ciemny granat połączony z brązem a nie czarny.
Jeszcze bardziej zauważyłem to gdy zacząłem nakładać kolejną warstwę:

post-2483-0-60502300-1398201523_thumb.jp

 

4. Obcasy są z malowanego plastiku. Do tego miałem farbę w spray-u więc malowanie obcasa jest poza tematem.

post-2483-0-31605600-1398201573_thumb.jp

 

5. Po dwóch warstwach gdy nałożyłem czarny krem.. znowu miałem wrażenie że to nie była czarna farba..

post-2483-0-90946300-1398201614_thumb.jp

 

Potem standardowo czarny wosk na całość i wosk-woda-wosk-woda dla lustra.

post-2483-0-92893100-1398201640_thumb.jp

post-2483-0-59757300-1398201674_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy jeszcze od samej skóry. Przy malowaniu Yanko nie obserwowałem w sumie takiego efektu, ale faktem jest, że czerń Saphir jest nieco mniej nasycona niż na przykład Tarrago Penetrating Dye, który jest bardzo dobrym zamiennikiem saphirowskich farb. Niestety tylko w podstawowych kolorach :(

 

Natomiast przy realizacjach na budżetowych butach Panie same sobie doskonale radzą stosując Tarrago Color Dye  - samopołyskowe farby na bazie wody, gdzie wykończenie nie jest wymagane - ewentualnie po malowaniu warto zastosować Tarrago Shoe Cream w kolorze farby. Niemal 100 kolorów, więc zabawa przednia - buty, torebki, portfele ... :)

 


 

Tu więcej przykładów:
http://www.wbutach.pl/forum/227-malowanie-sk%C3%B3r-licowych/

 

Tu dziewczyny często bawią się w malowanie torebek i często naprawdę fajnie to wychodzi (lepiej nie pokazywać Żonom, bo się zacznie :)):
http://forum.purseblog.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "chwila wolnego czasu" i "co zrobić z tymi butami?" wyszło to co poniżej na zdjęciach, czyli jak z średnich i mało atrakcyjnych butów, zrobić średnie zielone buty :)

 

Na początku były takie. Kupione w okazyjnej wyprzedażowej cenie z zamiarem malowania:

 

post-1121-0-95796200-1398975666_thumb.jp

 

Te ciemniejsze czubki wywoływały u mnie obawy co do ich usunięcia,  ale postanowiłem użyć kilku sprawdzonych przeze mnie sprzętów a następnie chemikaliów.

 

Po wyczyszczeniu butów szczotką do zamszu, następnie blokiem do czyszczenia, crepą a potem zwykłą szczotką, było znacznie lepiej (niestety zdjęcia brak bo praca była typowo nocna w moim azylu na strychu :ph34r:). Ciemniejsze czubki stały się mniej widoczne i trochę się "zlały" z resztą. Wtedy w ruch poszła przyjemnie pachnąca Tintura, kolor 20. Miałem jej jeszcze 75% butelki, ale przy malowaniu zamszu okazało się że jest to stanowczo za mało, konieczne było domówienie jeszcze jednej (choć te 1,75 z biedą starczyło na dwukrotne malowanie). Pomiędzy malowaniami znów przejechałem po butach szczotką z drucikami, a po drugiej warstwie zarówno w/w szczotka, krepa a potem zwykła. Niestety tak jak przypuszczałem, kolor nie siadł do końca tak jak chciałem ze względu na powstałe linie od pędzelka i tej gąbeczki z Tintury, ale po rozmowie z Danielem przy zamówieniu farbki wziąłem również Renovetine kolor 20. W trakcie i po wyschnięciu potraktowałem je znów szczotką a następnie zamontowałem zielone sznurówki.

 

Efekt poniżej. Zdjęcia robiłem w ciągu dnia wraz z moim synkiem który koniecznie chciał mi pomóc, stąd miałem mało czasu na ich lepsze wyeksponowanie, oraz przetarcie zamszu, którego włoski jak to zwykle bywa po jednym dotknięciu zmieniają kierunek, a co za tym idzie odcień.

 

post-1121-0-55461000-1398975572_thumb.jp

 

post-1121-0-55199200-1398975575_thumb.jp

 

Podsumowując:

Buty nie mają ciemnych czubków, kolor farby 20, poprawiony Renovetine zgrał się z brązową "bazą" dokładnie w tym kolorze co chciałem. Czy dobrze zrobiłem dorabiając dodatkową dziurkę na sznurówki? mam wątpliwości. Ale za to mam ciemnozielone buty :) (i chyba jestem uzależniony od Saphira :wacko:)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Widziałem już kilka prób podobnej realizacji - 90% to totalne porażki, które nie nadają się do pokazania.

Temat jest dość trudny i póki co, sam się nie podejmuję, choć kusi :)

 

Muszę się przyznać, że tu szczerze wątpiłem w powodzenie, bo farby wodne moim zdaniem lepiej się sprawdzają na damskich szpilach i półbutach z połyskiem.

 

Tym bardziej wyrazy szacunku i gratulacje, bo wyszło całkiem zgrabnie. Ja jednak czekam tak naprawdę na moro malowane saphirowskimi tinturami i finał, który zrzuci mnie z fotela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.