Skocz do zawartości

Gry komputerowe i konsole - polecane produkcje, ciekawe tytuły


The-Bigwig

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy doskonale znamy zainteresowania takie jak kino, książki, podróże czy kulinaria, brak mi jednak na BwB tematu dotyczącego gier wideo. A ze branża IT się ciagle rozwija, co widać między innymi po liczbie aspirujących produkcji, to i moim zdaniem warto pogadać na temat fajnych gier, których obecnie jest bez liku. Ba, ludzie, którzy z grami komputerowymi mieli wspólnego nie więcej niż nic, mogą nadrobić kilkanaście lat wstecz ;) gracie w coś? Polecacie coś? A może czekacie na coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • The-Bigwig changed the title to Gry komputerowe i konsole - polecane produkcje, ciekawe tytuły

Cywilizacja:)
Setki godzin w "jedyneczkę"...  Choć nowe wersje są dużo bardziej skomplikowane to nadal gra się w nie bardzo przyjemnie.

Podobną ilość czasu zjadł chyba tylko Daggerfall i to nic, że "wywalał się" co godzinę:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze gry u mnie były na C64 na kasety, albo u kolegi z klatki, który miał C64 na dyskietki 5,25 cala.

Do dzisiaj gram regularnie, jedna z ulubionych rozrywek. Najczęściej ostatnio odpalam Kerbal Space Program, War Thunder, albo gry rajdowe/wyścigowe (Dirt Rally 2, Project Cars 2 i seria F1). Kupiłem nowego Flight Simulatora (i nawet PCta pod niego złożyłem), ale rzadko w sumie odpalam. Co jakiś czas wracam z przyjemnością do ulubionych klasyków jak Fallouty, Heroesy (u mnie głównie dwójeczka), Cywilizacja 2, czy Railroad Tycoon 2. CP2077 zacząłem, nie porwał specjalnie, ale większość bugów mnie ominęła. Z nowszych tytułów, które mi sprawiły dużo radochy i mogę szczerze polecić to This War of Mine, Subnautica, Elite: Dangerous i Surviving Mars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mie zaczeło się od C64  , w pamięci utkneły mi Bubble Bobble i Giana Sisters , później udało sie kupić Playa , graliśmy głównie w Fifę 98 , Gran Turismo i Abes Oddysee .

Pierwszy komputer kupiliśmy jak byłem w liceum  333 Mhz , całe 3,2 GB pamięci i 14 calowy monitor :)  , wówczas mocno się tym wszystkim interesowałem .  Jedna z ulubionych gier z tamtego okresu to Deluxe Ski Jump 😁 Ale to było daaaawno temu 😂

Obecnie prawie nie gram  a wolny czas staram się wykorzystać na jakąś aktywność fizyczną , bieganie  , rower , ćwiczenia w domu . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablocito napisał:

A mnie na forum o męskiej elegancji brakuje wątku o gołych babach. Może ktoś założy?

Zakładam, że jako człowiek udzielający się na forum o męskiej elegancji i wyznający zasady eleganckiego trybu życia, poznałeś także niepisaną zasadę powstrzymania się od off-topicu? Ja wiem, że eleganckie ego gry wideo mogą nieco mierzić, ale bez przesady. Elegancja to nie pozerstwo, rób co lubisz i co sprawia Ci radość. Jedni strzelają do kaczek, inni chodzą do teatru, a inni grają w gry. Wszyscy są jednak równi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu. Ostatnie tytuły, które w jakiś sposób zapamiętałem. Division 2, świetna kooperacyjna strzelanka wraz ze znajomymi, za moich czasów ogromna społeczność, raczej ludzie starsi. Niestety przez Outriders społeczność ucichła, dlatego gra obecnie rewelacyjna, ale głównie w single Player. Rozegrałem w nią z 1000 godzin. They Are Billions, fajna strategia czasu rzeczywistego, stosunkowo trudna, czasami wyczerpująca i irytująca, polecam. Doom Eternal, świetna kontynuacja Dooma z 2016 roku, moim zdaniem znacznie lepsza niż pierwowzór. Niektórych odrzuca platformowa charakterystyka niektórych poziomów.  Ape Out - odmóżdżacz z naprawdę ciekawym podejściem do rozgrywki i fajną muzyką, która dostosowuje się do obecnej sytuacji na ekranie. Quake Live, zdecydowanie lepsza rozgrywka niż Quake Champions, ale wskutek wieku tej gry, na serwerach multiplayer spotkamy głównie wyjadaczy, którzy grają w serię od 10-15 lat. Civilization VI - arcydzieło na długie godziny. Iron Harvest, fajna gra dla wielbicieli rtsów osadzonych w alternatywnej rzeczywistości. Mam zamiar niedługo ogarnąć Disco Elysium, czekam też na Age Of Empires IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że jako człowiek udzielający się na forum o męskiej elegancji i wyznający zasady eleganckiego trybu życia, poznałeś także niepisaną zasadę powstrzymania się od off-topicu? Ja wiem, że eleganckie ego gry wideo mogą nieco mierzić, ale bez przesady. Elegancja to nie pozerstwo, rób co lubisz i co sprawia Ci radość. Jedni strzelają do kaczek, inni chodzą do teatru, a inni grają w gry. Wszyscy są jednak równi.

No a ja lubię gołe baby. Czy są gorsze od gier video? Skoro wszyscy są równi, to nie rozumiem tego oburzenia.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pablocito napisał:


No a ja lubię gołe baby. Czy są gorsze od gier video? Skoro wszyscy są równi, to nie rozumiem tego oburzenia.

No to droga wolna, po prawej stronie na wybranym podforum masz dobrze widoczny przycisk, być może nie zauważyłeś, – "Dodaj nowy temat". Z resztą sobie dasz radę, a w razie pytań służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprszam, że uraziłem ambicje. Na prawdę nie było to moim zamiarem, tym bardziej proszę nie traktować moich uwag jako żartobliwych. Jestem pełen podziwu dla osób spędzających na łojeniu w Dooma kilkaset godzin i nie uważam tej rozrywki za gorszą od wizyty w muzeum, kinie, czy teatrze. Mój komentarz był luźną uwagą/ skojarzeniem/propozycją, i nie spodziewałem się, a tym bardziej nie oczekiwałem tak żywiołowego odzewu. Dziękuję też za poradę jak założyć nowy wątek. Jeszcze się waham, bo postulat [mention]lubo69 [/mention] bardzo zawęża temat i czyni go wręcz abstrakcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.