Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie trochę kolejność podejmowanych przez Ciebie działań. Jeżeli kupiłbym śmierdzące buty, to najpierw próbowałbym się ich pozbyć (np. reklamacja), a nie kombinował jak pozbyć się zapachu...

To proste, Vicen wyraźnie pisze że nie chce ich z powrotem. Kupujesz taniej - akceptujesz  zasady, po sportowemu, co nie...

Pomimo tego napisałem do niego jaką ma propozycję w tej kłopotliwej sytuacji.

Milczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy;

Oficjalnie od dzisiaj odradzam Panom kupowanie obuwia u Pana Vicena sprzedajacego Meerminy na popularnym portalu aukcyjnym.

Z przykrością stwierdzam, że w momencie kiedy pojawia się problem, sprzedający umywa ręce od jakiejkolwiek pomocy dla swoich kupujących.

Nie sprzedaje tam obuwia za 1/10 ceny, a cena wylicytowanych butów wraz z przesyłką nie różni się zbytnio od ceny sklepowej.

Proponowane tam buty jako nowe w moim przypadku okazały się zbutwiałymi kawałami skóry z doszytą porządną podeszwą.

Dodatkowo  jeden z moich kolegów,  kupił ostatnio buty w tym samym źródełku  ( w jego przypadku skóra lico w moim przypadku zamsz) i  ma ten sam problem.

Smród jest taki, że nie można tego trzymać w żadnym zamkniętym pomieszczeniu... więc nie sądzę aby sprzedawca nie wiedział w jakim stanie wysyła towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedaje tam obuwia za 1/10 ceny, a cena wylicytowanych butów wraz z przesyłką nie różni się zbytnio od ceny sklepowej.

 

za 1/10 może i nie, jednak uogólnianie z tą ceną to lekkie nadużycie. Niemniej jednak jestem równie zniesmaczony. To chyba pierwszy taki przypadek, patrząc nawet całościowo na oceny Vicena.

 

PS. Wciąż czekam na paczkę.,., Zobaczymy, jak będzie z moimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za rady.

Dam  szansę do poniedziałku na odpowiedź Vicenowi.

Smaczku dodaje fakt, że mam zablokowaną możliwość wystawienia negatywnego komentarza w związku z tą transakcją...

 

Hmmm... to ciekawe. Mam 4 pary Meerminów, w tym lotniki zamszowe. I te lotniki (kupione via strona Meermin, czyli nówki) śmierdzą strasznie. Gdy schowałem je kiedyś w szafce w pracy, zapachem przeszły nawet kartki papieru:) Z innymi meerminami (skóra) już nie mam takich problemów.

Podobna sytuacja jest z jedną parą moich Kielmanów - też lotników, ale skórzanych. Może to jakieś przekleństwo whole cut?;)

A poważnie - może to jakiś rodzaj skóry, w którym łatwiej mnożą się bakterie, odpowiedzialne za woń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;

Spraw stan ma się następująco:

1. Vicen się wypiął i nie odpowiedział, czym wystawił sobie, jak dla mnie, cenzurkę z obsługi Klienta...

2. Ebay zwróci w ciągu 30 dni pieniądze :-)

3. Po zrealizowaniu pkt. 2 wyślę Vicenowi śmierdziele w prezencie!

 

Pytanie do Wuj:

 

Czy masz odczucie, że Twoje buty pachną jak 1000 secondhandów skondensowane do 100 ml i natychmiast wypryśnięte pod nos?

Bo jeśli tak to mamy podobnie i  to dowodzi, ze Meermin ma problem ze skórą lub magazynowaniem,  który maskuje lub też odkaża w taki sam sposób jak hurtownicy odzieży używanej czyli dezynfekuje.... po  czym i na odzieży i na butach zostaje charakterystyczny zapaszek... tylko spodnie wypierzesz i po sprawie, a jak tu wyprać buty...

 

Zapach moich butów w niczym nie przypomina intesywnego zapachu skóry w jakimkolwiek wydaniu, a zapewne każdy z nas, uzytkowników skórzanych wyrobów, wiem o jakim zapachu mówię!

 

Jak dotąd, nie spotkałem się  jeszcze z takim okropnym smrodem nowych butów butów.

 

Sami pozycjonujemy obuwie tej firmy jako niezłe jakościowo, macie buty innych marek, które zapach kleju, skóry, inny ??? utrzymują dłużej niż kilka dni?  A i tak nie powodują, że  wstydzimy się na spotkaniu, na ulicy jak zawieje wiatr nie w tę stronę,,, przed żoną  bo po biurowym rozchodzeniu butów  skarpetki "zaraziły"  smrodem  cały kosz, że pranie dwukrotne nadal było podejrzane, że nowe cedrowe prawidła leżakują drugi tydzień na dworze pod daszkiem a i tak chyba pójdą na zmarnowanie,  że buty, które pojechały 2 km samochodem powodują, ze na drugi dzień syn wsiada i mówi, "Ojcze co tutaj tak daje" ..., że nowiutkie Crownhille stojąc obok... następnego dnia chorują, jakby to kaszel był...

 

Są chyba pewne granice dla obuwia szytego goodyearem, z zamszu z górnej półki, sprzedawanego jako nowe ...

 

Dodatkowo po informacji, że nowe fabryczne równiez dają... odpuszczę sobie  chyba Meermina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są chyba pewne granice dla obuwia szytego goodyearem, z zamszu z górnej półki, sprzedawanego jako nowe ...

 

Dodatkowo po informacji, że nowe fabryczne równiez dają... odpuszczę sobie  chyba Meermina

 

Przykra historia, jednak z tą górną półką bym nie przesadzał. Najtańsza seria Meermin to chińszczyzna, która musi przypłynąć do Europy w kontenerze. Kupuje buty Meermina od lat i nigdy mi się coś takiego nie przydarzyło, ale jak pomyślę ile stref klimatycznych muszą pokonać takie buty w podróży do mojej szafy, to nie jest to wcale takie nieprawdopodobne. 

 

Podejrzewam, że ktoś wykupił za grosze partie z jakiejś wadliwej dostawy; może kontener się rozszczelnił lub utopił (to się zdarza) i sprzedaje to na ebay'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra historia, jednak z tą górną półką bym nie przesadzał. Najtańsza seria Meermin to chińszczyzna, która musi przypłynąć do Europy w kontenerze. Kupuje buty Meermina od lat i nigdy mi się coś takiego nie przydarzyło, ale jak pomyślę ile stref klimatycznych muszą pokonać takie buty w podróży do mojej szafy, to nie jest to wcale takie nieprawdopodobne. 

 

Podejrzewam, że ktoś wykupił za grosze partie z jakiejś wadliwej dostawy; może kontener się rozszczelnił lub utopił (to się zdarza) i sprzedaje to na ebay'u.

 

Oczywiście, że masz rację z "górną półką".

Żebym został dobrze zrozumiany - traktuję to określenie w odniesieniu do wielu "wynalazków"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to ostatnio nieźle szybują ceny u Vicena.  Różnice w stosunku do kupowanych w meerminie, sprowadzają się do stówy z groszami i to za egzemplarze z wadą.

   

  Tak przy okazji, orientuje się ktoś skąd się biorą i co to są za egzemplarze, określane u Vicena jako nowy? Wiadomo przecież, że nie ma "darmowych obiadów", dlaczego więc rzekomo nowe miałyby być sprzedawane w licytacji za cenę niższą niż nowe na stronie meermina?

   Z góry dzięki za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ale, jak zaznaczyłem, mnie interesuje właśnie jak to jest "w tym wypadku".

 

Może popularność sklepu Pana V wynika z różnic cenowych oraz sporej popularności marki  na innych rynkach niż Europa?

Często można zaobserwować wystawione buty "nietrafiony rozmiar" za cenę wyższą niż my  zapłacimy w fabryce.

 

Ja generalnie daruję sobie na razie Meerminy...

 

Skłaniam się do tezy Whitesnake'a,  obrotny Pan V zyskał dostęp do odrzutów jakościowych - co jest akceptowalne, II gatunek w butach o ile pamiętam był zawsze.

Jednak pytanie kiedy właściciel marki zorientuje się, że traci klinetów przez działania  polegające na wprowadzeniu do obrotu  butów zatęchłych, zalanych, nieprawidłowo przechowywanych, utopionych itp..., które zapewne zlecił do utylizacji...

 

Nie sądzę aby mój przypadek był odosobniony, oczywiście nikomu nie życzę podobnej przygody.

 

Dla mnie temat zakończył się wczoraj - zaksięgowany przelew z ebay i wizyta na poczcie,  to Vicen tym razem ucieszy się z przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep na ebay to według mnie żadna atrakcja, kompletnie nie rozumiem fenomenu jego popularności. Może można od czasu do czasu trafić jakąś okazję, ale większość wystawianych tam par stanowią

 

a) buty seconds, przy czym bardziej interesujące modele osiągają niezbyt rozsądne ceny (ze 3-4 razy licytowałem ciekawe seconds w tym sklepie, za każdym razem odpuszczałem przy 70% normalnej ceny... według mnie więcej za seconds płacić nie warto)

B) buty opisywane jako nowe, bez wad to na ogół jakieś prototypowe pary GMTO, lub pary MTO sprzed kilku lat (kiedy Meermin jeszcze w MTO się bawił), czasem pojawiają się też pary które Meermin wycofał ze sprzedaży ponad rok temu. Kupowanie bez prawa zwrotu butów, które leżakują kilka lat w nieznanych mi warunkach... cóż chyba mam zbyt dużą awersję do ryzyka :)

 

Przy okazji, nie rozumiem też Ciebie kolego oluap, najpierw wbrew poradom na forum nie reklamujesz butów, tylko starasz się pozbyć przykrego zapachu, później gdy już jednak zareklamowałeś i reklamacja się powiodła, obrażasz się na Meerminy (kiedy to są w swojej regularnej cenie naprawdę przyzwoite buty), bo kupiłeś wadliwą parę od nieuczciwego sprzedawcy z ebay... Dziwne to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji, nie rozumiem też Ciebie kolego oluap, najpierw wbrew poradom na forum nie reklamujesz butów, tylko starasz się pozbyć przykrego zapachu, później gdy już jednak zareklamowałeś i reklamacja się powiodła, obrażasz się na Meerminy (kiedy to są w swojej regularnej cenie naprawdę przyzwoite buty), bo kupiłeś wadliwą parę od nieuczciwego sprzedawcy z ebay... Dziwne to :)

 

Może uściślijmy:

Nie reklamowałem,  zareklamowałem dopiero  po radach z forum za co dziękuję.

Kilka postów wyżej użytkownik Wolf pisze, że kupuje w regularnej cenie prosto z fabryki i dwie pary ma śmierdzieli.

Meermin to dobrej jakości buty za rozsądne pieniądze, jednak na tym świecie za te pieniądze jest taka oferta butów bez problemów, że mogę się obrazić, bo mam wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.