Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica w jakości pomiędzy berwickiem a meerminem zasadza się według mnie na jakości prezentowanych zdjęć. Gdyby sklep klasyczne buty w bardziej "koloryzujący" sposób pokazał swoje berwicki nie widzielibyśmy żadnej różnicy w stosunku do meermina.

 

Ale ja nie oceniam zdjęć, tylko buty stojące na półce… i to swojej :). Tzn. Berwicki już tam dawno nie stały, ale nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomiW01:

Dzięki za zdjęcia, wygląda to tragicznie. Aż dziwne że nie było im wstyd wysyłać coś takiego, w pełni rozumiem Twoje wkurzenie. Ale to są zdjęcia butów przed reklamacją, a ciekaw jestem dlaczego para po reklamacji nadal wypada według Ciebie blado w porównaniu do Yanko. Ja mam jedne trzewiki Yanko i jedne Meermin i nie dostrzegam przewagi Yanków jeżeli chodzi o jakość wykończenia, szczegółów (a wręcz niektóre rzeczy np. haczyki są lepsze w Meerminach). Dlatego ponawiam pytanie - mógłbyś napisać o jakie szczegóły konkretnie chodzi?

Nie zgodzę się też z sytuowaniem Meerminów (klasycznych) na półce Berwicka. Miałem w ręku koło 10 par Berwicków, mam też kilka par Meerminów i w mojej opinii między tymi butami jest zauważalna duża różnica jakościowa (na korzyść Meermina).

Porównuję oxfordy do bootków bo takie mam i takie wczoraj kremowałem jak mnie wzięła ku..... jakość skóry, jakość szwu, jakość przyszycia do podeszwy, jakość malowania skóry. Yanko prezentuje atystyczne zdjęcia lecz buty wyglądają tak samo w rzeczywistości, natomiast buty meermina są podkoloryzowane na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz już spokojnie: sztywność tej skóry to zaleta czy wada w bootkach? @Zając Poziomka mówił, że zaleta. I drugie pytanie: czy przyszwa na wysokości łydek ma się schodzić w tego typu bootkach. Bo mi nijak nie chce but jest dobry na szerokość w stopie, wąski, ale w łydce to już chyba na piszczel grubości zapałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomiW01:

Nie twierdzę, że piszesz nieprawdę, pewnie trafił Ci się źle wykonany model Meerminów. Ale porównywanie dwóch marek na podstawie porównania dwóch par posiadanych butów i takie kategoryczne wypowiadane "z całą odpowiedzialnością" osądy wydają mi się pochopne - ciut mała próbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Meerminy z Linea Maestro(?), MTO i nie ma mowy o takich wadach, co więcej, mój egzemplarz jest fantastyczny pod każdym względem - użytych materiałów, jakości wykonania, komfortu, co do trwałości muszę zaliczyć jeszcze trochę spacerów, aby się w pełni wypowiedzieć. Kilka szczegółów, o których wspominali koledzy (haczyki - u mnie klamerki+paski) są na bardzo wysokim poziomie.

 

 

To całe ich MTO to nic innego jak wprowadzenie przedpłat na zwykłe buty. Sprytny pomysł, swoją drogą.

 

Słuszne spostrzeżenie. Dla mnie to nic innego jak podstawowe modele jeżeli chodzi o jakość wykonania (na co zresztą wskazuje konstrukcja GY-1) wymagające dopłaty 20-80 euro za nietypową skórą (np. museum gold, plum, navy czy też antique), kopyto lub wzornictwo. Za ~+300 euro wchodzimy w zupełnie inną konstrukcję GY-2 (lub cordovan GY-1) i jakość wykonania również wchodzi na wyższy poziom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie ile "idzie" paczka od goodyearshoes (ebay) ? I czy można to jakoś śledzić?

Z góry dzięki.

 

W moim doświadczeniu, zazwyczaj tydzień. Może dzień krócej lub dłużej, zależnie od tego, kiedy Vicen zdąży do poczty. Idzie zwykłą pocztą, więc nie ma tracking'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Stałem się właścicielem moich pierwszych meerminów, model 101477 oak antique&brown country calf, który można było zobaczyć w postach TomiW01. Moje buty na szczęście nie miały aż tylu wad, aczkolwiek chciałbym się podzielić pewnymi spostrzeżeniami.

Po pierwsze, buty mają rzeczywiście wąskie kopyto (hiro). Mam raczej małą stopę, zwykle wybieram rozmiar 6,5. Zamówiłem buty w rozmiarze 7,0 i to był strzał w dziesiątkę - buty są dobre na długość oraz szerokość. Jednak ku mojemu zaskoczeniu, są to moje pierwsze oxfordy, na których na przyszwie robi mi się porządne "V".

Po drugie, kolor na zdjęciach witryny internetowej jest rzeczywiście lekko przekłamany. Co do jakości wykonania butów to wydaje mi się, że jest ona zbliżona do Berwicków. Muszę za to pochwalić sklep za przesyłkę, która była ekspresowa - w dniu wpłacenia pieniędzy wysłali towar. W piątek zapłaciłem a trzy dni później był już kurier.

 

Ogólnie to jestem zadowolony z zakupu. Mam nadzieje, że moje stopy szybko i bezboleśnie uporają się z "łamaniem" tych okazów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te są wiśniowe, a ja chcę koniakowe! O takie:

 

https://www.meermin.es/grupoMTO.php?idGrupo=125

 

Jedno ze zdjęć fdb:

M1.jpg

Jestem bardzo zadowolony z japońskiego Cordovanu w  Meerminach. Chdziłem w nich w zeszłym tygodniu przez 5 dni. W połączeniu z podwójną podeszwą, buty są całkiem sztywne. Uważam, że jeszcze nie "złamałem" ich w 100%. Zwaracam honor podeszwie - w przypadku tych butów jest przywoicie. Polecam wszystkim zainteresowanym. Myślę, że jeszcze kupię Meerminy w Cordovanie.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły buty zamówione https://meermin.es/grupoMTO.php?idGrupo=201. Wykonanie bez zarzutu, kolor trochę ciemniejszy niż na zdjęciach na stronie Meermin. Absolututnie jestem zadowolony :)

 

Teraz najlepsze - na pudełku naklejka z adresem Meermin i napis: producido en china

 

Zatem jeśli chodzi o MTO to produkcja też jest przenoszona przez Meermina do Chin przynajmniej w niektórych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanie odnośnie "twardości " podeszwy "Dainite"  made by Meermin.

Kupiłem ostatnio dwie pary butów na kopycie Rui, trafione z rozmiarem i po przymiarce niezbyt nawet cisnące, choć trzeba przyznać, niezbyt szerokie jest to kopyto.

Tęgość butów F (  choć u  Meermina następne będą zdecydowanie G).

Zdecydowałem się na spacer - około 1 km na początek, żeby sobie nie zrobić "kuku" i choć nogi ocalały, bo obtarć nie ma, to żadna do tej pory gumowa podeszwa nie była tak twarda ja ta w Meerminach.

Długo trzeba się Panowie męczyć, aż  stan ten się poprawi?

Macie jakiś sposób na to?

Kawał chłopa ze mnie i do tej pory nie było takiego zjawiska w moich butach, jak twarda podeszwa, oryginale Dainite łatwo się poddawały, a tutaj mam wrażenie, że idę, a but się nie zgina, zmęczył mnie ten spacer..., a nie ukrywam, że liczyłem na tę "gumę" tej jesieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.