Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam. 

Szukałem w istniejących watkach ale nie znalazłem, Być może przeoczyłem. 

 

Czy ktoś organoleptycznie przekonał się jakie są różnice między kopytem HIRO i PARK?

Chodzi mi głównie o wysokość podbicia oraz szerokość buta. Czy znacząco się różnią?

 

Mam oxfordy (zamsz) na Hiro rozm 9 UK. Na początku były znacząco za niskie/ciasne

na podbiciu i boleśnie uciskały piętę. Miałem odsyłać ale zaryzykowałem i po kilkukrotnym

zastosowaniu pianki do rozciągania skóry (wewnątrz buta ale w kilku punktach przesiąkła na wierzch), 

oraz prawideł w rozmiarze 44 no i oczywiście rozchodzeniu w domu, dopasowały się do stopy

niemal idealnie. Teraz po całym dniu chodzenia w nich nie ma żadnego dyskomfortu a stopa

ma oparcie dosłownie z każdej strony. 

 

Zastanawiam się obecnie nad monkami na Park ale nie wiem czy nie warto wziąć

pół rozmiaru większych lub mniejszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę buty innych marek w rozmiarze 7 UK/41 EU i jeżeli chodzi o chyba najpopularniejsze kopyto Meermina, Hiro to mam buty zarówno w rozmiarze 7, jak i 7,5. Przy czym te w rozmiarze 7 są bardzo mocno dopasowane, a 7,5 trochę luźniejsze (ale nie są za duże, mam mniej luzu niż w trzewikach, czy loafersach Yanko w rozmiarze 7 UK). Więc to, który rozmiar wybierzesz to raczej kwestia osobistych preferencji, ja lubię czuć odrobinkę luzu, więc od pewnego czasu biorę raczej te pół rozmiaru większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę buty innych marek w rozmiarze 7 UK/41 EU i jeżeli chodzi o chyba najpopularniejsze kopyto Meermina, Hiro to mam buty zarówno w rozmiarze 7, jak i 7,5. Przy czym te w rozmiarze 7 są bardzo mocno dopasowane, a 7,5 trochę luźniejsze (ale nie są za duże, mam mniej luzu niż w trzewikach, czy loafersach Yanko w rozmiarze 7 UK). Więc to, który rozmiar wybierzesz to raczej kwestia osobistych preferencji, ja lubię czuć odrobinkę luzu, więc od pewnego czasu biorę raczej te pół rozmiaru większe.

 Biorąc pod uwagę fakt, że bardzo ładnie schodzi się Panu przyszwa w butach, chciałbym zapytać jak określiłby Pan rodzaj swojego podbicia?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, nigdy nie mierzyłem i nie sprawdzałem jakie są "standardowe". Zgaduję, że skoro we wszystkich moich butach przyszwa ładnie się schodzi, to nie może być wysokie. A tak na marginesie, na tym forum raczej wszyscy zwracają się do siebie na "Ty", a nie na "Pan" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2015 o 22:46, Panam napisał:

Prześledziłem cały wątek i niestety nie znalazłem odpowiedzi jaki rozmiar odpowiada faktycznie EU 41? Standardowa jest to 7 UK natomiast Meermin podaje, że 7,5 UK.

 

Moja stopa 262 cm i w przypadku Meermina wszystko zależy od kopyta i musisz mocno wyobrazić sobie kształt takiego New Rey czy Park i dokonać wyboru. Moja stopa zasadniczo to rozmiar 40,5 i prawie zawsze 6,5UK - 7UK, ale u Meermina: Park 7,5, a Hiro 7. Pewnie na parku 7UK by lepiej pasowało, ale możliwe, że w okolicach podbicia i palców byłoby ciut płasko i wąsko. Zmierz stopę i dodaj około 1,5cm, w przypadku kopyt Meermina taka strategia powinna być OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że moja stopa jest chyba bardzo nietypowa. Przy długości 27, 8 cm noszę buty klasyczne w rozmiarze 41. Nie mam pojęcia skąd taka kolej rzeczy bo stopa raczej do wąskich nie należy - 10,9 cm, obwód w najszerszym miejscu - 25 cm.

 

Sprawa jest o tyle dziwna, że gdy kupuję obuwie sportowe lub mokasyny, generalnie takie w których koniec buta jest szeroki i stopa z założenia powinna wypełnić cały but noszę 43.

Natomiast kupując obuwie klasyczne gdzię zazwyczej zostaje komuś 1 lub 2 cm z przodu, ponieważ czubek jest na tyle wąski, że stopa nie dojdzie do samego końca kupuję 41, ponieważ moja stopa właśnie dochodzi do samego końca. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.