Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź na pytanie z wątku "Jakie buty mam dziś na sobie":

Jakie masz wrażenia z użytkowania butów na kopycie Olfe?

Buty przyszły do mnie wczoraj, więc na temat dłuższego użytkowania się nie wypowiem, ale Olfe wydaje mi się bardzo podobne do Hiro (tak samo jak i przy Hiro, polecam wzięcie pół rozmiaru więcej niż w innych markach). 

 

Wizualnie buty bardzo mi się podobają, zarówno kopyto, dbałość o detale jak i kolor skóry museum calf  (w szczególności to, jak skrajnie różnie może wyglądać w zależności od natężenia światła). Są to natomiast już moje kolejne Meerminy, gdzie skóra jest niesamowicie sztywna. Mimo użycia Tarrago Shoe Stretch buty i tak zdążyły mnie już solidnie poobcierać i już widzę, że rozchodzenie ich będzie długim i żmudnym procesem, tak jak i w przypadku moich pozostałych Meerminów. Miałem nadzieję, że w butach z Linea Maestro będzie pod tym względem lepiej niż w Classic, ale niestety tak nie jest.

 

W porównaniu z  Yanko i Carminą (a więc butami z tej samej półki cenowej co Meermin LM) czy AS (półka wyżej) które mam bądź mierzyłem, skóra jest tak twarda i sztywna, że poważnie zastanawiam się czy coś jeszcze u Meermina kupować. Pewnie buty zrobią się po paru bolesnych tygodniach wygodne, tak jak i inne moje Meerminy, tylko czy warto tak się męczyć jeżeli w tej samej cenie mogę mieć równie dobre i równie ładne buty i oszczędzić sobie bólu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie buty zrobią się po paru bolesnych tygodniach wygodne, tak jak i inne moje Meerminy, tylko czy warto ...

 

Jeśli Ci się podobają to warto. Dzięki temu jest dużo bardziej prawdopodobne, że za pięć lat nadal będą przypominały pierwotny kształt kopyta. To bardziej intuicja niż wiedza, ale doświadczenie mi podpowiada, że coś w tym jest :).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model, który zaprezentował The Blue Boy pojawia się dosyć często u Vicena w wielu rozmiarach, cena końcowa oscyluje w graniach 100$, czasami mniej, jeśli duży rozmiar. Też mnie kusiły, jednak kopyto jest dosyć szerokie, z tego co pamiętam to Rui. 

Kto to Vicen, że tak wprost zapytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ze stopą o szerokości 11cm przy długości około 29cm zmieszczę się w kopyto Olfe czy jednak muszę szukać czegoś innego?

 

Szerokość nie jest mocną stroną butów od Meermin a kupowanie większego rozmiaru przynosi marne efekty w wygodzie użytkowania i wyglądzie buta.

Ja bym zrezygnował.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.