Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.05.2015 o 09:31, jangbanan napisał:

Jedno podstawowe i fundamentalne pytanie do użytkowników Meermina.

 

Czy numeracja zgadza się z numeracją butów które zazwyczaj nosicie ?

 

Numeracja to jedno, kopyto to druga kwestia. Jest jeszcze trzecia ważna sprawa - szerokość. Czwarta to preferencje. Dla przykładu u mnie, stopa 262mm, obwód 240mm, średnie/niskie podbicie, wąska pięta

 

Yanko, 915, kopyto jakie jest wiadomo, rozmiar 6,5 UK, (40,5 EU wg. numeracji yanko) leży idealnie, zarówno pod względem długości jak i szerokości. Może przydałoby się 1-2mm więcej w szerokości, jednak czuję, że 7 UK byłby za długi, a tak jest w zasadzie świetnie.

Meermin, kopyto Park (w moim odczuciu smuklejsze od 915), rozmiar 7,5 UK (ale 41 EU. wg numeracji meermina) leży idealnie na szerokość, mógłby być 5mm krótszy, mam trochę luzu w podbiciu, jednak przy palcach są ok. Gdybym wziął 7UK na szerokość, na długość i w podbiciu byłoby idealnie.

Meermin, kopyto Hiro (niby mniej dynamiczne, a jednak ciut węższe od 915),  7UK , na długość OK, buty mogłyby być o 2mm szersze. 

Przymierzałem także hiro w 6,5 UK i było bardzo ciasno, zarówno na długość jak i szerokość. 

 

Jak widzisz, 6,5-7,5. Mailowo meermin sugerował mi na każdym kopycie (Hiro, Park, Olfe) 7,5 UK, czyli ich 41, ale rozmiar większe od Yanko. Wydaje mi się, że warto wziąć sobie do serca ich numerację europejską, a nie UK, a najbardziej przyjrzeć się wymiarom dla każdego kopyta. Dopasuj do długości (zostaw 1cm-1,5cm zapasu) i w tych granicach szukaj szerokości. Powodzenia.

 

W dniu 26.05.2015 o 15:47, jakubb napisał:

Obwód stopy w najszerszym miejscu to 26 cm, długości stóp: lewa niecałe 280 mm, prawa 283 mm, szerokość stopy około 10 cm. 

Twój prawdopodobny rozmiar to 9,5UK dla lewej stopy i 9,5UK-10UK dla prawej stopy. W przypadku zamawiania butów online nie radziłbym stosować terminów "około, na oko, mniej więcej", tylko dokładnie zmierzyć szerokość. Jak masz 100mm, to 9UK może być OK, jednak sam zdecyduj, czy 0,5 cm luzu na prawą stopę Ci wystarczy (mi by nie wystarczyło, minimum to 1cm). 
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Rozwiały one moją wątpliwość co do rozmiaru 10,5 :). Co do rozmiaru Meerminów, prawdopodobnie wezmę rozmiar 9 albo 9,5.

Gordon & Bros, podobnie jak kolega Jan M. Krawczyk, mam w rozmiarze 43 i użytkując je, wiem że są za szerokie. 

 

Czy mógłbym kolegę Servetch poprosić jeszcze o podanie szerokości stopy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i czytałem, w końcu zdecydowałem się na Meerminy na kopycie Toro.

Normalnie noszę 44, czasem 43 w numeracji europejskiej co przekłada się od 9, 9,5 oraz 10UK.

Sugerujac się  postami zamówiłem 10 UK i okazało się, że buty mogłyby być 0,5 numeru mniejsze oraz sugerowana szerokość F w tych butach okazała się obszernym G.

Mam w związku z tym pytanie:

Ma ktoś kopyto Toro i Hiro?   Jesli tak to proszę o porównanie.

Bo ja normalnie nosząc zazwyczaj 44/10  mogłem Meerminy zakupić 9,5 choć zastanawiam się nawet nad 9...

Wdzięczny będę  jesli ktoś ma doświadczenie z Toro i Hiro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Rozwiały one moją wątpliwość co do rozmiaru 10,5 :). Co do rozmiaru Meerminów, prawdopodobnie wezmę rozmiar 9 albo 9,5.

Gordon & Bros, podobnie jak kolega Jan M. Krawczyk, mam w rozmiarze 43 i użytkując je, wiem że są za szerokie. 

 

Czy mógłbym kolegę Servetch poprosić jeszcze o podanie szerokości stopy?

 

Gdy już kupisz, zrób zdjęcia i się pochwal :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W poniedziałek odebrałem nowe oxfordy z Meermina. Obejrzałem je wszystko było OK, rozmiar OK. Oddałem buty do podzelowania. Dziś odebrałem, po powrocie do domu potraktowałem je wg poniższej instrukcji:

http://pastadobutow.pl/05_jak-zadbac-o-nowa-pare-butow.html

Po nałożeniu renovatora, zauważyłem jakby małe pęcherzyki powietrza na skórze, oraz w jednym bucie zobaczyłem dość duże pęcherze od strony wewnętrznej buta, które wygładziłem palcem.

Czy ktoś miał coś podobnego ? Nie wiem za bardzo co teraz robić, czy to zejdzie samo, czy reklamować, czy odpuścić?

8bfbe8cc5301e72dba40bad52d4dfd42.jpg

post-6973-0-16414700-1433373439_thumb.jp

post-6973-0-85342800-1433374152_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nadmiar kremu w stosunku do tej konkretnej skóry. Z czasem powinno się wchłonąć. Można wesprzeć polerką w tych miejscach. Jeden z hiszpańskich Fachowców polecał mi kiedyś niwelować tego typu pęcherze "zaobloną" dolną krawędzią szklanki (nie testowałem). Myślę, że nie zaszkodzi skonsultować z producentem butów, prosząc jednocześnie o rekomendację dotyczącą pielęgnacji tak wrażliwej skóry. Zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Być może rekomendowane są tylko delikatne kremy, typu Delicate Cream Saphir.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nadmiar kremu w stosunku do tej konkretnej skóry. Z czasem powinno się wchłonąć. Można wesprzeć polerką w tych miejscach. Jeden z hiszpańskich Fachowców polecał mi kiedyś niwelować tego typu pęcherze "zaobloną" dolną krawędzią szklanki (nie testowałem). Myślę, że nie zaszkodzi skonsultować z producentem butów, prosząc jednocześnie o rekomendację dotyczącą pielęgnacji tak wrażliwej skóry. Zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Być może rekomendowane są tylko delikatne kremy, typu Delicate Cream Saphir.

Dzieki za rady. Napisalem jak radziles do Meermina i zapytalem czy mam im wyslac buty na wymiane czy moze podczas uzywania i polerowania to zniknie. Odpisali wlasnie ze jak bede uzywal i polerowal to z czasem znikna. Takze wczoraj troche pochodzilem majac nadzieje ze sie szybka przyjma, lecz niestety mnie obtarly na pietach, a dzisiaj ide na wesele ;) no ale moze jakos przezyje ;)

Jak pecherze znikna to dam znac

Sent from my JY-G4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.