Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich. Cieszę się, że tu się znalazłem i mogę liczyć na Waszą pomoc.

 

Planuję kupić pierwszy raz lepsze buty niż wojas etc. Wybór padł na czarne oxfordy z meermina https://meermin.es/articulo.php?idArt=2033No i teraz rozmiar :) W wojasie rozmiar 41 jest dla mnie OK. Lewą stopę mam większą, także podam jej rozmiar: długość 271, szerokość 105-106

 

Jaki rozmiar wybrać :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że tak. Dziś mierzyłem oxfordy ze skóry licowej w wojasie to w 42 pływałem, a w 41 było ok. Potem przymierzyłem derby nubukowe: prawa noga 41 i lewa noga 40. W lewej było ciasno, natomiast w prawej był luzik i nic mnie nie cisło. W domu pierwszy raz zmierzyłem sobie stopy i okazało się że prawą mam mniejszą: długość 268, szerokość 100.

Szerokość mierzę w najszerszym punkcie stopy - poniżej palców (dziewczyna mi mówi, że mam "sierpowate" stopy - cokolwiek to znaczy ;D), prawidłowo?


/////// EDIT ///////

 

Zrobiłem ponownie obrys stopy i wyszło mi że lewą nogę mam na długość 265, a szerokość od 900 do 100 (w zależności jak mierzyć)

 

/////// EDIT 2 ///////

 

rano dziewczyna obrysowała jeszcze raz stopę, robiąc obrys dokładnie jak stopa przylega przy podłożu (pod kątem - nie prostopadle). Dodatkowo zaznaczyliśmy prostopadłe punkty, w miejscach gdzie odległości są najdłuższe. Oto wyniki:

 

Pod kątem:

długość 25,5 cm

szerokość 10 cm

 

Prostopadle (biorąc pod uwagę że pięta wychodzi dalej niż styka się z podłogą itp.):

długość 26,8

szerokość 11 cm!

 

W wojasie wczoraj rozmiar 41 czarnych oxfordów był ok, w 42 noga mi latała.

 

Co teraz :(?

/////// EDIT 3 ///////

 

Dostałem odpowiedź od Meermin: 

 

Cytat

 

 

From the information you've provided us, we do recommend you to wear a size 7.5 UK.

 

Zapytali mnie wcześniej jakie rozmiary noszę, odpisałem że aktualne buty mam rozmiaru 41, z długością wkładki około 270.

 

Myślę, że właśnie ten rozmiar 7.5 zamówię, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za OT: z Meerminami Ci nie pomogę, ale może w tej cenie lepiej wybrać się do Berlina i przymierzyć monki Shoepassion? Polskim busem mamy za 30 zł dojazd w obie strony :) No i buty w Berlinie są 10 euro tańsze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie meerminy bardziej mi sie podobaja. Dlatego nie shoepassion.

Ok, rozumiem :) Tak na marginesie, jeśli zdecydujesz się na kupno to napisz mi PM (bo chyba każdy z nas jest ze Szczecina) a z chęcią zobaczyłbym je na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, znalazłem ten wątek i widzę, że znajdę tu wielu użytkowników butów Meermina :).

 

Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze rozmiaru moich pierwszych butów od tego producenta. Szukam brązowych oxfordów i wybór padł na: https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=4447#. Niestety po przeczytaniu całego wątku mam duży mętlik związany z rozmiarówką tego producenta.

 

Obwód stopy w najszerszym miejscu to 26 cm, długości stóp: lewa niecałe 280 mm, prawa 283 mm, szerokość stopy około 10 cm. 

 

Po wysłaniu zapytania do producenta otrzymałem odpowiedź:

 

 

 

 

From the information you've provided us, we do recommend you to wear a size 10.5 UK which it correspond with the measures you have sent us.


L 320 mm shoe outsole 10.5UK

W 110mm shoe outsole 10.5UK

L302 mm last insole 10.5UK

W 106 mm last insole 10.5UK

 

Sugerowany rozmiar 10,5 UK wydaje mi się sporo za duży, tym bardziej, że mam czarne oxfordy od Shoepassion w rozmiarze 9,5 i mam wrażenie, że mogłyby być trochę bardziej dopasowane (szczególnie na szerokość). Dlatego pomóżcie czy coś jest nie tak z rozmiarówką, czy też to kopyto nie jest dla mnie stworzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa sytuacja.

Również noszę się z zamiarem zakupu oxfordów lecz czarnych. Wczoraj pisałem z nimi i na przesłane wymiary (285x110) polecili mi ten sam rozmiar 10.5!!

Po dokładniejszym mierzeniu okazało się że 290 to właściwa długość.

Obawiam się że na szerokość może nie być komfortowo. To będzie mój pierwszy zakup skórzanych butów. Meerminy najbardziej mi się podobają i są w granicach cenowych, dlatego padło na nie, lecz nie wiem czy to dobry wybór do mojej szerokości stopy.

Jak by ktoś poradził będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydało to bardzo dziwne, gdy zobaczyłem ten rozmiar jako propozycje producenta. Nawet gdyby chodziło o wypchnięcie "leżaków" magazynowych, to chyba producent nie chciałby tego robić proponując buty o rozmiar, czy też półtora za duże. Macie jeszcze jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno podstawowe i fundamentalne pytanie do użytkowników Meermina.

 

Czy numeracja zgadza się z numeracją butów które zazwyczaj nosicie ?

 

Ja w 99% procentach nosze rozmiar 42. 

 

Może w taki sposób odp. użytkowników ułatwi nam wybór poprawnego rozmiaru ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno podstawowe i fundamentalne pytanie do użytkowników Meermina.

 

Czy numeracja zgadza się z numeracją butów które zazwyczaj nosicie ?

 

Ja w 99% procentach nosze rozmiar 42. 

 

Może w taki sposób odp. użytkowników ułatwi nam wybór poprawnego rozmiaru ???

 

U mnie prawie się zgadza. W Meermin noszę 9, w butach z europejską numeracją 42 (Joop, Timberland) lub 43 (Gordon & Bros)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.